* Политика новости » Банки »

* *

Що таке передачі (швидкості) у велосипеда і як їх перемикати.

 1. Для чого взагалі потрібні передачі?
 2. При правильному використанні передач можна:
 3. Як нумеруються зірочки в системі і касеті трансмісії
 4. Чим перемикають передачі.
 5. Які передачі і коли використовувати
 6. Правила перемикання швидкостей

Змінено: 19.10.2018

2018

У цій статті ми поговоримо про перемиканні швидкостей (передачах) на велосипеді. Для чого вони потрібні, як правильно вибрати передачу і як правильно перемикати.

У нашому магазині продаються велосипеди з однією, 6-ю (у них одна передня зірка і 6-ть задніх зірок) і 21 передачею (3 передні зірки і 7 задніх зірок).

Для чого взагалі потрібні передачі?

Передачі потрібні для комфорту велосипедиста. Вони дозволяють економити сили і підібрати найбільш зручний режим їзди виходячи з:

 • Рельєфу дороги (рівна траса, підйом або спуск, розгін або плавне гальмування)
 • Якості дорожнього покриття (одна справа їзда по рівному шосе, а інше по міському асфальту в буграх і западинах або по грунтовій дорозі)
 • Необхідної швидкості руху - необхідно підтримувати задану швидкість руху або розігнатися
 • Погодних умов (наприклад, попутний або зустрічний вітер)
 • Фізичного стану велосипедиста

При правильному використанні передач можна:

 • швидше, а головне більш економічно (з точки зору фізичних сил, при тих же інших умовах), дістатися з однієї точки в іншу, ніж при поїздці на одношвидкісному велосипеді.
 • не маловажен і той факт, що при правильному підборі передач, продовжується термін служби деталей байка.
 • і останнє, при неправильній установці передач колінні суглоби будуть піддаватися набагато більш серйозному навантаженні.

Що значить «переключити передачу»

Фактично перемикання передач - це перекидання ланцюга з одних зірок на інші на передніх шестерінках і задньої касеті. Що це таке і де вони розташовуються на велосипеді можна подивитися на схемою .

Якщо на велосипеді 6-7 швидкостей значить, на ньому встановлена ​​одна передня зірка (шестерня) і задня касета на 6-7 зірок. Якщо 18 і більше - коштує 3 передніх зірки і задня касета на 6-7 зірок. Іноді задні касети бувають і на 9-10 зірок, що дозволяє довести число швидкостей до 27-30.

Як нумеруються зірочки в системі і касеті трансмісії

Прийнята наступна нумерація зірок: всі зірки мають нумерацію від рами. Тільки передні три зірки (в системі) йдуть на збільшення - 1-я найменша, 2-я середня і 3-я найбільша, а в задній касеті зірки розташовані навпаки: 1-я найбільша, а остання найменша.

Тут важливо зрозуміти, що при виборі передачі ланцюг не повинна бути сильно перекошена. Інакше вона і зірки трансмісії будуть сильно тертися один об одного і швидко зношуватися.

На цьому малюнку показані ті варіанти включення передач, які не рекомендується використовувати як раз через перекіс ланцюга.

Чим перемикають передачі.

Перемикають передачі спеціальними ручками на кермі - манеткамі. Вони бувають обертовими - перемикання швидкостей відбувається поворотом ручки або ричажковий - передачі перемикаються спеціальними важелями.

У обертальних манеток (revoshift і grip-shift, гріпшіфт) - при обертанні ручки на себе або від себе відбувається перемикання швидкості.

У перемикачем є невеликі важелі для пальців. Один перемикає на велику швидкість, інший на меншу. Ці манетки для багатьох велосипедистів більш зручні, менш вибагливі в обслуговуванні, але часто дорожчі.

У нас можна придбати велосипеди і з обертовими і з ричажковий манеткамі відомих японських виробників Shimano і Sypo.

Зазвичай ліва манетка відповідає за перемикання трьох передніх шестерень, а права - за перемикання зірочок в задній касеті. Таким чином, для підстроювання під основний тип місцевості використовується лівий перемикач і передні зірки. А правий для приватних і нетривалих змін під час поїздки.

Тепер важливо зрозуміти, як підбирати передачі і правила їх перемикання.

Які передачі і коли використовувати

Найменша передня зірка (номер 1) використовується при крутих підйомах, поїздках по грузлому грунту або піску, густій ​​траві, при сильному зустрічному вітрі на грунтовці. Тобто коли є сильний опір руху велосипеда. При цьому на задній касеті використовуються найбільші зірки з номерами від 1 до 3 в залежності від їх кількості в касеті.

Комбінація найменшою передній зірки і найбільшою задньої - дає максимальну потужність і використовується для крутих підйомів.

Середня передня зірка (номер 2) це основна робоча шестерня. Використовується найчастіше при їзді по асфальту, грунтових дорогах, при сильному зустрічному вітрі, щільному піску і грунту, на невеликих гірках. При цьому використовуються задні зірки з номерами від 2 до 5-6 в залежності від зірок в касетах - головне, щоб не було сильного перекосу ланцюга, як показано на малюнку.

Найбільша зірка спереду (номер 3) використовується при їзді по рівному шосе, асфальту, битій грунтовці, коли немає сильного зустрічного вітру, при спуску, для підтримки швидкості при невеликих фізичних навантаженнях. При цьому використовуються маленькі задні зірки на 6-7 зіркових касетах це 5,6,7 зірка. На 8-9 зіркових касетах це 5-8,9.

Комбінація найбільшою передньої зірки і найменшою задній - дає максимальну швидкість.

Починати їзду рекомендується із середньою передній шестерінки. Заднім перемикачем підбирайте собі найзручнішу навантаження на ноги. Якщо дорога пішла під гору, і Ви відчуваєте, що задніх зірок вже не вистачає, щоб додати - переходите на велику зірку спереду. Як тільки темп повернеться до звичайного - поверніться на середню передню шестірню.

Аналогічно і з нижніми передачами. Поїхали в гору і відчуваєте, що задніх зірок не вистачає - переходите на передню малу зірку (номер 1), і потім повертайтеся на середню, коли дорога стане рівною.

Що потрібно ще розуміти при виборі передачі. Є у велосипедистів таке поняття - «каденс». Це частота обертання педалей в хвилину. Оптимальна частота повинна бути 80-110 оборотів з хвилину. Це пов'язано з фізіологією колінного суглоба. З виділенням «мастила» в суглобі для зменшення тертя кісток. При занадто низькому каденс (менше 80) «мастило» більш в'язка, а понад 110 йде дуже сильне навантаження на коліно. Тому Ваше завдання при виборі передачі якраз і полягає в тому, щоб тримати цей оптимальний каденс (80-110 оборотів в хвилину).

Загалом, строгих правил немає - кожен байкер сам вибирає, як йому зручно їхати. Пам'ятаючи ці прості правила, не бійтеся - пробуйте. Тіло саме Вам підкаже, як і коли перемикати передачі, а потім з'явиться досвід і перемикання передач буде відбуватися практично на автоматі.

Правила перемикання швидкостей

 1. Будь-яке перемикання швидкостей повинно відбуватися в русі, тобто педалі повинні крутитися. Причому при перемиканні на передніх шестерінках педалі потрібно крутити плавно, без зусиль, щоб ланцюг стала на сусідню зірку з меншим зусиллям. На них різниця між зубами сусідніх зірок більше 10. На задніх зірках касети перепад кількості зірок не такий великий і тому там ланцюг перекидається спокійніше.
 2. Перемикання на нову передачу повинно бути безшумним. Якщо Ви чуєте неприємний металевий скрегіт, отже, Ви вибрали неправильне співвідношення зірок і, в підсумку, ланцюг перекосилась, або трансмісія велосипеда налаштована неправильно.
 3. Перемикатися потрібно заздалегідь, не на самому підйомі або спуску, а перед ним.
 4. Якщо потрібно переключитися на кілька передач відразу - то краще це робити поетапно, по одній
 5. Не можна перемикати одночасно передні і задні перемикачі - може заклинити ланцюг.
 6. Чи не перемикайте передачі при нерухомому велосипеді - так їх можна зламати.

Дотримуйтеся цих простих принципів і правил, тримайте ланцюг змащеній, перемикачі чистими, і подорожуйте на велосипеді в своє задоволення. Дотримуйтеся цих простих принципів і правил, тримайте ланцюг змащеній, перемикачі чистими, і подорожуйте на велосипеді в своє задоволення

І на завершення, хочеться сказати ось ще що.

Існує всього два типи систем для перемикання передач. Систему, засновану на зірках ми розглянули в цій статті.

Другий варіант - це використання планетарної втулки на задньому колесі. Вона володіє як ряд переваг, так і деякими недоліками, про які описано в іншій статті і почитати про це можна в ній.

Відео з переключення швидкостей

Для чого взагалі потрібні передачі?
Для чого взагалі потрібні передачі?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей