* Политика новости » Банки »

* *

Як ефективно скаржитися на банк

 1. Складаємо скаргу грамотно
 2. Банкі.ру і інші народні рейтинги
 3. Асоціація російських банків і фінансовий омбудсмен
 4. Росспоживнагляд
 5. Федеральна антимонопольна служба
 6. Центральний банк Російської Федерації

Правове регулювання банківської діяльності в Росії здійснюється Конституцією, законом «Про банки і банківську діяльність» та «Про Центральний банк Російської Федерації», а також іншими нормативно-правовими актами.

За порушення закону фінансово-кредитні організації можуть бути притягнуті до різних видів відповідальності - від дисциплінарної до кримінальної. Наприклад, згідно зі статтею 15.26 Кодексу про адміністративні правопорушення, якщо кредитна організація порушить нормативи, встановлені Центробанком, то отримає попередження або штраф.

Якщо банк і його представники своїми діями або бездіяльністю порушують матеріальні права громадянина або будь-яку регламентовану процедуру, то цей громадянин має право звернутися за захистом до суду. Але перш зазвичай потрібно пройти претензійний виробництво.

Простіше кажучи, не варто відразу бігти до суду. Для початку спробуйте скласти на банк скаргу. У переважній більшості випадків цього достатньо, щоб вирішити проблему. Ми вам підкажемо, як і куди скаржитися.

Складаємо скаргу грамотно

Уніфікованої форми документа в даному випадку не існує. Претензії можна викладати довільно: якщо ви розмістите реквізити не справа, а зліва, або замість слова «скарга» напишете «заява», помилкою це не буде. Однак краще керуватися загальними вимогами до письмовими заявами.

 • Шапка. У правому верхньому куті необхідно вказати від кого виходить (ваші особисті дані, включаючи адресу і контактний телефон) і кому адресована скарга. Якщо ви не знаєте ім'я потрібного посадовця, пишіть просто «Керівнику <найменування фінансово-кредитної організації>».
 • Тема. Напишіть слово «скарга» великими літерами посередині рядка.
 • Фактичні обставини справи. Викладіть, які права, по-вашому, порушені, якими діями або бездіяльністю банку. Наведіть аргументи. Опишіть, коли, о котрій і за яких обставин сталася пригода, або коли ви виявили факт правопорушення. Чи винен хтось конкретний в те, що трапилося? Якщо так, вкажіть прізвище та ім'я цього суб'єкта.
 • Додатки. Підкріпіте своє обурення письмовими доказами. Прикладіть до скарги копію кредитного договору, квитанцію про оплату тієї чи іншої послуги, виписку за рахунком і так далі.
 • Вимоги. Сформулюйте, якого саме рішення ви очікуєте по своїй скарзі: «прошу ліквідувати наслідки ...», «дати правову оцінку ...», «покарати винних ...» і так далі.
 • Дата і підпис. Не забудьте вказати, коли була складена скарга, а також завізувати її.

При складанні скарги не варто сипати прокльонами і лаятися. Зайві епітети і деталі лише ускладнюють розуміння, отже, затягують розгляд.

Дотримуйтеся правила: менше емоцій - більше фактів.

У будь-який більш-менш великої кредитної організації є відділ по роботі з претензіями, де, як правило, намагаються вирішувати проблеми, не виносячи сміття з хати.

Дослідження показують, що клієнт, який поскаржився і був почутий, стає постійним і лояльним. Банки дорожать своєю репутацією і знають, що якщо від незадоволеного клієнта просто відмахнутися, він розповість про це своїм друзям, а ті своїм.

Тому перше, що потрібно зробити при виникненні конфліктної ситуації, звернутися безпосередньо в сам банк.

Термін обробки письмових скарг кредитними організаціями, як правило, становить сім-десять банківських днів.

За цей час банк проведе внутрішній розгляд, розробить шляхи вирішення проблеми і запропонує їх вам в усній (по телефону) або письмовій формі.

Як показує практика, оперативніше реагують на скарги, що надходять через інтернет-ресурси і за телефонами гарячих ліній. Їх зазвичай обробляють в той же день.

БанкТелефониОнлайн-приймальня

Сбербанк 8-800-555-55-50;
+ 7-495-500-55-50;
900 (доступно на території Росії для абонентів «МТС», «Мегафон», «Білайн» і «Теле2») sberbank.ru ВТБ 24 + 7-495-777-24-24 (для Москви);
8-800-100-24-24 (для регіонів) - Россельхозбанк 8-800-200-02-90;
+ 7-495-787-7-787;
+ 7-495-777-11-00 rshb.ru Альфа-банк + 7-495-78-888-78 (для Москви і Московської області);
8-800-2000-000 (для регіонів). alfabank.ru Тінькофф Банк 8-800-333-777-3 tinkoff.ru

Якщо банк не задовольнив вашу скаргу або ви залишилися незадоволені рішенням, можна написати негативну рецензію на тематичному сайті або форумі або звернутися в один з наглядових органів.

Банкі.ру і інші народні рейтинги

Повторимося, банки дорожать репутацією і не люблять публічних розглядів.

У багатьох фінансово-кредитних організаціях є спеціальні співробітники, які відстежують відгуки і відповідають за зворотний зв'язок. Якщо такий працівник побачить в інтернеті скаргу на банк, який представляє, то постарається максимально швидко відреагувати. Ваше повідомлення передадуть відповідальним особам або підкажуть вам алгоритм дій.

Один з найбільш авторитетних ресурсів в цьому плані - інформаційний портал «Банкі.ру». Він запущений в 2005 році і на сьогоднішній день є одним з найбільш цитованих фінансових медіаресурсів Рунета.

Назва говорить сама за себе: на сайті ви знайдете рейтинги російських банків за рівнем обслуговування та якістю послуг, рейтинги найприбутковіших вкладів і рейтинги кредитів з самими низькими ставками.

Ви можете залишити скаргу на той чи інший банк в розділі « народний рейтинг »Або на форумі в темі« конфліктні ситуації ». На відгуки клієнтів відповідають представники понад 220 російських банків.

Викладати проблему, як і в випадку з письмовими зверненнями, варто коротко, беземоційно і по суті. Повідомлення, які містять образи чи нецензурні вислови, модератор не пропустить.

В народному рейтингу «Банкі.ру» можна поскаржитися на співробітника банку, помилкове списання коштів, некоректну роботу банкомату і інші проблеми, що стосуються особисто вас. Обурюватися законними, але, на ваш погляд, несправедливими діями ( «Свавілля: моїй сестрі нічим платить по кредиту, банк наклав арешт на майно!») Сенсу немає.

Асоціація російських банків і фінансовий омбудсмен

Асоціація російських банків - це недержавна некомерційна організація, заснована в 1991 році. До її складу входять 522 члена, в тому числі 350 кредитних організації. В Асоціацію входять всі найбільші банки Росії, 19 представництв іноземних банків, 65 банків з іноземною участю в статутному капіталі, а також «велика четвірка» аудиторських компаній.

Асоціація не тільки захищає інтереси кредитних організацій в законодавчих, виконавчих і правоохоронних органах, а й прагне вдосконалювати роботу банків. Для цього на офіційному сайті Асоціації є розділ, де будь-який бажаючий може подати скаргу на будь-який банк.

Скарга буде розміщена на сайті Асоціації російських банків в публічному доступі.

Представники банків можуть коментувати скарги.

У 2010 році був прийнятий і 1 січня 2011 року набрав чинності Федеральний закон «Про альтернативну процедуру врегулювання спорів за участю посередника (процедурі медіації)». Одночасно з цим з ініціативи Асоціації російських банків в 2010 році був заснований інститут фінансового омбудсмена. Це стало черговим кроком до побудови діалогу між банками і клієнтами.

Фінансовий омбудсмен - це неупереджений, неупереджене і одночасно впливова особа, яка може допомогти домовитися з банком.

Він не карає банки і не говорить, що робити клієнтам. Він виступає посередником між першими і другими і допомагає прийти до компромісу. Наприклад, фінансовий омбудсмен може запропонувати взаємовигідні для банку і клієнта умови реструктуризації кредиту.

Звернутися до суспільного примирителями на фінансовому ринку можна тут .

Росспоживнагляд

Банки обслуговують клієнтів, а тому при виникненні спірних ситуацій за захистом своїх прав можна звертатися у Федеральну службу з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини.

Подати скаргу в Росспоживнагляд →

На що можна поскаржитися в Росспоживнагляд:

 • Включення в договір положень, які б права споживача (стаття 16 Закону «Про захист прав споживачів»). Наприклад, обмеження підсудності, право односторонньої зміни договору.
 • Недостатня або недостовірна інформація про послуги (статті 10 і 12 Закону «Про захист прав споживачів»).

Федеральна антимонопольна служба

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) - це орган виконавчої влади, який здійснює контроль за дотриманням законодавства в сфері конкуренції та реклами.

Типовий предмет скарги у ФАС: банк отримав конкурентну перевагу перед іншими кредитними організаціями, так як ввів клієнтів в оману (наприклад, запропонував внесок за заниженим відсотку), а потім змінив умови договору.

Недобросовісна конкуренція тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб в розмірі від 12 000 до 20 000 рублів, на юридичних осіб - від 100 000 до 500 000 рублів (стаття 14.33 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Також в ФАС можна поскаржитися на СМС-спам, який сиплеться від банків.

Відповідно до закону «Про порядок розгляду звернень громадян», Федеральна антимонопольна служба протягом 30 днів повинна розглянути скаргу, провести перевірку і, якщо будуть виявлені правопорушення, винести припис про їх усунення.

Подати скаргу в ФАС →

Зверніть увагу, що на даній сторінці є email - [email protected], на який можна направити звернення, якщо необхідно докласти кілька файлів. Наприклад, скріншоти інтернет-реклами банку.

Центральний банк Російської Федерації

Банк Росії - це орган банківського регулювання і нагляду. Він стежить за дотриманням кредитними організаціями банківського законодавства Російської Федерації, нормативних актів Центробанку і встановлених їм нормативів (стаття 56 Закону «Про Банк Росії»).

У Центробанк можна поскаржитися, якщо, наприклад, банк нав'язує вам непотрібні послуги, якщо він передав з порушенням інформацію про клієнта третім особам, неправомірно нарахував штраф або неустойку. Але найчастіше в Центробанк пишуть з приводу одностороннього підвищення банком ставки за кредитом.

Дли прийому звернень громадян на сайті Банку Росії є спеціальна інтернет-приймальня.

Подати скаргу в Центробанк →

Якщо ваше звернення відноситься до компетенції Банку Росії, то воно обов'язково буде розглянуто поряд з іншими письмовими зверненнями.

Центробанк відповідає на всі звернення, але часто ці відповіді носять формальний характер. Банк Росії наглядова, але не каральна структура, а тому зазвичай посилається на те, що не може втручатися в оперативну діяльність конкретної кредитної організації, і направляє клієнта відстоювати свої права в суді.

Дотримуйтесь цих порад, якщо ваша претензія не задоволена або ви не задоволені рішенням. Також не забувайте про можливість звернутися в правоохоронні органи і Прокуратуру. Особливо якщо мова йде про неправомірні дії колекторських організацій.

Пишіть в коментарях, чи доводилося вам скаржитися на банк. Розкажіть про те, як це було, якого результату ви домоглися.

Чи винен хтось конкретний в те, що трапилося?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей