* Политика новости » Банки »

* *

Вуличні кішки - наша єдина надія

Мені все сильніше здається, що порожнечу в моєму житті заповнюють кішки - а у мене ж і кішки-то немає. Наповнюють вони собою несподівані ємності або незрозумілим чином підстрибують в повітря, кішки виявилися відмінними Маскота для Інтернету, в рівній мірі оманливі і симпатичні; а ще вони служать засобом для зняття напруги, навіть якщо жодна кішка не муркоче у вас на колінах. Однак новий документальний фільм Сейду Торун, «Кеди» , Про величезну і чарівною популяції вуличних кішок Стамбула, стверджує, що вони - набагато більше, ніж пухнасті товариші: це істоти з характерами і особистостями, посередники між нами і Богом.

Котячі тисячоліттями стають джерелами натхнення для творів мистецтва - від давньоєгипетських священних писань до «Популярною науки про кішок, написаної Старим опосума» Т.С. Еліота і мюзиклу Ендрю Ллойда Уеббера, і фільм Торуна є чудовим доповненням до хроніці привабливою природи кішок. Як і багато країн з мусульманською більшістю, Туреччина має особливо значною популяцією кішок; в ісламі кішки є ритуально чистими тваринами, а одна історія в хадисі розповідає про те, як пророк Мухаммед відрізав собі рукав, щоб не потурбувати кішку, яка спала на його одязі. Сьогодні місцеві жителі і підприємства залишають цим багаторазовим відвідувачам своїх життів їжу і воду, дозволяючи кішкам приходити і йти за власним бажанням. В одній особливо кумедною сцені з «Кеди» пекар розповідає, що у всіх в районі є «кредит» у ветеринара на войовничого приятеля Гамсіза (Гравця). В іншій співробітники ресторану сміються, розповідаючи, як Думан (Джентльмен) з'являється біля стін закладу і чіпає лапою вікно, випрошуючи їжу, навіть якщо навстіж відкриті двері.

«Фільм про стамбульських кішках», як я звикла його називати, однозначно заворожує в буквальному сенсі слова - на більшість показів цієї документального фільму в Нью-Йорку на цих вихідних квитки були розпродані повністю. Однак хоча фільм однозначно викликає воркування, «Кеди» - це не тільки чистий ескапізм. У ньому є тонкі висновки, що стосуються навколишнього кішок, - як політичні (навмисні кадри з графіті «Erdo-GONE»), так і емоційні (визнання опікуна кота в тому, що його вусатий-смугастий друг допоміг впоратися з нервовим зривом), - які тихо малюють розкішний портрет мінливої ​​культури. До кінця можна раптово для себе закохатися в стамбульських кішок, при цьому хвилюючись в зв'язку з погрозами їх існування. Я поспілкувалася з Торун по телефону, поки вона готувалася до дебюту фільму в Лос-Анжелесі на цих вихідних.

VICE: Чому ви зняли цей фільм?
Сейда Торун: Я виросла разом з кішками в Стамбулі, тому в моєму випадку там вже є любов. Однак не-турки також помітили, що в стосунках між кішками та людьми в Стамбулі є щось особливе. Ми також хотіли дослідити місто та культуру очима істоти, яка не є людиною, - зобразити місто так, як, по суті, не можуть новинні репортажі та путівники.

Назвіть деякі з логістичних проблем в процесі створення цього погляду очима кота. Ви просто весь час катали камери по певним місцям?
Ми не встановлювали камери в [певних] місцях, тому що це було б занадто складно: місто занадто великий, людей занадто багато, а кішки дуже мобільні в межах своїх територій. Найбільшою проблемою було те, що вони рухаються не тільки по горизонтальній осі, а й по вертикальній. Вони досліджують місто в трьох вимірах, а нам було б дуже складно підготуватися до цього з камерами.

Найкраще нам було отримувати кадри, маючи невелику, мобільний знімальну групу, яка працювала на фургоні, який просто роз'їжджав по місту. Ми брали людей собі в інформантів, щоб вони телефонували нам і говорили: «Псих повернувся, терміново повертайтеся!» Кішки настільки прив'язані до подібних собі людям, що стеження за людьми допомагала нам відслідковувати кішок.

» Кішки настільки прив'язані до подібних собі людям, що стеження за людьми допомагала нам відслідковувати кішок

Кадр з «Кеди». Фото люб'язно надано Oscilloscope Laboratories

Чи вважаєте ви, що кошенята були представлені надто добре? Вони принадність, і я їх обожнюю, але хотілося б знати, чи дійсно їх можна побачити так багато.
Ми не лізли зі шкіри геть, щоб додати більше кошенят, але ми також не лізли зі шкіри геть, щоб прибирати кошенят. У тих частинах міста, де люди більш безпосередньо залучені в життя кішок, операція «схопити-каструвати-повернути» працює краще, через що в цих районах дуже багато кішок середнього віку і старші. Дуже багато з кошенят у фільмі знаходяться там, де раніше була рибна точка - куди приходили великі кораблі разом з видобутком за минулу ніч. Це місце, де люди не живуть, і це райони, в яких зустрічається більше неконтрольованих популяцій кішок, а отже, набагато більше кошенят.

Втім, ми знімали в квітні і травні, так що на дворі був бум народження кошенят. До нас прибивалося безліч кішок на пізніх термінах вагітності, варто було нам тільки спробувати організувати місце, де вони могли б народжувати. Вони дуже залежні від людей; як-небудь вранці на вашому балконі може з'явитися вагітна кішка і пробратися до вас в будинок, щоб народити кошенят. А вигнати їх насправді не можна.

Під кінець фільму трохи обговорюється те, як змінюється місто, і ви припускаєте, що котяча популяція може бути під загрозою. Чи не могли б ви пояснити цю загрозу трохи докладніше?

Я б не стала називати це «джентрифікації», тому що це не той випадок, коли співтовариство або район природним чином перетворюється в більш придатне для життя простір. Це скоріше той випадок, коли нерухомість стає все більш цінною, тому що людське населення дуже швидко росте. За часів мого дитинства в Стамбулі нас було близько 4 мільйонів осіб; Зараз людей там близько 20 мільйонів. Загроза для кішок і середовища їх проживання полягає в тому, що наш [місто] віддає пріоритет нашим безпосереднім потребам, в тому, що нам доводиться організовувати житло для людей замість того, щоб мислити більш стратегічно. У 80-е місто росло дуже швидко, але, по суті, без максимально організованого управління. Кішкам стало більше ніде жити через те, що нам більше ніде існувати за межами квартири.

Періодично уряд каже: «Давайте зганяючи їх всіх і відправимо до притулків, тому що [наявність величезної популяції бродячих кішок] не доведеться до душі ЄС», і тому оголошує, що збирається забрати всіх кішок і собак. Потім протестують десятки тисяч людей. Це трапляється приблизно раз в п'ять років. Так що завжди є загроза того, що кішки можуть зникнути або не зможуть існувати так, як існують в даний момент, і це було однією з причин, по яким у мене була така мотивація документально їх зафіксувати.

Кадр з «Кеди». Фото люб'язно надано Oscilloscope Laboratories

Я бачила пару відгуків , Які стверджують, що фільм аполітичний. Чи згодні ви з цим?
На мій погляд, люди бачать те, що хочуть бачити, і це нормально - цей фільм не замислювався як активистский. Кішки в Стамбулі і їх відносини з людьми - це щось більше, ніж будь-який уряд чи будь-яке політичне питання. [Однак політика] завжди впливала на мій вибір. Вважаю, існує спосіб говорити про політику або політичних середовищах без просування якоїсь точки зору або виставлення їх на передній план фільму. Цей фільм повинен був бути швидше враженням, дуже схожим на якийсь розумовий процес. У мене була мотивація створити фільм, який викликав би таке відчуття, яке вселяє вулична кішка в Стамбулі, коли заходить і сидить у вас на колінах цілу годину, а ви не можете поворухнутися. Це так мило. Вони теплі, вони вам мурличут, вони дозволяють пестити себе, чи не змушуючи вас нервувати через чогось. Раптово ви не перевіряєте телефон, ви закінчуєте розмову, який вели з одним. Концентруєтеся на цьому враженні, і при цьому вас як би веде ця тварина, яке просто сидить і муркоче у вас на колінах.

У вас є кішки?
Ні, у мене немає кішки, про яку я говорю, що вона моя, бо ми подорожуємо надто багато для нормального поводження з твариною. Ми просто дбаємо про чужих кішок і собак.

Слідкуйте за повідомленнями Лорен Ойлер на Twitter .

«Кеди» Зараз йде в Нью-Йорку і Лос-Анжелесі; більш широкий прокат почнеться пізніше.

Чи не могли б ви пояснити цю загрозу трохи докладніше?
У вас є кішки?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей