* Политика новости » Банки »

* *

Висота змішувача над ванною, в душі: стандарти установки

Будь-яка ванна кімната обладнується в обов'язковому порядку змішувачем, оскільки саме тут постійно доводиться користуватися водою. Однак перед тим, як приступити до установки даного обладнання, потрібно визначитися з висотою його монтажу. Це дуже важливе питання, від якого залежить, наскільки вам зручно буде вмиватися і виконувати інші водяні гігієнічні процедури. Є безліч нюансів, адже вода не повинна розбризкується, а сам змішувач виглядав красиво і вписувався в дизайн інтер'єру приміщення. Всі особливості і правила встановлення даного агрегату докладно описані в нашій сьогоднішній статті.

1

Змішувач для ванни - що це таке

Як уже було відзначено вище, висота установки змішувача над ванною залежить від безлічі факторів. Однак для початку розберемося, що ж таке змішувач. Даний прилад являє собою один з найважливіших елементів водопровідної системи, який забезпечує подачу гарячої і холодної води, а також відповідає за регулювання напору. Будь-який пристрій, незалежно від його моделі або виробника, включає в себе наступні складові:

 • виливши
 • прокладки
 • корпус
 • рухомий конус
 • боковини
 • накидні гайки
 • втулки
 • Гнучкі шланги або рухливі труби.

Вирушаючи в будівельний магазин, ви там знайдете три основні типи змішувачів:

 1. 1. Термостатічние
 2. 2. Одноважільні
 3. 3. Двохвентильні

Кожен з таких механізмів відрізняється власними особливостями при установці і під час експлуатації. Одноважільні моделі з'явилися відносно недавно, проте вже встигли стати дуже популярними і затребуваними. Вони також називаються монокомандні, шарнірними або джойстикового. Конструкція являє собою дві полімерні сфери зі спеціальними отворами, які щільно поєднані один з одним. За рахунок використання єдиного наявного тут важеля, мешканці мають можливість регулювати ступінь суміщення сфер, тим самим вибирати інтенсивність і натиск води.

За рахунок використання єдиного наявного тут важеля, мешканці мають можливість регулювати ступінь суміщення сфер, тим самим вибирати інтенсивність і натиск води

Зручність змішувача полягає в тому, що будь-яка операція може бути виконана однією рукою

Головне достоїнство приладу полягає в зручності користування ним і ергономіки. Так, будь-яка операція може бути виконана однією рукою. До того ж швидкість перекриття водяного потоку дуже велика, адже на перекриття води будуть потрібні буквально частки секунди. Ще одна важлива перевага - відсутність неконтрольованої течі, чого вдалося досягти завдяки легкому і швидкому ходу важеля.

Якщо спочатку подібні механізми відрізнялися високою вартістю, то зараз ситуація дещо вирівнялася.

Магазини сантехніки також можуть порадувати покупців величезним вибором термостатичних змішувачів. Своїм зовнішнім виглядом вони дуже нагадують стандартні двовентильні прилади, проте істотно відрізняються за своїм функціоналом. Так, наявність термостатів дає можливість подавати воду заздалегідь обраної температури. Конструкція представлена ​​двома важелями, перший з яких відповідає за температуру рідини, друга - за натиск. Природно, подібні механізми коштують дуже дорого, тому не так сильно поширені. Однак їх переваги безперечні.

Остання модель змішувачів - це звичайний двухвентильний кран. Подібні пристрої є найпопулярнішими в першу чергу через низьку вартості обладнання, тим більше після виходу одноважільних і термостатичних змішувачів. З таким змішувачем стикався абсолютно кожен. З кожного боку від крана розташовуються вентилі, що відповідають за подачу і напір холодної і гарячої води. Процес експлуатації дуже простий, однак двохвентильні змішувачі істотно програють більш сучасним моделям в плані функціоналу, краси і естетичності.

2

Установка змішувача - норми, встановлені нормативами

Висота установки змішувача для ванни в першу чергу визначається Будівельними Нормами і Правилами, або СНіПами. Відповідно до даних нормативами змішувач повинен знаходитися на висоті 80 см від рівня підлоги і не менше ніж в 25 см від самої ванни.

Встановлювати змішувач потрібно на висоті 80 см від рівня підлоги

Однак це дуже умовні стандарти, оскільки в самих же БНіП встановлюють рекомендовані значення, які можуть змінюватися в залежності від деяких факторів. Наприклад, в разі суміщення ванни і душа, кран монтується на висоті близько 120 см. У медичних же установах відстань від підлоги не повинно перевищувати 110 см.

Слід зазначити, що в домашніх умовах стандарти відіграють не таку важливу роль, як в громадських закладах і установах. Це пов'язано в першу чергу з тим, що домашні умільці націлені на досягнення максимального рівня зручності та комфорту експлуатації обладнання. До того ж в інструкціях виробника є різні вказівки, поради і рекомендації, які відносяться до певної моделі. Тоді як БНіП формуються для всіх кранів в цілому, без урахування їх конструктивних особливостей.

3

Призначення крана - важливий фактор при визначенні його місця розташування

Виробника сантехнічного обладнання займаються виробництвом самої різної техніки, яка встановлюється саме в тому місці ванної кімнати, де вона необхідна найбільше. Висота змішувача над ванною визначається безліччю факторів, в тому числі призначення пристрою. Адже якщо ви придбали спеціальний кран, призначений виключно для набору води в ванну, то немає сенсу монтувати його дуже високо над поверхнею. Фахівці радять закріпити подібний механізм не більше ніж в 20 см від бортика ванни.

Змішувач повинен бути встановлений не більше ніж в 20 см від бортика ванни

Змішувач можна використовувати не тільки для заповнення ванній, але і для подачі рідини в умивальник. В такому випадку кран підлягає монтажу на відстані приблизно в 25 см від раковини. Як наслідок, над рівнем ванній прилад буде встановлюватися трохи вище, щоб мешканцям в квартирі було зручно користуватися приладом, а вода рівномірно текла без розбризкування по всій кімнаті.

4

Визначаємо висоту установки змішувача - як зробити це на практиці

Правильна установка крана має на увазі точне дотримання всіх норм і стандартів, відповідно до яких висота змішувача над ванною не повинна бути менше 20 см. Однак на практиці такого домогтися буває дуже складно. Майстри, як уже зазначалося вище, намагаються встановити прилад саме в тому місці, в якому користуватися ним буде найзручніше. Але для початку рекомендується приміряти змішувач по висоті, щоб остаточно переконатися у зручності розташування механізму. Лише після цього можна переходити до завершальної стадії монтажу.

Лише після цього можна переходити до завершальної стадії монтажу

Висота установки визначається згідно з нормами і стандартами

У разі, коли ваша ванна суміщена з душем, кран повинен монтуватися на висоті мінімум 120 см від підлоги. Причому тут як статі виступає дно ємності, тому розрахунки ведуться саме від дна, а не від безпосередньо самої підлоги. Дуже часта помилка - розрахунок висота змішувача саме від статі. Таке притаманне недосвідченим майстрам. Проблема полягає в тому, що після установки чаші ванни буде втрачено близько 10 см, а то і всіх 20 см, в залежності від моделі ванній, а також її товщини. В результаті користуватися краном буде дуже незручно, так як він буде розташовуватися дуже низько для середньостатистичної людини.

Висота установки змішувача в душі - це далеко не єдиний параметр, який потрібно розрахувати в процесі монтажу. Величезне значення має відстань від кута чаші до водорозеткі. Це важливо в тих випадках, якщо змішувач буде подавати воду і в ванну, і в раковину. До слова, раковина зазвичай встановлюється на висоті близько 85 см від підлоги. Від цього значення і слід виходити, додавши стандартні 20 см, а також з огляду на величину самого пристрою, а також деяку кількість сантиметрів, щоб кран вільно переміщався над раковиною, не зачіпаючи її. При виконанні розрахунків завжди треба брати з запасом. Адже в разі нестачі місця для вільного переміщення гусака крана потрібно проводити демонтаж пристрою і заново його встановлювати.

5

Поради майстрів - як не помилитися при установці змішувача

Наостанок розповімо про деякі рекомендації, які дозволять виконати всі операції, пов'язані з установкою крана, на високому рівні без необхідності переробляти свою ж роботу. Уподобання мешканців квартири або будинку дуже важливі для вибору місця монтажу змішувача. Деяким потрібно розташувати прилад вище, щоб мати можливість помити голову без прийому душу. Інші мешканці, навпаки, вимагають, щоб Водорозетка перебувала на мінімально можливому рівні. Це пов'язано з тим, що при високому розташуванні крана збільшується рівень бризок і шуму від води.

Поверхня, на якій встановлюються змішувачі, також має значення. Не рекомендується монтувати обладнання на бордюри облицювальної плитки. В такому випадку дуже складно домогтися максимального рівня прикріплення механізму до кераміки, що в подальшому призведе до розбовтування і розхитування кріплення.

Наведемо кілька порад, які буде однаково корисні і досвідченим фахівцям, і новачкам:

 • відстань між вхідними фітингами гарячої та холодної води не повинно бути менше 15 см - це перешкоджає перегріву труб, а також забезпечить їх охолодження
 • вентиль з гарячою водою прийнято встановлювати з лівого боку, а холодної, відповідно, з правого
 • змішувач рекомендується встановлювати ближче до зливу, що істотно спростить процес прийняття водних процедур.

Як видно, висота змішувача у ванній визначається досить просто. Не потрібно застосовувати складні математичні формули. У більшості випадків все робиться з тим розрахунком, щоб домогтися максимальної зручності і комфорту при використанні холодної або гарячої води.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей