* Политика новости » Банки »

* *

Який тиск має бути в шинах?

 1. Значення оптимального тиску
 2. Таблиця значень тиску для вітчизняних автомобілів
 3. Складнощі вимірювання тиску в шинах
 4. Про значення тиску взимку і влітку
 5. Чим загрожує неправильне тиск в шинах?
 6. Азот в шинах - за і проти
 7. висновки

На комфорт і безпеку під час їзди на машині впливають різні чинники: якість дорожнього покриття, технічний стан автомобіля і тиск в шинах, а також вміння водія швидко реагувати на зміни обстановки. Шини є тим елементом, який безпосередньо взаємодіє з асфальтом, тому безпека багато в чому залежить від тиску в них і їх стану.

Якраз питань, який тиск має бути в шинах, і буде присвячена наша стаття.

При виборі шин потрібно звертати увагу на наступне:

 • їх типорозмір - покришка надаватися на диск певного розміру і якщо параметри не збігаються, то це може привести до швидкого зносу і втрати керованості ТЗ;
 • малюнок протектора - в залежності від сезону вибирають річний або зимовий, а також потрібно враховувати, де ви переважно їздите, - місто, пересічена місцевість, грунтові дороги, автомагістралі;
 • її характеристики - максимальні навантаження і тиск в шинах, індекси швидкості і маси, тип гуми - радіальний або діагональний;
 • виробник - наприклад, всім відомо, що Nokian, Bridgestone або Dunlop прослужать довше, ніж та ж Нижнекамская або Алтайська шина (хоча останнім часом якість вітчизняної продукції помітно покращився, прикладом може послужити Кама-Евро).

Термін служби коліс буде залежати не тільки від торгової марки і правильної їх експлуатації. Найголовніше - це підтримання необхідного тиску шин.

Значення оптимального тиску

Значення оптимального тиску

Перед тим, як надягати шину на диск, потрібно звірити деякі параметри:

 • рекомендований тиск для даного автомобіля - стікер з цією інформацією зазвичай приклеєний на зворотному боці лючка бензобака, кришці бардачка, на центральній стійці або водійських дверей;
 • Max Pressure - на боковинах покришок є покажчик з даною інформацією.

Таким чином, рекомендований тиск не повинен перевищувати максимальну. Тобто, якщо ви закачаєте за допомогою компресора більше повітря, ніж потрібно, то всередині шини створиться високий тиск, який в кінцевому рахунку може привести до серйозних наслідків - аж до розриву покришки. А якщо це трапиться на швидкості, то не складно здогадатися, що безпека вас і збереження транспортного засобу серйозно постраждають.

Рекомендоване виробником тиск зазвичай вказується в технічних атмосферах і може становити від 1,4 до 3,3 атмосфери. Для легкових машин вітчизняного та іноземного виробництва показники в шині зазвичай складають дві атмосфери, можуть бути також показники - 2,2, 2,3, 2,4 і так далі.

Більшість автомобілістів дотримуються саме таких вимог.

Однак потрібно відразу сказати, що такі параметри розраховуються для деяких оптимальних умов, наприклад, якісних німецьких автобанів. Ми ж в Росії добре знаємо, що місцеві транспортні маршрути часто далекі від таких стандартів. Крім того, зазначені на кришці бачка значення розраховуються для середнього завантаження - тобто ви возите виключно кілька пасажирів і не перевантажує авто різними будматеріалами і вагами.

Виходячи з усього вище сказаного, приходимо до висновку, що оптимальний тиск - це те, яке рекомендує виробник, дотримуйтеся даних вимог і особливих проблем ні з гумою ні з ходовою не буде.

Також рекомендують регулярно вимірювати цей показник. У теплу пору року це можна робити один раз на місяць - на будь-якій автозаправній станції є манометр і компресор для вимірювання і підкачки. Взимку ж вимірюйте хоча б 2 рази.

Таблиця значень тиску для вітчизняних автомобілів

Для всіх марок вітчизняного автопрому тиск в шинах в залежності від умов їзди, з навантаженням або без навантаження, має бути однаковим.

Розмір шин автомобіляТиск в шинах (кгс / см2)ПереднєЗаднєВАЗ-2104

R13-165 / 80 1.6 2.1 R13-175 / 70 1.6 2.2 ВАЗ-2105 R13-165 / 80 1.6 1.9 R13-175 / 70 1.7 2.0 ВАЗ-2106 R13-165 / 70 1.8 2.1 R13-165 / 80 1.6 1.9 R13-175 / 70 1.7 2.0 ВАЗ-2107 R13-165 / 80 1.6 1.9 R13-175 / 70 1.7 2.0 ВАЗ-2108/09/099 R13-165 / 70 1.9 1.9 R13-175 / 70 1.9 1.9 R13-155 / 80 1.9 1.9 ВАЗ-2114/15 R13-165 / 70 1.9 1.9 R13-175 / 70 1.9 1.9 ВАЗ-2110/11/12 R13-175 / 70 1.9 1.9 R14 -175/65 1.8 1.8 R14-185 / 60 1.8 1.8 Калина 11183/93 R14-175 / 70 1.9 1.9 R14-185 / 60 1.9 1.9 Пріора 2170/71 R13-175 / 70 1.9 1.9 R14-175 / 65 1.8 1.8 R14 -185/60 1.8 1.8 Нива 2121/213/214 R16-175 / 80 2.1 1.9

Для автомобілів іноземного виробництва (Європейці, американці, японці і т.д.) таблиця значень тиску представлена ​​в форматі pdf - скачати таблицю .

Складнощі вимірювання тиску в шинах

Здавалося б все просто, проте є цілий ряд проблем:

 • покришка під час руху розігрівається, відповідно повітря розширюється, тиск зростає;
 • ідеальних дорожніх умов немає практично ні в одній країні;
 • різні одиниці виміру - технічні атмосфери, бари, кілопаскалі.

покришка під час руху розігрівається, відповідно повітря розширюється, тиск зростає;  ідеальних дорожніх умов немає практично ні в одній країні;  різні одиниці виміру - технічні атмосфери, бари, кілопаскалі

Виробник вказує тиск для так званої «холодної» шини, якщо ж ви проїхали за день сотню км і заїхали на АЗС, то результат вимірювання може відрізнятися значно. Тому краще всього придбати власний манометр для замірів і робити це, наприклад, з ранку.

При поганих дорожніх умовах - постійні ями і канави - рекомендують трохи приспускати шини:

 • на 5-10% в літній період;
 • на 10-15% взимку.

З одного боку це правильне рішення, оскільки не буде страждати підвіска, з іншого боку гума зношується швидше - з двох зол вибирайте найменше.

А ось різні одиниці виміру - ще одна проблема. Зазвичай використовують або атмосфери, або бари. 1 БАР = 0,98 атмосфери. Якщо ж мова йде про кілопаскалях, то одна АТМ - це приблизно 101,3 кілопаскалях.

Про значення тиску взимку і влітку

Вище ми писали, що допускається приспускання взимку і влітку, але не більше, ніж на 15%.

Взимку знижують тиск в шині в наступних випадках:

 • для збільшення плями контакту - спущена шина щільніше прилягає до дороги;
 • для поліпшення зчеплення із засніженою трасою.

Варто відзначити, що в зимовий час при мінусовій температурі повітря в шині теж охолоджується при тривалому простої, тому ідеальним місцем для перевірки тиску та підкачування є обігрівається гараж, де температура вище нуля.

Влітку шини приспускають лише в тому випадку, якщо відправляються на бездоріжжі або якість доріг залишає бажати кращого. Пояснюється це просто - шина при меншому тиску стає м'якшою, тому влітку різні поштовхи і удари не так сильно передаються на елементи підвіски. Крім того, на складному бездоріжжі спущені колеса поводяться подібно гусеницях танка - пляма контакту збільшується, поліпшується зчеплення з грунтом.

Проте, їзда на не до кінця накачаних, так само як і на перекачаних, шинах таїть в собі певні небезпеки.

Чим загрожує неправильне тиск в шинах?

Накачана за всіма правилами покришка - це запорука відмінної керованості, помірного витрати палива і маневреності.

Якщо ж тиск дуже низький в шині, то можуть трапитися такі казуси:

 • збільшене пляма контакту призведе до зростання опору коченню - колесо матиме не максимально наближену до кола форму, а до овалу, відповідно, більше витрачається палива, а в місці з ним і моторного масла;
 • плоскіші колеса швидше зношуються;
 • змінюється кут нахилу колеса, автомобіль стає менш стійким на поворотах;
 • з'являться грижі на корті - видуваються нерівності, які при наїзді на перешкоди можуть в буквальному сенсі слова лопатися;
 • подовження гальмівного шляху.

Перекачування теж не призведе ні до чого хорошого:

 • значне погіршення комфорту, підвищується жорсткість гуми;
 • сайлентблоки, амортизатори, пружини, кульові опори, важелі швидше виходять з ладу, можливі деформації кузова;
 • нерівномірне стирання протектора;
 • гальмівний шлях збільшується.

Є певні позитивні моменти при підвищеному тиску в шинах: оскільки поверхня зчеплення з дорогою зменшена, автомобіль краще слухається керма і більш впевнено почуває себе на поворотах.

Можливо це одна з причин, чому на болідах Формула-1 шини завжди накачують більше, ніж потрібно.

Азот в шинах - за і проти

Однією з «фішок» останнім часом стала накачування коліс азотом.

Багато людей сміються - в навколишньому повітрі і без того 75% цього газу. Якщо ж розібратися з питанням більш детально, використовуючи знання з хімії та фізики, то єдина перевага використання його в шинах - це те, що він не так швидко просочується з колеса і тиск тривалий час залишається стабільним. У всьому ж іншому різниця настільки мала, що ніяких особливих змін не відчується.

Ось основні міфи про азот:

 • цей газ значно легше - так, дійсно, він легший за повітря, але різниця на одну покришку складе всього лише 6-10 грам. Чи сильно вплине таке «покращення» на динамічні характеристики? - відповідь очевидна;
 • не так піддається впливу низьких і високих температур - будь-який газ і взагалі будь-яка речовина при холоді стискається, а при спеці розширюється;
 • азот не горить і не вибухає - складно уявити ситуацію, коли повітря в шині горить, горить сама гума незалежно від того, чим вона накачана;
 • менш агресивний і не викликає корозію - всередині шини нічому іржавіти.

Зате азот і накачування їм коштують дорожче, тому всі переваги надумані.

висновки

Розібравшись з цим питанням, можна зробити наступний висновок:

 • оптимальний тиск в шині вказано виробником і його слід дотримуватися;
 • взимку, і при їзді по бездоріжжю, покришки можна приспускати, але не більше 15%, однак при цьому не варто забувати, що керованість стає гірше, а гума швидше зношується і пошкоджується підвіска;
 • азот ніяких переваг не дає.

Дотримуйтесь правил дорожнього руху, дотримуйтесь швидкісного режиму і перевіряйте регулярно тиск у всіх шинах, - це дозволить уникнути ДТП, а автомобіль не підведе в дорозі.

А який тиск у вас в шинах? Залишайте свою думку і коментарі нижче!

Відео: тиск в автомобільних шинах

Чим загрожує неправильне тиск в шинах?
Чи сильно вплине таке «покращення» на динамічні характеристики?
А який тиск у вас в шинах?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей