* Политика новости » Банки »

* *

Які країни при в'їзді вимагають грін карту на автомобіль?

 1. Навіщо купувати Зелену карту?
 2. Скільки коштує грін карта і який термін її дії?
 3. При в'їзді в які країни необхідна наявність Зеленої карти?
 4. Як вести себе в разі ДТП за кордоном?
 5. Підведемо підсумки

Зелена карта - це особливий страховий поліс міжнародного значення на ваше автотранспортний засіб. Названий документ так через свого кольору. Поліс страхує вашу громадянську відповідальність перед третіми особами.

Особливість Зеленої карти в тому, що вона оформляється на автомобіль, а не на особу, їм управляє.

Деякі плутають цей документ з ОСАГО. Незважаючи на те, що ці поліси за функціями ідентичні, ОСАГО за кордоном не працює, а маючи на руках Зелену карту, ви зможете безперешкодно подорожувати по 45 країнам, в яких діє система міжнародного страхування "Зелена карта» (Green card).

Навіщо купувати Зелену карту?

Якщо ви не подбали заздалегідь про придбання Зеленої карти, то в разі вчинення ДТП на території чужої країни ви не тільки будете змушені повністю відшкодувати всі витрати і збитки потерпілому, а й заплатите немаленький штраф за відсутність Зеленої карти.

У деяких країнах передбачено навіть мінімальне тюремне ув'язнення за відсутність страхового поліса.

Green Card - це ваша страховка на випадок можливого ДТП за кордоном. Якщо страховий випадок станеться, то вам досить буде подзвонити в вашу страхову компанію - і надалі займатися врегулюванням наслідків буде вона. А якщо у вас такої карти немає, то можна втратити тисячі євро.

У Росії можна оформити Зелену карту двох категорій. Дія карт першого типу поширюється на Україну, Молдову і Білорусь, тобто на ближнє зарубіжжя (часткове страхування).

Другий тип карти (повне страхування) працює у всіх країнах, які входять в міжнародну систему страхування (СНД, Європа, Іран, Ізраїль, Марокко, Туніс).

Перед тим як оформити карту, ретельно продумайте маршрут вашої поїздки, щоб не довелося згодом переоформляти карту в спішному порядку.

Скільки коштує грін карта і який термін її дії?

Вартість страховки залежить від категорії грін карти і типу автомобіля. Мінімальний термін, на який оформляється карта - 15 днів, максимальний - до 1 року.

Наявність або відсутність грін карти перевіряє на кордоні Федеральна митна служба.

Є можливість придбання поліса на самому кордоні, в цьому випадку вона буде трохи дешевше. Але будьте пильними: завжди існує ризик переплатити за страховку або взагалі отримати підроблений поліс.

Краще купити грін карту на автомобіль в офісі страхової компанії.

Можна придбати Зелену карту і в європейських страхових компаніях, але в такому випадку ціна на карту не буде фіксованою: у кожної компанії свої розцінки, залежать вони від категорії транспортного засобу та термінів перебування в країні.

Законодавство деяких країн передбачає обов'язкове страхування будь-якого в'їжджає в країну транспорту. Але якщо у вас в наявності є Зелена карта, ви автоматично звільняєтесь від всякого роду платежів і оформлення додаткових страховок.

До країн, в яких діє угода з міжнародного страхування, відносяться всі країни Євросоюзу, деякі країни СНД (Україна, Білорусія, Молдова), а також Іран, Туніс, Марокко та Ізраїль.

Хочете дізнатися про страхування виїжджаючих за кордон туристів?

Або почитайте в ЦІЙ статті як оформити страховку для шенгенської візи.

При в'їзді в які країни необхідна наявність Зеленої карти?

Перелік країн, в яких обов'язково застосування Зеленої карти:

 • Іспанія;
 • Італія;
 • Кіпр;
 • Латвія;
 • Литва;
 • Люксембург;
 • Мальта;
 • Марокко;
 • Молдова;
 • Македонія;
 • Нідерланди;
 • Норвегія;
 • Португалія;
 • Польща;
 • Росія (стала учасницею системи міжнародного страхування з 01.01.2009 р);
 • Румунія;
 • Сербія;
 • Словацька Республіка;
 • Словенія;
 • Туніс;
 • Туреччина;
 • Україна;
 • Фінляндія;
 • Франція;
 • Хорватія;
 • Чеська Республіка;
 • Швейцарія;
 • Швеція;
 • Естонія.

Особливі вимоги пред'являються до автомобіля в європейських країнах.

При в'їзді в Європу на склі машини повинна бути наклейка RUS. Автомобіль повинен пройти технічну перевірку і бути справним.

У багатьох країнах Європи заборонена шипована гума (Болгарія, Чехія, Німеччина, Угорщина, Хорватія, Нідерланди, Португалія, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Сербія, Туреччина). Зимова гума з шипами дозволена тільки в Скандинавії. Франція і Швеція теж допускають наявність шиповану гуми, але при цьому з обмеженням швидкості.

Тільки у Великобританії, Угорщини, Ірландії та Ісландії водіння дозволено з 17 років, у всіх інших країнах - з 18-річного віку.

У деяких містах Німеччини, Нідерландів, Бельгії є так звана екологічна зона, в'їзд в яку без спеціальної наклейки (плакетки) може привести до штрафу.

Правила деяких країн вимагають наявності світловідбивних жилетів за кількістю людей в машині, а не тільки на водія.

При порушенні таких вимог в'їзд в країну може бути обмежений або зовсім заборонений:

 • У зимовий час повинна бути встановлена ​​зимова гума;
 • Скло не повинні бути тоновані. Про це потрібно подбати заздалегідь, інакше на самому кордоні від вас зажадають прибрати всю тонування зі стекол;
 • Не повинно бути ніяких тріщин на стеклах, особливо на лобовому і задньому;
 • Ремені безпеки повинні бути справними;
 • За знайдений в машині антирадар можна отримати чималий штраф.

Як вести себе в разі ДТП за кордоном?

Якщо ДТП все-таки сталося - не панікуйте. Пред'явіть ваш поліс потерпілому або представнику дорожньої поліції тієї країни, де сталося дорожня пригода. Номер поліса повинен бути обов'язково внесено до протоколу.

Запишіть собі дані другого учасника аварії, номер його страховки. У вас на руках обов'язково повинна залишитися копія протоколу. Іншим займеться страхова компанія.

Всі папери зберігайте до кінця поїздки, тому що через найменші нез'ясованих обставин аварії вас можуть не випустити з країни.

Навіть після того, як ви повернулися на батьківщину, не поспішайте позбуватися від цих паперів. Відомі випадки, коли позови пред'являлися учасникам аварії через кілька років.

Найвищі страхові виплати в Бельгії: сума страхового покриття може досягати 100 мільйонів євро!

У Франції виплати повинні компенсувати всі витрати - ремонт транспортного засобу і лікування постраждалих пасажирів, якщо в цьому виникла необхідність.

У тих країнах, де верхній ліміт не встановлений, сума виплати може регулюватися судом, але тоді виникає небезпека, що в ряді випадків суд може зобов'язати вас виплачувати довічне утримання сім'ї потерпілого.

До плюсів Зеленої карти можна віднести те, що вона регулює особливості та нюанси в оцінці збитку відповідно до законодавства тієї країни, де стався страховий випадок.

Мінусом є те, що грін карта не покриває витрат на відновлення пошкоджень автомобіля або на лікування самого водія-винуватця ДТП.

Можливо вас також зацікавлять зміни в Законі про ОСАГО , Включені в його останню редакцію.

або почитайте ТУТ , Скільки можна їздити без страховки ОСАЦВ.

А в цій статті ви дізнаєтеся, що буде, якщо не платити кредит на автомобіль: //auto/a-info/ne-platit-kredit-na-avto.html

Підведемо підсумки

Щоб уникнути неприємностей на митниці, купувати страховий поліс потрібно тільки в тих страхових компаніях, які входять в систему «Зелена карта», акредитовані на території Росії, мають право на здійснення страхової діяльності.

Продумуйте маршрут і терміни перебування в країні, щоб оптимально розрахувати вартість поліса.

Перед поїздкою слід вивчити особливості поведінки на дорогах Європи, щоб уникнути безлічі неприємних моментів.

Нікому не віддавайте оригінал Зеленої карти. Про всяк випадок зробіть ксерокопії грін карти і зберігайте їх в автомобілі.

Якщо ви ставитеся до відповідальних водіям, то подбаєте заздалегідь про придбання Зеленої карти. І тоді ваша подорож буде тільки в радість!

Відео про судові суперечки про терміни дії Зеленої карти

Навіщо купувати Зелену карту?
Скільки коштує грін карта і який термін її дії?
При в'їзді в які країни необхідна наявність Зеленої карти?
Як вести себе в разі ДТП за кордоном?
Навіщо купувати Зелену карту?
Скільки коштує грін карта і який термін її дії?
При в'їзді в які країни необхідна наявність Зеленої карти?
Як вести себе в разі ДТП за кордоном?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей