* Политика новости » Банки »

* *

Техогляд автомобіля в 2018 році - ціна і терміни проходження

 1. Техогляд машини при страховці
 2. Де можна пройти техогляд автомобіля
 3. Реєстр операторів технічного огляду
 4. Скільки коштує техогляд машини в 2018 році
 5. Що перевіряють і що потрібно для техогляду автомобіля
 6. Техогляд без огляду автомобіля
 7. Документи для техогляду
 8. періодичність проходження
 9. діагностична карта

Зміст статті

Стаття написана практикуючим юристом

Власники транспорту зобов'язані стежити за станом своїх автомобілів і періодично проходити техогляд для підтвердження безпеки експлуатації машини. Порядок проходження технічного огляду транспортного засобу постійно зазнає змін.

У 2017 році в правила проведення ТО внесені чергові нововведення. Зокрема, повністю припинили дії талони державного техогляду автомобілів, видані до серпня 2012 року, а страхування автоцивільної відповідальності здійснюється без пред'явлення документів про проходження ТО легкових і вантажних автомобілів.

Техогляд машини при страховці

Зміст статті  Стаття написана практикуючим юристом  Власники транспорту зобов'язані стежити за станом своїх автомобілів і періодично проходити техогляд для підтвердження безпеки експлуатації машини

У 2018 році за оформленні поліса ОСАЦВ автомобілісти не зобов'язані надавати страховикам діагностичну карту, що видається за результатами ТО. Цей документ був введений в 2012 році замість талонів про пройдений техогляд. Однак скасування вимоги надання результатів перевірки не означає скасування технічного огляду.

Справа в тому, що тепер в повному обсязі стала працювати загальноросійська електронна система ЕАІСТО, в яку протягом доби передаються дані про всі проведені ТО. Страховики перевіряють відомості про автомобіль в онлайн-режимі. Якщо автомобіль не пройшов техогляд, або з якоїсь причини інформація в системі відсутній, машину не застрахують.

Обов'язок автомобілістів проходити перевірку технічного стану транспортного засобу закріплена в п. 3 ст. 16 Федерального закону № 196-ФЗ від 10.12.1995 р «Про безпеку дорожнього руху».

Власники транспортних засобів повинні здійснювати обов'язкове страхування своєї цивільної відповідальності ... Обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів здійснюється тільки за умови проведення в відношенні транспортного засобу державного технічного огляду або технічного огляду, проведення якого передбачено законодавством в області технічного огляду транспортних засобів.

Без перевірки технічного стану можуть бути застраховані машини, термін експлуатації яких менше трьох років, крім винятків, мова про які піде нижче.

Видати поліс ОСАГО страховик може навіть в останній день дії ТО. Однак, якщо водій потрапить в аварію на автомобілі, у якого закінчився термін діагностичної карти, страхова компанія має право стягнути виплачені суми з застрахованої особи в порядку регресу (пп «і» п. 1 ст. 14 закону № 223-ФЗ «Про ОСАЦВ» ).

Ціни на технічний огляд автомобіля при страховці встановлюються операторами ТО і не можуть бути вище максимальної вартості, встановленої регіональним виконавчим органом державної влади, відповідно до методики, розробленої Федеральною службою по тарифах (п. 7 Правил проведення технічного огляду, затверджених Постановою Уряду РФ № 1008 від 05.12.11 - далі Правила).

Де можна пройти техогляд автомобіля

До 2012 року всі транспортні засоби, які реєструються в ГИБДД, проходили технічний огляд в пунктах інструментального контролю при дорожньої інспекції. З 01.01.12 після вступу в дію закону № 170-ФЗ від 01.07.11 «Про технічний огляд транспортних засобів ...» функції були передані операторам технічного огляду (ЗТВ) - юридичним особам та підприємцям, які пройшли акредитацію в Російському союзі автостраховиків.

» функції були передані операторам технічного огляду (ЗТВ) - юридичним особам та підприємцям, які пройшли акредитацію в Російському союзі автостраховиків

При цьому державні пункти технічного огляду продовжували працювати до 1 січня 2014 роки з умовою, що до цієї дати вони повинні пройти акредитацію в загальному порядку. До кінця 2014 року термін акредитації був відсунутий для пунктів інструментального контролю ГИБДД Кримського півострова, прийнятого до складу РФ в 2014 році.

В даний час все відстрочки минули. Проводити перевірку безпеки колісного транспорту можуть тільки акредитовані ОТО. Пройти ТО можна в будь-якому пункті технічного огляду акредитованого оператора. Місце проходження техогляду не прив'язане до регіону реєстрації автомобіля (п. 9 Правил). Оператор не має права відмовити автомобілісту в проходженні ТО, якщо транспортний засіб:

 • входить в категорії акредитації;
 • власник надав всі необхідні документи;
 • відомості в документах відповідають автомобілю.

Право проводити техогляд надано автодилерам. Вони також повинні проходити акредитацію в РСА. Але дозвіл на проведення ТО їм можуть видати тільки на ті моделі машин, якими вони торгують (надається договір з постачальником). Проведення ТО не є обов'язком дилера.

Реєстр операторів технічного огляду

На сайті РСА розміщений список операторів з системою пошуку:

 • за номером ОТО;
 • за адресою;
 • за назвою;
 • на прізвище керівника.

Він включає операторів техогляду з припиненими і анульованими акредитаціями. При перевірці контрагента слід звернути увагу на значок в правій лівій колонці. ОТО з діючої акредитацією відмічені галочкою на зеленому тлі.

ОТО з діючої акредитацією відмічені галочкою на зеленому тлі

Всі дані з пред'явленого атестата повинні збігатися з відомостями з реєстру. Уточнити приналежність пункту ТО вказаною оператору можна по телефону в реєстрі.

Зміни порядку ТО не торкнулися самохідних машин (трактори, снігоходи та ін.) І транспорту Збройних Сил РФ. Перевірка стану цих пристроїв залишилася у віданні державних структур - Ростехнагляду і військової автоінспекції відповідно.

Скільки коштує техогляд машини в 2018 році

Вартість ТО автомобіля встановлюється кожним оператором технічного огляду самостійно, але органи влади обмежують максимальну ціну на послуги. Верхню планку розраховує кожен регіон РФ за методикою Федеральної служби з тарифів.

Зразкові ціни операторів на різні види транспорту вказані в таблиці.

Категорія транспорту Вартість ТО автомобіля, руб. Легкові автомобілі М1 - з кількістю місць для сидіння (без водія) 700 Автобуси, тролейбуси та ін. Пасажирський транспорт М2 - з кількістю місць> 8 і максимальною дозволеною масою не більш як 5 тонн 1250 М3 - з кількістю місць> 8 і максимальною масою> 5 тонн 1500 Вантажні автомобілі N1 - максимальна маса не більше 3,5 тонн 750 N2 - максимальна маса> 3,5 тонн, що не більше 12 тонн 1500 N3 - максимальна маса> 12 тонн 1600

Як видно з таблиці, ціна ТО на вантажну машину або автобус перевищує номінальну вартість техогляду легкового автомобіля.

Якщо транспортний засіб не пройшло технічний контроль, власнику видається діагностична карта із зазначенням несправностей. В цьому випадку автомобіль проходить повторний техогляд.

Якщо повторний ТО проводиться протягом 20 днів з моменту первинного огляду і в тому ж пункті, перевіряються тільки несправні компоненти (п. 1, 2 ст. 18 ФЗ-170 від 01.07.11). Ціна повторного техогляду складається з проведеного обсягу робіт і не може перевищувати розмір плати за першим ТО (п. 3 ст. 18 ФЗ-170).

Раніше власники транспортних засобів сплачували мито за проведення ТО. Після того, як послуга перестала бути державною, плата в бюджет не стягується.

Що перевіряють і що потрібно для техогляду автомобіля

У 2018 році вимоги до авто при техогляді включають 65 пунктів. Усі вони були переписані в Додатку № 1 до Правил.

В автомобілі перевіряється:

 • справність гальм, рульового управління;
 • оснащення світлотехнічними приладами;
 • робота стеклоомивателей;
 • відповідність шин і коліс;
 • стан двигуна;
 • відповідність нормам технічні рідини;
 • наявність і справність інших елементів конструкції транспорту.

У автомобілів, оснащених системою ГЛОНАСС, перевіряється працездатність пристроїв виклику екстрених служб.

Автомобілістам слід заздалегідь знати, що потрібно мати в машині для проходження ТО. Відповідно до Додатку № 1 Правил ТС повинен бути укомплектований знаком аварійної зупинки і вогнегасником (не менше 2 л). При підготовці автомобіля до технічного огляду слід перевірити термін придатності вогнегасника.

Наявність аптечки і її склад не перевіряють при техогляді. Однак за відсутність аптечки водія можуть оштрафувати інспектори ДІБДР.

Техогляд без огляду автомобіля

Автовласникам нерідко зустрічаються пропозиції оформлення техогляду без показу машини. Таких оголошень дуже багато в інтернеті. У чому переваги і недоліки отримання діагностичної карти без огляду автомобіля?

З плюсів можна відзначити лише можливість проходження ТО при наявності несправностей в автомобілі. Але, продовжуючи їздити на зламаному авто, водій ризикує своєю безпекою і життям оточуючих людей.

недоліки:

 • вартість техогляду, як правило, дорожче офіційної процедури;
 • існує ймовірність отримання діагностичної карти без внесення в електронну систему, а, отже, відмова в страховці;
 • при виявленні видачі поліса без акредитованого техогляду, страховка може бути визнана недійсною.

Організації, що видали діагностичну карту без проведення огляду машини, ризикують отримати великий штраф і позбутися акредитації. Якщо при експертизі автомобіля після ДТП причиною аварії виявиться несправність транспортного засобу, яка повинна була бути виявлена ​​в процесі ТО, страхова компанія може стягнути виплачені суми з оператора.

У цих умовах акредитовані оператори не будуть використовувати незаконні схеми, великий ризик нарватися на звичайних шахраїв.

Документи для техогляду

Перелік документів для ТО наведено в п. 9 Правил. Він включає:

 • паспорт власника;
 • свідоцтво про реєстрацію ТЗ;
 • довіреність на представника, якщо техогляд проходить довірена особа, а не власник.

Експерти пункту ТО не має права вимагати паперу, що не входять в список. Документи для техогляду автомобіля для пенсіонерів не відрізняються від загального переліку. Пред'явити пенсійне посвідчення можуть попросити тільки в разі, якщо тарифна політика оператора передбачає знижки.

періодичність проходження

Закон «Про технічний огляд ТЗ ...» трохи змінив терміни проходження ТО на авто. Згідно ст. 15 нормативного акту, не потрібно перевіряти безпеку нових машин перші три роки, включаючи рік випуску. Наприклад, у 2017 році не обов'язково проходити техогляд автомобілів, випущених в 2015, 2016 2017 роках. На машини 2014 року одержати діагностичну карту потрібно на початку 2017 року (або раніше). У 2018 році термін зміщується на різницю в часі.

Техогляд машини після трьох років і до семи років включно проводиться один раз на два роки. Технічний стан автомобілів старше семи років перевіряється щорічно.

Виняток становлять (п. 1 ст. 15 ФЗ-170 від 01.07.11):

 • легкові таксі;
 • автобуси;
 • вантажні автомобілі, призначені і обладнані для перевезень пасажирів, з числом місць для сидіння більш як вісім (за винятком місця для водія);
 • спеціалізовані транспортні засоби та причепи до них, призначені і обладнані для перевезень небезпечних вантажів.

Ці транспортні засоби повинні проходити технічний контроль один раз на півроку.

У межах встановлених періодів автовласник самостійно визначає періодичність проходження огляду. Оператор не має права відмовити автомобілісту, якщо він бажає оформити щорічне і щоденне ТО.

Новачків-автомобілістів хвилює й інше питання - як часто проходити технічний огляд для ОСАГО. З роки страхування автоцивілки не впливають на періодичність ТО. Страхова компанія зобов'язана видати поліс, якщо період дії діагностичної карти не закінчився, або, якщо вік автомобіля не перевищує трьох років.

діагностична карта

З серпня 2017 року діагностична карта - єдиний документ, що підтверджує проходження ТО. 30.07.2017 закінчився термін останніх талонів, виданих до кінця липня 2012 року. Формат діагностичної карти встановлений Додатком № 3 Правил. Це таблиця на аркуші формату А4, в якій містяться відомості про результати перевірки вузлів і агрегатів машини і зафіксований підсумок техогляду.

Діагностична карта складається в двох паперових примірниках і у вигляді електронного документа. Один екземпляр на папері отримує клієнт, другий зберігається у оператора протягом трьох років. Електронна форма направляється в систему ЕАІСТО. Документу присвоюється унікальний номер.

Якщо автовласник втратив свій екземпляр, він може отримати діагностичну карту ТО у будь-якого оператора. Дублікат видається в день звернення. Водіям не потрібно возити документ з собою. Автоінспектори не перевіряють техогляд в даний час. Якщо на автомобіль оформлений поліс ОСАГО, машина вважається відповідної нормам безпеки.

Перевірка діагностичної карти техогляду по базі проводиться страховими компаніями при оформленні страховки або при ДТП. Відсутність інформації в електронній системі призводить до відмови у видачі поліса або регресу вимог по страховому відшкодуванню. Тому важливо оформляти документ у акредитованих операторів.

Користувач може самостійно перевірити внесення відомостей в ЕАІСТО. В інтернеті велика кількість сервісів, що працюють з базою РСА без реєстрації користувачів. Техогляд можна шукати:

 • за номером діагностичної карти;
 • по VIN;
 • за номером кузова або рами;
 • за реєстраційним номером авто.

Інформація про діагностичній карті повинна з'явитися в базі протягом доби. Нижче наведено зразок документа.

У чому переваги і недоліки отримання діагностичної карти без огляду автомобіля?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей