* Политика новости » Банки »

* *

Що безпечніше, кросовери або легкові машини?

  1. Як було раніше?
  2. Як справи йдуть зараз?
  3. Може, треба подорожче?
  4. Розмір має значення?
  5. Підведемо підсумки?

Одним з ключових приводів для покупки кросовера незмінно стає безпеку. Всі ці «метри життя перед водієм», «великий автомобіль захистить» та інші класичні аргументи звучать, чи не стихаючи. Адже кросовер - «майже як великий справжній позашляховик», він вище, важче - а значить, безпечніше. Але чи дійсно ці машини надають на голову вищий рівень безпеки в порівнянні з седанами і іншими побратимами, причому часто навіть по платформі?

Як було раніше?

«З Для чого тобі Corolla або Camry - візьми RAV4!» - «Але ж Camry ликвиднее і не втрачає в ціні ! »-« Зате RAV4 повнопривідний і безпечніше! ».

Приблизно так виглядає типовий діалог тих, хто обговорює покупку не тільки нового, а й старого автомобіля. Адже аргументація на користь покупки кросовера актуальна і на «вторинці». І з урахуванням того, що безпека автомобілів 10 років тому була не такою, як зараз, це здається навіть більш обґрунтованим. Але як йдуть справи насправді? Розглянемо кілька прикладів.

Почнемо з тієї ж пари Corolla - RAV4 зразка 2009 року. Та Corolla в кузові E140 / E150 по сей день залишається популярним вибором. І з безпекою у неї теж все в порядку: в краш-тестах, проведених американським інститутом дорожньої безпеки IIHS, вона показала стабільно високі результати в зіткненні з частковим перекриттям і при бічному ударі, а також високу жорсткість даху. Все це в сумі дозволило їй отримати вищу оцінку Top Safety Pick - єдиним «середнім», а не «хорошим» показником став захист голови і шиї при фронтальному зіткненні.

Все це в сумі дозволило їй отримати вищу оцінку Top Safety Pick - єдиним «середнім», а не «хорошим» показником став захист голови і шиї при фронтальному зіткненні

На фото: Toyota Corolla

У RAV4 ж при детальному розгляді знайшлися свої недоліки. Машина 2009 року теж змогла отримати вищу оцінку Top Safety Pick, однак, наприклад, при фронтальному ударі з частковим перекриттям голова водія, як і в Corolla, торкнулася твердого елементу інтер'єру, і коефіцієнт HIC (head injury criterion), що характеризує ступінь пошкодження голови водія, виявився навіть вище, ніж у седана. Крім того, не «відмінну», а «хорошу» оцінку отримала жорсткість кузова, що відбилося як у бічному ударі, так і в оцінці жорсткості даху.

На фото: RAV4

Окей, з японцями не вийшло - може, німці покажуть інші результати? Для наочності візьмемо ще одну пару: Volkswagen Tiguan проти Jetta.

Jetta 2011 модельного року в тоді ще новому (і до сих пір актуальному) шостому поколінні показала вельми упевнені результати в краш-тесті, проведеному європейським комітетом Euro NCAP. Зрозуміло, седан набрав п'ять зірок з п'яти, а рівень захисту водія і пасажира склав 94%: манекени «забарвилися» в зелений і жовтий кольори, відповідні «хорошою» і «достатньою» захисту, і лише рівень захисту грудної клітини при бічному ударі об стовп виявився на «низькому» рівні. «Дитина» в дитячому кріслі теж постраждав мінімально: підсумковий результат оцінки його безпеки - 86%.

А що Tiguan? Кросовер до того моменту випускався вже кілька років, і його оцінку провели раніше Jetta, в 2009-му. Результати були ... дивно схожими! Фронтальний удар був «оцінений» на 87%, і забарвлення манекенів практично повністю повторює таку у седана: навіть єдина «низька» захист грудної клітки при бічному зіткненні зі стовпом збігається. Дитина теж залишився в безпеці: підсумкова оцінка його захисту - 79%.

Два обраних нами окремих випадки, звичайно, не підводять абсолютний підсумок, але наочно ілюструють суть: вибираючи машину на вторинному ринку за критерієм безпеки, не варто скидати з рахунків седани - вони виявляються нітрохи не менше розумним варіантом.

Як справи йдуть зараз?

Як ми вже сказали, за останні роки автомобільна безпеку зробила гігантський крок вперед - багато в чому за рахунок систем запобігання аварій, але не тільки завдяки їм. Сучасні фронтальні краш-тести американського інституту IIHS, наприклад, включають в себе удар з малим перекриттям в 25%. А це зовсім інші умови і вимоги до жорсткості структури кузова, ніж в разі «звичайного» удару з помірним перекриттям в 40%.

Які ж результати демонструють сучасні автомобілі? Візьмемо що-небудь свіже: ось, наприклад, Hyundai Elantra - як вона проявить себе в порівнянні з Tucson? Як з'ясовується, теж вельми гідно. У комплексі тестів IIHS вона впевнено отримала вищу оцінку Top Safety Pick +, яка склалася з бездоганних результатів удару з 40% перекриттям, майже бездоганного результату бокового удару і, що важливо, успішного проходження згаданого вище краш-тесту з малим перекриттям. Голови манекенів не полетіли повз подушок, уникнувши удару об тверді елементи салону, і загальна оцінка, залишившись «прийнятною», додала потрібні бали до загального результату.

На фото: Hyundai Elantra

Tucson, зрозуміло, теж не вдарив обличчям у багнюку. Ідеальні результати «помірного» і бічного зіткнення, а при ударі з малим перекриттям він виступив навіть трохи краще Elantra, отримавши тільки «хороші» оцінки, в той час як у седана ступні і гомілки потрапили в «прийнятну» категорію. Але все ж ключове слово тут - «трохи»: результати обох автомобілів абсолютно можна порівняти. Більш того: за сумою краш-тестів і аналізу систем безпеки кросовер все ж не отримав плюс до оцінки Top Safety Pick - але на цьому акцентувати увагу не будемо.

На фото: Hyundai Tucson

Краще візьмемо ще одну пару з цього класу: Mazda 3 і CX-5. На випробуваннях «легковика» був автомобіль 2014 модельного року, і його не били з пасажирської сторони з малим перекриттям. Але за винятком цієї обставини всі інші результати випробувань у нього - практично ті ж, що і у «корейця» вище. Отримавши «зелені значки» за всі можливі удари, «трійка» отримала оцінку Top Safety Pick.

На фото: Mazda 3

Кросовер від Mazda порівняно недавно зазнав рестайлінг, і на випробуваннях IIHS побувала оновлена ​​машина. Вона перенесла всі удари, включаючи удар з малим перекриттям з пасажирської сторони, і отримала ... ті ж оцінки, що і Mazda 3.

На фото: Mazda CX-5

Може, треба подорожче?

Давайте перемістимося в преміум-сегмент - може, там перевагу кросоверів стане більш очевидним? Візьмемо, наприклад, пару «класово рівних» Mecedes-Benz: C і GLC. Седан пройшов «бойове хрещення» в 2016 році, як і Mazda, залишившись без удару з пасажирської сторони. Єдине, що категорично «не сподобалося» випробувачам - це головне світло, що заслужив «погану» оцінку. Але всі удари автомобіль витримав ідеально, хоч і залишився без Top Safety Pick через слабку «ілюмінації».

Але всі удари автомобіль витримав ідеально, хоч і залишився без Top Safety Pick через слабку «ілюмінації»

На фото: Mercedes-Benz C-Class

GLC послідовно вдарили і з боку водія, і з пасажирської сторони, і удари він витримав не гірше седана. Але ... і не краще: точь-в-точь як «цешка», він отримав найвищий бал за все, крім ступеня переміщення манекенів по салону при ударі з малим перекриттям водійських стороною. Дивний збіг при не дивно в цілому результаті. Ось тільки головне світло у нього виявився бездоганним, тому і оцінку Top Safery Pick + автомобіль отримав.

На фото: Mercedes-Benz GLC

Отже, «преміум-клас» міф про більшу безпеки кросоверів в порівнянні з легковиками теж не підтвердив. І щоб остаточно зробити нашу вибірку репрезентативною, варто спробувати взяти автомобілі побільше - може, там вийде побачити різницю?

Розмір має значення?

Щоб відповісти на це питання, виберемо сліпим методом ще одну порівняльну пару: нехай це будуть дві Audi - Q7 і A6. Тут «загострення пристрастей» буде ще вище, адже Q7 змінила покоління порівняно недавно, а ось A6 як «стара» модель вже зустріла в цьому році Женеві свою наступницю. Чи переможе не тільки вищий, але і більш новий автомобіль?

Audi A6 2016 модельного року показала бездоганні результати при ударі з помірним перекриттям, а в бічному ударі стати «відмінницею» не вийшло лише через неідеального показника навантаження на торс водія. Зате при ударі з 25% перекриттям все пройшло ідеально - тільки «зелені» оцінки. У сумарній оцінці машину, як і розглянутий вище Mercedes, підвів світло «на трієчку» і не найповніший набір систем запобігання зіткнень: в результаті вона залишилася без Top Safety Pick.

На фото: Audi A6

А що ж Q7? Зрозуміло, стандартне 40% перекриття не стало проблемою, та й в бічному ударі кросовер, на відміну від седана, що не оступився ніде. Зате оступився в іншому: при ударі з малим перекриттям оцінка можливого травмування голеностопа водія виявилася не «хорошою», а «прийнятною». Ну а з урахуванням того, що за головну оптику Q7 отримав ту ж оцінку, що і A6, результати двох різних машин знову виявилися до смішного ідентичними.

На фото: Audi Q7

Підведемо підсумки?

Звичайно, наша добірка не претендує на повноцінне дослідження, але певні висновки з цього «сліпого тестування» зробити цілком можна, і вони будуть обгрунтованими. Як видно з порівнянь, ні в одному з випадків кросовер не опинився більш безпечним, ніж седан. Порівнянні автомобілі показують порівнянні ж результати, і форма і висота кузова - а це фактично єдине ключова відмінність - ніяк не впливає на те, як автомобілі тримають удар. Тому, вибираючи автомобіль, не варто йти на поводу у маркетологів, моди і громадської думки - седан або універсал на підводному човні захистять вас не гірше пропорційного кросовера, а ось по керованості, оснащеності, комфорту і ціні можуть бути помітно привабливіше.

Опитування

Здивовані ви порівняльними результатами?

Як було раніше?
Як справи йдуть зараз?
Може, треба подорожче?
Розмір має значення?
Підведемо підсумки?
Але чи дійсно ці машини надають на голову вищий рівень безпеки в порівнянні з седанами і іншими побратимами, причому часто навіть по платформі?
Як було раніше?
Але як йдуть справи насправді?
А що Tiguan?
Як справи йдуть зараз?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей