* Политика новости » Банки »

* *

Сучасне інноваційне тваринництво

Необхідність впровадження інновацій в тваринництво, ресурсозберігаючі та екологічно чисті технології - ці теми обговорювалися на Форумі інновацій в сільському господарстві, який проходив в Бретані.

В кінці листопада в Фіністер (Бретань, Франція), пройшов Форум інновацій в сільському господарстві. Мета цього заходу державного значення - звернути увагу підприємців і господарників до необхідності впровадження інноваційних розробок, без яких, як заявив Президент Промислової і Комерційної палати Бретані пан Ален Даер, майбутнє сільського господарства в цілому і тваринництво неможливо.

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Місце проведення форуму було обрано не випадково. Бретань може служити прикладом для багатьох районів Франції. У цій провінції знаходяться 25 000 підприємств сільського господарства, 6 000 з них створені за останні шість років. На Фіністер ж доводиться 57% сільськогосподарських угідь Франції. На його території розташовані 7300 фермерських господарств з оборотом в 2011 році 2 мільярди євро. Гордість регіону - свинарство (20,6% від загального обсягу сільгосппродукції Франції). Не відстає від нього і молочна галузь - 167 000 дійних корів, і четверте місце по країні. Багато сортів олії, наприклад, Paysan Breton ( «бретонське селянське», за якістю нагадує вологодське) користуються величезним попитом. За виробництвом курей Франція займає перше місце в Європі (16% від усієї сільгосппродукції), Бретань же знаходиться на другому місці - на її території побудовано 1,2 мільйона квадратних метрів площ птахофабрик, в яких живуть 2,5 мільйона курей-несучок. Попит на біле куряче м'ясо постійно росте, бретонці експортують заморожених курей в багато країн світу, в тому числі країни ближнього і середнього сходу - це найбільші споживачі пташиного м'яса. У 2011 році через порт Брест було відправлено 280 000 тонн м'яса в рефрижераторах.

Головне питання, яке обговорювалося на форумі - необхідність впровадження інновацій в тваринництві. Одна з найважливіших проблем розвитку людської цивілізації - це необхідність забезпечення зростаючого населення Земної кулі (на сьогодні 6,7 млрд чоловік) доступною, натуральної та якісної їжею. Але як домогтися подальшої інтенсифікації сільського господарства в цілому і при цьому звести до мінімуму шкідливий вплив людини на навколишнє середовище? Це неможливо без використання високоефективних ресурсозберігаючих технологій. Нові технології не тільки мінімізують шкоду, нанесену довкіллю, а й дуже вигідні з економічної точки зору, так як дозволяють ефективно використовувати доступні ресурси. На форумі були представлені основні принципи, технології та обладнання для контролю і управління виробництвом тваринницької продукції на базі ідей «точного сільського господарства».

На форумі були представлені основні принципи, технології та обладнання для контролю і управління виробництвом тваринницької продукції на базі ідей «точного сільського господарства»

Підприємство COPRI на своєму виробництві активно використовує інновації в області кормів для тварин. При COPRI створений великий науковий центр і експериментальна лабораторія CESAN (Центр розробок альтернативних кормів для тварин). «Засуха в США, в Росії і на Україні спричинила за собою зростання цін на корми, особливо на сою, вартість якої досягла в серпні 2011 року рекордних розмірів - 550 євро за тонну. Ця ціна скоро виявиться не по кишені багатьом фермерам, - такими словами розпочав свій виступ Мішель Колен, директор COPRI. - Сучасне тваринництво має на увазі повноцінне харчування, збалансоване по вітамінах і амінокислотам, професійний догляд за сільськогосподарськими тваринами - це основні критерії, що забезпечують якість тваринницької продукції, яка становить значну частину ринку продуктів харчування. В даний час м'ясне тваринництво вимагає нових, особливих умов для свого подальшого розвитку. ».

Мішель Колен стверджує, що людство може абсолютно відмовитися від використання антибіотиків при лікуванні тварин, для цього потрібно змінити їх харчування, використовуючи «політерапію». Правильне харчування, уважний догляд і повноцінне утримання - це три основних критерії, що визначають основи екологічного тваринництва, завдяки якому можливе значне скорочення випадків захворювання тварин. Дослідження експериментальної лабораторії CESAN показали, що використання кормів з добавками омега-3 жирних кислот покращує функціонування нервової та імунної системи. Вітамінно-амінокислотні комплексні харчові добавки мобілізують захисні властивості імунної системи і підтримують на потрібному рівні обмін речовин, покращуючи тим самим зростання і продуктивність тварин. Цими розробками зацікавилися господарства України - COPRI почала постачання добавок для українських ферм. На підприємстві також використовуються добавки з насіння льону, перуанської ліани (Uncaria), ріжкового дерева (Ceratonia siliqua) і мікроводоростей.

Велике промислове підприємство ALGOTEC допомагає підтримувати здоров'я тварин, роблячи основний упор на поліпшення санітарних умов ферм. «Очистіть повітря на фермі, і ви позбудетеся від шкідливих мікроорганізмів, паразитів і бактерій, які розносять хвороби», -стверджує Аннаік Руссель, директор науково-експериментального центру ALGOTEC. Гордість фірми, біофільтр TRIOD в 1999 році отримав приз інновацій на сільськогосподарському салоні Бретані.

Невелике підприємство Neptune працює безпосередньо з фермерами. «Все почалося з ідеї», - розповідає Паскаль Гільярд. - «Я теж створив своє підприємство в гаражі, як Білл Гейтс». Його друзі-фермери скаржилися на якість води на фермах і на її погану подачу. Будучи інженером, Гільярд придумав, як можна оптимізувати процес подачі води на свинофермах і птахофабриках. Розроблений ним апарат дозволяє дозувати микродобавки, вітаміни і ліки, а також дезінфікувати воду діоксидом хлору. При його використанні до мінімуму знижуються витрати на дезінфекцію води - 5 євроцентів за кубометр.

Основна і постійна проблема тваринництва - кормова база. Екологічне тваринництво орієнтоване в першу чергу на високоякісну і ефективну систему годування, що забезпечує отримання м'ясної і молочної продукції високої якості. Цікаве рішення оптимізації і роздачі корму розробили молоді інженери підприємства Teraqua. Система з відеокамерами, встановленими прямо на фермах, дозволяє дистанційно спостерігати за процесом подачі їжі і автоматичного годування свиней, причому фермер може спостерігати за процесом навіть з мобільного телефону. Є можливість також контролювати кількість відходів виробництва та спостерігати за поведінкою тварин. «Не подумайте, звичайно, що фермери взагалі перестануть заходити на ферми, але у них буде більше часу для інших господарських справ», - посміхається молодий інженер Тібо Білон. Цікаво відзначити, що юридична форма організації Teraqua - кооператив на рівних паях. Шестеро інженерів отримують дохід з паїв так само, як це було в наших колгоспах.

Покращуючи породи за допомогою селекції, можна ефективно поліпшити якість м'яса і знизити його собівартість. Ця ідея сама по собі не нова, але для її реалізації можна використовувати ультрасучасні методи. Ще недавно для селекції і схрещування доводилося возити свиней «за тридев'ять земель». Цю проблему дозволив вирішити метод заморожування ембріонів. Винахід відноситься до галузі клітинної інженерії, а саме, до способів культивування тваринних клітин - яйцеклітин і ембріонів свиней - поза організмом, in vitro. З яєчників (після забою тварин) витягають яйцеклітини і культивують до певної стадії клітинного циклу - метафази II. Одночасно готують сперматозоїди кнура і за допомогою спеціальної методики забезпечують їх злиття з яйцеклітинами in vitro. Підприємство ADN, створене в 1981 році, тісно співпрацює з французьким НДІ сільського господарства INRА. Виробляючи селекцію кращих свиноматок і спираючись на базу даних INRА, підприємство відправляє заморожені ембріони кращих порід свиней в усі країни світу, в тому числі і в Україні - в міста Мукачево, Львів, Харків, Одесу і Дніпропетровськ. При цьому кожен раз враховується специфіка ринку - наприклад, в Китаї цінується нежирне м'ясо, а на Україні - навпаки.

Обсяги виробництво м'яса птиці ростуть по всьому світу. В першу чергу це диктується збільшенням попиту - зростає населення, зростає і потреба в їжі. Основа сучасного виробництва - використання сучасних технології вирощування птиці з використанням якісного ресурсозберігаючого обладнання. Фірму ECAT (Egg Chick Automated Technologies) називають «ювеліром пташиного господарства». Сфера її діяльності - оптимізація процесів і повний контроль виробництва. Розроблені фірмою роботизовані лазерні системи Wisecare mirage дозволяє впорядкувати порожні яйця, визначити стать зародка, провести вакцинацію в інкубаторі - все це за допомогою лише однієї лінії. ECAT оснащує фабрики повним комплектом устаткування для птахівництва. Звичайно, вартість таких ліній не маленька - кілька мільйонів євро. Нещодавно три такі лінії були відправлені в Росію.

Фірма Tuffigo Rapidex пропонує системи глобальної оптимізації тваринницьких виробництв - високотехнологічні рішення для великих господарств. «Майбутнє за інноваційними виробництвами. Скоро фермери будуть ходити не в брудних чоботях, а в білих халатах », - говорить молодий директор цього підприємства Жан-Люк Мартен. «Ми тільки що оснастили нашими системами обліку та спостереження свиноферму на Уралі - 10 000 свиноматок, 3,5 км водопроводу! Якщо вони не будуть шукати ефективні системи оптимізації кормів і енергоресурсів, вони просто збанкрутують ». Технологічні рішення Tuffigo Rapidex по оптимізації систем годування, напування, вентиляції, мікроклімату, кліткового обладнання та об'єднання всіх систем в єдиний комп'ютеризований комплекс дозволяють істотно збільшити продуктивність і рентабельність виробництва м'яса і яєць. За свої розробки Tuffigo Rapidex отримала призи Innov'Space.

Фото автора.

Але як домогтися подальшої інтенсифікації сільського господарства в цілому і при цьому звести до мінімуму шкідливий вплив людини на навколишнє середовище?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей