* Политика новости » Банки »

* *

Повна настройка електрогітари

  1. Регулювання прогину грифа
  2. Висота струн
  3. Налаштування мензури
  4. положення звукознімачів

Якщо ви думаєте, що налаштувати гітару - це просто підкрутити кілки перед грою, ви помиляєтеся. Висота струн, прогин грифа, положення звукознімачів, мензура - все це можна і потрібно змінювати, щоб домогтися кращого звучання і зручності гри на інструменті. У цій статті ми розглянемо глибоку настройку електрогітари: як це робиться і навіщо це треба.

глибоку настройку електрогітари:

Регулювання прогину грифа

Гриф електрогітари (а також більшості акустик з металевими струнами) - це не просто шматок дерева. Усередині нього знаходиться вигнутий металевий стрижень, який називається анкером. Його завдання - підвищити міцність інструменту і перешкоджати деформації. Натяг струн повільно, але вірно згинає гриф, а метал утримує його на місці.

Вологість клімату і вік деревини також можуть деформувати гриф. На кінці анкера є спеціальна гайка. Підкручуючи її, можна згинати або розгинати стрижень, змінюючи прогин грифа. Таким чином ви завжди можете відповісти на негативний вплив зовнішнього середовища і повернути інструменту початковий стан.

Перевірити, чи потребує гітара в налаштуванні, дуже просто. Притисніть 6-ю струну одночасно на першому і на останньому ладах. Якщо вона стикається з будь-яким порожком, анкер потрібно послабити. Якщо проміжок занадто великий - натягнути. Враховуйте, що перевіряти треба на налаштованому інструменті. І саме в тому ладі, в якому граєте найчастіше.

Оптимальна відстань залежить від інструменту, але зазвичай має становити 0, 2-0,3 мм. Якщо струни будуть сильно близько, вони можуть деренчати при грі і псувати весь звук. Якщо далеко - можете забути про швидкісний грі.

У самій налаштування теж немає нічого складного. За допомогою шестигранного ключа потрібно підкрутити анкерний болт. Зазвичай він знаходиться на головці грифа в спеціальному отворі. Часто воно закрите невеликою кришкою, яку слід попередньо відкрутити. У рідкісних випадках отвір може розташовуватися з іншого кінця - на місці кріплення грифа до корпусу.

Щоб послабити анкер, підкрутити болт проти годинникової стрілки. Щоб підтягнути - за годинниковою. Тут дуже важливо не поспішати. Провернули ключ на чверть обороту - перевірте. Крутити гайку туди-сюди не дуже корисно для вашого інструменту.

Подібну перевірку потрібно проводити раз на півроку-рік. Також варто враховувати, що, крутячи анкерний болт, ви змінюєте висоти струн і мензуру гітари. Тому необхідно проводити глибоку настройку електрогітари цілком.

Висота струн

З цим параметром все просто: чим нижче струни, тим менше часу і зусиль ви будете витрачати на те, щоб їх пригорнути. Це один з найважливіших параметрів для швидкісної гри. Коли кількість видобутих нот перевищує 15 за секунду, кожну мить на рахунку.

З іншого боку, струни під час гри постійно коливаються. Амплітуда невелика, але все ж. Якщо в процесі гри ви чуєте деренчання, шурхіт і металевий брязкіт, доведеться відстань збільшити. Точні значення назвати неможливо. Вони залежать від товщини струн, вашого стилю гри, прогину грифа та зношеності ладових порожков. Це все визначається дослідним шляхом.

Висота струн налаштовується на бриджі електрогітари (струнотримачі). Вам знадобиться шестигранник або викрутка. Почніть з відстані в 2 мм. Відрегулюйте положення 6-й струни і спробуйте пограти на ній. Чи не деренчить? Сміливо виставляйте на той же рівень інші, не забуваючи їх тестувати. Потім опустіть ще на 0,2 мм і пограйте. І так далі.

Як тільки почули брязкіт, підійміть струну на 0,1 мм і пограйте знову. Якщо призвуки пішли, ви відшукали оптимальне положення. Зазвичай «зона комфорту» 1-й струни лежить в межах 1, 5-2 мм, а 6-й - 2 -2,8 мм.

До перевірок поставтеся серйозно. Вийміть кілька нот на кожному (це важливо) ладу. Спробуйте пограти що-небудь драйвовий, з сильною атакою. Зробіть кілька бендів. Вичавите з гітари максимум при налаштуванні - зможете бути впевнені, що вона не підведе вас на концерті або під час запису.

Різні типи фурнітури налаштовуються по-різному. Наприклад, якщо у вас стоїть Tune-o-matic (струни крізь корпус), ви не зможете задати висоту для кожної струни окремо. Зате зумієте зробити невеликий перекіс від товстої до тонкої.

Налаштування мензури

Мензура - це робоча довжина струн. Інакше кажучи, це відстань від нульового поріжка на кінці грифа до бриджу гітари. Не кожен струнотримач дозволяє змінювати мензуру - на деяких вона строго визначається під час виробництва. Але на більшості фурнітури, особливо тремоло-систем, така можливість є.

На відміну від безладові скрипок і віолончелей, гітара не може похвалитися абсолютною точністю нот. Навіть на ідеально налагодженому інструменті буде виникати невеликі похибки. Невелика підстроювання мензури для кожної струни дозволяє мінімізувати ці неточності.

Крутиться все, знову ж таки, викруткою або невеликим шестигранником. Потрібні болти знаходяться на задній стороні бриджу. Почніть з 1-й струни. Вийміть натуральний флажолет на 12-му ладу. Доторкніться до струни над ладовим порожком, але не притискайте її, а потім щипніть пальцем іншої руки. Потім затисніть струну і порівняйте звуки. Вони повинні бути абсолютно ідентичні. Якщо флажолет звучить вище, мензуру треба збільшити, якщо нижче - скоротити. Аналогічним чином відрегулюйте довжину інших струн.

Аналогічним чином відрегулюйте довжину інших струн

Так як деякі гітаристи можуть похвалитися абсолютним музичним слухом, рекомендується використовувати тюнер. Якщо тюнера у вас немає - встановіть програму, наприклад, ApTuner .

положення звукознімачів

Тепер, коли ви розібралися з прогином грифа, висотою і довжиною струн, гітара майже готова до гри. Залишилася дрібниця - настройка звукознімачів. А точніше, відстані від них до струн. Це не менш важливий момент - від нього залежить гучність звуку і наявність «Волчков» (сильно перевантажені брудні ноти).

Ваше завдання - максимально наблизити звукосниматели до струн, але з двома умовами. По-перше, ви не повинні чіпляти звучок медіатором під час активної гри. По-друге, жодна з затиснутих на останньому ладу струн не повинна давати сторонні неприємні звуки.

По-друге, жодна з затиснутих на останньому ладу струн не повинна давати сторонні неприємні звуки

Регулюється висота за допомогою болтів на корпусі звукознімачів. Підкручуйте черзі обидві сторони і пробуйте грати. І так, поки не знайдете оптимальне положення.

Звукознімач слід розташовувати не паралельно струнах. Басові мають більший діаметр і велику амплітуду коливань. Тому вони повинні знаходитися від котушок на трохи більшій відстані.

Автор статті - Молянов Павло

Чи не деренчить?

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей