* Политика новости » Банки »

* *

ОСАГО: як уникнути покупки підробленого поліса, страховки в навантаження і швидко отримати виплати

  1. Етап 1. Збір інформації
  2. Етап 2. Перевірка повноважень
  3. Етап 3. Визначення вартості страховки
  4. Етап 4. Проходження техогляду
  5. Етап 5. Отримання поліса
  6. Етап 6. Оплата внеску
  7. резюме

Мало хто з автомобілістів замислюється про вибір страхової компанії для покупки поліса ОСАЦВ

Мало хто з автомобілістів замислюється про вибір страхової компанії для покупки поліса ОСАЦВ. А питання це важливий, адже мова (в разі виникнення страхового випадку) йде про п'яти-, а то і шестизначної сумі. Ми підготували шпаргалку, як не помилитися у виборі при обов'язковому страхуванні автоцивільної відповідальності.

Ось найпоширеніші способи придбання поліса ОСАЦВ:

- ГИБДД при реєстрації (в автосалоні при покупці авто, на авторинку);
- знайомий агент прийшов додому (на роботу);
- в тій же компанії, що і рік тому;
- поруч з будинком, роботою;
- там же, де друг, родич;
- несподівано закінчилася, оформив в першому-ліпшому офісі;
- прочитав, побачив, почув рекламу;
- пропонують техогляд в подарунок.

Увага! Жоден з цих способів не має на увазі аналіз якості страхового захисту.

Жоден з цих способів не має на увазі аналіз якості страхового захисту

Багато хто скаже - та яка різниця, де оформити ОСАГО, адже це ж не страхування мого авто, а страхування відповідальності перед іншими; я можу не потрапити в ДТП; навіть якщо і буду винуватцем ДТП, бігати доведеться все одно потерпілому. У разі якщо моя компанія збанкрутує, потерпілим буде платити РСА (Російський Союз Автострахувальників). І за великим рахунком будуть праві. Законодавці намагалися переламати такий підхід до страхування ОСАЦВ, ввівши ПВУ (Пряме відшкодування збитків). При цьому потерпілий може звернутися не в невідому йому страхову компанію винуватця, а в свою. Нововведення мало спонукати страховиків поліпшити сервіс врегулювання збитків, так як вважалося, що своїм клієнтам будуть платити краще, адже клієнт приніс гроші компанії.

Є ще один мінус неусвідомленого вибору страхової компанії по ОСАГО. У разі закриття філії, переїзду або навіть банкрутства можуть виникнути серйозні складності при внесенні змін до чинного поліс (продовжити піврічний або тримісячний поліс, вписати водія і т.д.), повернення залишків страховки при продажу авто або при зміні страхової наступного року (недобросовісна компанія може не передати ваші знижки в єдину базу РСА).

Ось і виходить, що вибирати, де купити ОСАГО, потрібно усвідомлено - давайте розберемося, на що звернути увагу при оформленні поліса.

Етап 1. Збір інформації

Краще поспілкуватися зі знайомими, використовувати власний досвід, важливо оцінити не як вони компанія вміє страхувати, а як виплачує. Причому треба бути готовим, що, на думку більшості обивателів, всі страхові платять погано, треба просто знайти ту, яка не така погана, як інша. В ідеалі корисно було б отримати інформацію про становище в компанії і філії, так би мовити, «зсередини», від знайомих співробітників компанії.

Хтось може сказати: а чому б не орієнтуватися на рейтинги страховиків? Більшість вітчизняних страхових компаній мають рейтинги Російського агентства «Експерт РА». У деяких є навіть і міжнародні рейтинги, проте у тій же ГУТА-Страхування був високий рівень рейтингу до самого останнього дня роботи (ми писали про те, що ГУТА припинила діяльність зі страхування ). Тим, хто цікавиться цією темою, пропонуємо почитати коментарі Павла Самиева, заступника генерального директора рейтингового агентства «Експерт РА» з приводу того, як формуються рейтинги страховиків, розміщені на порталі Агентства страхових новин .

Етап 2. Перевірка повноважень

Якщо поліс ОСАГО оформляється за адресою, яка вказана в лівому верхньому кутку бланка, можна не переживати щодо його дійсності. Якщо ж він купується в якомусь випадковому місці (в машині, в павільйоні уздовж дороги і т.п.) - перевірте наявність повноважень (довіреність, агентський договір) або зателефонуйте в компанію за телефонами, вказаними в полісі, і дізнайтеся, чи може дана людина виписати вам поліс. Це важливо, тому що в регіонах багато агентів і продають підрозділи відчувають дефіцит бланків ОСАЦВ, і вже з'явилися пропозиції про продаж хороших підробок або полісів компаній з відкликаними ліцензіями. Така «липа», звичайно, допоможе уникнути штрафів ГИБДД, але в разі ДТП буде просто нікчемною папірцем.

Етап 3. Визначення вартості страховки

Оскільки тарифи ОСАГО встановлюються Урядом РФ, вартість поліса повинна бути в будь-якій компанії однакова. Однак на практиці так буває не завжди. Найбільш поширена проблема - збереження знижок. Зараз підтвердити наявність знижки можна трьома способами:

- застрахуватися в тій же компанії (фахівці можуть користуватися даними внутрішньої бази);
- перевірити розмір знижки через єдину базу РСА (у кожного страховика є ключ доступу до єдиної бази);
- отримати довідку затвердженої форми в своїй попередній компанії і пред'явити її при оформленні поліса в іншій страховій.

Більше відмінностей в ціні немає, так як інші складові вартості визначаються єдиним чином.

Окрема проблема - додаткове навантаження до полісу ОСЦПВ. Все частіше зустрічаються випадки, коли разом з ОСАГО впарюють якісь інші страховки (ДСАГО, поліс від нещасного випадку). Причому найчастіше клієнт про це і не здогадується - його заговорюють тезами на кшталт «тарифи підвищили». Позиція закону в даному випадку однозначна - поліс ОСАГО продається за єдиною ціною незалежно від місця придбання, ніяких додаткових плат або знижок, бонусів та інших подарунків при оформленні ОСАЦВ не допускається.

Етап 4. Проходження техогляду

Ні для кого не секрет, що тільки особливо принципові автомобілісти в минулі часи проходили повноцінний техогляд, у більшості був «знайомий знайомого», готовий допомогти з цим питанням. Тепер з цією процедурою стало ще простіше. По-перше, кількість операторів ТО (вони тепер все комерційні) в будь-якому великому місті обчислюється десятками, а якість діагностики стало набагато гірше, по-друге, жадану діагностичну карту без проблем можна купити або навіть отримати в подарунок. Єдине, що варто було б настійно рекомендувати - не купувати ці карти там, де купуєш поліс. Інакше виходить так, що страхова компанія, зобов'язана відшкодувати шкоду потерпілим, буде точно знати, що техогляд клієнт не проходив.

Етап 5. Отримання поліса

Як сказано вище, у агентів і різних підрозділів продажу іноді спостерігається дефіцит бланків (компанії замовляють ці бланки централізовано, а потім розподіляють по регіонах, які і видають їх агентам), тому краще звертатися в офіційні офіси страховика.

Також не секрет, що майже всі компанії знижують розмір винагороди агентів по ОСАГО в збиткових регіонах і / або за збитковими категоріям клієнтів. Агентам, в свою чергу, не цікаво працювати на таких умовах. Особливо не люблять страховики автомобілі-таксі (в тому числі маршрутні і всякі комерційні автобуси). Таксисти не завжди можуть отримати поліс не тільки у агента, але і в офісі компанії. Оскільки ОСАГО - обов'язковий вид страхування, страховик з ліцензією на даний вид не має права відмовити в оформленні поліса ОСАЦВ страхувальнику, якщо той надав всі документи і написав заяву з таким бажанням.

Етап 6. Оплата внеску

Вимагати документ, що підтверджує оплату внеску, обов'язково! Якщо поліс оформляється в офісі компанії, бажано оплатити в касі і отримати чек. В інших випадках завжди повинна бути оформлена квитанція за формою А7, затверджена Мінфіном РФ. Ніякі товарні або касові чеки магазину не будуть підтвердженням оплати.

резюме

Як ми бачимо, на перший погляд простий процес покупки «автоцивілки» таїть багато небезпек. Тому до цього питання необхідно підходити серйозно. Як варіант - це можна зробити заздалегідь: за інструкцією поліс можна продовжити навіть за місяць до його закінчення. Найбільш надійний спосіб купити дійсно надійний захист, а не «папірець» - відвідати офіс обраної компанії.

Хтось може сказати: а чому б не орієнтуватися на рейтинги страховиків?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей