* Политика новости » Банки »

* *

Запитайте пілота. Вся правда про те, що може трапитися в польоті

 1. 1. Мій літак розіб'ється?
 2. 2. А що, якщо куля прошиє фюзеляж?
 3. 3. А якщо зламається шасі?
 4. 4. А раптом щось зайве / дивне з'явиться на крилі?
 5. 5. Чи може літак впасти через турбулентність?
 6. 6. А що, якщо розіб'ється ілюмінатор?
 7. 7. Правда, що безпечно літати в грозу?
 8. 8. Що станеться, якщо в літак вдарить блискавка?
 9. 9. Над якими територіями краще не літати?
 10. 10. Що буде, якщо не вимкнути телефон під час зльоту?
 11. 11. Чи небезпечно летіти над Бермудським трикутником?
 12. 12. А чого бояться самі пілоти?
 13. 13. Що, якщо відмовить один з двигунів?
 14. 14. А якщо відмовлять обидва двигуни?
 15. 15. Яка найстрашніша ситуація траплялася з вами в польоті?

Давайте скажемо чесно: літати (звичайно, якщо ви не летите найшикарнішим рейсом на світлі ) Майже завжди некомфортно і злегка моторошно. Тіснота, реціркуліруемих повітря, турбулентність, незрозумілі підозрілі звуки і (найстрашніше для деяких) - паршива годівля.

Якщо все це вам знайоме, ви не самотні: чверть населення планети боїться літати. І що особливо лякає, нічиї доводи і ніяке самонавіювання не допоможуть впоратися з тривожним відчуттям того, що ти, безпорадний, кілька годин змушений «висіти» в повітрі на висоті десятків тисяч футів.

А якщо літак відчутно трусить? А якщо гроза? Скільки питань відразу приходить на розум!

Давайте розберемося з тим, що хвилює пасажирів найбільше. І допоможуть нам у цьому сайт Supercompressor і капітан повітряного судна Том Банн, який ось уже 30 років ефективно допомагає людям позбуватися від аерофобії.

Ось його відповіді на найпопулярніші питання.

1. Мій літак розіб'ється?

Ні. Тому що катастрофа - це завжди виняткова подія. А більшість позаштатних ситуацій, які можуть виникнути, не несуть смертельну небезпеку, адже все найважливіше в літаку має резерв, і не один. Наприклад, основну систему гідравліки дублює запасна, а запасну - ще одна запасна. Те ж саме з навігаційною системою: зламалася головна - буде працювати запасна, зламалася запасна - і їй знайдеться заміна. А щоб все разом відмовило - це з області фантастики.

2. А що, якщо куля прошиє фюзеляж?

По-перше, чого точно НЕ трапиться, так це розвалу літака. Область пошкодження від кулі не загрожує цілісності фюзеляжу. Небезпека виникне, якщо куля зашкодить гідравлічні чи електричну систему. Але навіть в цих випадках з літаком має бути все в порядку, тому що всі прилади та обладнання замінні (див. Пункт 1).

3. А якщо зламається шасі?

Знову ж, є кілька способів випустити заклинило шасі. Коли все в нормі, пілоти отримують підтвердження на табло, що шасі випущено і зафіксовано в такому положенні. Якщо цього не відбулося, вони відкривають замки, які утримують його в прибраному положенні під час польоту. Після цього шасі випускається під дією гравітації. Якщо і це не допомогло, шасі можна випустити вручну за допомогою важеля.

4. А раптом щось зайве / дивне з'явиться на крилі?

Весь мій досвід підказує, що таке можливо тільки в кіно, на кшталт «Сутінкової зони» (де пасажир літака бачить, як гремлин намагається зламати крило). Хоча люди бачать різний і багато хто думає, що це бачать тільки вони. Наприклад, в певних умовах уздовж крила з'являється «піт», схожа на туман: з'являється і зникає. Але в цьому немає нічого небезпечного.

5. Чи може літак впасти через турбулентність?

Я скажу немає, хоча на самому початку епохи реактивних двигунів сталася одинична катастрофа через турбулентність. Літак British Airlines здійснював екскурсійний обліт гори Фудзі, і через потужну реактивного струменя, що вдарила в гору, потрапив в таку турбулентність, що розвалився. Але це була унікальна ситуація: особлива форма гори, певну відстань, малий досвід польотів з таким двигуном ... Загалом, більше подібних катастроф не було.

6. А що, якщо розіб'ється ілюмінатор?

Ілюмінатори в салоні зроблені з органічного скла, і воно не розіб'ється. У кабіні пілотів - справжнє скло, але дуже і дуже міцне. Воно з підігрівом. Якщо система підігріву дасть збій, то вікно кабіни може тріснути. Але, знову ж таки, це буває дуже рідко.

7. Правда, що безпечно літати в грозу?

І так і ні. У грозу небезпечно здійснювати посадку через такого явища як «мікрошквал», або «мікропор», коли відбувається сильне короткочасне спадний рух повітря. Це не страшно, коли ви на висоті 5 тисяч футів, але коли ви в лічених метрах від землі, це загрожує. Тому літаки не сідають на смузі, над якою бушує гроза.

8. Що станеться, якщо в літак вдарить блискавка?

Та нічого особливого. Ось вам цікава статистика. Середній літак отримує удар блискавкою двічі на рік. У кабіні пілотів в цей момент чути звук удару і видно спалах. Але точно встановити, що це було - блискавка або статичний розряд (літак збирає статичну електрику, пролітаючи крізь хмари), можна тільки після приземлення. Якщо на крилі або на носі виявляться відмітини, схожі на слід від погашений сигарети, то це була блискавка.

9. Над якими територіями краще не літати?

Звичайно, перше, що спадає на думку, це схід України, де був збитий пасажирський лайнер. Авіакомпанія винна в тому, що направила туди літак, незважаючи на те, що в попередні дні бійці в цій зоні застосовували зенітні ракети. Такі можуть збивати цілі на великій висоті.

10. Що буде, якщо не вимкнути телефон під час зльоту?

Нічого. Ваші телефони ні на що не впливають і ніколи не впливали. Це міра «на всякий пожежний», придумана авіаційними властями, яким не дуже-то хочеться перевіряти кожен електронний пристрій: а чи може воно викликати проблему? Загалом, телефони ніколи не були загрозою, вони не працюють на тих частотах, що використовуються в авіації.

11. Чи небезпечно летіти над Бермудським трикутником?

Я сам не раз там літав. Це місце - не більше дивне і небезпечне, ніж всі інші місця на планеті. Звичайно, комусь хочеться гострих відчуттів, ось вони і малюють в уяві сюжети в дусі Стівена Кінга. Літаки пропадали то там, то сям. І Бермудський трикутник в цьому сенсі ніякий не особливий.

12. А чого бояться самі пілоти?

Не знаю ... не особливо-то вони і бояться. Про польоти можна з упевненістю сказати одне: літаки стали такими надійними, що тривожитися зовсім нема про що. Так що справа не в техніці. Напевно, просто хвилює відчуття відповідальності за життя сотень людей.

13. Що, якщо відмовить один з двигунів?

Літак може летіти і на одному двигуні. Але все-таки в цьому випадку потрібно зробити посадку, тому що резерву більше не залишилося (знову див. Пункт 1). Як правило, літак з одним двигуном, що відмовив сідає в найближчому аеропорту.

14. А якщо відмовлять обидва двигуни?

Тоді літак буде планувати. Таке траплялося лише двічі. Багато років тому в Канаді у Boeing 767 під час польоту перестали працювати двигуни, причому за сміховинною причини: політ був розрахований в метричній системі, а заправку здійснили за англійською системою заходів. І ось посеред хмар раптом стало тихо-тихо: зупинилися двигуни. Пілоти знайшли найближчий аеропорт, правда, з'ясувалося, що він вже давно не діє, а смугу використовують автогонщики. Але вони швидко зметикували, що з літаком щось не так, і миттю забралися з смуги.

15. Яка найстрашніша ситуація траплялася з вами в польоті?

Жодної на цивільних авіалініях і дуже багато, коли я був льотчиком ВПС. По правді кажучи, літати цивільними рейсами нудно, і головне завдання пілотів - щоб все так і залишалося.

Ну а ми додамо (якщо вже на носі сезон відпусток): нехай ваш політ буде самим нудним враженням у всіх майбутніх подорожах. Запасіться емоціями для земних чудес - як наприклад, ці запаморочливі місця , Куди, можливо, ви одного разу захочете прилетіти.

1. Мій літак розіб'ється?
2. А що, якщо куля прошиє фюзеляж?
3. А якщо зламається шасі?
4. А раптом щось зайве / дивне з'явиться на крилі?
5. Чи може літак впасти через турбулентність?
6. А що, якщо розіб'ється ілюмінатор?
7. Правда, що безпечно літати в грозу?
8. Що станеться, якщо в літак вдарить блискавка?
9. Над якими територіями краще не літати?
10. Що буде, якщо не вимкнути телефон під час зльоту?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей