* Политика новости » Банки »

* *

вольєри

Досвідчені заводчики тримають хвилястих папужок в вольєрах, які можуть бути встановлені як в кімнаті, так і на відкритому повітрі. Деталі для вольєра продаються їх можна виготовити самим.

Кімнатні вольєри Встановлюються на підлозі. Каркас вольєра можна зробити з фанери, Ластику, а також сталевого або дюралюмінієвого куточка. Зовнішні частини вольєра можна обробити під меблі, внутрішні частини фарбувати не слід.

Каркас обтягається дротяною сіткою з осередками 16 х 48 мм, навіть з боку стін, щоб папужка не могли зіпсувати їх покриття. При цьому не можна використовувати латун¬ную або мідний дріт, оскільки її поверхня покрита окислами, отруйними для папужок, які, хапаючись за дріт дзьобом, можуть відкусити і проковтнути дрібні шматочки металу, що призведе до важкого отруєння.

Якщо каркас виготовлений з дерев'яних брусків, то сітку кріплять до нього з внутрішньої сторони, попередньо закривши кути брусків сталевими ріжками, щоб папужки не могли їх розгризти.

Піддон вольєра виготовляється з нержавіючого матеріалу, наприклад з покрівельного оцинкованого заліза або листового дюралюмінію. Іноді піддон роблять з білої жерсті або просоченої гарячою оліфою фанери.

Однак ці матеріали непрактичні, тому що погано піддаються обробці засобами дезінфекції (наприклад, окропом, від якого фанерні піддони розбухають і расслаі¬ваются, а прооліфлену фанера коро¬бітся).

Бляшані піддони легко деформі¬руются від найменшого тиску. Для більшої жорсткості окремі бляшані листи прикріплюють до дерев'яного каркасу, збитого з рейок. Однак в місцях з'єднання каркаса з бляхою можуть накопичуватися пил і залишки їжі, які дуже важко видалити. У резуль¬тате з'являються різні комахи, і навіть кровоссальні паразити.

Сильне забруднення вольєра може також привести до появи мишей і щурів. Необхідно вжити всіх заходів для того, щоб гризуни не могли про¬нікнуть в вольєр. Для цього можна оббити листовим залізом підлогу і стіни на висоту близько 50 см. При цьому не можна залишати щілин біля плінтусів і в кутах.

Гризуни, які проникли у вольєр, не тільки забруднять його і зіпсують корм, але також створять загрозу виникнення інфекційних захворювань у птахів. Та й самі звірята викликають у папужок паніку, в результаті чого птахи можуть загинути. Більші гризуни становлять загрозу для життя молодих папужок, що ночують преімуще¬ственно на підлозі вольєра.

Для збереження чистоти в піддон вольєра засипається пісок. У вольєрі необхідно зробити дверку, щоб можна було міняти корм і проводити прибирання.

Вольєри на відкритому повітрі Такий вольєр можна встановити в саду або на обгородженій ділянці перед будинком. Хвилясті папужки добре переносять клімат центральної смуги і півдня Росії. Вони можуть перебувати на вулиці навіть взимку при температурі -18 ° С. До вольєру можна також прилаштувати будиночок для зимівлі.

Однак при вуличних умовах утримання папужок необхідно забезпечити їм захист від протягів. Для цього треба спорудити з боків, ззаду і зверху укриття, які закривали б вольєр не менше ніж на 2/6 його площі.

Птахам необхідні подібні захищені від зовнішнього світу місця, щоб ховатися в них у міру необхідності. Укриття можна зробити у вигляді дерев'яних навісів, що складаються з дощок, наслати поверх сітчастої конструкції. Навіс повинен бути без щілин, а дах - мати невеликий скат до задньої стінки, щоб дощова вода стікала за межі вольєра.

Для навісу можна використовувати також прозору поліетиленову плівку. Вона хоро¬шо захищає від дощу і вітру, проте швидко рветься, надуваючись на вітрі, а при спекотному сонці легко нагрівається і провисає. У місцях провисання накопичуються опади, що прискорює руйнування плівки.

Лицьова сторона вольєра повинна виходити на південь або південний схід. Тоді в вольєр потраплятимуть перші промені сонця, і папужки зможуть приймати максимальну кількість сонячних ванн протягом дня.

Щоб спорудити вольєр на відкритому повітрі, необхідно вирити невеликий котлован глибиною 60 см. Його площа повинна бути рівною площі передбачуваного вольєра. Яму засипають 10-сантиметровим шаром щебеню, який ретельно розрівнюють. На нього укладають металеву сітку, осередки якої повинні бути не більше 10 мм. Зверху сітку покривають дьогтем.

По периметру котловану споруджують цоколь з бетону і цегли. До цоколю прикріплюють каркас вольєра, потім в котлован засипають новий шар щебеню товщиною близько 20 см, а зверху засипають яму ґрунтом.

Рекомендована ширина вольєра - не більше 2-3 м, висота - не більше 2 м. Довжина може бути довільною. Вуличний вольєр повинен мати міцний фундамент і підлогу, щоб крізь нього не могли проникнути гри¬зуни (щури і миші) і дрібні хіщні¬кі (тхори, ласки т. Д.).

Каркас вольєра обтягують сіткою, яка попередньо була обрабо¬тана металевою щіткою і покрита чорною масляною або нітрофарбою. Сітка кріпиться до каркаса за допомогою болтів і гайок. Також її можна пріва¬ріть до рами зі сталевого швелера ші¬ріной 45-50 мм або до куточка з дюралюмінію таких же розмірів.

Вольєри на відкритому повітрі будуються в основному на дачах або в сель¬ской місцевості, де водиться багато ді¬кіх птахів. Щоб захистити папужок від таких хижаків, як яструби, воро¬ни, сови і сичі, рекомендується прикріпити зовні вольєра другий шар сітки, можна з осередками великих разме¬ров, наприклад 40 х 40 або 50 х 50 мм.

Другий шар натягають на відстані 10 см від основної сітки, закріпленої на каркасі. Якщо у верхній частині вольєра є місця, покриті сіткою, то їх теж необхідно захистити додатковим шаром. Це необхідно, тому що папуги легко лазять по сітці і можуть навіть спати, вчепившись за неї.

Хижі птахи можуть сполохати сплячих папужок, які почнуть в паніці кидатися по вольєрі, що може призвести до травм. Крім того, повисли на сітці хвилясті папужки можуть стати доступними для нападу хижих птахів і бути поранені через сітку ударами дзьобів або гострими довгими кігтями. Такі рани бувають дуже серйозними і можуть привести до загибелі вихованця.

У вольєра має бути дві глухі стіни. В одній з них роблять двері висотою близько 1 м. Двері можна обладнати тамбуром, який допоможе запобігти випадковий виліт птахів з вольєра в момент, коли двері відкриваються. Тамбур можна також використовувати для зберігання інвентарю та корми. Дуже зручно, коли дверки тамбура зроблені на пружині. Тамбур роблять сітчастим або залізним. У залізному тамбурі буде темно, і птах навіть при відкритих дверях не полетить в нього. Крім того, залізний тамбур більш придатний для складування та зберігання кормів, чого не можна сказати про сітчастому тамбурі.

Зверху вольєр покривають дахом. Усередині дно вольєра засипають частково великим річковим піском, а частково висаджують газонну траву, злаки або безпечні для папужок квіти. У міру з'їдання або витоптування папугами посаджених расте¬ній їх слід періодично підсівати.

Якщо підлога бетонна, на нього можна поставити ящики із землею, в яку посіяна трава. Коли папужки все з'їдять, ящики можна вийняти і знову засіяти. У літню пору на підлогу вольєра можна кидати пучки луговий трави. При цьому слід бути обережним у виборі рослин, щоб випадково не дати папужкам то, що отруйно для них. Рекомендується скористатися до наведеної вище таблиці диких рослин, небезпечних для хвилястих папужок.

Рослини в вольєрах слід поміщати в тій частині, над якою влаштований навіс, а також на всі боки і кутах вольєра, залишаючи вільною середину, щоб спонукати птахів літати між ними.

Годівниці і поїлки слід розташовувати так, щоб птахи не псували їх вміст послідом. Найкраще використовувати в вольєрах бункерні напівавтоматичні годівниці і вакуумні авто¬поілкі. Якщо у вольєрі міститься всього 1 пара хвилястих папужок, можна використовувати звичайні керамічні годівниці і поїлки або підвісні, що прикріплюються до сітки.

В холоду папужкам, що містяться в от¬критих вольєрах, необхідно давати більше корму з високим вмістом жирів. Вольєри на відкритому повітрі найкраще підходять для утримання хвилястих попу¬гайчіков, оскільки в дикій природі ці птахи здатні літати на великі відстані і їм потрібен простір для польоту. У кімнатних вольєрах такої можливості немає.

Хвилясті папуги, як уже було сказано, добре переносять морози, однак при температурі нижче -15 ° С вони можуть відморозити собі лапи і крила, після чого становят¬ся нездатними до розмноження. Слід також пам'ятати, що при низькій температурі вода замерзає і папужкам нічого пити, тому треба подбати про забезпечення їх водою.

У сильні морози можна затягнути вольєр поліетиленовою плівкою або переселити птахів в житлову кімнату. Переклад папужок в опалювальне приміщення може викликати передчасну линьку.

Щоб цього не сталося, рекомендується спочатку на кілька днів помістити птахів в неопалюване, але світле приміщення, після чого можна перевести їх в більш теплу кімнату.

Змішані вольєри До створення змішаних вольєрів слід підходити обережно, тому що птахи різних порід ведуть себе в колективі по-різному. Одні дуже агресивні, тому до них не можна підселити хвилястих папужок. Інші стають агресивними в період розмноження або в нічний час. У третє змінюються звички під час гніздування. Все це слід враховувати при утриманні.

Змішані спільноти пернатих мають сталу ієрархію. При появі нових мешканців вона, як правило, порушується. Для всіх пернатих це загрожує стресом, який послаблює захисні сили організму і робить птахів уразливими для різних інфекцій. Щоб уникнути подібних неприємностей, рекомендується заздалегідь підібрати птахів для спільного проживання у вольєрі і заселити їх туди одночасно.

Щоб птахи менше билися один з одним, бажано встановити кілька корму¬шек і поїлок в легко доступних для їх заміни та чищення місцях. Це допоможе не турбувати зайвий раз мешканців вольєру. Деякі годівниці і поїлки в подібних вольєрах повинні бути встановлені в невеликих клітинах-пастках. Така хитрість необхідна для того, щоб при необході¬мості можна було відловити ту чи іншу птицю, що не потурбувавши інших мешканців. Для цього дверцята пасток повинні бути завжди відкриті. Під час вилову потрібну дверцята просто зачиняють.

У змішаних вольєрах повинні бути присади різних видів. Крім того, приміщення для птахів необхідно обладнати укриттями, придатними для різних видів птахів. Їх наявність дозволить всім пернатим відчувати себе захищеними.

Прибирання та дезінфекція клітин і вольєрів Клітини і вольєри необхідно регулярно чистити і дезінфікувати. Від цього залежить здоров'я пернатих вихованців - бруд і вогкість призводять до захворювань. Прибирання приміщення полягає у видаленні бруду, органічних і неорганічних залишків. Дезінфекція допомагає позбутися від збудників інфекцій.

Бруд, що накопичується в клітках і вольєрах, можна розділити на 3 шари:
• структурні частинки бруду;
• грязьове покриття;
• злиплу бруд.

При прибиранні зазвичай видаляються 2 перших шару бруду. Для прибирання клітин і приміщення, де утримуються птахи, знадобляться відро, ганчірки, губка, віник, совок, ємності для миття годівниць і поїлок, скребок, м'які щітки, сито з металевою сіткою і відро для сміття.

Спочатку проводиться вологе прибирання кімнати, в якій знаходиться клітина з папугами. Вона проводиться двічі: вранці після дачі вологих додаткових кормів і ввечері перед сном. Після ранкового годування необхідно підмести, прибрати сміття, після чого * вологою ганчіркою протерти підлогу. Увечері всі годівниці з клітки треба прибрати і скребком зішкребти з їх бортів бруд і послід, потім м'якою щіткою видалити пил і сміття і висунути піддон.

На піддоні завжди повинні бути папір або пісок. Папір, якою затьмарюється піддон, необхідно міняти щодня, а в прогонових клітинах - 2 рази на день (вранці і ввечері).

Пісок або тирсу замінюють у міру забруднення, однак не рідше 1 разу на тиждень. При цьому виймати піддон слід з боку передньої стінки, а не однієї з бічних сторін. Це значно полегшить процес чистки клітини. Пісок можна не замінювати свіжим, а використовувати старий, але перед цим його слід добре промити і прожарити на деку в газовій духовці.

Чистий просіяний і прожарений річковий пісок насипається по всьому дну шаром 0,5-1см. Для видалення з нього сміття і залишків їжі пісок просівають через сито, після чого знову насипають в піддон.

Існують деякі конструкції, в яких не передбачені висувні поддо¬ни. Вони являють собою неглибокі ящики зі стінками висотою 10-15 см. У них насипаний пісок і вставлена сітчаста клітина.

Для чищення такої клітини необхідно мати два однакових ящика. Під час прибирання клітку з птахами переміщують з одного ящика в іншій, в який насипаний чистий пісок. Перший ящик очищають від сміття, дезінфікують і використовують для заміни при следую¬щей чищенні клітини.

Якщо запасного ящика немає, то при збиранні клітку виймають з брудного ящика і ставлять на підлогу. Звільнений ящик очищають від сміття, засипають в нього чистий пісок і ставлять клітку назад. Годівниці для зернових сумішей перед засипанням в них денної норми корму треба протирати чистою сухою бавовняною серветкою. Раз в тиждень годівниці слід мити гарячою водою з харчовою содою.

Поїлки і годівниці для вологих сумішей обов'язково необхідно мити перед кожною зміною їх вмісту і насухо протирати. Автопоїлки також щодня миють. При цьому треба стежити, щоб на їх стінах не утворювалася слиз, яка шкідлива для здоров'я птахів. Міняти воду рекомендується 2 рази на день - вранці і ввечері.

Жердинки слід періодично ретельно мити водою. Саму клітку теж необхідно мити не рідше 1 разу на тиждень. Під час прибирання клітини папужок можна випустити в кімнату. Якщо птиці ще не приручені, потрібно восполь¬зоваться транспортировочной кліткою або садком. Під час прибирання клітини з неї треба вийняти піддон, все годівниці, поїлки, ванночки, іграшки і гілки. Все обладнання слід ретельно вимити за допомогою миючого засобу і щітки, після чого ретельно прополоскати чистою водою.

Перед дезінфекцією приміщення для птахів потрібно обов'язково зробити суху, а потім вологе прибирання, почекати, поки клітина та інвентар висохнуть, і тільки після цього можна починати дезінфекцію. Волога може значно знизити концентрацію дезінфі¬цірующего кошти або викликати небажані хімічні реакції.

Раз в тиждень для дезінфекції при митті підлоги використовуються 3-4 столові ложки харчової соди або скипидару на 10 л води, попередньо підігрітою до 40-50 ° С. Дезінфекція клітин проводиться 1 раз на місяць. Як засіб для дезінфекції рекомендується використовувати настої ромашки аптечної або полину, які є хорошими дезінфікуючими засобами, нешкідливими для птахів. Обробка проізво¬дітся після очищення клітини від бруду і сміття.

Коли клітина буде продезінфікована і висушена, під піддон на дно клітки можна насипати суху траву ромашки або полину. Обробка клітини, її обладнання та інвентарю сильнодіючими хімічними речовинами, наприклад хлорним вапном, рекомендується тільки в крайньому випадку (при виявленні паразитів - клопів, кліщів, бліх та т. П.). Після обробки хімічними речовинами клітку необхідно ретельно промити чистою водою.

Птахів при цьому слід пересадити в іншу клітку, окропивши їх з пульверизатора сухим вином або викупатися в настої полину. Приміщення, де перебували птиці і клітина, треба продезінфікувати за допомогою таких препаратів, як дихлофос, «Віраж» і ін.

Не рекомендується проводити хімічну обробку, що попереджає появу гельмінтів і комах, оскільки при постійному вдиханні парів хімікатів у попугай¬чіков може наступити отруєння. Заходи по дегельмінтизації і супутню їм терапію призначає ветеринар.

Треба пам'ятати, що регулярне чищення і прибирання клітини і приміщення дозволяє предуп¬редіть поява шкідливих комах, паразитів і мікроорганізмів. Рекомендується 1-2 рази на місяць промивати підлогу в кімнаті, де знаходяться папужки, водою з додаванням полину (2 склянки на відро води).

Навесні і восени рекомендується промивати клітини спочатку содовим розчином (2-3 чайні ложки на 1 л теплої води), потім витерти насухо і знову промити водою, але в ж з додаванням настою ромашки або полину.

Проводити дезінфекцію земляного покриття в відритих вольєрах досить слож¬но. Мікроби, небезпечні для птахів, можуть перебувати в грунті на глибині до 25 см. Тому під час дезінфекції рекомендується видалити верхній 25-сантиметровий шар ґрунту, а земляну поверхню під ним просочити хімічними дезінфікуючими вещества¬мі. Після цього на місце видаленого шару насипати нову землю або суміш піску і гравію.

Таку обробка нужно обов'язково Проводити в вуличних вольєрах примерно 1 раз в б міс. Кроме змісту приміщення для хвілястіх папужок в чістоті, та патенти, такоже Забезпечити птахів свіжім повітрям. Для цієї мети рекомендується Встановити кон¬діціонер з хорошою системою фільтрів. Його використання значно зменшить содер¬жаніе в повітрі шматочків пір'я.

Уривок крил Іноді виникає необхідність підрізати папужкам крила. Мета підрізування за¬ключается в тому, щоб птах не могла швидко і далеко літати. При цьому вона залишається здатною літати в межах вольєра або кімнати, в яку папужки випускають на прогулянку.

Пір'я підрізають тільки на одному крилі, в дуже рідкісних випадках потрібно порізка обох крил. Підрізати їх слід обережно. Якщо після підрізування папуга * чик зовсім не зможе користуватися крилами, то, здійснюючи стрибки з піднесеного місця, він буде просто падати каменем вниз і може розбитися або отримати переломи крил, лап і кісток в області грудини.

Перш ніж зважитися на підрізування крил, необхідно все ретельно обміркувати і врахувати, що зовнішній вигляд птиці істотно постраждає. Це особливо небажано для виставкових типів папужок. Під час вистригання або видалення пір'я необході¬мо намагатися не пошкодити зростаючі пір'я, оскільки це може призвести до кровотечі.

Підрізування пір'я рекомендується повторити через 8-12 тижнів після початку линьки, оскільки була відзначена слабкий зв'язок між підрізанням крил і вищипуванням птахами пір'я, що може перерости у хворобу.

Щоб періодично НЕ підрізати пір'я, можна провести хірургічну операцію, яка назавжди позбавить птицю здатності до повноцінного польоту. Така операція зак¬лючается в ампутації фаланг пальців лап або перерізанні сухожиль. Операція випол¬няется тільки на одному крилі. Проводити її повинен лікар в умовах ветеринарної клініки і з застосуванням загальної анестезії.

Уривок кігтів і шліфування дзьоба У здорової птиці міцні і гострі кігті, які можуть доставляти неприємності господарям при посадці папужки на руку або плече. Підрізати кінчики кігтів на 2 мм цілком можна ножицями або манікюрними щіп¬чікамі. Не варто для цієї мети використовувати жердочки, покриті наждаком. Доведено, що такі жердочки ніяк не впливають на довжину пазурів птахів.

Як інструмент для підрізування кігтів можна також використовувати маленьку Педикюрні дриль і насадку з точильного каменю конусоподібної форми. Такий спосіб дуже зручний, оскільки дозволяє вчасно припинити процес обробки. При обробці кігтів і дзьоба папужок слід намагатися не вдихати утворюється пил, оскільки вона дуже небезпечна для здоров'я.

Якщо підрізати кіготь більше ніж потрібно, може відкритися кровотеча. Для його зупинки рекомендується скористатися порошком перманганату калію. Для цього треба кілька крупинок прикласти до місця кровотечі на 2-3 хв. Для шліфування дзьоба не слід використовувати ляпіс, так як частинки нітрату срібла можуть викликати хімічний опік мови і слизової оболонки ротової порожнини птиці.

Джерело: Хвилясті папужки Жалпанова Л.Ж.

Если ви нашли для себе Щось цікаве на сайті або просто хочеться написати, заліште свой відгук в гостьовій Книзі.

гостьова книга

Досвідчені заводчики тримають хвилястих папужок в вольєрах, які можуть бути встановлені як в кімнаті, так і на відкритому повітрі

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей