* Политика новости » Банки »

* *

Заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю з необережності: приклади

 1. ознаки злочину
 2. причини злочину
 3. види злочину
 4. суб'єкт злочину
 5. покарання
 6. приклади

Часом необізнаність, зайва емоційність або бажання убезпечити себе призводять до непередбачених наслідків, в результаті яких наражаються на небезпеку треті особи. Заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю з необережності загрожує кримінальною відповідальністю, передбаченої статтею 118 КК РФ.

Заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю з необережності загрожує кримінальною відповідальністю, передбаченої статтею 118 КК РФ

ознаки злочину

Нанесення шкоди значного або середнього виду тяжкості є кримінально караним злочином. Законодавством захищається як фізичне здоров'я громадян, так і психологічне, тому провокування душевних розладів теж загрожує покаранням.

покарання за заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю по необережності більш лояльно, ніж за навмисне завдані збитки. Для того щоб кримінальна справа розглядалася відповідно до 118 статті, необхідно довести те, що дії засудженого дійсно були ненавмисними.

Для того щоб кримінальна справа розглядалася відповідно до 118 статті, необхідно довести те, що дії засудженого дійсно були ненавмисними

Ознаками тяжкого злочину є такі стану потерпілого:

 • втрата органу або неможливість його подальшого функціонування (слух, мова, зір);
 • психічний розлад;
 • переривання вагітності;
 • знівечення обличчя (без можливості відновлення);
 • захворювання наркоманією;
 • втрата працездатності (повної або більш ніж на третину);
 • стан, близький до смерті.

причини злочину

Заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю людини через необережність кваліфікується в результаті як певних дій, так і бездіяльності правопорушника. При цьому вчинок або його відсутність повинні бути причиною порушення здоров'я потерпілого. Як правило, мова йде про нехтування технікою безпеки в повсякденному житті або про недотримання правил поведінки при виконанні професійних обов'язків.

Різниться кілька сфер діяльності, які становлять небезпеку для здоров'я і життя людини в результаті необережних дій порушника:

 1. Управління транспортом є відповідальним видом діяльності, адже навіть легковий автомобіль становить потенційну загрозу для всіх учасників вуличного руху: як для водія, так і для пішохода. Будь-які необережні дії можуть спричинити заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю з необережності. ДТП, скоєні через неуважність одного з учасників аварії, на жаль, не рідкість.
 2. Порушення правил охорони праці на підприємствах, що належать до небезпечних об'єктів або представляють потенційну загрозу суспільству (атомні та електростанції, заводи).
 3. Громадські заходи та спортивні змагання, в результаті недотримання правил яких відбулося заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю з необережності.
 4. Організації, які зобов'язані мати дозвіл на здійснюваний вид діяльності, але не дотримуються закону. До таких належить нелегальна торгівля, приватна медична практика та інші.

види злочину

Заподіяння тяжкої шкоди з необережності може характеризуватися як кваліфіковане, вчинене в результаті злочинної недбалості або легковажності. Злочин, скоєний в разі самовпевненості, відрізняється від інших тим, що особа, яка вчинила порушення, передбачала наслідки свого діяння, але розраховувала на їх відвернення або усунення.

Злочин по недбалості характеризує те, що винуватець правопорушення не передбачав заподіяння шкоди потерпілому, хоча така можливість у нього була.

Кваліфіковане злочин скоюється в результаті недбалого виконання обов'язків. При цьому порушенням вважаються дії особи, що не відповідають правилам і вимогам професійної галузі. До таких сфер належать такі види діяльності:

 • наймані працівники, в тому числі і по правовим договором (будівельники, виробники);
 • посадові особи;
 • військовослужбовці;
 • правоохоронні органи (пожежні, поліцейські, лікарі).

Для пред'явлення порушення необхідно встановити, яке саме правило або вимога була не дотримана і виконана неякісно. Стаття 118 в даному випадку буде розглядатися лише за відсутності інших складів злочину.

суб'єкт злочину

Частиною 1 статті 118 КК передбачається відповідальність за діяння особам, які досягли шістнадцятирічного віку. При цьому неповнолітні можуть «відбутися» більш гуманним покаранням у вигляді штрафу або виправних робіт.

Частина 2 визначає покарання для осіб певних професій, якщо в результаті неналежного виконання обов'язків було завдано тяжка шкода здоров'ю потерпілого.

Якщо заподіяну з необережності шкоди здоров'ю легкого ступеня, то чи не передбачається відповідальність за цією статтею. У ситуації випадкового заподіяння шкоди потерпілому відсутній склад злочину.

покарання

118 стаття "Спричинення тяжкої шкоди здоров'ю з необережності" передбачає покарання у вигляді фінансових санкцій:

 • штраф до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • штраф в розмірі будь-якого доходу винного (зарплата або інше джерело) до півроку.

У вигляді робіт:

 • обов'язкового характеру - до 480 годин;
 • виправних - до двох років.

Позбавлення волі:

Якщо тяжка шкода завдано особі в результаті неналежного виконання професійних обов'язків або їх невиконання засудженим, передбачається покарання у вигляді:

 • обмеження свободи терміном до чотирьох років;
 • робіт примусового характеру тривалістю до одного року;
 • арешту на строк до одного року;
 • заборони займати певні посади, виконувати окремий рід діяльності протягом терміну до трьох років (в якості доповнення до основного покарання або без нього).

приклади

Кримінальним кодексом розглядаються різні види злочинів, що завдають шкоди людині, в тому числі і заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю з необережності. Приклади із судової практики представлені нижче.

 1. Засудженому було призначено покарання у відповідності зі статтею 111 КК, що передбачає нанесення шкоди цілеспрямовано. Винний під час сварки вдарив по обличчю товариша, який пив зі склянки. В результаті удару скло розбилося, його осколки пошкодили око потерпілого, що призвело до втрати зору. Однак судом було прийнято рішення перекваліфікувати заподіяння шкоди, так як діяння засудженого відбулося під впливом переживання, в якому не було можливості оцінювати завдані збитки. Правопорушник був покараний відповідно до 118 статті КК РФ.
 2. Порушниця була засуджена до арешту, так як її дії призвели до найсильнішої опіку чоловіка. Вона штовхнула його під час чаювання, обливши при цьому гарячим напоєм. Судова колегія злочин оскаржила, представивши докази того, що діяння не було навмисним, і його наслідки сталися з причин недотримання обережності.

Судова колегія злочин оскаржила, представивши докази того, що діяння не було навмисним, і його наслідки сталися з причин недотримання обережності

Нанесення шкоди в результаті необережності вважається злочином невеликої тяжкості. Для того щоб кримінальну справу кваліфікувалося по статті 118, необхідні незаперечні докази факту, що діяння здійснювалося ненавмисно.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей