* Политика новости » Банки »

* *

На якій висоті вішати телевізор?

 1. Основні критерії розміщення телевізора
 2. Загальні правила
 3. Висота кріплення телевізора на стіну у вітальні
 4. Куди підвісити телевізор в спальні?
 5. Куди повісити телевізор в дитячій?
 6. Телевізор на кухні
 7. починаємо монтувати
 8. Кронштейни для телевізорів
 9. Робимо кабель-канал:
 10. Підвісна монтаж LCD та плазмової панелей
 11. Відеоматеріал

Плазмовий або рідкокристалічний телевізор - відмінний подарунок для всієї родини. У багатьох будинках зараз можна бачити не один, а кілька телевізорів. Дітлахи в дитячій дивляться передачу про тварин, тато в спальні вболіває за улюблену футбольну команду, мама готує борщ і одночасно уважно стежить за любовними пригод героїв популярного серіалу. Але на якій висоті вішати телевізор, щоб всім було зручно? Саме цій проблемі присвячена ця стаття. до змісту ↑

Основні критерії розміщення телевізора

Цих критеріїв всього два:

 • зручність;
 • безпеку.

Телепрограми люди дивляться найчастіше під час відпочинку. Тому телевізор повинен розташовуватися так, щоб не доводилося напружуватися, згинатися, нахилятися або витягуватися.

При цьому телевізор не повинен представляти небезпеки:

 • для зору;
 • для хребта;
 • не можна допускати електротравм;
 • кріплення повинно бути надійним.

для зору;  для хребта;  не можна допускати електротравм;  кріплення повинно бути надійним

Незважаючи на те, що сучасні плазмові і рідкокристалічні панелі практично не впливають на гостроту зору, оскільки не дають ні електромагнітних коливань, ні мерехтливого зображення, отримати косоокість все-таки можна, якщо неправильно підвісити екран. Крім того, незручне становище протягом тривалого часу веде до сколіозу, остеохондрозу та інших неприємностей. Так що питання, як правильно повісити телевізор на стіну, висота і відстань від дивана до екрану - дуже важливий.

Важливо! Крім того, слід уважно поставитися до монтажу. Стирчать з усіх кутів дроти не тільки не прикрасять вашу вітальню, але і можуть привести до серйозних травм і навіть до загибелі. Правильний монтаж особливо важливий, якщо в будинку є маленькі діти і тварини - останні здатні і провід перекусити, і обрушити погано закріплений кронштейн.

Почитайте наші статті, щоб легше впоратися з цим завданням:

до змісту ↑

Загальні правила

Відповідь на питання, на якій висоті повісити телевізор, потрібно постаратися знайти до того, як ви підете за довгоочікуваної покупкою. Постарайтеся визначити:

 • приблизні розміри кімнати:
 • призначення кімнати;
 • становище вже наявних меблів і побутових приладів;
 • чи є в кімнаті ніша, камін і т.д .;
 • скільки людина одночасно будуть дивитися телепередачі.

Важливо! Теоретично, сучасний плоский телевізор можна дивитися з будь-якої відстані. Фахівці рекомендують, щоб відстань від підлоги до нижнього краю панелі становило 0, 75-1 м. Однак врахуйте, що якщо біля екрану високий дозвіл, а ви перебуваєте занадто близько, то будете бачити окремі пікселі замість цілісного зображення. Тому глядачів не варто розміщувати впритул до екрану.

Зазвичай застосовуються досить прості розрахунки, щоб зрозуміти, як правильно повісити телевізор на стіну - висота в цьому випадку один з головних критеріїв:

 1. При роздільною здатністю 720p (HD) висота приблизно дорівнює діагоналі, помноженої на 2,3.
 2. При вирішенні 1080 (Full HD) довжину діагоналі множать на 1, 56.

Зручну відстань від екрана до глядачів:

 • для плазмової панелі - довжину діагоналі множать на 3 або 4;
 • для рідкокристалічного телевізора - діагональ множать на 2 або 3.

Важливо! Не забудьте і про те, що треба при розміщенні нової техніки продумати зручний і комфортний перегляд екрану без відблисків і інших дефектів. У цьому вам допоможуть наші поради зі статті «Кут огляду телевізора» .

Але загальні правила не завжди підходять для конкретного випадку. При розміщенні телевізора в кухні, спальні, дитячої або вітальні є свої нюанси, які необхідно врахувати.

При розміщенні телевізора в кухні, спальні, дитячої або вітальні є свої нюанси, які необхідно врахувати

до змісту ↑

Висота кріплення телевізора на стіну у вітальні

У вітальні вся сім'я збирається разом, в тому числі і для перегляду телепередач. Так що необхідно, щоб телевізор було зручно дивитися всім. При цьому потрібно врахувати висоту вже наявних меблів, в першу чергу, дивана і крісел:

 1. Визначте, на який стіні буде висіти телевізор.
 2. Сядьте на диван, прийміть зручну позу (ту, в якій ви маєте звичку дивитися телевізор).
 3. Закрийте очі і розслабтеся.
 4. Відкрийте очі.
 5. Відзначте на стіні точку, на яку впав ваш погляд.
 6. Виконайте ту ж процедуру, зручно розташувавшись в кожному з крісел.
 7. Обчисліть положення центру екрану - це точка, яка перебуває на однаковій відстані від ваших оцінок.
 8. Переконайтеся, що в місці передбачуваного розташування екрану не проходить електропроводка (для цього існує спеціальний прилад).

При цьому необхідно врахувати, що телевізор не можна вішати:

 • над каміном;
 • поруч з нагрівальними приладами;
 • в занадто тісний нішу (це в першу чергу стосується плазмових панелей - рідкокристалічні менш уразливі).

Важливо! Якщо ви все ж вирішили змонтувати телевізор в ніші, врахуйте, що зверху і знизу повинен залишатися вільний простір - не менше 20 см. Це стосується не тільки стінних ніш, а й меблевих, начебто спеціально призначених саме для телевізора. Простір має залишатися і з боків.

Однак в деяких випадках можна вмонтувати телевізор і в тісний нішу. Саме для таких випадків випускаються спеціальні LCD-панелі.

Важливо! Напевно ви плануєте переглядати більш цікаві вам канали. Щоб зображення було в хорошій якості і без збоїв, читайте про те:

 1. Як вибрати Смарт ТВ приставку для телевізора?
 2. Як налаштувати ТВ-тюнер на телевізорі?

Як налаштувати ТВ-тюнер на телевізорі

до змісту ↑

Куди підвісити телевізор в спальні?

Висота установки телевізора на стіну в спальні буде трохи більше, ніж у вітальні. Ви легко її обчисліть самі, застосувавши той же спосіб, що і в вітальні. Тільки врахуйте, що дивитися телевізор в спальні ви, швидше за все, будете лежачи.

Отже, як діяти:

 1. Виберіть стіну, на якій повинна висіти панель.
 2. Розташуєтеся на ліжку з максимальним комфортом і закрийте очі.
 3. Відкрийте очі і запам'ятайте точку, на яку відразу впав ваш погляд - це і буде середина екрану.

Важливо! У спальні краще прикріпити телевізор на кронштейн, який здатний змінювати кут нахилу.

до змісту ↑

Куди повісити телевізор в дитячій?

Телевізор в дитячій не повинен бути занадто великим. Організм дитини тільки формується, тому особливо важливо стежити і за позою під час перегляду телепрограм, і за тим, щоб дотримувався правильний кут (близько 30 ° між стіною і панеллю).

Крім того, при розміщенні телевізора в дитячій необхідно особливо уважно поставитися до безпеки. У цій кімнаті вже точно не повинно бути стирчать проводів і низько розташованих розеток.

Важливо! Телевізор повинен розташовуватися на такій висоті, щоб маленька дитина не міг його випадково обрушити.

до змісту ↑

Телевізор на кухні

Багато господині дуже люблять готувати і одночасно дивитися серіали. Так що телевізор на кухні - зовсім не рідкісне явище. Правда, під час готування не завжди є час безперервно дивитися на екран - глядач автоматично перетворюється в слухача, а на панель дивиться лише тоді, коли щось привернуло його увагу, і зазвичай недовго.

Важливо! Якщо ви ще не визначилися з типом панелі, виробником, моделлю, ознайомтеся з інформацією про те, який краще вибрати телевізор на кухню .

Тому при виборі місця телевізора на кухні висота не так вже й важлива. Важливіше інше - щоб панель не висіла поруч з плитою, мікрохвильовкою або іншим обладнанням. Постійна занадто висока температура скорочує життя телевізора, в тому числі і дорогого.

Важливо! Для кухні теж краще мобільний кронштейн, оскільки серіал може початися і під час нарізки овочів, і коли потрібно постійно стежити за тим, як смажиться м'ясо на сковорідці.

до змісту ↑

починаємо монтувати

І ось ви визначилися, де буде висіти ваш дорогоцінний телевізор. Настав момент монтувати. Це, звичайно, справа не особливо складне і під силу будь-якому чоловіку, у якого руки ростуть з потрібного місця. Але перед тим, як починати, прикиньте кілька речей:

 • з чого зроблена стіна, до якої ви збираєтеся кріпити телевізор;
 • скільки приблизно важить ваш телевізор.

Важливо! Якщо стіна з бетону або цегли - немає проблем. При вмілому монтажі і надійних кріпильних до такої стіни можна підвісити що завгодно. А якщо з гіпсокартону? Тоді будьте обережні. На гіпсокартонну перегородку не варто вішати телевізор, який важить понад 35 кг, вона може просто не витримати.

При кріпленні будь-якого телевізора до гіпсокартонної перегородці вам знадобляться спеціальні кріплення. При цьому перегородку краще зміцнити - наприклад, за допомогою листів товстої фанери. Зміцнити можна не всю стіну, а ту її частину, де буде розташовуватися телевізор.

Важливо! У гіпсокартонної перегородки є і істотний плюс - в ній легко зробити кабель-канал.

до змісту ↑

Кронштейни для телевізорів

Сучасні плоскі телевізори зазвичай вішають на шарнірні кронштейни. Краще купити його відразу ж, в тому ж самому відділі. Це не тільки позбавить вас від зайвої біганини, але і дозволить отримати необхідну консультацію у продавця, якщо раптом у вас є сумніви щодо того, чи витримають кріплення необхідну вагу, ніж кріпити кронштейн до стіни і т.п.

Кронштейни бувають різних типів:

 • для плазмових телевізорів:
 • для рідкокристалічних телевізорів.

Більш того, існує і поділ за вагою. Зрозуміло, чим більше телевізор - тим міцніше і надійніше повинен бути кронштейн. Вся необхідна інформація повинна бути в інструкції і сертифікаті, а в пристойних магазинах зазвичай вказується і на ціннику.

Ви ще не визначилися, наскільки рухливий кронштейн вам потрібен? Кронштейни бувають:

 • жорсткі;
 • з можливістю регулювання кутів по вертикалі;
 • з можливістю регулювання по горизонталі;
 • мобільні, тобто з можливістю регулювати кут і поворот в усіх напрямках.

Важливо! Вибір не в останню чергу залежить від розмірів панелі. Для невеликих телевізорів зручні мобільні кронштейни, для великих - з жорсткою фіксацією.

до змісту ↑

Робимо кабель-канал:

 1. Дуже зручно, коли провід захований в стіну. У стіні за телевізором проштробити кабель-канал - вертикальну канавку, в яку ви і помістіть кабель. Зробіть отвір в самому низу стіни, щоб можна було заховати кабель в плінтус. Розетку розташуйте так, щоб до неї було легко дотягнутися. Якщо телевізор на мобільному кронштейні, можна її зробити поруч.
 2. Кабель-канал може проходити і поверх стіни - зробити, так званий, коро. Найкраще зробити його декоративним.

Важливо! Закрити дроти можна спеціальною пластмасовою накладкою - в господарських та будівельних магазинах ви знайдете такі вироби самого різного кольору. Цей варіант хороший для бетонної стіни, яку важко руйнувати. Для гіпсокартону більше підходить поглиблений кабель-канал.

до змісту ↑

Підвісна монтаж LCD та плазмової панелей

Монтаж піде швидше, якщо як слід підготуватися. Вам необхідні:

 • перфоратор;
 • рулетка;
 • рівень;
 • олівець або маркер;
 • дюбелі (продаються разом з кронштейном).

Якщо стіна цегляна або бетонна, діяти необхідно в такому порядку:

 1. Виберіть місце і видаліть предмети, які не повинні знаходитися поряд з телевізором.
 2. Забезпечте необхідні зазори вгорі і внизу, праворуч і ліворуч - у плазмових панелей є системи активного охолодження, тобто вентилятори, вільні зони навколо рідкокристалічних панелей можуть бути менше.
 3. Визначте матеріал стіни.
 4. Приміряйте кронштейн до задньої панелі телевізора.
 5. Виміряйте відстані між отворами кронштейна.
 6. Намітьте розташування отворів на стіні.
 7. Переконайтеся, що при бурінні чи не зачепить проводку.
 8. Пробурити отвори в стіні (перфоратором).
 9. Зберіть кронштейн перевірте рівнем точність.

Зберіть кронштейн перевірте рівнем точність

Для стіни з гіпсокартону вам знадобляться спеціальне кріплення "молі". Він буває:

 • металевим;
 • пластиковим.

Для кріплення кронштейна під телевізор перший варіант кращий. "Моллі" кріпляться за допомогою спеціального пістолета. Якщо він вам потрібен на один раз і ви впевнені, що більше ніколи не буде потрібно - дізнайтеся в господарському магазині, не дадуть його напрокат.

далі:

 1. Намітьте місця для отворів.
 2. Проштробити отвори.
 3. Прикріпіть кронштейн - "молі" вставляються пістолетом в уже готові отвори.
 4. Зігніть пелюстки з іншого боку стіни.

Важливо! Щоб ваша телевізор працювала довго і не вийшла з ладу через перепади напруги в електромережі, подумайте над тим, щоб встановити якісні мережеві фільтри .

до змісту ↑

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте все про те, як правильно повісити телевізор і на якій висоті. Сподіваємося, у вас все успішно вийшло і ви довольствуетесь зручним і комфортним переглядом улюблених фільмів, передач.

Куди повісити телевізор в дитячій?
Але на якій висоті вішати телевізор, щоб всім було зручно?
Як налаштувати ТВ-тюнер на телевізорі?
А якщо з гіпсокартону?
Ви ще не визначилися, наскільки рухливий кронштейн вам потрібен?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей