* Политика новости » Банки »

* *

Неіснуючої хворій дівчинці з Казахстану збирали гроші

В постах про Ліора були всі обороти, від яких хочеться плакати людям з добрим серцем.

Кілька днів тому в Інтернеті почався збір пожертвувань на лікування восьмирічної Ліор Алієвої, пише Лайф .

На землі важко знайти людину, яка була б хворий важче. У Ліор два раку - щитовидної залози і надниркових залоз. Їй пересадили серце і два рази - нирку. Але це ще не все: зараз дівчинці потрібна пересадка інший нирки. І на це потрібно $ 25 тисяч.

В постах про Ліора були всі обороти, від яких хочеться плакати людям з добрим серцем. "Хороша дівчинка з гарним ім'ям Ліора. Жила вона в Казахстані, займалася танцями, любила маму і взагалі була такою, якою і належить бути маленьку дівчинку". "Дівчинка вірить, що буде жити". "Я навіть уявити не можу, що творилося з батьками дівчинки".

Пост про Ліора з такими словами розмістив популярний блогер Олександр Гутин - в "Фейсбуці" у нього 44 тисячі передплатників. Багатьом людям стало шкода Ліор, і вони перевели гроші. Але деякі почали сумніватися. Аж надто багато страшних хвороб.

Аж надто багато страшних хвороб

Серед тих, хто сумнівається виявився журналіст Михайло Шахназаров. У нього теж популярний аккаунт в "Фейсбуці", і Михайла попросили взяти участь в боротьбі за життя дівчинки. Він став уважно вивчати інформацію, підключив своїх друзів і знайомих - підозри почали підтверджуватися майже відразу.

Зараз гроші на лікування Ліор вже ніхто не збирає. Всі пости з закликами допомогти видалені. Більш того, аккаунт, який нібито належить матері дівчинки, зник повністю. Збирачі, злякавшись, стали навіть повертати гроші.

У п'ятницю Михайло Шахназаров в ефірі "Радіо Росії" розповів про ситуацію і закликав правоохоронні органи втрутитися, а в понеділок він повинен передати офіційну заяву в Генпрокуратуру і Слідчий комітет.

Зараз відомий адвокат Сталіна Гуревич збирає заяви від тих, хто перекладав гроші організаторам збору коштів, щоб залучити шахраїв до відповідальності.

- Я прошу тих, хто перевів гроші на лікування дівчинки Ліор і хто бажає, щоб шахраїв притягнули до кримінальної відповідальності, написати мені в личку або сюди. Зараз я готую запити до медичних організації Росії і Казахстану, де нібито лікувалася Ліора, і після офіційної відповіді буде підготовлено і подано до правоохоронних органів заяву про порушення кримінальної справи. Також я прошу відгукнутися людей, готових допомогти з комунікацією з Міністерством охорони здоров'я в США ... Я гарантую, що ця подія не залишиться просто срачіком в інтернетики, а буде вирішуватися в рамках правового поля. Мене ця ситуація зачепила особисто, оскільки я багато років допомагаю ряду благодійних фондів і люди, які довіряють мені, перераховують гроші дітям, яким така допомога дійсно життєво необхідна. Втратити вашу довіру - значить втратити цю допомогу дітям, - написала Сталіна.

У Мережі чимало шахраїв, які використовують доброту людей і збирають гроші на лжебольних. У ситуації з Ліор дуже багато ознак обману. Перерахуємо їх все, щоб ви могли допомагати дійсно хворим людям і не траплялися на вудку шахраїв.

хвороби

Список хвороб дівчинки насторожував навіть людей без медичної освіти - але, звичайно, довірливих теж було чимало. Лайф попросив оцінити оголошення про Ліора заступника головного лікаря по медичній частині московської лікарні № 71 Костянтина Звєрєва. У нього все це теж викликало сумніви.

- По-перше, дуже багато поразок органів, - сказав він. - По-друге, людина може жити з однією ниркою, і якщо йому вже успішно одну пересадили, то другу не пересаджують, навіть якщо з нею проблеми. Так не робиться.

Чи не могли показати документи

Ліора - з Казахстану. Зараз вона нібито в американській лікарні, поруч з нею батько. При цьому її мама з молодшою ​​дитиною залишається в Алмати. А гроші збиралися виключно в Росії, причому сторонньою людиною.

Якщо головним розповсюджувачем фейк виступив Олександр Гутин, то банківську картку для збору надав людина з аккаунтом Віталь ЄЦ з Алма-Ати (його справжнє ім'я та прізвище - Віталій Цехоцкій). Цехоцкій звернувся до Михайла Шахназарову з проханням підключитися до порятунку дівчинки. Нібито це дочка знайомих його друзів.

"Карту в Ощад я відкрив на себе спеціально для зборів", - написав Цехоцкій в листі. І пояснив: "Власники російських карт не можуть перевести гроші на карти Казахстану. Позавчора мені в Ощад пояснили: так як карта мами теньговая (тенге - валюта Казахстану. - Прим. Лайфа), це вважається валютним перекладом, з цієї причини транзакції не проходять" .

До речі, на момент розмови, судячи з скрін, який надіслав Цехоцкій, на його карту надійшло вже 295 тис. Рублів. А ось документів з США, які підтверджують, що Ліора дійсно лежить в місцевій лікарні, ні Цехоцкій, ні інші учасники цієї історії показати не змогли. І навіть госпіталь, де лежить дівчинка, назвали з явним небажанням. А мама так і не змогла згадати відділення і номер палати.

"Мої друзі зв'язалися і з госпіталем Хопкінса. Ніякої Ліор Алієвої там ніколи й не було", - написав у "Фейсбуці" Михайло Шахназаров.

замітання слідів

Після того як почався скандал, пости із закликами допомогти Ліора зникли. Олександр Гутин під вагою доказів знехотя визнав, що Ліора - це фейк.

"У" Фейсбуці "почалося справжнє цькування. Як по сигналу. Я все сказав. Нічого додаткового писати не буду. Якщо Ліора є на світі, то це доведуть, якщо немає, то мене розвели так само, як і всіх", - написав він .

Навіть "мама Ліор" була не проти повернути гроші, коли почався скандал. Можете собі уявити мати вмираючого дитини, яка зібрала гроші на лікування і раптом їх добровільно повертає?

Вона написала Михайлу Шахназарову: "Ми все зупинили, припинили всі дії, і гроші повертаються їх власникам. Ми можемо вам дати підтвердження! Я благаю вас зупинити цю війну!"

До речі, мама була готова рвонути в Москву, щоб особисто поговорити з Шахназаровим.

- Я думаю, гроші хотіли мені запропонувати, - сказав він Лайфу.

Знову-таки, мамі довелося б витратитися на квиток, а адже коштів у неї нібито немає.


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Можете собі уявити мати вмираючого дитини, яка зібрала гроші на лікування і раптом їх добровільно повертає?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей