* Политика новости » Банки »

* *

Судова практика про банкрутство фізичних осіб за 2017 рік

  1. Трохи огляду судової практики з питань банкрутства фізичних осіб
  2. Огляд судової практики станом на 2018 рік у реалізації майна у разі банкрутства фізичних осіб
  3. Огляд практики станом на 2018 рік про введення реструктуризації боргів в рамках банкрутства фізичних осіб
  4. Відео по темі. Соловйов: закон про банкрутство фізичних осіб

Фото: Aura-Dione

Фото: Aura-Dione.Ru

Кожен громадянин з осені 2015 року одержав можливість стати банкрутом, і законним шляхом позбутися від нескінченних дзвінків колекторів, претензій з банків, величезних зростаючих боргів та інших «принад», які для боржників є справжнім кошмаром. За минулі 2 роки Арбітражні суди (АС) прийняли величезну кількість заяв, і за цей час, за станом на 2018 рік склалася певна судова практика про банкрутство фізичних осіб.

У більшості випадків АС керуються не тільки нормами № 127-ФЗ, а також деякими статтями з Цивільного Процесуального кодексу, а й, зокрема, постановами Пленуму ВС РФ. Наприклад, велике значення має рішення ВС від 13.10. 2015 № 45. У законному акті йдеться про різні сторони банкрутства громадянина, зокрема - і про банкрутство ВП. Також в ньому регламентуються всі процедури, які в законному порядку повинні проходити в рамках банкрутства.

Трохи огляду судової практики з питань банкрутства фізичних осіб

Які безпрецедентні і скандальні рішення суди приймали до сьогоднішнього дня? Про що нам говорить судова практика справ про банкрутство фізичних осіб? Давайте дізнаємося докладніше.

  1. Рішення по справі № А50-7142 / 2015 року, прийняте АС Пермського краю. ІП Карманова Е.С. звернулася в суд за визнанням своєї неспроможності. Розмір боргу склав більше 24 млн. Рублів. В результаті суд, розглянувши всі обставини справи, визнав її банкрутом, і призначив на 5 місяців реалізацію майна, незважаючи на те, що його вистачило лише на оплату всіх судових витрат, але його не було достатньо для твори всіх розрахунків з кредиторами.
  2. Особливості справи: щодо ІП також застосовувалися раніше процедури фіноздоровлення, спостереження, був тимчасовий керуючий (нагадаємо, що такі процедури зазвичай застосовуються при банкрутстві підприємств). Також арбітражний керуючий знайшов в діях підприємця ознаки навмисного банкрутства (мова йде про сумнівні операції). Було введено обмеження на виїзд за кордон. Ще підприємець втратила свій статус ІП, були скасовані всі видані їй раніше ліцензії на підприємницьку діяльність (це один з наслідків банкрутства фіз. Особи, яке також зафіксовано в ФЗ про банкрутство фізичних осіб).
  3. Рішення від 7 грудня 2015 у справі № А78-12275 / 2015 року, прийняте АС Забайкальського краю. Намцараев А.Н. звернувся в АС в перший же день дії Закону про банкрутство фізичних осіб, тобто 1 жовтня 2015 року. Розмір боргу склав понад 800 000 рублей, при цьому мова йшла не тільки про борги перед банками, а й про невиплачені аліменти і податки. Основним кредитором був Ощадбанк, але представники банківської установи на суді заявили, що перепродали борг з переуступки вимог в ТОВ «Траст». Відповідно, перед банком у громадянина залишився борг тільки за допомогою кредитної картки (борг склав трохи більше 60 000 рублів). Таким чином, компанія стала ще одним кредитором, також існувала ціла низка інших кредиторів, по дрібніших сум боргу. В результаті суд визнав громадянина-підприємця банкрутом, і ввів на 2 місяці процедуру реалізації майна.

Особливості справи: по-перше, нагадаємо, що спочатку банкрутство фіз. осіб передбачало винагороду для фінуправляющего 10 000 рублів (в чинній редакції закону - 25 000 рублів), відповідно, громадянин, який подав заяву 1 жовтня 2015 року, вніс тільки 10 тисяч. По-друге, у Намцараева абсолютно не було майна, придатного для реалізації. Він залишив державну службу і вирішив зайнятися своєю справою. Взяв кредит і купив вантажівку, яка згодом згорів. Так, він став безробітним, і отримав офіційний статус. Майна для реалізації НЕ БУЛО! Рішення арбітражного суду про визнання громадянина-підприємця банкрутом підтверджує, що визнати неспроможність можуть навіть ті боржники, у яких зовсім немає майна, за винятком того, що перераховано в ст. 446 ЦПК РФ (єдине житло, предмети побуту і тд).

Відповідно, діюча судова практика з питань банкрутства фізичних осіб повністю спростовує думки «експертів», які можна зустріти на численних форумах в інтернеті. Просто пам'ятайте - ви маєте право на банкрутство, навіть якщо у вас немає майна !!! А також, якщо ви - ІП, ви зможете визнати неспроможність по нормам банкрутства громадян, а не юросіб.

Огляд судової практики станом на 2018 рік у реалізації майна у разі банкрутства фізичних осіб

Оскільки, згідно зі статистикою, суди як правило приймають рішення про реалізацію майна, минаючи
реструктуризацію боргів
, То вашій увазі представлена ​​відповідна судова практика при банкрутство фізичних осіб. Нагадаємо, що реструктуризація застосовується, якщо у боржника є дохід, який зміг би дозволити йому розрахуватися за своїми борговими зобов'язаннями протягом 3-х років з більшою частиною кредиторів.

Візьмемо як приклад справу № А13-16684 / 2015 року, рішення АС Вологодської області від 10 жовтня 2016 року. Кузнєцова Н.В. представила в суд підтвердження своїх доходів за період 2013-2015 років. На рахунках у громадянки було 92 рубля і 42 копійки. Розглянувши матеріали, суд визнав, що реструктуризація боргів неможлива через недостатньо високого рівня доходів. І перейшов відразу до реалізації майна.

І знову ж таки - рухомого і нерухомого майна у боржника не було! Але незважаючи на це, суд визнав прийнятним рішення про введення реалізації майна та визнання Кузнєцової Н.В. банкрутом.

Огляд практики станом на 2018 рік про введення реструктуризації боргів в рамках банкрутства фізичних осіб

Отже, давайте відразу розглянемо як приклад справу. В АС Бєлгородської області звернувся боржник з проханням про визнання своєї неспроможності. Суд визнав прийнятним ввести реструктуризацію боргів (справа N А08-845 / 2016, рішення було прийнято в кінці жовтня 2016 року). Боржник Гліб Д.Б. мав заборгованість в розмірі більше 10 млн. рублів.

Майно боржника:

  • автомобілі;
  • 1/3 частки в двокімнатній квартирі.

До останнього часу боржник займався підприємницькою діяльністю, однак 25 січня 2016 року його офіційно закрив свій статус ВП. Боржник, ініціювавши процедуру банкрутства фізичної особи, просив про реструктуризацію. На його думку, дохід цілком дозволяв з ними розрахуватися за відведені законом 3 роки. Суд, розглянувши всі обставини справи, визнав прийнятним ввести реструктуризацію боргів, відклавши визнання фізичної особи неспроможним банкрутом на невизначений термін.

Ви завжди можете звернутися до суду із заявою про застосування процедури реструктуризації долгов.Соответственно, ви не будете визнані банкрутом, і отримаєте можливість розрахуватися з кредиторами за 3 роки. При цьому реструктуризація буде здійснюватися без нарахування штрафів, пені, буде враховуватися виключно тіло кредиту, без% і нарахувань. Але необхідно враховувати, що таке можливо тільки при наявності у вас стабільного доходу, не менше 30 000 рублів щомісяця

.

Останні новини про банкрутство фізичних осіб свідчать, що в Росії зараз числиться більше 650 000 потенційних банкрутів. Це люди, у яких є борг від півмільйона і термін прострочення від 3-х місяців. Вони вважають за краще щодня отримувати погрози і вимотують дзвінки від кредиторів, терпіти втручання банків і колекторів в особисте життя, виправдовуватися і жити в постійному страху.

Єдине, що розділяє цих боржників від законного визнання банкрутства в судовому порядку - негативні відгуки на сайтах (часто - підроблені), нерозуміння тонкощів процедури, і відсутність юридичної грамотності. Ми сподіваємося, що ця стаття допоможе зрозуміти хоча б кільком сотням таких боржників, що банкрутство - реально, воно здійснюється за чіткими правилами, і борги повинні бути списані, якщо людина не має можливості з ними розрахуватися!

Відео по темі. Соловйов: закон про банкрутство фізичних осіб

(5

оцінок, середнє: 5,00 з 5)
оцінок, середнє: 5,00 з 5)   Завантаження Завантаження ...

Про що нам говорить судова практика справ про банкрутство фізичних осіб?

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей