* Политика новости » Банки »

* *

Риболовля в копієчку

Таких, як він, зараз турбує одне питання: у скільки обійдеться місце на березі

Таких, як він, зараз турбує одне питання: у скільки обійдеться місце на березі? Щоб зрозуміти проблему, кореспондент АП взявся за вудку.

Як в хорошій лазні

Михалич і Петровичі, Константінич і Вікторичі, Миколайовичу та інші Іваничі ... Тільки так, по батькові, по-простому, без титульних чинів і регалій. Це вони бачать один одного здалеку і не люблять розшаркуватися. Тут немає багатих і бідних, інтелігентів і пролетарів. На рибалці, як в хорошій лазні, всі рівні.

- Та кому вона потрібна, ця юшка на рибалці! Беремо курку, швиденько зваримо, так посидимо як люди. А риб'ячими кістками можна і вдома потім плюватися. Якщо зловимо чого ...

З Константінич важко сперечатися. Кожна репліка - крилата фраза. І він, не церемонячись, перевертає все стереотипні уявлення про неодмінну вусі з димком, якихось небувалих трофеї і незаперечних рибальських традиціях. Риболовля - це здоровий активний відпочинок. І нічого більше. Хоча ні, рибалка - це ще і найдоступніший, масове і народна розвага. У всякому разі, поки.

Йому 72, але Константінич продовжує борознити на гумовому човні простори амурських водойм. Здається, немає в Амурській області місця, де він не закинув би вудку. Всю дорогу до Семіозеркі поповнюю свою поки ще дуже скупу скарбничку рибних місць.

- Ось з цього миска тайменя на спінінг ловлять, - показує Константінич на помітний виступ біля мосту через Зею. - А на озерах, що в районі поста ДАІ, ротан взимку добре ловиться. Я адже пенсіонер, часто далеко їздити - бензину не напасешся. Хоча іноді і на північні річки з компанією вибираємося.

Напарник Константінич Вікторич - ще один знатний бродяга, любитель сплавів і екстремальної риболовлі. Я третім буду. Так би мовити, для комплекту. Відмахав кілометрів 80, вибираємося на пологий бережок довгого озера в Іванівському районі. Судячи з кількості вогнищ, рибалки тут часті гості. Гуму не тягнемо. Під іронічне бурчання Константінич ставимо намет, накачуємо човен, потім вихід на воду. Визначившись зі снастями, закидаємо вудки. Наша мета - змееголов.

Риба ця довга, плямиста - дійсно нагадує змію. За смаком чимось схожа на щуку, тільки менш жирна.

Рибка велика і безкоштовна

Погода усіма силами намагається зіпсувати настрій і саму риболовлю. Вітер пронизливий і холодний, по воді брижі неабияка. Починаємо кутатися. Однак у міській затишок не тягне. Закидаємо в котел свою курку, туди ж картоплю великими скибками. Як водиться, по парі чарок чогось міцного і ароматного. Навколо тиша - в душі свято!

- Чи не спіймаємо? Ну й добре, - спокійно парирує всі неспокійні питання про улов Константінич. - Рибу можна і в магазині купити, а от багаття, свіже повітря і хорошу компанію більше ніде не придбаєш.

Раз у раз бігаємо перевіряти снасті. Улов дійсно «ніякої». Навіть гольян попадається в рідкісних, одиничних екземплярах. Мимохідь черпаємо ложками жирну курячу юшку, говоримо про насущне. Сьогодні впору нову молитву розучувати: «Ловися, рибко, велика і безкоштовна!»

Найчисельнішою армії захоплених росіян є від чого хвилюватися - менше ніж через місяць знову активізуються розмови про прийняття скандального законопроекту «Про рибалку». Поки ж з подачі президента цей документ проходить додаткове обговорення. Вже вкотре на піку протиріч одне питання: чи буде рибалка платною? А якщо все-таки буде, то за що платити? І скільки?

Як варіант - повсюдна продаж так званих фіш-карт. Це такий собі аналог мисливських квитків. Інший шлях - організація і обладнання спеціалізованих водойм для риболовлі.

Хто кого

Ініціатори законопроекту, зокрема представники Росриболовства, запевняють - виручені кошти підуть на зариблення річок і озер. Однак більшість прихильників спортивної та аматорської риболовлі вже висловили своє обурення можливими змінами в правилах. Мовляв, зарибнювати можна що завгодно і до безкінечності. Але без належного контролю всі ці заходи не принесуть належного ефекту. Вікторич, насаджуючи хробака на гачок, не приховує свого песимізму з приводу більшості озвучених ініціатив:

- Ось дивись - в Амурській області 44000 річок, озер, ставків та інших водойм. Так ніхто і ніколи не повірить, що всі вони будуть охоплені особливою увагою. Я розумію, якщо, припустимо, з'явиться фермер, який візьме це озеро в оренду і зможе організувати тут певний сервіс. Якісь додаткові послуги цілком можливо надавати за окрему плату.
А що стосується зариблення спорожнілих водойм, то не з того боку проблема вирішується. У самого руки сверблять підійти і труснути як слід усіх негідників, що карасем з пів-долоні торгують. Рибі вирости не дають. Або мода на електровудки пішла - теж незрозуміле задоволення. А то і гранату кинуть. Ось хто шкоди завдає. А здорову риболовлю потрібно всіляко заохочувати, тому що вона відволікає людей від хворих думок.

- Справжнього рибалки радує процес. Коли поводок смикатися починає і справжня боротьба - хто кого. Забери зараз у мене цю можливість, і що тоді? Не розумію я цього. Як, втім, не розумію всіх цих оповідань, коли людина хвалиться, що два або три мішки риби привіз. Навіщо стільки? Адже він не з'їсть її ніколи, - підтримує Константінич. - Знову ж мережу у кожного сьогодні, а в минулі роки одна була на все село. Причому ручного в'язання. Ось тому я готовий платити, щоб контроль був налагоджений суворий і порядок діяв. Рублів 300 в рік. Якщо зроблять дорожче, то мені пенсія не дозволить залишатися законослухняним. Доведеться браконьєрити. А що ще накажеш робити? Чи не горілку ж пити.

Замість риби тяганина

Здається, ніч видалася надмірно холодної для початку вересня. Намет покрилася памороззю, благо перестрахувався, взяв зимовий спальник. За підрахунками, температура опустилася приблизно до нуля градусів. Вранці неймовірним зусиллям волі довелося витягувати себе з прогрітого «кокона».

Невгамовний Константінич все одно виявився першим і привітав з човна на середині річки. До цього часу весь наш улов склав пару великих змееголовов і з десяток поменше. Частина довелося відпустити через виняткової малорослості.

П'ємо чай і гріємося в перших променях проявив прихильність сонця. Кайфуем.

За словами моїх компаньйонів, сьогодні в озерах Амурської області найбільш популярні щука, ротан, змееголов. Якщо говорити про річковій рибі, то, крім тайменя, Зея славиться яльцем. Але справжній рай для рибалки там, куди важче дістатися. Константінич з Вікторичем про це знають не з чуток. Більше десяти років сплавляються по важкодоступним, бурхливим і небезпечним річках амурського півночі. Там роздолля для ленка, харіуса, тайменя. Нижче зустрічаються минь і сиг. Одна з найбагатших на улов річка Акімша.

- Таку риболовлю, як там, більше ніде не зустріти, - відверто каже Вікторич. - І по іншим північних річках з Константінич багаторазово сплавлялися. Але жодного разу додому з рибою не приїжджали. Тому що віддаємо собі звіт в тому, що її просто не довезти.

- Правило одне: зловили - з'їли, - охоче приєднується Константінич. - Навіть якщо раптом зайвий хвіст, так ми його за кат на волосіні причепимо, і до наступної стоянки. Це не нами придумано, такі правила рибалці змалку прищеплювалися. Сьогодні чомусь не майстерність цінується, а кількість. Хто більше риби угробив, той і герой.

Уже в машині по дорозі назад не втримався - запитав у Константінич про настрій. Адже улов залишив бажати кращого. Як то кажуть, раз на раз не доводиться. За що ж тоді платити? Поки рибалки про це не замислюються і задовольняються своїми нехитрими радощами.

- Чудовий настрій, - зазначив старий рибалка. - Мені ж не стільки риба потрібна, скільки вся ця тяганина!

Ціна риболовлі
300-500 рублів на рік - така «червона ціна» фіш-карті, на думку численних експертів.

Поки боятися нічого

Володимир Толмачов, керівник відділу контролю, нагляду, охорони Амурського управління Росриболовства:

- Поки не хотілося б гадати на кавовій гущі, тим більше що питання про платну рибалку знаходиться в стадії активного обговорення. Сьогодні любителям порибалити з вудкою або спінінгом побоюватися нічого. Нехай спокійно виходять і рибалять. Що стосується майбутніх правил, то, швидше за все, ми отримаємо конкретику в найближчі місяці. Є ймовірність введення так званих фіш-карт. Як озвучувалося на різних рівнях влади, в тому числі і керівництвом Росриболовства, їх вартість повинна бути доступною для населення.


Таких, як він, зараз турбує одне питання: у скільки обійдеться місце на березі?
Чи не спіймаємо?
Вже вкотре на піку протиріч одне питання: чи буде рибалка платною?
А якщо все-таки буде, то за що платити?
І скільки?
Забери зараз у мене цю можливість, і що тоді?
Навіщо стільки?
А що ще накажеш робити?
За що ж тоді платити?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей