* Политика новости » Банки »

* *

Новий регламент ГИБДД вступив в силу. Експерти про те, чи варто його боятися

  1. Чи потрібно вивчати адміністративний регламент водієві?
  2. Зупинка поза постів ДПС
  3. відеозйомка
  4. Скасовуються довідки про ДТП
  5. ГИБДД дозволили влаштовувати засідки на дорогах, але в особливих випадках

З 20 жовтня набрав чинності новий адміністративний регламент ГИБДД . Деякі положення документа викликали невдоволення серед правозахисників. Портал Москва 24 розбирався, чому водіям не варто боятися змін. З 20 жовтня набрав чинності новий   адміністративний регламент ГИБДД

Фото: портал Москва 24 / Олександр Авілов

Чи потрібно вивчати адміністративний регламент водієві?

Адміністративний регламент - це внутрішній наказ МВС. По суті, інструкція для інспекторів, як вести себе з водіями.

Якщо ви цивільна людина, ви зовсім не зобов'язані його знати, пояснює голова Всеросійського товариства автомобілістів (ВОА) Валерій Солдунов.

З ним згоден автомобільний експерт Ігор Моржаретто: "Ознайомитися з регламентом не зайва справа, він відкритий і не засекречений. Але вчити його напам'ять зовсім не потрібно".

Регламент описує правила поведінки інспекторів ДАІ. Водіям досить знати ПДР і не порушувати їх.
Регламент описує правила поведінки інспекторів ДАІ

Ігор Моржаретто

Автомобільний експерт

Зупинка поза постів ДПС

За попередньою редакцією регламенту 2009 року інспектори могли зупиняти транспортні засоби для перевірки документів лише на стаціонарних постах ДПС.
Відтепер співробітники ГИБДД можуть зупиняти автомобілі для перевірки в будь-якому місці. Однак місце кожен співробітник вибирає не за власним бажанням, а тільки за наказом свого начальника.

Однак місце кожен співробітник вибирає не за власним бажанням, а тільки за наказом свого начальника

Фото: ТАСС / Юрій Машков

Для добропорядних водіїв це зміна нічим не загрожує, вважає Ігор Моржаретто.
"У минулому регламенті формально заборонялася зупинка поза стаціонарних постів без причини. Але тут же називалася дюжина причин, за якими можна зупинити. Наприклад, проведення спецоперацій або якщо водій порушив ПДР. І зараз співробітник ДПС завжди знайде привід зупинити автомобіль, якщо йому це знадобиться. але якщо немає, то проїдь вільно ", - пояснює експерт.


Якщо ж ви їдете в ночі і у вас є підозри, що вас гальмує не співробітник ГИБДД, можете проїхати повз і доїхати до найближчого поста, каже Ігор Моржаретто. "На місці повідомте, що я не зупинився, тому що у мене було враження, що це не співробітник ГИБДД, а якийсь шахрай. Така можливість була раніше і залишається зараз", - підкреслив експерт.

Те, що на практиці машини зупиняли поза постів, порталу Москва 24 підтвердив керівник Федерації автовласників Росії (ФАР) Сергій Канаєв.

Цією нормою швидше завуальовано приймаються міри, що дозволяє інспекторам ховатися в кущах з радарами. За вісім років, поки діяла заборона, ми бачимо, що випадків, коли водії стояли в кущах і давали хабарі, стало набагато менше. Це можна чітко помітити на прикладі південних регіонів, де раніше така практика процвітала. Тепер є відносні побоювання, що все повернеться. Однак зараз ввели багато камер відеофотофіксаціі. Можливо, таку масовість вже не буде.
Цією нормою швидше завуальовано приймаються міри, що дозволяє інспекторам ховатися в кущах з радарами

Сергій Канаєв

Керівник Федерації автовласників Росії

відеозйомка

Сергій Канаєв звернув увагу ще на одну норму в новому регламенті, яка викликає побоювання. "В адміністративному регламенті прибрали норму, щоб співробітники ДАІ не перешкоджали відеозйомці, - пояснив Сергій Канаєв. - Раніше співробітник ДАІ не мав права забороняти зйомку. А зараз може сказати: я забороняю вам знімати себе: я соромлюся. І ви зобов'язані прибрати відеокамеру. Якщо не забере, вам загрожує стаття 19.3 ".

КоАП РФ Стаття 19.3 (частина 1) - Непокора законному розпорядженню або вимозі співробітника поліції ... тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від п'ятисот до однієї тисячі рублів або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.


У ГИБДД поспішили пояснити, що заборони на зйомку дій інспекторів немає.
"Виняток зазначеної норми не перешкоджає реалізації конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати інформацію будь-яким законним способом", - цитує "РІА Новини" начальника управління ДПС, спеціальних заходів і правозастосовчої діяльності ДАІ Олександра Бикова.

Голова ВОА додав, що тепер співробітник поліції і сам має право вести зйомку на власний мобільний телефон.

Фото: портал Москва 24 / Олександр Авілов

Скасовуються довідки про ДТП

Одне з важливих нововведень регламенту - скасування довідок про ДТП, на отримання яких було потрібно тривалий час. З 20 жовтня видавати їх перестали.

Такі довідки вимагають страхові компанії, щоб врегулювати збитки і подальші виплати. У випадках з ОСАГО ця вимога міститься в положенні ЦБ № 431-П 2014 року, у випадках з каско - у внутрішніх документах кожної страхової компанії.

Фото: ТАСС / Денис Русинів

Як пише газета "Коммерсант" , Олександр Биков пояснив, що на ділі видача довідок не передбачена вже давно. У МВС немає повноважень затверджувати форму довідки про ДТП. Інспектори в останні роки практично не мали видавати такі документи, хоча це і практикувалося.

У ГИБДД запевняють, що понад рік попереджали Центробанк і Російський союз автостраховиків, що з 20 жовтня ця практика припиниться.

У ГИБДД запевняють, що понад рік попереджали Центробанк і Російський союз автостраховиків, що з 20 жовтня ця практика припиниться

Фото: ТАСС / Донат Сорокін

З 20 жовтня якщо для оформлення аварії потрібні співробітники ДАІ, то максимум, що можуть отримати на руки учасники аварії, - це процесуальні документи, пише "Російська газета" . Зокрема, постанова про накладення штрафу або ухвала про відмову в порушенні адміністративної справи. Інші документи учасники аварії можуть отримати в колишньому порядку.

За даними "Російської газети", в протоколах, визначеннях, постанови та інші документи будуть максимально розписувати всю ситуацію: які машини і скільки їх брало участь в ДТП, їх пошкодження. Також вкажуть дані водіїв і власників машин, номери полісів ОСАЦВ.

При цьому водій як і раніше повинен буде заповнити повідомлення про ДТП зі схемою події і передати в страхову компанію. Бланк цього сповіщення видається при покупці поліса ОСАЦВ.

ГИБДД дозволили влаштовувати засідки на дорогах, але в особливих випадках

За новим регламентом співробітники поліції зможуть зупиняти машини, перебуваючи в засідці. Однак, згідно з документом, зробити це зможуть лише в особливих випадках.

"З метою забезпечення нагляду за дорожнім рухом на аварійно-небезпечних ділянках дороги, а також у випадках здійснення нагляду за дорожнім рухом з використанням засобів фото-, відеофіксації порушень правил дорожнього руху патрульний автомобіль може розміщуватися в місцях з видимістю, обмеженою природними переломами рельєфу місцевості, поворотами дороги, а також елементами облаштування вулично-дорожньої мережі ", - наголошується в документі.

Засідки як такі не дозволені. Того самого даішника, який в кущах лежав з паличкою і вискакував, якщо "прибуткова" машина їхала, його не буде, тим більше що і кількість інспекторів, які працюють на землі, сильно зменшилася. За десять років їх число скоротили на третину.
Засідки як такі не дозволені

Ігор Моржаретто

Автомобільний експерт


В інших випадках автомобіль ДПС з розфарбуванням повинен стояти на видному місці в місцях концентрації ДТП для попередження, пояснює Ігор Моржаретто.

Решта норми з урахуванням часу, практики і статистики, на думку глави ФАР, розумні. Інспектори ДАІ при спілкуванні з водіями не зможуть допускати "будь-які види висловлювань і дій дискримінаційного характеру за ознаками статі, віку, раси, національності, мови, політичних або релігійних уподобань", грубіянити і грубити.

Ще один з пунктів регламенту стосується передачі інспектору документів. Їх треба буде передавати без обкладинки і "утримуючих пристроїв". Крім того, співробітникам ГИБДД дозволили перевіряти документи у будь-якого пасажира в машині.

Читайте також

Чи потрібно вивчати адміністративний регламент водієві?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей