* Политика новости » Банки »

* *

Стандартні розміри вікон різного типу в приватних будинках і квартирах

 1. Для чого потрібно дотримуватися стандартні розміри вікон - деякі уточнення
 2. Розміри віконних прорізів по ГОСТу - зміни стандартів
 3. Висота від підлоги до верху віконного отвору
 4. Стандарти ширини вікна - досить важливий параметр
 5. Оптимальна висота від підлоги до підвіконь в квартирах і приватних будинках
 6. Вікна різних типів - їх розміри і деякі характеристики
 7. Які стандартні розміри пластикових вікон і їх приблизна вартість
 8. Дерев'яні вікна: стандарти розмірів і нюанси вибору
 9. Металопластикові вікна, їх особливості та відмінності від пластикових
 10. Мансардні вікна - розміри і матеріали виготовлення
 11. Тристулкові вікна - розміри і матеріали
 12. Приватний будинок і квартира - відмінності стандартів вікон
 13. Зміна розміру вікна в дерев'яних будинках
 14. Розміри вікон в панельних будинках - чи підлягають вони зміни
 15. Вікна в цегляних будинках - які особливості мають вони
 16. Як правильно розташувати вікна в приватному будинку або на дачі
 17. на Закінчення

Посилання на статтю успішно відправлено!

Відправимо матеріал вам на e-mail

Нерідко людина, яка вирішила побудувати власний приватний будинок, стикається з проблемою вибору - якого розміру зробити віконні прорізи в житло і скільки їх повинно бути. Звичайно, в наш час легко можна замовити рами будь-якого розміру, але ж це зайві витрати. Чи не краще дотримати стандартні розміри вікон і купувати вже готові рами, які ідеально підійдуть і в той же час будуть коштувати набагато дешевше? Саме на загальноприйняті габарити вікон для різних будівель і варто звернути сьогодні увагу. А допоможе в цьому не тільки загальна інформація, а й норми, встановлені ГОСТом.

Посилання на статтю успішно відправлено

Стандартне вікно з однією стулкою

Стандартне вікно з однією стулкою

Стандартні розміри скління вхідних дверей в офісне приміщення

Для чого потрібно дотримуватися стандартні розміри вікон - деякі уточнення

Почнемо з того, що в суворі рамки ці стандарти нікого не заганяють. Кожен має право робити отвори такими, які, на його думку, будуть зручні особисто йому. Але при цьому слід розуміти, що розмір вікна, стандарт його ширини і висоти засновані на численних дослідженнях і покликані забезпечити оптимальне природне освітлення приміщень, а також зручність його розташування.

Що стосується багатоквартирних будинків, то тут знання стандартних розмірів може теж допомогти. Адже якщо заміряти раму і замовити саме такі нові вироби, то вони будуть малі та установників доведеться повозитися при монтажі. Саме тому, при визначенні вартості, все більше людей не самі заміряють габарити, а запрошують фахівців, які в подальшому і монтують нове скління. Але, якщо хтось із шановних читачів уже стикався з цим питанням, найчастіше при дзвінку в компанію зі встановлення склопакетів, фахівець лише уточнює тип багатоквартирного будинку і призначення приміщення, де буде проводитися заміна. Цієї інформації йому досить для визначення стандартних розмірів віконних прорізів.

Параметри, за якими проводиться розрахунок необхідних розмірів конструкції

Аспект вартості вікон на замовлення, порушене раніше, так само грає дуже важливу роль. Адже ні для кого не секрет, що при будівництві власного приватного будинку в наш час, фінансові витрати бувають значні. А тому більш дешеві стандартні вікна будуть більш вигідні, ніж рами і склопакети на замовлення за власними розмірами і своєрідної форми.

Але вікна багатоквартирних будинків теж мають свої відмінності. Адже якщо брати будинку сталінської споруди, то це високі стелі, які вимагають і більшого розміру отворів. Повною протилежністю є будівлі, звані в народі «хрущовками». Спробуємо зрозуміти, які ж все-таки стандарти і як вони змінювалися з часом.

Спробуємо зрозуміти, які ж все-таки стандарти і як вони змінювалися з часом

Ось таке симпатичне скління. Причому теж по ГОСТу

Розміри віконних прорізів по ГОСТу - зміни стандартів

У наш час дотримання вимог ГОСТу за розмірами отворів не є обов'язковим. І все ж варто на них звертати увагу. Адже невиправдано великі вікна можуть зменшити міцність будови, а це неприпустимо при будь-якому будівництві. Існують санітарні правила і норми (СанПіН), що регламентують освітленість приміщень. Невиправдано маленькі отвори зменшують освітленість кімнати, що тягне за собою не тільки погіршення зору, а й інші неприємні наслідки для організму.

Для загальної інформації розглянемо таблицю стандартів розмірів вікон, прийнятих в різні роки:

Року зведення будівель і їх назва в народі Розмір двостулкових вікон, см Розмір тристулкових вікон, см Нюанси
1930-1960 р.р. «Сталінка»
115х195
150х190 170х190
1950-1985 р.р. «Хрущовка»
Панельні будинки Цегляні будинки Панельні будинки Цегляні будинки Слід пам'ятати, що підвіконня в цегляних будинках ширше, а тому і вартість установки трохи вище 130х135 145х150 204х135 204х150 Дійшли до наших днів «брежневка»
145х121 141х145 210х145 141х170 Звичайно, найбільшими вікнами є отвори з трьома стулками в цегляних будинках
Року зведення будівель і їх назва в народі Розмір двостулкових вікон, см Розмір тристулкових вікон, см Нюанси  1930-1960 р

При бажання ці двері можна взагалі демонтувати ... але про це нижче

Таким чином, при заміні в стандартних багатоквартирних будинках, немає необхідності перевіряти розмір вікон. ГОСТ при будівництві дотримувався неухильно. Що ж стосується приватних будинків, то самостійні виміри рідко беруться до уваги фірмами по установці, що дорожать своєю репутацією. Навіть якщо домовласник називає розміри рам засклення при замовленні, зазвичай майстри самі приїжджають на місце для проведення власних вимірів.

Далі спробуємо зрозуміти, які розміри вікон по ГОСТу в житлових будинках в плані висоти підвіконь від підлоги і розташування самого отвору в стіні.

Висота від підлоги до верху віконного отвору

Для будь-якого типу споруди, будь то багатоквартирний будинок або приватне житло, зазвичай використовується стандартна висота вікна. При зведенні власного житла можна використовувати більш великогабаритні отвори і при цьому не вийти за межі стандартів, встановлених ГОСТом. Для цього можна взяти висоту прорізів для будинків «сталінської» забудови. При таких розмірах природного освітлення приміщення буде більш ніж достатньо.

При таких розмірах природного освітлення приміщення буде більш ніж достатньо

Монтаж металопластикової рами - справа непроста

Звичайно, якщо домовласник передбачає встановити незвичайне скління (фігурне або панорамне), ніхто цього не заборонить. Тут все залежить від фінансових можливостей замовника. Адже величезний скляний отвір від підлоги до стелі (а можливо і з вмонтованою в нього скляними дверима) буде виглядати дуже естетично, якщо не сказати шикарно. Але варто повторитися - вартість подібної конструкції буде досить значною.

Важливий рада!

Якщо практично будь-які роботи можна виконати самостійно, то установку сучасних склопакетів слід довірити професіоналам. Різні настройки ручок, петель, та й досить висока вартість скла роблять монтаж досить складним. Це не відноситься до домашніх майстрам, які мають досвід подібної роботи. Якщо практично будь-які роботи можна виконати самостійно, то установку сучасних склопакетів слід довірити професіоналам

Таким може бути огляд з дому

Що ж стосується висоти вікна від підлоги в приватних будинках, то вона може варіюватися в діапазоні від 0 до 900 мм, в залежності від призначення приміщення. На більш точних даних ми зупинимося трохи пізніше.

Стандарти ширини вікна - досить важливий параметр

Тут має сенс звернути увагу на те, що стандартна ширина вікна в багатоквартирних будинках не може бути змінена, тому що зовнішня стіна є несучою, а значить збільшити отвір ніхто не дозволить. А ось в приватних будинках, при будівництві, варто звернути на цей параметр особливу увагу.

Важливо!

Нераціонально і непродумано збільшена ширина віконних прорізів сприяє зменшенню міцності конструкції, а значить створює небезпеку обвалення. Про це необхідно пам'ятати при проектуванні житла.

Багатьом хочеться мати в приватному будинку панорамне вікно на всю стіну. Але при проектуванні такої будови необхідно мати інженерні знання. При відсутності таких доведеться звернутися до фахівця. Адже якісь стійки для зміцнення такого вітража необхідні.

Цей будинок можна назвати скляним. Дійсно - верх дизайнерської думки

Окремо варто звернути увагу на варіант збільшення ширини отвору в деяких будинках, іменованих в народі «брежнєвськими». Наприклад, в чотирьох кімнатній квартирі з'являється можливість суміщення скління кухні і вітальні. При цьому центральне скло зазвичай тонують. Робиться це, щоб з вулиці за ним не було видно стіна, що розділяє ці два приміщення. Звичайно, що несе вона не є, але все ж додаткова міцність від неї є.

Оптимальна висота від підлоги до підвіконь в квартирах і приватних будинках

Тут варто звернути увагу на функціонал приміщення. У приватних будинках допускається різна висота підвіконня для різних кімнат. Наприклад:

 • Вітальня - для більшого огляду допускається занижувати підвіконня. Часто за стандарт приймається висота в 40 см, але можна і взагалі обійтися без нього, зробивши скління від підлоги.
 • Кухня. Тут висота підвіконня порівнюється з поверхнею обіднього столу, а значить найбільш прийнятною буде відстань від підлоги в 90 см;
 • Комори приміщення і ванна кімната. Допускається установка вікон не нижче 120 см, тому що подібної висоти вистачає для розсіяного денного світла.

Але це все, що зазначено в Гості, який в наш час практично не дотримується. Тому в приватних будинках кожен робить отвори за своїми розмірами, а в багатоквартирних будинках висота підвіконь у всіх приміщеннях однакова і дорівнює 80-90 см.

Тому в приватних будинках кожен робить отвори за своїми розмірами, а в багатоквартирних будинках висота підвіконь у всіх приміщеннях однакова і дорівнює 80-90 см

Розмір отворів визначає домовласник. Головне - без фанатизму

Ширина підвіконня пластикового вікна , Так само як і конструкцій з інших матеріалів залежить від товщини стін і варіантів установки радіаторів опалення. А тому конкретних стандартів для цього параметра в наш час не існує.

Вікна різних типів - їх розміри і деякі характеристики

Зараз асортимент матеріалу, з якого виготовляються вікна, досить великий. Але найбільш поширеними є:

 • Дерев'яні вікна - найпоширеніші. Найбільш дешевий і в той же час натуральний матеріал;
 • Пластикові - дорожчі. В даний час вони стають все більш популярні, що не дивно. Їх термін служби при правильній установці досить великий;
 • Вікна з алюмінієвого профілю. Подібні вироби досить затребувані через тонких рам і великих стекол. Для панорамного вікна це найбільш оптимальний варіант. До того ж вони мають невелику вагу.

Має сенс розглянути деякі з типів більш докладно.

Має сенс розглянути деякі з типів більш докладно

Тонкий алюмінієвий профіль надає більший огляд, ніж ПВХ ...

Які стандартні розміри пластикових вікон і їх приблизна вартість

Для дерев'яних будинків розміри пластикових вікон схожі з тими, які виробляються для багатоквартирних будинків. Але це якщо брати саме стандарти. Природно, що рами на замовлення можна виготовити з будь-яких креслень. Але про це трохи нижче.

Стандартні розміри віконного прорізу для пластикового вікна - це 1300х1200 мм. Якщо брати, наприклад, вітальню, то тут вже трохи інша ширина. Тоді подібне вікно матиме габарити - 1300х2040. Але все ж існує похибка в районі 100 мм, а по тому точний стандарт за розмірами назвати не можна.

Залежність від розміру стандартного пластикового вікна ціни найпряміша. Будь-кому зрозуміло, що чим більше рама, тим вище і вартість. А чи велика різниця? Якщо брати зазначені вище розміри, то різниця по ціні між ними складе близько 5000 руб.

Якщо брати зазначені вище розміри, то різниця по ціні між ними складе близько 5000 руб

... і в квартирі він виглядає теж відмінно

Звичайно, стандартні розміри вікон ПВХ, а точніше їх ширина і висота, прописані в Гості, але де саме це шукати і чим керуватися при будівництві або проектуванні потрібно уточнити. Справа в тому, що кожна з норм, передбачених цим документом має свій номер. Знаючи числове позначення правила, нескладно буде його знайти, а значить не доведеться перелопачувати гору документації. Наприклад, по даній темі необхідно шукати ГОСТ 30674-99 - стандартний розмір вікон ПВХ.

Хоча пластикові вікна і є досить популярним видом скління, в монтажі вони досить непрості. Справа в тому, що крім їх правильної установки потрібно і спеціальна настройка. Та й найменші помилки при монтажі, які не видно відразу, дадуть про себе знати після пари років. А це, погодьтеся, досить неприємно. Саме з цієї причини в будівельних магазинах подібних вікон практично не знайти. З привозять фірми, які і займаються установкою і налагодженням.

Ще одним мінусом таких конструкцій є необхідність заміни ущільнювачів гумок з періодичністю раз в 2-4 року. При цьому термін служби їх залежить саме від настройки фурнітури. З цієї причини при будівництві приватного будинку або дачі і плануванні установки там подібної конструкції, слід робити отвори під стандарт розмірів вікон ПВХ. Сенс цього в тому, що в разі потреби їх заміни загальноприйняті габарити обійдуться в меншу суму.

А ось профіль ПВХ досить широкий і загороджує огляд

Стаття по темі:

Дерев'яні вікна: стандарти розмірів і нюанси вибору

Безсумнівно, класика ніколи не вийде з моди. А дерев'яні вікна вже давно стали класикою. Цьому є свої причини. По-перше, це звичка. Адже раніше в квартирах іншого матеріалу не передбачалося. А якщо рами і виготовлялися з алюмінію, то робилося це виключно для промислових вітражів.

Стандартний розмір дерев'яного вікна - це досить широкий діапазон. Прийнято вважати, що конкретної цифри в цьому випадку не існує. Та й взагалі, зараз дерев'яні вікна в продажу навряд чи вдасться знайти. Виготовлення їх нескладно. Саме тому можна самостійно заміряти віконний отвір, замовити конструкцію практично на будь-якому меблевому виробництві і встановити її своїми руками.

При правильному монтажі дерево виглядає досить багато

Важливий рада!

При монтажі дерев'яної рами необхідно користуватися лазерним або звичайним рівнем. Так само досить важливий досвід роботи з монтажною піною. В іншому випадку виникає ризик перекосу рами.

Розміри дерев'яних вікон з однією стулкою можуть бути 400-870 мм по ширині і 400-1470 по висоті. Якщо ж стулок три, то діапазон розмірів такий: ширина - 1770-2070 мм, а висота - 1170-1470.

Стаття по темі:

Металопластикові вікна, їх особливості та відмінності від пластикових

Вікна та двері з металопластику в наш час досить поширені, що не дивно. І хоча за зовнішнім виглядом їх дуже складно відрізнити від конструкцій з ПВХ, вони мають ряд незаперечних переваг. Основним з них можна назвати велику довговічність і міцність. Вони не бояться перепадів температур. Якщо на сонці ПВХ вікно може повести, меллопластік не схильний до цього ризику. Варто відзначити і різні дизайнерські рішення, які можна в них втілити.

Важлива інформація!

Якщо вікно або двері виконані у формі арки або інший округлої фігури - це саме металопластикові конструкція. Якщо вікно або двері виконані у формі арки або інший округлої фігури - це саме металопластикові конструкція

Металопластик може мати різну сферичну або фігурну форму

Особливо важливим є питання, як правильно вибрати вікна з металопластику. Адже вартість його трохи вище інших матеріалів, а тому і помилитися нікому не хочеться. Головне - це виробник. Варто вибрати того, про яку є більше позитивної інформації. У цьому можуть допомогти як відгуки в мережі інтернет, так і поради знайомих, у кого подібні конструкції вже встановлено.

Як би не патріотично це не звучало, але кращі якості, а володіють вироби іноземного виробництва. Що ж стосується російських виробників, то нерідко в якості матеріалу для виготовлення використовується вторсировина для зниження собівартості. А це неприпустимо в виробництві подібних конструкцій і негативно впливає на технічні характеристики і термін їх служби.

Мансардні вікна - розміри і матеріали виготовлення

Досить цікавий вид вікон, виготовляються (в основному) з клеєної деревини. Пропонуємо подивитися декілька прикладів подібних конструкцій і порівняти їх вартість. Всі наведені в таблиці нижче мансардні рами мають одинарний склопакет, заповнений аргоном.

Як можна переконатися, вартість подібних конструкцій досить висока. Що ж стосується стандартів розмірів мансардних вікон, то на сьогоднішній день їх немає.

Важливий рада!

Якщо планується установка подібної конструкції, то має сенс придбати вікно перед тим, як прорубати отвір. В іншому випадку може статися так, що необхідні розміри просто відсутні в продажу.

Тристулкові вікна - розміри і матеріали

Розмір стандартного тристулкового вікна вже згадувався в нашій статті. Єдине, що необхідно додати - це відсутність точності в подібних стандартах. Будь-яке вікно можна підігнати під норми ГОСТу лише приблизно, а по тому чітких розмежувань немає. Більшість виробників подібної продукції - це закордонні фірми. А стандарти російських норм і правил не сходяться з іноземними.

При будівництві варто додавати до граней віконного або дверного отвору по 10 см. Все-таки простіше надставіть брус по краю, ніж збільшувати площу майбутнього вікна.

Трехстворчатая конструкція досить широка. Але тут підкачала висота отвору

Приватний будинок і квартира - відмінності стандартів вікон

Як вже говорилося, стандарти таких конструкцій як вікна і двері - поняття дуже розмите. Єдине, що дійсно важливо - це те, що розміри самого вікна повинні бути менше віконного отвору на 20-30 см по ширині і висоті. В іншому випадку ускладнюється їх установка. Виходить, що стандартні розміри вікон для приватного будинку - це ті, які зручні (без шкоди для міцності будови). Найбільш великі віконні прорізи робляться під вітражі. Інтер'єр від подібних конструкцій значно виграє. Важливо лише, щоб це не пішло на шкоду міцності, але цей момент вже цілком на совісті проектувальника. Для того, щоб було зрозуміліше, як виглядають подібні рішення в інтер'єрі, пропонуємо переглянути невелику галерею фото вітражних вікон в приватних будинках.

Розміри віконніх прорізів в приватному будинку найчастіше робляться великими, чем в квартирах. Причиною тому служити бажання людини якомога более отріматі природного Сонячна світла и насолодітіся видами з вікна. Адже не зовсім зручно сидіти на стільці перед невеликим вікном? Набагато приємніше розташуватися в стороні від нього на дивані або кріслі з чашкою гарячої кави. Особливо якщо за вікном падають заспокійливі великі пластівці снігу.

Є досить цікаве рішення для подібних ситуацій. Нижче ми представимо фото великих вікон в приватних будинках. Через них теж поступає достатня кількість сонячного світла. Ну а спостерігати через них за природою хоча і не настільки приємно, як крізь вітражі, але теж цілком комфортно.

Напевно кожному стало ясно, що розміри віконних прорізів в приватному будинку будуть саме такими, якими їх хоче бачити домовласник. Ну а якщо будинок придбаний вже в готовому вигляді, цілком можна знизити підвіконня або спробувати розширити саме вікно. Робота це трудомістка, але цілком здійсненне.

Важлівій рада!

Якщо вирішено розширити віконні отвори, необхідно це робити без фанатизму. Пам'ятайте про безпеку і міцності конструкції. В крайньому випадку, якщо немає впевненості в тому, що стіна після переробки встоїть, має сенс просто прибрати підвіконня, зробивши вікно «в підлогу». У цьому випадку ніякого ризику для будівлі не виникає. Адже основна небезпека для стін - це саме розширення вікна.

Зміна розміру вікна в дерев'яних будинках

Дерев'яні будинки гарні тим, що знизити або зовсім прибрати підвіконня в них досить просто. Для цього потрібно демонтувати стару раму і відбити штукатурку (якщо вона є) трохи ширше вікна до самої підлоги. Попередньо має сенс проміряти майбутній отвір і замовити або придбати раму, яка буде встановлена. Далі, за допомогою бензинової або електричної пилки, необхідно пропиляти колоди або брус по обидва боки до статі. Має сенс також скріпити колоди або брус між собою (знизу-вгору) металевою шиною на цвяхи або шурупи.

Має сенс також скріпити колоди або брус між собою (знизу-вгору) металевою шиною на цвяхи або шурупи

Ось таким чином і збільшується отвір в приватному будинку

Далі залишається змонтувати пластикове, дерев'яне або металопластикове вікно в отриманий отвір. Таким чином можна змінити все стандартні розміри вікон в дерев'яному будинку.

Розміри вікон в панельних будинках - чи підлягають вони зміни

На жаль, змінити розмір вікна в «хрущовці» навряд чи вдасться. Можливо і вийде узгодити документи для подібної роботи, але лише на зменшення. А подібні дії нікому не потрібні. Збільшити ж віконний отвір не вдасться. Адже це буде зміна конструкції несучої стіни, що неприпустимо в подібних будівлях.

І все-таки оновити інтер'єр і трохи збільшити розміри стандартних вікон в панельному будинку можна. Хитрість полягає в установці замість пластикових або дерев'яних рам алюмінієвого каркаса. Але такий варіант хоч і візуально розширює вікно, підходить лише для теплих регіонів. Справа в тому, що термоізоляція такого виду рам, досить низька.

Ось у що може перетворитися кімната після суміщення з балконом

Можна засклити панорамними вікнами ПВХ балкон або лоджію, попередньо утепливши стіни підлогу і стелю. Це дозволить демонтувати вікно і двері на балкон, розширить житлову площу і створить видимість збільшення стандартного вікна панельного будинку.

Важлива інформація!

Продати квартиру в такому вигляді вже не вдасться. Для цього доведеться відновити раму і двері на лоджію. З цієї причини необхідно гарненько подумати, перш ніж починати цю роботу.

Вікна в цегляних будинках - які особливості мають вони

По суті, розміри вікон в цегляних і панельних будинках нічим не відрізняються. Єдине, що можна відзначити - це ширина підвіконня. Такі будинки найчастіше мають досить товсті стіни. При стандартних розмірах вікон в цегляних будинках ширина їх підвіконь може досягати 50-60 см.

Якщо розглядати варіант з демонтажем, описаний вище, то для подібних будівель він більш доречний. Причина тому - саме ширина підвіконня. При правильній плануванні інтер'єру він може послужити письмовим столом або підставкою для книжкової полиці. На ньому можна навіть розбити невеликий оазис. Тільки уявіть, як чудово буде виглядати посеред кімнати зелений острів.

При цьому візуально збільшуються розміри вікна цегляної «хрущовки», що так само не може не радувати.

Як правильно розташувати вікна в приватному будинку або на дачі

Скільки вікон має бути в домі, їх розміри і розташування вимагають чіткого розрахунку. По темі цього питання є кілька правил.

По темі цього питання є кілька правил

У такій кімнаті нестачі в природному освітленні не буде ...

Важліво!

При проектуванні житлового будинку слід розуміти, що вітальня, як і кухня, повинні розташовуватися на сонячній стороні, в той час як на іншій можна розмістити спальню, комори, ванну кімнату і туалет, а також кімнату відпочинку і, наприклад більярдну. З приводу останнього багато хто може засумніватися в правильності таких міркувань. Але все просто. Ніякого природного освітлення для більярдної не вистачить. За СанПіН, над столом повинні розташовуватися потужні світильники. Саме тому сонце тут особливої ​​ролі не грає.

Кількість вікон, так само як і їх ширина, повинні обчислюватися майстрами з інженерними навичками. Саме на проектувальника покладається вирішення питання, як розрахувати розмір вікна в дерев'яному будинку. Ну а по висоті отвору - це вже вирішувати господареві.

... як, власне і в такий

Що ж стосується розташування вікон в приватних будинках, то зазвичай вітальня і кухня мають їх найбільша кількість. Природне освітлення важливо і в дитячій кімнаті. Не завадить і велика кількість вікон на мансарді . Їх можна встановити без будь-якої шкоди для несучих конструкцій. Єдине, що може стати обмеженням для домашнього майстра в цій справі - це вартість подібних вікон. В іншому ніяких обмежень не існує.

на Закінчення

Підводячи підсумок сьогоднішньої розмови хотілося б нагадати ось про що. Природне сонячне світло необхідне для нормального самопочуття. Адже перебуваючи на роботі в офісі або в цеху, людина постійно піддає свій зір випробуванню. Люмінесцентні лампи, які встановлені в більшості приміщень, згубно впливають не тільки на зір. Згідно з дослідженнями, внутрішній шар таких світлових приладів, який перетворює ультрафіолет в видиме нашому зору освітлення, не здатний стримати все УФ промені. А вони не тільки псують зір. Так само подібне освітлення стає причиною депресій, погіршення сну, стомлюваності і нервозності.

З цієї причини перебуваючи вдома людина повинна давати відпочинок своїм очам, та й організму в цілому. А краще природного освітлення для цього нічого не існує. Необхідно збільшувати кількість і розміри віконних прорізів (звичайно ж без фанатизму) наскільки це можливо.

Для подібного виду ніяких грошей не шкода

Варто нагадати і про якість матеріалу для вікон. Адже від цього теж багато що залежить. Зрозуміло, що вартість фірмових виробів буде вище, ніж менш якісні аналоги, але все ж варто задуматися - чи багато людина здатна заощадити і якою ціною. Навряд чи здоров'я - це той товар, який можна обміняти на гроші.

На це ми закінчимо сьогоднішню тему. Дуже сподіваємося, що інформація була чимось корисна. Якщо ж залишилися питання - задавайте їх в обговореннях нижче. Фахівці сайту завжди прийдуть на допомогу. А можливо і інші читачі зможуть відповісти на Ваші питання.

Установка пластикових рам в дерев'яному будинку

Чи не краще дотримати стандартні розміри вікон і купувати вже готові рами, які ідеально підійдуть і в той же час будуть коштувати набагато дешевше?
А чи велика різниця?
Адже не зовсім зручно сидіти на стільці перед невеликим вікном?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей