* Политика новости » Банки »

* *

Гроші на вітер: як мобільні оператори підключають нам "зайві" послуги

  1. МТС
  2. velcom
  3. life :)
  4. Інтернет-підписка - може попастися будь

Іноді рахунки за мобільний зв'язок виявляються вищими через послуг, які нам зовсім не потрібні. 42.TUT.BY зібрав список найпоширеніших прийомів білоруських мобільних операторів і способів їх уникнути.

BY зібрав список найпоширеніших прийомів білоруських мобільних операторів і способів їх уникнути

Ми побували в трьох мінських салонах мобільних операторів, підключили нові SIM-карти, а після вивчили «букет» послуг за замовчуванням. Заодно вирішили подивитися, який тарифний план консультанти запропонують не визначено покупцеві. Для цього ми просили «самий звичайний тариф з дзвінками і інтернетом».

Відзначимо, що всі послуги були підключені абсолютно легально за згодою абонента. Проблема в тому, що розсіяний людина може помітити непотрібний платний сервіс тільки через півроку після того, як він «з'їсть» пристойну суму.

МТС

У МТС нав'язувати тариф не стали: показали таблицю з лінійкою СМАРТ і зажадали вибрати самостійно. Ми взяли найдешевший «СМАРТ лайт», який за 3,9 рубля на місяць пропонує 250 хвилин дзвінків і 250 МБ трафіку (в перші місяці абонплата менше, а бонусів - більше).

Послуга «МТС ТВ» включилася на номері сама. Вона дозволяє дивитися телеканали з допомогою смартфона, коштує 26 копійок в день (приблизно 7,8 рубля на місяць). Перші три місяці - безкоштовно, після гроші починають списуватися автоматично. Про те, що послуга є, сказала фахівець в салоні, вона була видна в договорі, а після першого підключення прийшла ще і бадьора SMS з нагадуванням про «бонус від компанії». Правда, підключати телебачення ми все-таки не просили.

При першому підключенні SIM-карти з'явився ще й «Тонінг», який автоматично поставив «Мелодію дня». Чомусь він вибрав пісню зі словами «все, що є у мене, бери, тільки будь зі мною тут і зараз». На щастя, списувати він зібрався не все - по 47 копійок за «Тонінг» і «Мелодію дня» щомісяця. Перші 30 днів - безкоштовно, далі - за гроші. Правда, чомусь в інтернет-помічника вартість обох послуг вказана як «0 рублів», а реальну ціну і кнопку для відключення довелося шукати на окремому сайті.

У договорі значилися ще якісь «рекламні розсилки». На ділі це виявилася «Будь в курсі» - містична опція, яка регулярно підсовує SMS з рекламою платних сервісів. Вона безкоштовна, але рекламні повідомлення - це не те, чого ми очікували від нової сімки. Знайти її в інтернет-помічника неможливо. «Для вашої зручності сервіс починає працювати автоматично», - пояснює опис на сайті.

До речі, рекламу оператор додає навіть в USSD-запити - такі, як * 100 # для перевірки балансу. На них можна відповісти і отримати підписку на фільми, анекдоти або гороскопи.

На них можна відповісти і отримати підписку на фільми, анекдоти або гороскопи

Грошей за це не беруть, але неуважний людина або дитина може випадково відповісти на запит і обзавестися абсолютно непотрібним сервісом. За замовчуванням реклама є у всіх, на прохання її відключають. Цікаво, що у інших операторів такої «послуги» немає.

Як відключити?

МТС ТВ - * 220 * 0 #

«Тонінг» - * 400 # або * 300 #

«Будь в курсі» - * 987 * 0 #

Реклама в USSD-запити - звернутися в офіс або подзвонити по телефону 0890.

velcom

У velcom як «звичайнісінького» порадили тариф «Відразу про все», який за 4,9 рубля на місяць дає 250 хвилин всередині мережі velcom, 250 SMS і 250 МБ трафіку (перші місяці абонплата менше).

Автоматично виявилася підключена «Голосова пошта» - вона працює як автовідповідач і шле SMS про пропущені дзвінки. Сама вона безкоштовна, але є одне «але»: коли хтось дзвонить вам і натикається на голосову пошту, це тарифікується як вихідний дзвінок для викликає. Ви не помічаєте - оператор заробляє.

Послугу «Мелофон» - мелодія замість гудків - нам, на щастя, не підключили. Правда, в умовах надання досі вказано : «Послуга автоматично призначається при укладенні договору про надання послуг електрозв'язку за тарифними планами velcom». Перші 30 днів вона безкоштовна, далі стоїть від 4 копійок до 1,12 рубля на добу.

Є у оператора і сервіс «Що нового», який «для вашої зручності починає працювати автоматично після установки SIM-карти в телефон ». Безкоштовний сервіс шле анонси платних послуг - новин, ігор, мелодій. Наша сімка цієї долі уникла, однак скарг на цю послугу в Мережі чимало.

як відключити

«Голосова пошта» - * 441 * 1 # виклик

«Мелофон» - * 424 # виклик

«Що нового» - через інтернет-помічник або колл-центр

life :)

У life :) «самий звичайний тариф з інтернетом» зрозуміли як «найдешевший з інтернетом» і підключили «S», який за 6,5 рубля на місяць обіцяє 1,5 ГБ трафіку і безліміт всередині мережі.

«У навантаження» дісталася послуга «4G Форсаж 2 ГБ» за 2,6 рубля на місяць, яка дає 4G-трафік. Перший місяць вона безкоштовна, далі - починає списувати платежі. Консультант ще в салоні попередила, що послуга платна, і прямо на договорі написала, як її відключити.

«Прихованих» послуг в інтернет-помічника ми не знайшли. Однак новим абонентам life :) слід бути акуратним з щомісячними платежами.

Вся вартість пакета послуг на місяць списується за раз. Якщо у вас на рахунку недостатньо коштів (наприклад, 5 рублів, а не 6,5), для вас буде діяти «базовий тариф» - платні дзвінки в середині мережі та інтернет-трафік. При цьому представники оператора підкреслили, що «базовий» інтернет абонент активує сам після повідомлення, тому не помітити нові розцінки буде складно.

як відключити

4G Форсаж - * 110 #

Інтернет-підписка - може попастися будь

У всіх трьох операторів активна система «інтернет-підписок» - можливість через сторонній сайт в інтернеті підключити платну послугу за 20 - 30 копійок в день (близько 4 - 6 рублів на місяць). Підписатися можна на знайомства, еротичні відео, ігри або кіно - перевіряти всі ми не наважилися.

Проблема в тому, що на ссилкі- «активатори підписки» можна наштовхнутися зовсім випадково. Ви можете ненароком натиснути на банер або помилитися в написанні адреси популярного сервісу - і платна підписка на кшталт «Еропортала» або «Порталу приколів» додасться сама і почне списувати гроші.

Зверніть увагу на дрібний текст: «Натисканням кнопки ви здійснюєте підписку <...> і підтверджуєте свою ознайомлення і згоду з умовами»

Іноді хитрі рекламодавці ховають згоду на підписку під кнопку «дивитися» на відео або величезну «так». Умови послуги при цьому також видно, але прописані набагато менш помітно.

Універсального способу убезпечити себе від таких нав'язливих підписок немає. Найпростіша порада - будьте уважні, намагайтеся не бувати на сумнівних сайтах, звертайте увагу на дрібний шрифт.

Тим, хто підключив інтернет-підписку і залишився незадоволений, мобільні оператори готові відключити можливість підписуватися на нові сервіси. Для цього достатньо зателефонувати в колл-центр заблокувати інтернет-підписки на майбутнє.

Читайте також:

Як відключити рекламні SMS-розсилки від операторів

Як відключити?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей