* Политика новости » Банки »

* *

Розміри міжкімнатних дверей, в тому числі стандартні, а також як правильно зробити замір

 1. Габаритні розміри міжкімнатних дверей
 2. Таблиця: стандартні розміри міжкімнатних дверей
 3. Ширина міжкімнатних дверей
 4. Висота міжкімнатних дверей
 5. Максимальна висота
 6. Товщина міжкімнатних дверей
 7. розміри коробки
 8. Визначення розмірів прорізу
 9. Таблиця: співвідношення розмірів прорізу, дверної коробки і полотна
 10. Як правильно зробити замір міжкімнатних дверей
 11. Відео: визначення розмірів отвору міжкімнатних дверей

Правило «все повинно бути в міру» як не можна краще підходить до вибору міжкімнатних дверей. Адже невелика помилка в розмірах може вилитися в довгу і важку роботу по підгонці отвору і коробки один до одного або тяганину з поверненням вже доставленого часто важкого товару. Тому ще до походу в магазин потрібно точно знати, які двері встануть в стіни як влиті, а які виявляться невідповідними.

Габаритні розміри міжкімнатних дверей

Якщо ви бували в гостях, то могли помітити, що розміри прорізів і дверей в хрущовках, сталінках і новобудовах істотно відрізняються. Більшість виробників орієнтуються на актуальні нормативи і виходячи з них встановлюють типорозміри для своєї продукції.

Розміри дверей регулюються такими нормативними документами: ГОСТ 14624-84 Двері дерев'яні для виробничих будівель. Типи, конструкція і розміри; СНиП 21-7, СНіП 21-8, СНіП 21-9, СНіП 21-10, СНиП 21-13; європейськими нормативами DIN 18100, DIN 18101, DIN 18102.

Як відомо з уроків геометрії, будь паралелепіпед (а саме таку форму має двері) характеризується висотою, шириною і товщиною. Але для правильного вибору полотна вам знадобиться уточнити ці параметри для дверної коробки і отвору в стіні.

Але для правильного вибору полотна вам знадобиться уточнити ці параметри для дверної коробки і отвору в стіні

Основні типові розміри дають уявлення про співвідношення розмірів полотна і коробки

Ширина дверей завжди на дві товщини рами вже, ніж ширина коробки. Аналогічно і висота полотна на дві товщини горизонтальних перемичок менше, ніж коробка. Якщо до зазначеного розміру рами по зовнішньому діаметру додати технологічний зазор (1-2 см з кожного боку), легко обчислити мінімальні параметри отвору, в який ця модель поміститься.

Таблиця: стандартні розміри міжкімнатних дверей

Дані таблиці враховують стандартні габарити виробів російських виробників. Нескладно помітити, що деякі розміри перетинаються, тобто двері шириною 60 см можна купити з висотою 190 см або 200 см.

Але виробники не тільки пропонують широкий вибір типорозмірів полотен, а й кілька видів коробок, які розрізняються як по товщині, так і по необхідному технологічному зазору між коробкою і стіною. Тому для кращої орієнтації в тематиці варто розглянути кожен параметр окремо.

Ширина міжкімнатних дверей

Ширина міжкімнатних дверей обмежується двома параметрами: мінімальна - зручністю проходу, максимальна - корисним використанням простору стін. Наприклад, у вузьку дверцята менше 55 см огрядний чоловік просто не поміститься. Тому такі вироби устанавліивают тільки в технічні приміщення або в ніші, коли можна провести потрібні маніпуляції (включити автомат, перекрити кран і т.д.), не заходячи всередину.

), не заходячи всередину

Двері в нішу-комору можна робити дуже вузької

Найбільша ширина проходу відповідає розміру стіни і зараз можна замовити зсувну або складну двері-перегородку, яка повністю замінить стіну. Але в такому разі по периметру кімнати буде неможливо розмістити меблі, повісити картину або використовувати цю перегородку іншим чином. Тому, щоб не втрачати корисний простір, архітектори радять обмежитися шириною прорізу в 1500 мм.

Всі стандартні рекомендації за розмірами стулок розроблені для орних міжкімнатних дверей. Зсувні моделі із зовнішнім напрямними не зобов'язані строго відповідати розмірам дверного отвору і можуть бути помітно більше. Складні різновиди повинні відповідати коробці по величинам, але вимірювання потрібно проводити при повністю розправленому полотні.

Якщо говорити про стандартну ширині міжкімнатних дверей, слід розрізняти:

 • однопільні (одностулкові) моделі, які закривають отвір одним цільним полотном. Виробники випускають стулки шириною 55, 60, 70, 80 і 90 см;

  Якщо хочете зробити широкі двері візуально вже, віддайте перевагу темним тонам

 • двопільні (двостулкові) моделі закривають отвір двома стулками. При цьому полотна необов'язково повинні бути одного розміру. При ширині 120 см рекомендують стулки 60 і 60 см, але більш широкі прорізи вимагають несиметричних стулок 60 і 80 см, 60 і 90 см. Вважається, що ширина дверей в 600 мм забезпечує зручний прохід і не дуже навантажує петлі, тому саме її рекомендують в як основна робочої стулки. Друга, більш широка, зазвичай відкривається при прийомі гостей, або коли потрібно занести в кімнату габаритні речі. З цих міркувань навіть полотна шириною 90 см нерідко заміняють комбінацією 60 + 30 см.

  Саме двостулкові міжкімнатні двері надають вітальні парадний вигляд

Окремого розгляду заслуговують двері книжки і гармошки, які складаються з декількох полотен, з'єднаних петлями. Особливість конструкції в тому, що у відкритому стані стулки частково перегороджують отвір. Вузький прохід вони зроблять ще вже.

Вузький прохід вони зроблять ще вже

Міжкімнатні двері-книжка може бути як одно-, так і двостулкових

З іншого боку, в широкому отворі така конструкція недоцільна, адже із зростанням ширини полотна збільшується розмір і кількість стулок, а також навантаження на петлі. Тому двері-книжку ви можете підібрати тільки якщо попередня стулка мала ширину 70, 80 або 90 см. Деякі виробники пропонують інші типорозміри, але надійність таких моделей в кілька разів менше.

Різниця в конструктиві книжки і гармошки складається в кількості панелей

Дверні полотна французьких виробників на 1 см вже наших типових розмірів. Ви можете скористатися цією особливістю, якщо у вашій квартирі трохи нестандартні отвори.

Висота міжкімнатних дверей

Під висотою міжкімнатних дверей будемо мати на увазі висоту дверного полотна, висота коробки і отвору виявиться більше.

Під висотою міжкімнатних дверей будемо мати на увазі висоту дверного полотна, висота коробки і отвору виявиться більше

Двері висотою до стелі виглядають гармонійно, тільки якщо ширина у них теж більше середнього

Серед стандартних виробів зустрічаються двері з висотою 1850, 1900, 2000., 2040, 2050, 2070 мм. Такий розкид пояснюється власними ТУ (технічними умовами) виробника, який розробляє норми для своєї фабрики. З одного боку, це дозволяє підібрати відповідний розмір, якщо отвір злегка нестандартний. Чи не підійшов модельний ряд однієї марки - пошукайте серед продукції інших брендів. З іншого - ви будете змушені купувати до полотна коробку тієї ж марки, заощадити на цьому не вийде.

Максимальна висота

Мінімальну висоту двері визначити нескладно - це 180 см, інакше люди високого зросту просто не зможуть пройти в двері. Зате максимум ніяк не прив'язаний до параметрів користувача, він залежить від загальної висоти приміщення і дизайнерських переваг мешканців. Фахівці з оформлення інтер'єрів зараз нерідко вдаються до прийому візуального підвищення стелі - двері на всю стіну.

Максимальна висота стелі в квартирах - близько 5 м, але робити настільки величезні стулки недоцільно. Їх дуже складно відкривати, ручки будуть виглядати негармонійно, знадобиться 4-8 петель на кожну стулку, та й доглядати за подібними гігантами непросто.

Гігантські двері індивідуального дизайну виглядають незрівнянно цікавіше типових

Звичайно, при бажанні можна замовити і такі високі двері, але існують обмеження за матеріалами. Цілісні полотна з масиву деревини виявляться неймовірно важкими, а крім того буде складно забезпечити їх геометричну стабільність. Навіть рядовим користувачам відомо, як «крутить» деревину через підвищеної вологості, занадто сухого повітря і просто з часом. Листові матеріали (ДСП, МДФ) більш кращі для виготовлення мега-дверей, але знадобиться особливо жорсткий і надійний каркас. Аналогічна ситуація з металопластику - все можливо, але зажадає додаткового посилення конструкції.

Любителям скляних дверей доведеться обмежитися полотнами до 340 см, причому більшість виробників не наважується робити навіть такі високі двері без рами. Причини все ті ж - збільшення ваги, незручності у використанні, диспропорції в зовнішньому вигляді, можливість руйнування через точок напруги в самому матеріалі.

Не женіться за великою висотою двері, адже полотно до стелі не скрізь виявиться зручним і доречним. Головне, прослідкуйте, щоб двері гармонійно вписалися в обстановку вашої квартири.

Тому на замовлення найчастіше роблять двері висотою близько 250 см, в основному це розсувні або зсувні моделі на міцних верхніх напрямних. Якщо полотно вийшло особливо важким, нерідко рекомендують використовувати систему з додатковою нижньої напрямної.

Якщо доводиться вибирати з типових варіантів, можна знайти двері висотою 210, 211 або 214 см, в залежності від виробника.

Якщо дверні прорізи занадто високі, можна вийти з положення, скомбінувавши типову двері і фрамугу зверху

В ідеалі краще за все не відступати від розмірів наявного дверного отвору, адже його розширення і підвищення - це додаткові затрати праці. Крім того, такі роботи потрібно проводити обережно і швидко, а також посилювати отвір додаткової металевої коробкою. Пам'ятайте, що ця стіна - важлива частина будинку і її не слід послабляти. Тому розширення отвору в несучій стіні можна робити тільки з дозволу контролюючих органів і з вищеописаними пересторогами.

Товщина міжкімнатних дверей

Товщина дверного полотна - останнє, на що звертають увагу обивателі, але її ігнорування може принести неприємний сюрприз (особливо якщо залишати стару коробку). Цей параметр залежить від матеріалу і конструкції дверного полотна:

 • скляні міжкімнатні двері (орні, складні, зсувні, митників) мають товщину 8-10 мм, більш тонке скло не забезпечує потрібну міцність;

  Скляні двері найтонші на ринку

 • навісні пластикові полотна повинні бути легкими, щоб не навантажувати направляючу, тому їх товщина складає близько 20 мм;

  Скляне наповнення пластикової рами дозволяє мінімізувати товщину полотен

 • найпоширеніші каркасні двері з МДФ в зовнішньому торці мають товщину від 30 до 40 мм (через імітацію фільонок деякі частини втоплені, інші злегка виступають);

  Типові міжкімнатні двері з МДФ володіють універсальної товщиною і підходять для більшості коробок

 • дерев'яні двері зазвичай фільончасті, тому їх товщину теж вимірюють в торцях. Мінімально можлива 40 мм, дорогі і складні полотна можуть бути товщі - 50-60 мм.

  Дверні добори для дерев'яних дверей теж повинні бути натуральними і досить товстими

Майте на увазі, що дверне полотно більшої товщини зазвичай забезпечує кращу звукоізоляцію, але воно набагато важче (якщо зроблено не за каркасною технологією). Тому головне, щоб товщина дверного полотна відповідала глибині паза в коробці.

розміри коробки

Дверна коробка - це прямокутник, який обрамляє дверне полотно і тримає петлі для його навішування. Під розмірами зазвичай мають на увазі зовнішній контур коробки (висоту, ширину, товщину), оскільки саме від нього залежить, чи поміститься коробка в проріз. Якщо ви купуєте або замовляєте коробку окремо, потрібно також врахувати глибину чверті (паза, посадкового місця для стулки), яка зазвичай відповідає товщині полотна. Стандартні розміри дверної коробки, рекомендовані чинним ГОСТом, наведені в таблиці.

Стандартні розміри дверної коробки, рекомендовані чинним ГОСТом, наведені в таблиці

Для різних типів будови коробки ГОСТ рекомендує розрізняються розміри конструкції

Оскільки нормативні документи не враховують усього розмаїття сучасного ринку, не кожен зможе знайти в них рекомендації для свого випадку. По можливості ознайомтеся з типорозмірами на сайті виробника і не соромтеся вимірювати сподобалися двері і коробки прямо в магазині. Іноді для економії коробку можна замовити у столяра чи зробити її самостійно.

Саморобні дверні коробки - це окрема складна історія. Більшості чоловіків з прямими руками і працездатним фрезером здається, що зібрати прямокутник з чотирьох деревинок вони зможуть напевно. Его мого чоловіка, у всякому разі, порахувало саме так. Але через відсутність столярних навичок кути були зібрані на найпростіше з'єднання, так звану чверть. У лежачому положенні вирівняна під косинець готова коробка здавалася верхи досконалості, у всякому разі своєму творцеві точно. Але при спробі її підняти і перенести виявився мінімальний шат. Спроба встановити коробку в проріз вилилася в півторагодинні танці з бубном, косинцем, рівнем і дерев'яними клинами всіляких типорозмірів, виструганими тут же на коліні. Нарешті коробка вирівнялася по кутах і перестала завалюватися в будь-якій площині. Здавалося б, перемога наша. Але на етапі навішування двері виявилося, що полотно в коробку не влазить заважав буквально міліметр по висоті і крихітне «пузо» посередині лівої вертикальної планки. Врятувало тільки те, що коробка була дерев'яною - варто було трохи попрацювати шлифмашиной, і двері встала як рідна. Якби працювали з ламінованим матеріалом, цей номер точно не пройшов. Мораль історії вилилася в новий закон Мерфі: «якщо ти не столяр, при виготовленні дерев'яних виробів будь готовий викручуватися».

Мораль історії вилилася в новий закон Мерфі: «якщо ти не столяр, при виготовленні дерев'яних виробів будь готовий викручуватися»

Перепад в товщині коробки і добору - це нормально

Крім ширини, висоти і форми профілю дверної коробки, зверніть увагу на її товщину - вона повинна відповідати товщині простінка, в якому коробка буде встановлена. Найпростіше жителям типових багатоповерхівок - будівельники і виробники дотримуються нормативу в 75 мм, таку коробку буде знайти найпростіше. Якщо при вимірі виявиться, що ваша стіна товщі, знадобиться підібрати добори або оформляти з одного боку укіс, як на вікні.

Визначення розмірів прорізу

Як уже згадувалося, проріз - важливий архітектурний елемент будинку, тому сильно змінювати його за своїм бажанням не варто. З іншого боку, не кожен будинок може похвалитися ідеальними міжкімнатними прорізами з чітко витриманими кутами. Але ж навіть невеликий перекіс в верхньому кутку виллється в солідну щілину знизу. Тому якщо на етапі будівництва у вас є можливість підрівняти геометрію отвору в межах 2-10 см, це можна і потрібно зробити. Адже нерідко трапляється так, що ідеально підібрана двері не встає в отвір через його невеликий кривизни.

Щоб не потрапити в таку ситуацію, дуже ретельно виміряйте наявний отвір. Якщо ваш ремонт капітальний, і дверна коробка вже знята (або ще не встановлювалася), виконати це завдання буде простіше. Тільки не забудьте врахувати висоту підлоги з готовим покриттям підлоги і вигляд коробки, який планується встановити. Наприклад, якщо коробка без порога, висота полотна буде трохи більше.

Якщо у вас з собою будуть всі розміри дверного отвору, будь-який консультант в магазині швидко допоможе підібрати підходящу двері

Якщо інструмент підготовлений, можна приступати до вимірювання:

 1. Для початку визначте b1, b2 і b3 (на зображенні) і знайдіть середнє арифметичне (для візуально рівного отвору) або мінімальне значення (для нерівного) - це і буде ширина отвору.
 2. Переконайтеся, що рулетка довжиною більше 2 м, всі позначення добре читаються, а язичок на кінчику має вільний хід (він повинен злегка бовтатися, щоб нівелювати різницю в вимірах внутрішніх і зовнішніх параметрів). Якщо у вас лазерна рулетка, ретельно ознайомтеся з інструкцією для приладу. Якщо ж користуєтеся спеціальним додатком для смартфона, перед початком вимірювань потренируйтесь на речах, точний розмір яких вам відомий.

  Якщо ви вирішили замінити старі двері з порогом на нову без нього, обов'язково розрахуйте збільшення висоти полотна

 3. Аналогічно обчисліть висоту, вимірюючи її від рівня чистового статі. Якщо h1 НЕ дорівнює h2, обов'язково зробіть завмер висоти по середній лінії.
 4. Далі, так само в трьох місцях, точно виміряйте відстань від отвору до кута (d на картинці). Знаючи цей параметр, ви зможете вчасно упевнитися, що вибрані для дверей лиштви не доведеться підрізати по ширині.
 5. Товщина стіни в отворі ( «с» на зображенні) вимірюється окремо в трьох точках з кожної сторони, так як з1 не обов'язково одно с2. Якщо товщина стіни невелика, ви вбережете себе від покупки занадто товстою коробки. Якщо ж отвір глибокий, зможете підібрати відповідні дверні добори (варіант для тих, хто не планує робити укіс).

  Вільний прохід не відповідає ширині полотна

Таблиця: співвідношення розмірів прорізу, дверної коробки і полотна

Якщо ви не сильні в математиці, і боїтеся помилитися з обчисленням розміру полотна, скористайтеся даними з таблиці. Наприклад, якщо ваш проріз у бетонній стіні виявився розмірами 1х2 м, знайдіть ці цифри в таблиці в рядку «Розмір дверного отвору в монолітній стіні». Слідуючи по знайденому стовпчику вище, ви легко знайдете розмір полотна (965х1975 мм) і параметри коробки (970х1985 мм).

Врахуй, что в табліці наведені розміри для дверей Європейського виробництва, російські моделі могут відрізнятіся на кілька міліметрів. Коробки теж могут розрізнятіся по товщіні и вносіті свои неточності. Тому використову таблічні дані только для орієнтування. При необхідності консультант в магазині допоможе вам зробити більш точні розрахунки з урахуванням параметрів обраної коробки.

При виборі дверей зазвичай враховують розмір або отвору, або бажаного полотна. Подруга, наприклад, змусила чоловіка розширювати все отвори через уподобаної моделі двері кольору венге з дуже красивими фільонками. Але у мене був інший каприз - мені припав до душі диван, дуже великий і зручний, але категорично не пролазять в стандартний дверний отвір (перевірено на схожою моделі у батьків). Тому при підборі двері я розглядала в першу чергу розмір проходу, який залишиться після установки двері, диван-то купили не відразу. Звірити з табличкою і визначила, що з стандартних дверей краще підходить полотно 1235х1985 мм, а адже вже була готова замовляти індивідуальні 1100х1985 мм по космічній ціні. З отвором мучилися недовго, зате диван зовсім без проблем увійшов. Добре, що існують такі інфотаблічкі і я не допустила критичною помилки при обчисленнях.

Добре, що існують такі інфотаблічкі і я не допустила критичною помилки при обчисленнях

Дуже прикро, коли після довгих зусиль диван не входить в двері

Як правильно зробити замір міжкімнатних дверей

Головне правило виміру - не надто довіряти будівельникам. Швидше за все, в отворі є мінімальний перекіс, тому вимірювати кожен параметр (висоту, ширину, товщину) потрібно як мінімум в трьох точках. Зазвичай це кути (верхній і нижній для вертикалі, лівий і правий для горизонталі) і візуальний центр між ними. Цей алгоритм вже описувався на прикладі відкритого прорізу, коли двері і коробки немає (новобудова, капітальний ремонт). Якщо ж ви поки не знімали старі двері, в даний спосіб потрібно внести корективи:

 • ширину прорізу вимірюйте не по внутрішньої ширині коробки, а по центральній осі наличників;
 • висоту отвору визначайте без урахування порога від підлоги до центральної осі верхнього горизонтального наличника.

Цей спосіб підходить для тих, хто не збирається змінювати розміри прорізу. Оскільки геометрії прорізу вимірює побачити не може і лиштва не завжди прикриває щілину строго посередині, метод має невелику неточність.

Оскільки геометрії прорізу вимірює побачити не може і лиштва не завжди прикриває щілину строго посередині, метод має невелику неточність

Тільки третина лиштви прикриває щілину, центральна вісь вже йде уздовж стіни

Але якщо двері влаштовує за розмірами і ви, можливо, навіть хочете зберегти стару коробку, можна просто точно виміряти всі розміри двері і користуватися цими даними при виборі нового полотна.

Якщо є можливість швидко і без особливих зусиль виправити помітні недоліки отвору (наприклад, прибрати виступаючий на 5 см цегла), обов'язково зробіть це. Інакше вам доведеться купувати двері набагато меншого розміру (щоб помістилася в проріз) і закладати великі щілини. Якщо ж перепад між вимірами не перевищує 1-1,5 см, вузьку щілину можна буде легко закрити будівельною піною і закрити лиштвами.

Відео: визначення розмірів отвору міжкімнатних дверей

Прийшла пора озброюватися рулеткою і випробувати отриману інформацію на практиці. Немає сумнівів, що вам вдасться підібрати в будинок ідеально підходящі міжкімнатні двері, не переплачуючи за виготовлення індивідуальних конструкцій.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей