* Политика новости » Банки »

* *

Навмисне банкрутство (фіктивне, умисне)

 1. суть поняття
 2. мета наміру
 3. неправомірна частина
 4. Особливості
 5. Як розпізнати ознаки навмисного банкрутства
 6. Виявленіеs
 7. аналіз
 8. розгляд
 9. докази
 10. Порівняння з фіктивним

Навмисне банкрутство - кримінальний злочин. На тлі тих підприємств, які і справді не можуть розрахуватися зі своїми кредиторами і вдаються до інституту банкрутства, з'явилися і особи, які навмисно створюють ознаки банкрутства, щоб уникнути виплати своїх боргів.

суть поняття

Давайте більш ретельно розглянемо поняття і ознаки навмисного банкрутства.

мета наміру

В основному до навмисного банкрутства вдаються індивідуальні підприємці , Власники або керівники компаній, які хочуть позбутися від боргів під виглядом банкрутства. Як фіктивне, так і навмисне банкрутство вважаються кримінально караними діяннями, які тягнуть за собою застосування певних заходів відповідальності.

Такі дії можуть завдати величезної фінансових збитків кредиторам в той час, як фізичне або юридична особа позбавляється від обов'язку виплати своїх боргів. Ось чому основною метою навмисного банкрутства можна вважати введення кредиторів в оману, завдяки чому компанія позбувається від обов'язку виплати боргів з найменшими втратами.

неправомірна частина

Як і будь-яке правопорушення, навмисне банкрутство тягне за собою застосування певних заходів відповідальності, звичайно судова практика по помилковому банкрутства не така вже й багата, але відповідно до чинного законодавства особа, яка навмисно створювало ознаки банкрутства, може бути засуджено до 2-річного позбавлення волі. Крім того по відношенню до правопорушника може бути застосований штраф в розмірі 100-200 мінімальних зарплат. У цьому випадку термін ув'язнення може бути зменшений до 1 року.

Особа також може бути притягнуто до відповідальності за приховування майна або зобов'язань. Крім того керівник компанії або індивідуальний підприємець, який підробляв документи і приховував інформацію про майно, то в цьому випадку він може бути засуджений до позбавлення волі від 4 до 6 місяців.

Крім кримінальної відповідальності правопорушники можуть бути також притягнуті до адміністративної відповідальності. Наприклад, якщо особа створювало ознаки навмисного банкрутства, то по відношенню до нього може бути застосований адміністративний штраф.

Особливості

Навмисне банкрутство має об'єктивні і суб'єктивні ознаки . Перш за все факт навмисного банкрутства повинен бути підтвердженим і обґрунтованим.

Щоб обгрунтувати факт навмисного банкрутства, в першу чергу необхідна наявність порушеної справи стосовно тієї компанії, яка має борги. Саме цим шляхом організатори навмисного банкрутства отримують можливість не виплачувати борги компанії, хоча ці борги продовжують «висіти» досить довго.

Що ж стосується бізнес-активів, то вони переходять в нове підприємство, яке було створено. Таки чином організатори навмисного банкрутства отримують нову компанію без боргів, а кредитори старої компанії не можуть задовольнити свої вимоги. Саме тому на початковому етапі розслідування справи необхідно виявити наявність ознак навмисного банкрутства.

Однією з особливостей навмисного банкрутства є труднощі виявлення її ознак. Для цього в першу чергу необхідно провести ретельну інвентаризацію, а також проаналізувати фактичний фінансовий стан компанії. Виявленням ознак навмисного банкрутства займається арбітражний керівник .

Як розпізнати ознаки навмисного банкрутства

Розпізнати ознаки навмисного банкрутства досить важко. А як зробити це і який порядок визначення правопорушення існує?

Виявленіеs

Ознаки навмисного банкрутства можливо виявити при проведенні ретельно аналізу документації про здійснення підприємницької діяльності. Даний аналіз проводиться арбітражний керуючим.

При цьому керуючий аналізує всю діяльність компанії в період, який передував виникненню ознак банкрутства. Проміжок часу, який підлягає аналізу, арбітражний керуючий визначає самостійно, враховуючи особливості діяльності компанії.

Виявлення ознак навмисного банкрутства здійснюється двома етапами, після чого складається висновок про наявність правопорушення. Спершу здійснюється аналіз фінансових показників і коефіцієнтів , Які характеризують ліквідність компанії.

Якщо 2 і більше нормативів виявили значне зниження, яке перевищує середні теми падіння в досліджуваному проміжку часу, тоді керуючий переходить до перевірки всіх угод, щоб виявити причини погіршення фінансового стану компанії.

Якщо ж перший етап аналізу не дав керуючому можливість виявити періоди часу, протягом якого фінансові показники компанії різко знизилися, то він проводить аналіз всієї діяльності компанії за весь досліджуваний проміжок часу. Звичайно, дана процедура займає більше часу.

аналіз

Як вже говорилося вище, аналіз підприємства здійснюється арбітражним керуючим. Але на практиці багато хто воліє звернутися до незалежних експертів. Експерти самостійно вивчають діяльність компанії і намагаються виявити наявність ознак навмисного банкрутства. Крім того експерти надають також поради щодо того, як правильно вчинити в подібній ситуації.

Експерти також роблять висновки і прогнозують можливі шляхи розвитку ситуації, розраховують шанси своїх клієнтів на отримання певної вигоди і т.д.

Аналіз, проведений експертами, включає в себе вивчення всіх договорів і угод компанії, а також визначення їх відповідності до вимог чинного законодавства . Наприклад, експерти можуть виявити факт реалізації товару за нижчими цінами в порівнянні із середньою ринковою вартістю даного товару або проведення інших збиткових операцій і т.д.

розгляд

Процес розгляду справ про банкрутство один і той же. Навмисне банкрутство не є винятком.

Щоб почати процес банкрутства, необхідно пред'явити відповідне заяву в арбітражний суд . При цьому дана заява може бути пред'явлено як кредиторами компанії, так і самим боржником. Але на практиці в основному при навмисному банкрутство заяву пред'являється боржником.

Якщо заява була складена у відповідності з усіма законодавчими вимогами, то суд приймає його на розгляд. Арбітражним судом призначається арбітражний керуючий, які вживає передбачені законодавством заходи для задоволення вимог кредиторів компанії.

Якщо в ході аналізу діяльності компанії арбітражний керуючий виявляє ознаки можливого навмисного банкрутства, то справа переходить на розгляд до відповідних державних органу, які можуть залучити правопорушників до відповідальності.

Якщо в ході аналізу діяльності компанії арбітражний керуючий виявляє ознаки можливого навмисного банкрутства, то справа переходить на розгляд до відповідних державних органу, які можуть залучити правопорушників до відповідальності

докази

Довести навмисне банкрутство досить важко.

Про наявність даного правопорушення можна судити, якщо:

 • боржник приймає певні заходи, спрямовані на приховування свого майна, або приховує наявність грошових зобов'язань;
 • боржник припиняє здійснення платежів і задоволення вимог кредиторів в тому час, одночасно вкладаючи свої фінансові кошти в сторонні ресурси (наприклад, витрачає гроші на придбання нерухомості або інших активів).

Як доказ факту навмисного банкрутства можуть також послужити підозрілі операції. Наприклад, компанія може продати своє майно за порівняно низькою ціною або укласти інші невигідні угоди. Доказом може також послужити виявлення боржника компанії, якого керівник приховував.

Наступне питання - визначення тяжкості і масштабів здійснених діянь, а також характеру їх наслідків.

Суд може виявити наявність ознак навмисного банкрутства. Після цього суд може встановити спостереження за майном (в тому числі і за коштами) боржника. Що ж стосується управління діяльністю компанії, то їм займається арбітражний керуючий в ході всього процесу банкрутства.

Після суд може визнати факт неспроможності боржника. У цьому випадку суд вживає певних заходів, спрямованих на захист прав і законних інтересів кредиторів.

Порівняння з фіктивним

Навмисне банкрутства часто плутають з фіктивним, яке теж є кримінально караним діянням. Звичайно, ознаки навмисного та фіктивного банкрутства в деяких випадках схожі, але це за своєю суттю різні правопорушення. Нижче наведено порівняльну таблицю характеристик навмисного та фіктивного банкрутства.

ХарактеристикиФіктивне банкрутствоНавмисне банкрутство

Поняття Завідомо неправдиве оголошення «Про неспроможність і неможливість погасити кредиторські заборгованості» (при цьому подібна можливість може бути). Умисне вчинення певних дій, які призвели до фактичної неспроможності боржника. Мета Введення кредиторів в оману з метою отримання розстрочки платежу або з метою повної несплати боргів. Несплата боргів і незаконне привласнення майна та інших активів компанії. Кримінальна відповідальність Штраф від 100 000 рублів. Позбавлення волі до 6 років із застосуванням штрафу в розмірі до 800 000 рублей. Штраф від 200 тисяч. Позбавлення волі на строк до 6 років із застосуванням грошового стягнення в розмірі до 200 000 рублів. Адміністративна відповідальність Штраф від 50 до 100 мінімальних зарплат або дискваліфікація на строк від 3 до 6 років. Штраф від 50 до 100 мінімальних заробітних плат або дискваліфікація на строк від 1 до 3 років. Поняття Завідомо неправдиве оголошення «Про неспроможність і неможливість погасити кредиторські заборгованості» (при цьому подібна можливість може бути) причини банкрутства зазвичай банальні: люди не співвідносять свої витрати і доходи, і стають боржниками.

Чим характеризується банкрутство містоутворюючих підприємств - відповідь знайдете тут .

У чому особливості банкрутства страхової компанії - читайте далі .

А як зробити це і який порядок визначення правопорушення існує?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей