* Политика новости » Банки »

* *

Розведення раків

Акваріумні раки при створенні сприятливих умов розмножуються так само активно, як і акваріумні креветки. Розмноження раків буде відбуватися без негативних наслідків, якщо зміст і годування раків в акваріумі буде відповідати їх природним потребам. Отримання потомства необхідно для підтримки поголів'я карликових раків в акваріумі, так як тривалість життя цієї групи раків варіюється від 14 до 30 місяців в залежності від виду.

Визначення статі у раків. Визначити підлогу у раків не так просто. Залежно від того, самець це чи самка, статеві отвори розташовані в різних частинах тіла. Статеві отвори самців, які називають трубчастими, розташовані біля основи останньої пари ходильних ніг. Самки мають статеві отвори (гоноподием) перед третьою (якщо рахувати від останньої) парою ніг. Між іншим, більшість тварин мають ознаки як чоловічих, так і жіночих статевих отворів, роблячи визначення статі скрутним. Проте, раки завжди одностатеві: є чи самцями, або самками.

Зовні дорослих чоловічих і жіночих особин можна розрізнити за клешні і хвоста. У самців клешні довші і великі, у самок же ширше хвіст. Так само як і акваріумні креветки, акваріумні раки носять ікру під черевцем, тому ця частина тіла у самок ширше. Головогруди і черевце самок ширше, ніж самців, клешні тупі, короткі. У самок перші черевні ніжки або відсутні зовсім, або значно менше за розміром. Плодючість більшості декоративних декапод істотно залежить від розмірів самки. Чим вона більша і відповідно старше, тим більше яєць в стані носити.

У період розмноження раки стають дуже активними. У пошуках самки самці йдуть далеко від притулків і навіть днем ​​повзають по дну водойми. Якщо в цей час поставити акваріум з самкою поблизу від акваріума з самцем, той проявляє явне занепокоєння, встає на диби і стукає клешнями про скло, що відділяє його від самки. Самки багатьох видів раків готові до спаровування і відкладання яєць лише протягом короткого періоду після линьки (правда, є й винятки). У цей час вони активно виділяють особливі речовини - феромони, призначені для залучення статевого партнера.

Найчастіше ці аттрактанти видоспецифічні, тобто, адресовані лише самцям-родичам, але часом можуть зацікавити і чоловічу половину близькоспоріднених видів. Період гону вищих раків зазвичай змушує нервувати любителів безхребетних. Їм невтямки, чому перш спокійні вихованці раптово починають шалено носитися по всьому акваріуму. Насправді нічого страшного не відбувається, просто роздратовані призовними запахами самці активно шукають партнерку.

Стимуляція розмноження. Для того щоб раки почали розмножуватися, необхідно створити для цього відповідні умови. Місця в акваріумі має бути достатньо (на одного дорослого раку 15-20 літрів або орієнтовно 30 х 40 см площі дна), харчування має бути різноманітним і повноцінним. У деяких видів раків стимуляторами до розмноження є зміни зовнішніх умов навколишнього середовища - зміна кількості світлових годин, температури води або циркуляції води.

У природі зливи і викликаний ними приплив свіжої води є для десятиногих ракоподібних сигналом до початку розмноження, а подовження світлового дня і підвищення температури стимулюють дозрівання статевих продуктів. Регулярна зміна частини води на свіжу, стимулює половозрелость раків. Злийте частина води з ємності шлангом і долийте натомість водопровідну тієї ж температури або на кілька градусів холодніше.

Раки харчуються їжею як рослинного, так і тваринного походження. Щоб підтримувати їх в доброму здоров'ї і відмінній формі, рекомендується давати їм варену салат, м'ясо риби або креветок (раз в тиждень) або спеціалізований корм для раків. Таке харчування допоможе самці зміцніти перед виношуванням ікри і протриматися в період вагітності без їжі, так як зазвичай самки в цей період нічого не їдять.

Парування і виношування ікри. Акваріумні раки на відміну від диких розмножуються круглий рік. Самець, уклавши самку на спину і тримаючи її за клешні своїми клешнями, поміщає сперматофори (капсули зі спермою) на живіт самки в районі статевих отворів. Самка, яка отримала від самця пакет сперми, перестає виробляти феромони і більше не становить інтересу для осіб протилежної статі. Спермопакет прикріплюється безпосередньо у статевого отвору самки. Запліднення настає в той момент, коли яйця залишають її тіло і по шляху до плеоподов проходять через спермопакет.

Після запліднення яйцеклітин спермою, самка відкладає ікру на плеоподи (черевні ноги). Для їх фіксації на черевних ніжках і кріплення яєць між собою служать так звані нитки-тяжі. Самка з ікрою пересуватися обережно, часто ховається в укриттях. При небезпеки підтискає хвіст, ховаючи ікру. Тепер її головна турбота - вентиляція кладки, видалення незапліднених або мертвих яєць та ембріонів. Постійно знаходяться в русі плавальні ноги самки забезпечують вентиляцію кладки, доставку до яєць кисню. Після запліднення яйцеклітин спермою, самка відкладає ікру на плеоподи (черевні ноги)

Тривалість періоду виношування ікри залежить від температури води і виду раків і займає не менше 3 тижнів. На тривалість виношування ікри можуть впливати і інші фактори, такі як якість води і корму. У цей період вкрай необхідно забезпечити самку надійним укриттям, яке забезпечить безпеку самки і її потомства. Прекрасно для цього підходять укриття, зроблені з шкаралупи кокосового горіха. Ідеальним варіантом була б відсадження вагітної самки в окремий акваріум, де її не турбувати ні самці, ні великі риби. Під час виношування ікри не рекомендується турбувати самку і виробляти велику підміну води.

Рачат Рачат. Новонароджені рачки дуже дрібні, але, тим не менш, вони представляють собою повністю сформованих раків. Розмір новонароджених раків близько 7-9 мм. Лупляться рачки спочатку нерухомо висять на ніжках самки, а після першої линьки пробують від неї йти, але в хвилину небезпеки швидко повертаються і ховаються їй під черевце. Стартовим кормом для малька служить той же, що їдять дорослі. А також різні органічні залишки, яких зазвичай багато в акваріумі. Вигодовувати молодь можна готовими кормами для мальків риб, різаним трубочником, Артемій.

Як правило, маленькі рачки - детритофаги, тобто харчуються розкладаються частинками рослин і залишків корму, які вони знаходять на дні акваріума Як правило, маленькі рачки - детритофаги, тобто харчуються розкладаються частинками рослин і залишків корму, які вони знаходять на дні акваріума. У перші тижні молодь шукає собі їжу недалеко від матері. Як тільки самка починає переміщення по акваріуму або рачат відчувають небезпеку, тут же забираються матері під черевце. Лише після другої линьки вони починають активно рухатися і харчуватися, залишають матір і переходять до самостійного способу життя.

За своєю природою раки агресивні один до одного, боротьба за територію часто призводить до смерті противника. І цей інстинкт проявляється з раннього віку. Проживання рачків в маленькому акваріумі може привести до канібалізму. У міру підростання виводка необхідно надавати раків більш просторі ємності, тому що в іншому випадку в маленькому обсязі вони будуть наносити один одному ушкодження, аж до поїдання один одного. У природі від дефектів линьки гине досить багато рачьей молоді. Так що навіть при ідеальному змісті втрат не уникнути. Скинувши шкурку, вони стають легкою здобиччю не тільки хижаків, а й своїх родичів.

Тому якщо є бажання підняти якомога більшу кількість молоді раків, необхідно подбати про просторому акваріумі, в якому основну роль відіграє площа дна і наявність укриттів у вигляді каменів і керамічних черепків. Оскільки в перші тижні молодняк часто линяє, слід подбати про наявність достатньої кількості корму і укриттів. В іншому випадку не уникнути великих втрат через канібалізму. При розведенні раків добре зарекомендували себе порожнисті будівельні цеглини. Вони не тільки дешеві, але і забезпечують юних декапод великою кількістю притулків. Молодняку ​​потрібно надати в розпорядження густо зарослий акваріум.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей