* Политика новости » Банки »

* *

Процедура банкрутства крок за кроком

  1. Що таке банкрутство? банкрутство - визнана державним органом нездатність повністю погасити всі...
  2. Які документи потрібні для банкрутства фізичних осіб?
  3. Фінансовий керуючий - хто це?
  4. Наслідки банкрутства фізичної особи

Що таке банкрутство?

банкрутство - визнана державним органом нездатність повністю погасити всі боргові зобов'язання. Іншими словами, це процедура виходу з важкої фінансової ситуації. Незважаючи на те, що і банки, і мікрофінансові організації перевіряють позичальників перед видачею грошей, нерідко можна зустріти закредитованих громадян, які роками не можуть вибратися з боргової ями. Якщо невиплачених боргів стає все більше, а джерел доходу вже немає, прийшов час написати заяву в суд.

До 1 жовтня 2015 року визнати банкрутом можна було тільки юридична особа. Тепер таку можливість отримали і фізичні особи. Вимоги офіційно прописані в Законі про неспроможність і однакові для всіх. Дебітор повинен мати борг не менше 500 тисяч рублів, а виплати кредиторам затримані довше, ніж на 3 місяці. При наявності документів про важке фінансове становище і непередбачених обставин боржник має право подати заяву і з меншою сумою боргу.

Подати клопотання про розгляд запиту про банкрутство може як боржник в добровільному порядку, так і кредитор, якщо сумнівається в поверненні своїх коштів. У другому випадку спершу буде суд з МФО про несплату боргу, і після того, як судовий пристав оцінить майно боржника і зробить висновок, що вимоги неможливо виконати повністю, а сума невиконаних вимог складає не менше 100 тисяч для юридичних осіб та 10 тисяч для фізичних осіб, суд може прийняти заяву. адже позики під заставу ПТС або автомобіля могли привести до того, що цінного майна у боржника і не залишилося.

Куди звернутися для визнання банкрутства?

Заява на визнання про неспроможність, тобто про банкрутство, необхідно подати в найближчий арбітражний суд за місцем прописки. Весь список установ вказано на офіційній сторінці Федеральних арбітражних Судів. У разі, якщо прописка в іншій країні, або її зовсім немає, заяву можна подати за місцем знаходження майна. У заяві також необхідно буде вказати обрану боржником саморегульовану організацію арбітражних керуючих (СРО АУ), яка надасть фінансового керуючого для ведення справи банкрутства.

Які документи потрібні для банкрутства фізичних осіб?

Крім заяви потенційного банкрута необхідно надати документи, що підтверджують фінансову неспроможність. Повний список документів можна знайти на офіційних державних сайтах, але можемо вас запевнити, що обов'язково знадобляться відомості про майно, поточних боргах і своє фінансове статус.

Також буде необхідно сплатити державне мито в розмірі 300 рублів і мінімальна винагорода фінансового керуючого - 25 000 рублів. У разі якщо фінансової подушки безпеки немає, можна просити суд про невелику відстрочку, але на момент розгляду справи сума має бути присутня на депозиті. На жаль, існує ймовірність, що суд не прийме заяву і поверне його назад. На рішення дається 5 робочих днів.

Фінансовий керуючий - хто це?

Після подачі заявки про визнання громадянина-підприємця банкрутом приготуйтеся до витрат. Згідно із законом, арбітражний суд в обов'язковому порядку надасть вам для врегулювання фінансових проблем обраного фінансового керуючого.

Фінансовий керуючий - офіційна особа, яке буде за вас вирішувати ваші фінансові проблеми і оцінювати ваш стан. Саме він буде розбиратися в ваших документах, вивчати доходи і витрати за останні три роки і оцінювати майно, придатне для реалізації.

Боржник зобов'язаний надавати фінансовому керуючому всі необхідні дані про рухоме і нерухоме майно, предметах розкоші, непогашених платежах, позиках і про все, що відноситься до справи про банкрутство. Процедура може тривати до півроку і весь цей час боржник знаходиться під наглядом: заборона на виїзд з країни, відкриття і закриття банківських рахунків. Будь-який рух грошових коштів проходить з дозволу фінансового керуючого.

Його послуги обійдуться мінімум в 25 тисяч рублів. Цю суму ви повинні сплатити заздалегідь шляхом депозиту на рахунок арбітражного суду. У його компетенції укласти з кредиторами умови по реструктуризації позики або кредиту, реалізувати нерухомість, автомобілі, предмети побуту, і використовувати кошти з банківських карт і рахунків на сплату боргів. За кожну процедуру боржник повинен буде заплатити по 25 тисяч рублів. Також, йому належить комісія в розмірі 7% від реструктуризації боргу і 7% від усієї суми реалізації майна.

Наслідки банкрутства фізичної особи

Після піврічної роботи фінансовий керуючий повинен прийти до одного з трьох варіантів вирішення ваших фінансових проблем:

  • Реструктуризація боргу. Якщо потенційний банкрут має хоч якийсь дохід, то йому пропонується трирічний план з погашення боргу. Банк може зменшити суму боргу, списавши частину відсотків і штрафів. Боржнику надається доступ до позик, кредитів, купівлі та продажу майна з дозволу фінансового керуючого.
  • Продаж майна боржника. У разі, якщо не вдалося домовитися про реструктуризацію, починається процес продажу майна і предметів розкоші. Якщо виручених коштів недостатньо для сплати всіх позик і кредитів, вони списуються. Боржник стає вільним від усіх боргів і зобов'язань.
  • Мирова угода. Якщо сторонам вдається домовиться і встановити спосіб погашення платежів, що підходить усім, процедура банкрутства припиняється.

мінуси банкрутства

На жаль, після визнання банкрутом, боржник позбавляється не тільки всіх боргів, а й багатьох фінансових прав. Відомості про всіх збанкрутілих громадян вносяться до єдиного реєстру, який відкритий для загального доступу. Це означає, що колишньому банкруту протягом 5 років жодна фінансова організація не видасть кредити або позики онлайн . У разі складної фінансової ситуації він не зможе моментально оформити цілодобовий займ , А змушений буде розраховувати тільки на себе, або вдатися до послуг кредитного донора . Також, протягом п'яти років неможливо знову повторити процедуру банкрутства. Наступні три роки заборонено займати високі посади або відкривати приватне підприємництво. Банкрутство не звільнить від усіх боргів: аліменти або моральну шкоду необхідно буде оплатити в будь-якому випадку.

Процедура отримання статусу банкрута складна і довга. У минулому році в Росії всього 4% потенційних банкрутів отримали бажане. На жаль, навіть висококласні юристи підтверджують, що це не всім під силу. Радимо перед початком процедури ще раз зважити всі плюси і мінуси, і можливо, врегулювати фінансові проблеми до засідання суду.

Крім цього варто звернути увагу на закон про кредитну амністії. Депутати анонсували його розробку в 2017 році, а планують прийняти його вже в 2018 році. Цей проект допоможе сумлінним позичальникам зменшити штрафи і пені за прострочення по позиках або кредитами, а також надасть їм можливість очищення кредитної історії, у разі оплати всіх заборгованостей перед банками і МФО. Кредитна амністія може стати альтернативою банкрутства, з куди меншими негативними наслідками, але тільки для тих, хто сумлінно сплачував свої зобов'язання, а у важкій фінансовій ситуації опинився через непередбачуваних життєвих обставин.

Що таке банкрутство?
Які документи потрібні для банкрутства фізичних осіб?
Фінансовий керуючий - хто це?
Куди звернутися для визнання банкрутства?
Які документи потрібні для банкрутства фізичних осіб?
Фінансовий керуючий - хто це?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей