* Политика новости » Банки »

* *

Правила пожежної безпеки в багатоквартирних будинках

 1. Основні вимоги
 2. Інструкція і правила
 3. Вимоги до електроустановок
 4. Автоматичні системи пожежогасіння і системи оповіщення
 5. Обов'язки та порядок дії мешканців під час пожежі
 6. Правові аспекти та відповідальність

Пожежі в багатоквартирних житлових будинках мають підвищений рівень поширення вогню на великі площі. Поширення полум'я з однієї квартири в іншу відбувається дуже швидко, тому пожежі в таких будинках тягнуть за собою величезні втрати для мешканців. Планування багатоповерхівок зумовлюють високу ступінь смертності та опіків при виникненні вогнища загоряння.

Основні вимоги

Заходи щодо захисту від виникнення загоряння закладаються ще на етапі проектування житлового будинку. Обов'язок щодо дотримання правил пожежної безпеки в процесі експлуатації покладається на мешканців та керуючі організації. Власники квартир зацікавлені в збереженні і захисту свого майна і повинні приділяти увагу дотриманню протипожежних правил нарівні з керуючою компанією.

У багатоквартирних будинках вимоги щодо пожежної безпеки регламентує ФЗ від 30.12.2009 р № 384-ФЗ. Даний регламент встановлює загальні протипожежні вимоги і правила в будівлях і регламентує зміст:

 • житлових приміщень;
 • шляхів евакуації;
 • протипожежних систем;
 • прибудинкового території.

Інструкція і правила

Відповідальність за розробку і створення інструкції з пожежної безпеки в МКД (багатоквартирних будинків) лежить на домоуправляющей компанії. Правила в інструкції не повинні суперечити чинному законодавству в сфері пожежної безпеки. Інструкція є обов'язковою до виконання для співробітників КК або ТЖС, які обслуговують багатоквартирний житловий будинок.

Для мешканців багатоквартирних будинків створюється звід правил щодо пожежної безпеки, який розміщується на інформаційному стенді. Щорічно, КК або ТЖС повинні проводити інструктаж для мешканців про зміст квартир, про правила пожежної безпеки.

Зміст інструкції і правил створюються виходячи з положень «Правил протипожежного режиму в Російській Федерації», які свідчать, що забороняється:

 • складування пожежовибухонебезпечних речовин, меблів та іншого на технічних поверхах;
 • організація підсобних приміщень на сходових клітинах;
 • зберігання меблів та складування горючих матеріалів під сходами;
 • розміщувати в ліфтових холах ларьки, кіоски і подібне;
 • самостійна перепланування і модернізація евакуаційних виходів і дверей;
 • захаращення і заварювання дверей, люків, переходів по суміжних секціях і виходів на евакуаційні сходи;
 • проведення прибирання приміщень із застосуванням горючих рідин (розчинник та ін.);
 • відігрівання труб із застосуванням відкритого вогню;
 • висновок на сходову клітку зовнішнього блоку кондиціонерів;
 • застосування саморобних обігрівачів або з несправним (відсутнім) терморегулятором;
 • застосування електроприладів з ушкодженнями;
 • залишення без нагляду включених в мережу електроприладів (крім приладів, які повинні знаходитися в цілодобовому режимі роботи).

Дотримання перерахованих забороняють пунктів є обов'язковим для виконання мешканцями МКД і працівниками керуючої компанії.

Порушення правил пожежної безпеки в житлових багатоквартирних будинках збільшує ризик виникнення пожежі та загрожує залученням винної особи до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Федеральний закон № 123-ФЗ (Технічний регламент) встановлює вимоги до складу та функціональних характеристик систем пожежної безпеки. Глава 19 даного закону регламентує вимоги у всіх будівлях і спорудах. При установці в багатоквартирному будинку пожежної системи безпеки слід орієнтуватися на вказаний регламент.

Вимоги до електроустановок

Система протипожежної безпеки в МКД повинна забезпечувати евакуацію людей до настання максимально небезпечних показників при загорянні.

Електропроводка, що забезпечує працездатність пожежної системи оповіщення , Ліфтів, аварійної вентиляції, аварійного освітлення шляхів евакуації при пожежі повинна зберігати працездатність протягом часу, необхідного для повної евакуації мешканців.

З огляду на, що багатоквартирні будинки відрізняються великою кількістю проживаючих людей, то для їх евакуації потрібен великий проміжок часу. Тому до параметрів вогнестійкості кабелів і електропроводки пред'являються підвищені вимоги.

Лінії електропостачання в багатоквартирному житловому будинку в обов'язковому порядку повинні бути оснащені пристроями захисного відключення.

Автоматичні системи пожежогасіння і системи оповіщення

Технічний регламент містить чіткі вказівки по вимогам і оснащенню автоматичних систем і пожежної сигналізації. Автоматична система пожежогасіння та сигналізації розраховуються при проектуванні будинків і монтуються на етапі будівництва.

Системи пожежогасіння в МКД повинні забезпечити автоматичне виявлення загоряння і подачу сигналу на систему оповіщення та систему управління людей при евакуації. Пожежна сигналізація повинна подавати звукові та світлові сигнали в приміщення чергового персоналу.

Розміщення пожежних сповіщувачів має бути таким, щоб відбулося своєчасне виявлення пожежі в будь-якому приміщенні багатоквартирного будинку. Ручні сповіщувачі встановлюються на евакуаційних шляхах.

Оповіщення про пожежу та евакуація мешканців повинна здійснюватися одним із способів (або їх комбінації):

 • подача світлових або звукових сигналів ;
 • трансляція оповіщають текстів про спалах, шляхах евакуації;
 • включення аварійного освітлення;
 • дистанційне відключення запорів евакуаційних виходів;
 • інші способи.

Рівень гучності оповіщення повинні бути вище рівня шуму. Система оповіщення про пожежу повинна функціонувати протягом усього часу повної евакуації мешканців та повинна бути оснащені аварійними джерелами живлення.

Обов'язки та порядок дії мешканців під час пожежі

Правила пожежної безпеки (ППБ) і інструкція з пожежної безпеки для мешканців багатоквартирних будинків повинна містити перелік дій при виникненні пожежі.

У разі якщо ТЖС або керуюча компанія халатно відноситься до інформування мешканців про пожежну безпеку та проведення інструктажу, кожен власник, у своїх же інтересах, повинен знати і дотримуватися правил поведінки при виникненні пожежі. Пожежна безпека в квартирі і на території загального користування безпосередньо залежить від дотримання мешканцями вимог і правил безпеки.

Пожежна безпека в квартирі і на території загального користування безпосередньо залежить від дотримання мешканцями вимог і правил безпеки

При виникненні загоряння, першою дією має бути сповіщає дзвінок в пожежну службу (тел. 01). Після цього необхідно вивести з дому дітей і літніх людей.

Не варто витрачати час на виявлення пожежі, тут головне своєчасна евакуація всіх мешканців. Кричати «пожежа» не потрібно, це викличе паніку, яка може привести до загибелі людей. Не потрібно піддаватися паніці і провокувати її виникнення у інших мешканців.

Якщо осередок загоряння знаходиться у видимому полі, для гасіння скористайтеся доступними підручними засобами і спеціальними засобами пожежогасіння Якщо осередок загоряння знаходиться у видимому полі, для гасіння скористайтеся доступними підручними засобами і спеціальними засобами пожежогасіння. Спускатися по простирадлах і мотузках з поверхів вище третього необхідно тільки в самому крайньому випадку. Половина спусків закінчується падінням.

Більшість пожеж в багатоквартирних будинках відбувається з вини мешканців. Уважно стежте за станом електропроводки і роботою електроприладів. Будьте пильні при проведенні масових святкових заходів (особливо на новий рік ).

Застосування піротехнічних виробів в будівлі категорично заборонено. Встановлюючи чергову електрогірлянди, переконайтеся в її безпеки і справності. За порушення правил, що спричинило виникнення пожежі, передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

Правові аспекти та відповідальність

Пожежна безпека будівель регулюється цілим комплексом норм, правил і законів. Законодавці не виділили окремих правил з пожежної безпеки багатоквартирного будинку (як, наприклад, для будівель дитячих садів). Для регулювання питань щодо пожежної безпеки в житлових МКД слід орієнтуватися на «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки».

Крім зазначеного регламенту, пожежна безпека регулюється відповідно до норм технічного регулювання, санітарних норм, правил пожежної безпеки та житловим кодексом РФ.

За порушення вимог щодо пожежної безпеки особа, призначена відповідальною за багатоквартирний будинок в керуючої компанії, а за відсутності такого, керівник керуючої компанії, несе відповідальність.

У разі виникнення пожежі на підставі КоАП РФ винні і відповідальні особи можуть бути притягнуті до стягнення штрафу в розмірі до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо недотримання правил пожежної безпеки призвело до заподіяння шкоди здоров'ю або смерть людей, то винна особа привертають вже до кримінальної відповідальності. На підставі ст. 219 КК РФ максимальна міра покарання за даного правопорушення досягає 7 років позбавлення волі.

Інші корисні статті:

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей