* Политика новости » Банки »

* *

Освіта дітей за кордоном - поради з особистого досвіду

Лідія Білас,   героїня нашого   WoMo   -портета,   в минулому глава компані і IDS Aqua Service, мама двох дітей: дочки Марти (24 роки) і син а Максим а (16 років), поділилася з WoMo цінним і важливим особистим досвідом зарубіжної освіти для дітей Лідія Білас, героїня нашого WoMo -портета, в минулому глава компані і IDS Aqua Service, мама двох дітей: дочки Марти (24 роки) і син а Максим а (16 років), поділилася з WoMo цінним і важливим особистим досвідом зарубіжної освіти для дітей.

У 14-річному віці моя старша дочка поїхала вчитися до Швейцарії, а 16-річний син в даний момент отримує освіту в США. Так склалося, що я могла порівняти освітні системи і отримати певний досвід, який, можливо, буде корисний і цікавий батькам, які стоять перед непростим вибором: відпустити дитину вчитися за межі України, віддати перевагу вітчизняним вищим навчальним закладам або почекати до повноліття і дозволити дитині зробити вибір самому.

Скажу відразу, я б дуже хотіла, щоб мої діти залишалися зі мною як можна довше. Це нормальне бажання кожної мами. Але сильніше цього було ще одне бажання - бачити свою дитину небайдужим, з палаючими очима, сприймає школу не як нав'язану і нудну повинність, а цікаве і захоплююче заняття. Багато з вас можуть похвалитися таким станом речей? Ми не могли. Тому виникла думка щось змінити.

Звичайно, я не збираюся переконувати, тому що вибір завжди дуже індивідуальний і залежить в першу чергу від дитини, але я можу поділитися своїми враженнями і досвідом. У нашому випадку позитивним досвідом. Тому для початку доводи на користь вибору саме західної освіти.

Три головні переваги освіти за кордоном:

- В першу чергу відкритість, зняття кордонів і комплексів. Не відразу, звичайно, але ваша дитина стає «людиною світу», вбирає культуру, мови і традиції різних народів в органічною невимушеній середовищі.

Наприклад, якщо твоя подруга дівчинка-мусульманка, то ти не з книг розумієш, що таке Рамадан і повагу до релігії. Перебуваючи в мультинаціональної середовищі, ти не тільки зрозумієш сам, але і дохідливо обьяснишь іншому, чому не треба називати негром темношкірого хлопчика.

Перебуваючи в мультинаціональної середовищі, ти не тільки зрозумієш сам, але і дохідливо обьяснишь іншому, чому не треба називати негром темношкірого хлопчика

- Хлопці дорослішають в реально демократичному середовищі, де головним є особистість і індивідуальність, а не статус або розмір статку батьків. Навіть успішність, будучи, безумовно, важливим фактором в зарубіжних школах, не вплине на ставлення оточення до вашої дитини, тому що завжди його людські якості будуть важливішими. Плюс до цього - доброзичлива і неформальна атмосфера, яка виховує повагу до викладачів і дорослого світу в цілому, не тому що так треба, а тому що він це заслужив.

- Впевнена, що зарубіжна освіта якісніше адаптує до самостійного життя, навчає приймати самостійні рішення і, головне, відповідати за них. Це відноситься і до побутових ситуацій, і до більш серйозних питань, наприклад, вибору майбутньої професії. Моєму синові в 15 років показують можливості, презентують напрямки, пояснюють, як ті чи інші рішення позначаться на майбутньому професійному житті. Складно переоцінити таку експертну допомогу в такому віці.

Звичайно, є певні проблеми і труднощі. Період адаптації, відстань - лише деякі з них. Для мене великою проблемою було і залишається відсутність фізичного контакту, неможливість обійняти дитину в будь-який момент. Ментальну, інформаційну зв'язок з дітьми, завдяки сучасним комунікаціям, можна зберегти без змін, було б бажання. Але я впевнена, що відпустити - це не означає втратити. Мій досвід показує, що зв'язок з дітьми стає навіть міцніше.

Якщо ж ви близькі до позитивного рішення, то, можливо, вам знадобляться кілька практичних порад.

Перше і головне - навчання за кордоном має бути загальним і свідомим прагненням, але в першу чергу бажанням вашої дитини Перше і головне - навчання за кордоном має бути загальним і свідомим прагненням, але в першу чергу бажанням вашої дитини.

У нашому випадку саме рішення продовжувати навчання за кордоном - швидше, воля випадку. Ми каталися на лижах і на запрошення знайомих заїхали в невелику міжнародну школу. Вже з перших хвилин перебування там стало зрозуміло, що це зовсім інший світ, в корені відрізняється від нашої безликої і формальної системи середньої освіти. Той візит підштовхнув всіх нас до роздумів про зміну школи для доньки. Вибір зробили обдуманий, витративши на пошуки і підготовку практично рік. А після закінчення школи дочка вже набагато простіше і впевненіше вибирала університет і віддала перевагу Великобританії.

Вибір школи для сина стався в схожих обставинах, під час візиту в США. Ми отримали максимум інформації і вражень, а потім об'єктивно і зважено приймали рішення вже вдома.

Друге - я б віддавала перевагу навчальному закладу з високими навчальними стандартами, реальним відбором студентів, в яких питання плати за навчання не є єдиною умовою зарахування. На жаль, такі варіанти теж існують, іноді без кваліфікованої допомоги освітніх агентів розібратися в безлічі альтернатив складно. Тому таку допомогу не варто ігнорувати.

Третє - звертайте увагу на такі деталі, як відсоток інтернаціональних студентів і, що особливо актуально, відсоток студентів - вихідців з країн СНД. В останньому працює принцип: чим менше, тим краще.

Четверте - в процесі вибору важлива не тільки навчальна програма і набір предметів, а й рівень і якість викладачів Четверте - в процесі вибору важлива не тільки навчальна програма і набір предметів, а й рівень і якість викладачів. Мені, наприклад, дуже імпонують французи і англійці, що працюють в Америці. І дуже цікавий хід, коли друга іноземна (наприклад, іспанська) викладають не носій іспанської, а людина, яка його вивчив, пройшовши той самий шлях і подолавши ті ж труднощі, які тільки чекають студенту. Манера подачі і рівень взаємного розуміння набагато вище, ніж при традиційному підході.

П'яте і найважливіше. Я впевнена, що університет - це вже пізно. Вчасно - це в ту ж хвилину, як тільки дитина готова до цього морально і фізично.

Часто надходження випускника української школи в закордонний університет перетворюється в модну і дорогу чотирирічну тусовку і не більше того. Підхід до освіти і, власне, навчанні відрізняється дуже сильно і, не маючи попереднього досвіду західної школи, адаптуватися буває дуже складно. Мотиви вибору майбутньої спеціальності в українського і західного випускника абсолютно різні. Тому, чим раніше дитина потрапляє в середовище, де його просто вчать вчитися і прищеплюють це бажання на все життя, тим краще для нього. І для вас.

Головне, довіртеся дітям. Повірте, що вони, якщо не знають, то відчувають, що їм необхідно. Просто дайте їм можливість спробувати.

Багато з вас можуть похвалитися таким станом речей?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей