* Политика новости » Банки »

* *

Перетин кордону в недозволеному місці обійдеться не менше ніж в 800 гривень: відео

  1. Стариков та інвалідів пропускають без черги

Гість редакції ВХ - начальник Східного регіонального управління Держприкордонслужби України, генерал-майор Сергій Бідило.

Стариков та інвалідів пропускають без черги


- Сергію Вікторовичу, здрастуйте. Мене звуть Світлана. Чи не з'явилося жодних новацій в порядку перетину державного кордону України і лінії розмежування з непідконтрольною Україні територією?
- На сьогоднішній день змін в правилах перетину державного кордону немає. Але є новації з перетинання лінії розмежування в межах Донецької та Луганської областей - введений тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і багажу. Зокрема, для інвалідів I і II групи (за наявності відповідних підтвердних документів); літніх людей, які переступили 70-річний рубіж; для батьків з дітьми до трьох років - передбачений позачергової проїзд через лінію розмежування. Крім того, в цей перелік потрапляють і люди, які, припустимо, їдуть на похорон. Вони під'їжджають безпосередньо до нашого прикордонному наряду, і приймається рішення на пропуск цієї категорії осіб. До комісії входять прикордонник, представники фіскальної служби і СБУ із залученням громадських організацій, зокрема «Донбас СОС».
Крім того, внесені зміни і за сумою перевезених багажу або товарів - до 10 000 гривень, і збільшений дозволений для перевозу вага - з 50 кг до 75 кг.
- Для перетину лінії розмежування - необхідно отримувати пропуск, зареєструвавшись на сайті СБУ. А якщо людина їде на похорони і не має такого пропуску?
- Пропуск осіб в будь-якому випадку повинен бути, а також документи, що засвідчують особу. У новаціях мова йде тільки про позачергове перетині лінії розмежування. У нас на кожному контрольно-пропускному пункті в'їзду-виїзду (КПВВ) періодично виникають черги, і люди, які їдуть на похорон, тепер мають право бути пропущеними без черги. Але перелік необхідних документів повинен бути - і документ, що засвідчує особу, та пропуск.
- А якщо у людини в екстреній ситуації просто не було можливості отримати цей пропуск?
- На кожному КПВВ є координаційні центри, куди будь-яка людина може звернутися і оформити відповідну перепустку.

У яких пунктах пропуску можна перетнути кордон?


- Добрий день. Анатолій турбує. Сергій Вікторович, про що найчастіше забувають українці, перетинаючи державний кордон або лінію розмежування? На які граблі найчастіше наступають?

- В першу чергу потрібно пам'ятати, що при вас повинен бути обов'язковий пакет документів, що дозволяє перетинати кордон або лінію розмежування.
При перетині державного кордону - це паспорт громадянина України (службовий паспорт, посвідчення особи моряка і т.д.), закордонний паспорт, проїзний документ дитини та ін.
На лінії розмежування дещо інший порядок, оскільки як на підконтрольній, так і на непідконтрольною Україні території проживають громадяни України. Тому що посвідчує особу документом, крім паспорта, можуть бути і водійське посвідчення, і студентський квиток, і свідоцтво про народження.
- Які пункти пропуску і де сьогодні працюють в Харківській області?
- У Харківській області працює дев'ять пунктів пропуску: чотири автомобільних - Гоптівка, Плетенівка, Чугунівка, Піски; два залізничних - Куп'янськ і Харків; два місцевих - Журавлівка і Стрілече; один авіаційний - Харків-аеропорт.
- А на лінії розмежування?
- Згідно з відповідним розпорядженням керівника Антитерористичного центру, на сьогоднішній день на лінії зіткнення визначено шість дорожніх коридорів, за якими здійснюється пропуск людей, транспортних засобів та вантажів. На них зараз діє п'ять контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ). У Донецькій області - Харчовик, Новотроїцьке, Мар'їнка та Майорське. І один - для пішоходів - станиця Луганська. На шостому коридорі - Стаханов-Лисичанськ - облаштований КПВВ Золоте. Але в зв'язку з тим, що незаконні військові формування всіляко перешкоджають здійсненню там пропуску, - він на сьогоднішній день не діє. Але ми готові в будь-який момент приступити до виконання завдання щодо пропуску людей, автомобілів і вантажів на цьому напрямку.

500 гривень за місце в черзі


- Сергію Вікторовичу, здрастуйте. Мене звати Анастасія. Чи не планується збільшити кількість КПВВ?
- Це питання розглядається, але поки рішення не прийнято. Спочатку має бути ухвалено певне рішення у Мінську, якщо буде відповідна домовленість - має бути видано розпорядження, яке чітко визначить напрямок, КПВВ, заходи з облаштування відповідної інфраструктури КПВВ. І тільки після всіх обов'язкових процедур буде здійснюватися пропуск.
- У пунктах пропуску на лінії розмежування сьогодні великі черги?
- Я вважаю, що великі. Наприклад, по пасажиро-транспортного потоку на сьогоднішній день в КПВВ Майорське, Мар'їнка ми щодня оформляємо 5-8 тисяч громадян і 1500-2000 транспортних засобів. І це при тому, що КПВВ працює не цілодобово, як, наприклад, пункт пропуску Гоптівка, а тільки в світлий час доби - з 8.00 до 17.00. Це пов'язано з постійними обстрілами, що небезпечно і для громадян, які перетинають лінію розмежування, і для персоналу прикордонної служби. Здійснювати пропуск вночі за таких ризиків - невиправдано.
Але на сьогоднішній день цілодобово в черзі ніхто не стоїть - просто люди приїжджають з ночі і займають чергу, щоб з ранку бути в числі перших на перетин лінії розмежування.
- А правда, що в чергах процвітає «бізнес»?
- Є таке. Його ведуть деякі «підприємливі» громадяни, які наживаються на труднощах і проблемах людей. Приїжджає громадянин, займає з ночі чергу, а вранці продає своє місце за 200, 300, 500 гривень. Звичайно, ми намагаємося спільно з громадськими організація контролювати і не допускати такого. Але в прямі наші обов'язки це не входить.
- Наскільки зручні КПВВ для людей?
- КПВВ на сьогоднішній день облаштовані навіть краще деяких пунктів пропуску. Там є вся інфраструктура, повне забезпечення для роботи нашого персоналу, створені умови для нормального перетину лінії розмежування громадянами. Перед кожним КПВВ встановлено як мінімум по два намети ГСЧС, які цілодобово опалюються, тобто є можливість там обігрітися, відпочити, отримати медичну допомогу. Плюс надаються медпослуги, цілодобово чергують карети швидкої допомоги. Встановлено туалети. Йде жвава торгівля продуктами харчування та напоями.

Заповзятливі громадяни влаштували «бізнес» на кордоні


- Сергію Вікторовичу, чому не можна, виїхавши з України на окуповану террпіторію через пункти пропуску на лінії розмежування, в'їхати назад через кордон з РФ? Мене звуть Віра Павлівна.
- Тому що Постановою Кабміну визначено перелік пунктів пропуску, які на сьогоднішній день закриті на державному кордоні і не контролюються в межах Луганської та Донецької областей. Це 460 кілометрів неконтрольованого ділянки кордону, на якому були пункти пропуску. Всі вони на сьогоднішній день закриті. І якщо людина виїжджає через ці недіючі закриті пункти пропуску, він автоматично стає порушником законодавства України з перетинання державного кордону. І якщо громадянин перетне кордон в закритому пункті пропуску, а назад в'їде через діючий, наприклад, в Харківській області - то буде притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення порядку перетину державного кордону. Адміністративний штраф становить 800 гривень і більше.
На сьогоднішній день у нас є дуже серйозна проблема. Це Луганський прикордонний загін, відділ прикордонної служби Мілове, де громадяни, не дивлячись на те, що їм загрожує адміністративна відповідальність, все одно масово (від 150 до 200 осіб) щодня порушують законодавство України, перетинаючи державний кордон.
- Я знаю, що деякі люди можуть якимось чином домовлятися з прикордонниками. Як ви боретеся в корупцією в своїх рядах?
- Боротьба з корупцією була, є і буде пріоритетним напрямком роботи керівництва і регіонального управління, і прикордонного загону, і будь-якої посадової особи Державної прикордонної служби. Це зло, яке на сьогоднішній день носить сталий характер, має серйозні наслідки, ми намагаємося викорінити комплексно. Проводимо заходи з особовим складом, спільні заходи з громадськістю, залучаємо ЗМІ.
Наша позиція однозначна - нетерпимість до корупційних дій і застосування жорстких заходів до службовцям, які замішані у протиправній діяльності.
Тільки по Східному регіональному управлінню в 2016 році було звільнено з негативних причин 203 військовослужбовців, з них - 13 офіцерів. Змінено місце служби 38 офіцерів і 80 військовослужбовцям за контрактом. Відсторонені від виконання службових обов'язків чотири офіцери та 15 військовослужбовців. Шість офіцерів понижено в посаді і близько півтори тисячі військовослужбовців притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Це і за корупційну діяльність, і за дисциплінарні проступки, які пов'язані з несенням служби, і виконанням службових обов'язків.

Куди контрабандисти ховають наркотики


- Добрий день, мене звати Оксана. Я живу в Харкові, до мене в гості збирається приїхати подруга з Петербурга. Сергій Вікторович, підкажіть, як їй без проблем перетнути кордон? Які документи необхідно при собі мати і чи обов'язково запрошення від мене?
- Все законослухняні громадяни мають право і перетинають державний кордон - як громадяни України, так і громадяни РФ - при наявності відповідних документів. Для громадян Росії - це закордонний паспорт і відповідне запрошення з України.
- А як його оформити?
- Нотаріально завіряти його не потрібно - можна просто відправити телеграмою, щоб було зрозуміло - куди (населений пункт, адреса), до кого, з якою метою їде громадянин РФ в Україні. Наприклад, на день народження, провідати батьків і т. Д.
- Запрошення, відправлене по електронній пошті, не годиться?
- Якщо воно буде - в кожному конкретному випадку будемо дивитися і приймати рішення.
- Сергію Вікторовичу, здрастуйте. Мене звати Михайло. Розкажіть, будь ласка, про випадки затримання на кордоні. Можливо, були якісь резонансні?
- За 2016 рік за лінії розмежування ми затримали понад 600 осіб, які причетні до незаконного збройного формування. Передали їх в СБУ і Нацполіцію.
Подібні випадки були і на державному кордоні. Наприклад, в пункті пропуску Гоптівка ми затримали чоловіка і жінку, які мали при собі паспорти фейковий республік ДНР і ЛНР.
Також є приклади затримання нелегальних мігрантів. Наприклад, буквально 20 січня, були затримані чотирьох громадянин В'єтнаму на ділянці відділу Веселе, яких «переміщував» з РФ в Україну харків'янин.
Чи не допускаємо переміщення через кордон наркотичних засобів. Ось недавно затримали 13 кг наркотиків, які були заховані в бензобаку - прямо в бензині. 54 пакета по 200 г були упаковані в целофан. Знаходимо «зілля» і в пиріжках, і в цукерках.
- Наскільки складно виявляти таких порушників?
- Складно. Ситуація ускладнюється ще й тим, що сьогодні дуже великий потік через кордон. Але наші військовослужбовці, завдяки своєму досвіду та професіоналізму, справляються із завданням. У нас є фахівці, які можуть тільки в процесі спілкування з людиною, з його поведінки визначити порушника. Наприклад, старший прапорщик Василь Бурлай - потужний фахівець в плані виявлення наркотиків, контрабандних ювелірних виробів, цінностей ... До того ж у нас є надійні помічники - спеціальні собаки, навчені шукати наркотичних речовин.
- Скажіть, а наші прикордонники проходять навчання за кордоном? Чий досвід переймаєте?
- За програмою Державної прикордонної служби в країнах Європи і в США навчаємося за всіма професійними спеціальностями. Крім того, в навчальних центрах Держприкордонслужби України, наприклад в Черкасах, застосовується відповідна міжнародна навчальна програма з залученням іноземних фахівців з США, Канади, Німеччини, Польщі, які діляться знаннями з різних дисциплін - починаючи від тактичної підготовки і закінчуючи наданням медичної допомоги. Крім того, ми отримуємо сучасне обладнання, озброєння, тому йде навчання з досвіду війни в Іраку. Є у нас і свій досвід - два з половиною роки АТО.

Харків'яни біометрику не шанують?


- Здрастуйте, мене звуть Зоя. Я мама-переселенка. З початком бойових дій в Донбасі переїхала до Харкова. Батько моєї дитини залишився на непідконтрольною Україні території і не дав мені вивезти доньку. Зараз вона знаходиться у моїх батьків, які теж залишилися на окупованій території. Батько в житті дитини ніякої участі не приймає - не допомагає ні фізично, ні матеріально, дитини не відвідує. Сергій Вікторович, як я можу вивезти доньку до Харкова?
- У загальному порядку - ніяких перешкод для перетину лінії розмежування для громадян України немає.
- Дозвіл батька потрібно?
- Якби Ви дитини вивозили з України на непідконтрольних територію - дозвіл другого батька необхідно. Але якщо мати поїде на непідконтрольних територію, забере дитину і буде повертатися - дозвіл батька не потрібно.
- Добрий день. Мене звуть Інна, живу в Харкові. Хочу поїхати відпочити за кордон з дитиною. Сергій Вікторович, які документи необхідні, щоб не виникло проблем при перетині кордону?
- Повинен бути проїзний документ дитини та нотаріально завірена згода другого з батьків на вивіз його за кордон. Звертаю увагу, що діти до 16 років можуть виїжджати за кордон тільки в супроводі батьків або уповноваженої особи, яким виповнилося 18 років. Якщо дитина їде без батьків - повинні бути нотаріально завірені дозволи і від них.
- Цікаво, чи багато українців виїжджають за кордон вже за новими біометричними закордонними паспортами?
- У пунктах пропуску встановлено відповідне обладнання, але за біометричними паспортами кордон на ділянці Східного регіонального управління ще ніхто не перетинав.

Особиста справа

Сергій Вікторович Бідило, генерал-майор, начальник Східного регіонального управління Держприкордонслужби України.
Народився 26 жовтня 1965года в с. Сонячне Охтирського району Сумської області.
У 1988 році закінчив Московське вище прикордонне командне училище.
Пройшов шлях від старшого контролера застави прикордонного контролю до начальника регіонального управління. Під його керівництвом узятий під контроль ділянку Херсонської області, яка була тимчасово окупована військами РФ. Указом президента України від 26 грудня 2014 № 957/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.
З 8 жовтня 2015 обіймає посаду начальника Східного регіонального управління.
Одружений, має сина і дочку. Захоплюється футболом.

Чи не з'явилося жодних новацій в порядку перетину державного кордону України і лінії розмежування з непідконтрольною Україні територією?
А якщо людина їде на похорони і не має такого пропуску?
А якщо у людини в екстреній ситуації просто не було можливості отримати цей пропуск?
У яких пунктах пропуску можна перетнути кордон?
Сергій Вікторович, про що найчастіше забувають українці, перетинаючи державний кордон або лінію розмежування?
На які граблі найчастіше наступають?
Які пункти пропуску і де сьогодні працюють в Харківській області?
А на лінії розмежування?
Чи не планується збільшити кількість КПВВ?
У пунктах пропуску на лінії розмежування сьогодні великі черги?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей