* Политика новости » Банки »

* *

Життя на пенсії в Німеччині. Свідчить статистика | Журнал ПАРТНЕР

 1. Життя на пенсії в Німеччині. свідчить статистика «Партнер» №5 (248) 2018 р. «Життя на пенсії тільки...
 2. пенсіонери
 3. Життя на пенсії в Німеччині. свідчить статистика
 4. німецьке держава
 5. пенсіонери
 6. Життя на пенсії в Німеччині. свідчить статистика
 7. німецьке держава
 8. пенсіонери

Життя на пенсії в Німеччині. свідчить статистика

«Партнер» №5 (248) 2018 р.

«Життя на пенсії тільки починається!» - так зазвичай жартуємо ми, російськомовні люди, приблизно так само жартують і німці, обговорюючи свої життєві плани після завершення трудової діяльності і виходу на пенсію. Для багатьох корінних німців вихід на пенсію означає початок надзвичайно цікавого і змістовного життєвого етапу, можливість пожити для себе, займаючись тим, на що раніше просто не вистачало часу. Тут, як то кажуть, дай Бог здоров'я і грошей!

Сьогодні ми розповімо про життя німецьких пенсіонерів з позицій самих пенсіонерів, а також держави і деяких громадських організацій.

німецьке держава

Німецьке держава уважно відстежує стан здоров'я і тривалість життя своїх громадян похилого віку, намагаючись при цьому відповісти на ряд важливих питань:

- Чи не занадто довго німецькі пенсіонери користуються послугами пенсійних кас?

- Може бути, німецькі пенсіонери ще зможуть попрацювати пару-трійку років, відклавши на час вихід на пенсію і продовжуючи при цьому виплачувати пенсійні внески? Останнє питання особливо значущий, бо тривалість життя в Німеччині неухильно зростає, досягнувши солідних 81 року! Сьогодні німецький пенсіонер «напружує» пенсійні каси надто довго - в середньому майже 20 (!) Років, а адже ще в 1960 році термін виплати пенсії становив трохи менше 10 років.

Кілька років тому бундестаг прийняв закон, поетапно підвищує пенсійний вік до 67 років, і зрівняв при цьому чоловіків і жінок. У законі, правда, була передбачена можливість виходу на дострокову пенсію з 63 років, але про отримання повної пенсії йшлося лише тоді, коли пенсійні внески виплачувалися не менше 45 років.

Вже сьогодні все частіше говорять про те, що в умовах нинішньої демографічної ситуації вихід на пенсію в 67 років не вирішує проблеми, а значить, варто було б підвищити пенсійний вік до 69-70 років або збільшити пенсійні відрахування, а ще краще - зробити і те, й інше одночасно.

І хоча сьогодні провідні представники основних політичних партій не хочуть навіть говорити на цю тему, тим не менш, ця ідея напевно носиться в повітрі і швидше за все, буде обговорюватися вже в найближчі пару років.

Німецьке товариство старіє. Кількість громадян, які переступили рубіж в 65 років, досягло в 2017 році вже 17,5 млн чоловік. Сьогодні пенсію їм виплачують трохи більше 37 млн ​​працюючих, приносячи в пенсійні каси близько 215 млрд євро щорічно.

Політики постійно закликають пенсіонерів продовжувати працювати і далі, використовуючи для цього різні моделі трудової діяльності. Продовження роботи після досягнення пенсійного віку означає, крім усього іншого, збільшення пенсії приблизно на 6% в рік. Незважаючи на це, багато пенсіонерів не хочуть продовжувати працювати після настання пенсійного віку, а деякі навіть готові миритися зі скороченими пенсійними виплатами, залишаючи ринок праці в 63 роки. За даними Пенсійного фонду, в 2017 році трохи більше чверті мільйона німців подали відповідні заяви. Приріст «досрочніков» склав + 5% в порівнянні з попереднім роком.

Уряд можна зрозуміти: чим більше пенсіонерів буде працювати, продовжувати платити податки і виплачувати пенсійні та інші внески, тим менше виплат буде виробляти Пенсійний фонд, скорочуючи, в кінцевому рахунку, тривалість цих виплат. Крім того, працюють незаможні пенсіонери рідше звертаються в соціальне відомство за допомогою. Для сучасної німецької економіки також надзвичайно важливо, що робота громадян після настання пенсійного віку одночасно знижує гостроту кадрового голоду в країні.

пенсіонери

До речі, далеко не всі пенсіонери мають право працювати, перебуваючи на пенсії. Державні службовці, згідно із законом, зобов'язані покинути своє робоче місце після досягнення пенсійного віку. У приватних фірмах ставлення до роботи пенсіонерів теж далеко не однозначне. Зі статистики випливає, що чим менше розміри фірми, тим частіше пенсіонерам пропонують залишатися і далі на своєму робочому місці, пропонуючи гнучкі зручні для працівника умови праці.

Ситуація в країні змінюється, і все більше працівників пенсійного віку (11%) продовжують працювати далі на повний або неповний робочий день. Їх частка за десять років зросла більш ніж у два рази і, на думку експертів, буде і далі збільшуватися. За статистикою, чоловіків серед працюючих пенсіонерів більше, ніж жінок - 64%.

Говорячи про трудову діяльність пенсіонерів, якось забувають про те, що їх значна частина більш-менш регулярно допомагає своїм дітям і онукам. Приблизно 19% пенсіонерів роблять це регулярно, а близько 33% допомагають своїм дітям від випадку до випадку. Статистики вважають, що допомога дітям з боку батьків-пенсіонерів залежить, в першу чергу, від відстані між місцями їх проживання.

Останнім часом в країні створюється все більше фірм, що пропонують пенсіонерам роботу в соціальній сфері, наприклад, допомога сусідам, які мають маленьких дітей. Ця допомога полягає в тому, щоб звільнити батьків, наприклад, від таких обов'язків як зустріти або забрати дитину зі школи, нагодувати його і багато іншого. За цю діяльність пенсіонери отримують невелику винагороду, а їх зайнятість становить 2-3 години в день. Зрозуміло, що «місце роботи» знаходиться на відстані крокової доступності. Вигода від такої діяльності обопільна: батьки можуть більше часу приділяти роботі, довіряючи дітей знайомим людям, а пенсіонери забезпечують собі коло спілкування і, звичайно, можливість підробити.

Психологи стверджують, що подібні відносини серед сусідів покращують якість життя всієї вулиці, формуючи високий рівень довіри між людьми.

Громадські організації та профспілки

За даними президента Sozialverband VdK Deutschland Ульріки Машер (Ulrika Mascher), більше однієї третини працюючих пенсіонерів у віці до 74 років змушені працювати через те, що їх доходів, включаючи пенсію, просто не вистачає для життя. Більшість працюючих одержувачів пенсії (58%) не приховують, що їх робота дозволяє їм фінансувати власні захоплення і / або дорогі покупки, а також дає їм відчуття затребуваності в суспільстві.

Більшість працюючих одержувачів пенсії (58%) не приховують, що їх робота дозволяє їм фінансувати власні захоплення і / або дорогі покупки, а також дає їм відчуття затребуваності в суспільстві

Німецькі профспілки підходять до оцінки ситуації, що склалася з працюючими пенсіонерами c великою обережністю. Представник профспілок Анелия Бунтенбах (Annelie Buntenbach) вважає, що пенсіонери, які змушені працювати, щоб зводити кінці з кінцями, - це «червона картка» існуючої сьогодні системи нарахування і виплати пенсій та уряду країни, яка не бажає її міняти!

Профспілки вже багато років говорять про необхідність ґрунтовного реформування існуючої пенсійної системи. На їхню думку, будь-яка людина, що платив пенсійні внески протягом усього свого трудового життя, повинен отримувати гідну пенсію, без необхідності йти працювати або звертатися за допомогою до держави.

Багато керівників профспілок сходяться на думці, що будь-яка пенсія повинна перевищувати допомогу по старості (Grundsicherung).

Уряд Німеччини встановило мінімальний рівень доходів громадян в 2016 році в розмірі 8820 євро на рік на людину, або 735 євро в місяць. За статистикою, пенсії майже 40% пенсіонерів не дотягують до цього рівня. Проведені дослідження показують, що серед тих, хто отримує пенсію менше 200 євро в місяць, є значна кількість тих, хто працював більшу частину життя на себе, самостійно відкладаючи собі на старість. Трохи більше 18% пенсіонерів отримують пенсію, що перевищує прожитковий мінімум менш ніж на 200 євро, а майже 30% пенсіонерів отримують пенсію в розмірі між 900 і 1500 євро. Лише 12% німецьких пенсіонерів мають пенсійні виплати понад 1500 євро на місяць.

Очевидно, що чим вище у людини пенсія, тим більшим достатком наявними документами. Адже крім пенсії у нього напевно є й інші джерела доходу: солідний рахунок у банку і / або виплати по зробленим раніше інвестицій (фонди, нерухомість і т.п.). У більшості пенсіонерів, які отримують невелику пенсію, таких джерел просто немає або зроблені раніше інвестиції невеликі і не можуть суттєво поліпшити їх фінансовий стан.

Зрозуміло, що одержувачі б про льшіх пенсій мали протягом своєї трудової діяльності достатні доходи, що дозволили їм робити інвестиції в безбідне життя після виходу на пенсію.

Цю статтю хочеться закінчити гаслом, узятим з роману Ільфа і Є. Петрова «Дванадцять стільців»: «Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих!» Ніхто, крім нас самих, не подбає про нашу фінансову ситуацію після виходу на пенсію. Якщо ми хочемо насолоджуватися життям після припинення трудової діяльності, то повинні подбати про це заздалегідь. Для цього можна звернутися до фахівців і отримати рекомендації, виходячи з вашої конкретної ситуації.

Забезпечивши собі гідну і безбідну старість, можна сміливо проголосити: «Життя на пенсії тільки починається!»

Ігор Листів (Дортмунд)

Читайте також:

 1. Працювати на пенсії стане вигідніше. Журнал «Партнер», № 1 / 2017. Автор М. Миронов
 2. Введення мінімальної пенсії в Німеччині - потенціал для вирішення відомих проблем? Блог на порталі журналу «Партнер», 2016-04-17. Автор: mr2017
 3. «Пенсійні міфи». Журнал «Партнер», № 3 / 2009. Автор Е. Шлегель

Життя на пенсії в Німеччині. свідчить статистика

«Партнер» №5 (248) 2018 р.

«Життя на пенсії тільки починається!» - так зазвичай жартуємо ми, російськомовні люди, приблизно так само жартують і німці, обговорюючи свої життєві плани після завершення трудової діяльності і виходу на пенсію. Для багатьох корінних німців вихід на пенсію означає початок надзвичайно цікавого і змістовного життєвого етапу, можливість пожити для себе, займаючись тим, на що раніше просто не вистачало часу. Тут, як то кажуть, дай Бог здоров'я і грошей!

Сьогодні ми розповімо про життя німецьких пенсіонерів з позицій самих пенсіонерів, а також держави і деяких громадських організацій.

німецьке держава

Німецьке держава уважно відстежує стан здоров'я і тривалість життя своїх громадян похилого віку, намагаючись при цьому відповісти на ряд важливих питань:

- Чи не занадто довго німецькі пенсіонери користуються послугами пенсійних кас?

- Може бути, німецькі пенсіонери ще зможуть попрацювати пару-трійку років, відклавши на час вихід на пенсію і продовжуючи при цьому виплачувати пенсійні внески? Останнє питання особливо значущий, бо тривалість життя в Німеччині неухильно зростає, досягнувши солідних 81 року! Сьогодні німецький пенсіонер «напружує» пенсійні каси надто довго - в середньому майже 20 (!) Років, а адже ще в 1960 році термін виплати пенсії становив трохи менше 10 років.

Кілька років тому бундестаг прийняв закон, поетапно підвищує пенсійний вік до 67 років, і зрівняв при цьому чоловіків і жінок. У законі, правда, була передбачена можливість виходу на дострокову пенсію з 63 років, але про отримання повної пенсії йшлося лише тоді, коли пенсійні внески виплачувалися не менше 45 років.

Вже сьогодні все частіше говорять про те, що в умовах нинішньої демографічної ситуації вихід на пенсію в 67 років не вирішує проблеми, а значить, варто було б підвищити пенсійний вік до 69-70 років або збільшити пенсійні відрахування, а ще краще - зробити і те, й інше одночасно.

І хоча сьогодні провідні представники основних політичних партій не хочуть навіть говорити на цю тему, тим не менш, ця ідея напевно носиться в повітрі і швидше за все, буде обговорюватися вже в найближчі пару років.

Німецьке товариство старіє. Кількість громадян, які переступили рубіж в 65 років, досягло в 2017 році вже 17,5 млн чоловік. Сьогодні пенсію їм виплачують трохи більше 37 млн ​​працюючих, приносячи в пенсійні каси близько 215 млрд євро щорічно.

Політики постійно закликають пенсіонерів продовжувати працювати і далі, використовуючи для цього різні моделі трудової діяльності. Продовження роботи після досягнення пенсійного віку означає, крім усього іншого, збільшення пенсії приблизно на 6% в рік. Незважаючи на це, багато пенсіонерів не хочуть продовжувати працювати після настання пенсійного віку, а деякі навіть готові миритися зі скороченими пенсійними виплатами, залишаючи ринок праці в 63 роки. За даними Пенсійного фонду, в 2017 році трохи більше чверті мільйона німців подали відповідні заяви. Приріст «досрочніков» склав + 5% в порівнянні з попереднім роком.

Уряд можна зрозуміти: чим більше пенсіонерів буде працювати, продовжувати платити податки і виплачувати пенсійні та інші внески, тим менше виплат буде виробляти Пенсійний фонд, скорочуючи, в кінцевому рахунку, тривалість цих виплат. Крім того, працюють незаможні пенсіонери рідше звертаються в соціальне відомство за допомогою. Для сучасної німецької економіки також надзвичайно важливо, що робота громадян після настання пенсійного віку одночасно знижує гостроту кадрового голоду в країні.

пенсіонери

До речі, далеко не всі пенсіонери мають право працювати, перебуваючи на пенсії. Державні службовці, згідно із законом, зобов'язані покинути своє робоче місце після досягнення пенсійного віку. У приватних фірмах ставлення до роботи пенсіонерів теж далеко не однозначне. Зі статистики випливає, що чим менше розміри фірми, тим частіше пенсіонерам пропонують залишатися і далі на своєму робочому місці, пропонуючи гнучкі зручні для працівника умови праці.

Ситуація в країні змінюється, і все більше працівників пенсійного віку (11%) продовжують працювати далі на повний або неповний робочий день. Їх частка за десять років зросла більш ніж у два рази і, на думку експертів, буде і далі збільшуватися. За статистикою, чоловіків серед працюючих пенсіонерів більше, ніж жінок - 64%.

Говорячи про трудову діяльність пенсіонерів, якось забувають про те, що їх значна частина більш-менш регулярно допомагає своїм дітям і онукам. Приблизно 19% пенсіонерів роблять це регулярно, а близько 33% допомагають своїм дітям від випадку до випадку. Статистики вважають, що допомога дітям з боку батьків-пенсіонерів залежить, в першу чергу, від відстані між місцями їх проживання.

Останнім часом в країні створюється все більше фірм, що пропонують пенсіонерам роботу в соціальній сфері, наприклад, допомога сусідам, які мають маленьких дітей. Ця допомога полягає в тому, щоб звільнити батьків, наприклад, від таких обов'язків як зустріти або забрати дитину зі школи, нагодувати його і багато іншого. За цю діяльність пенсіонери отримують невелику винагороду, а їх зайнятість становить 2-3 години в день. Зрозуміло, що «місце роботи» знаходиться на відстані крокової доступності. Вигода від такої діяльності обопільна: батьки можуть більше часу приділяти роботі, довіряючи дітей знайомим людям, а пенсіонери забезпечують собі коло спілкування і, звичайно, можливість підробити.

Психологи стверджують, що подібні відносини серед сусідів покращують якість життя всієї вулиці, формуючи високий рівень довіри між людьми.

Громадські організації та профспілки

За даними президента Sozialverband VdK Deutschland Ульріки Машер (Ulrika Mascher), більше однієї третини працюючих пенсіонерів у віці до 74 років змушені працювати через те, що їх доходів, включаючи пенсію, просто не вистачає для життя. Більшість працюючих одержувачів пенсії (58%) не приховують, що їх робота дозволяє їм фінансувати власні захоплення і / або дорогі покупки, а також дає їм відчуття затребуваності в суспільстві.

Більшість працюючих одержувачів пенсії (58%) не приховують, що їх робота дозволяє їм фінансувати власні захоплення і / або дорогі покупки, а також дає їм відчуття затребуваності в суспільстві

Німецькі профспілки підходять до оцінки ситуації, що склалася з працюючими пенсіонерами c великою обережністю. Представник профспілок Анелия Бунтенбах (Annelie Buntenbach) вважає, що пенсіонери, які змушені працювати, щоб зводити кінці з кінцями, - це «червона картка» існуючої сьогодні системи нарахування і виплати пенсій та уряду країни, яка не бажає її міняти!

Профспілки вже багато років говорять про необхідність ґрунтовного реформування існуючої пенсійної системи. На їхню думку, будь-яка людина, що платив пенсійні внески протягом усього свого трудового життя, повинен отримувати гідну пенсію, без необхідності йти працювати або звертатися за допомогою до держави.

Багато керівників профспілок сходяться на думці, що будь-яка пенсія повинна перевищувати допомогу по старості (Grundsicherung).

Уряд Німеччини встановило мінімальний рівень доходів громадян в 2016 році в розмірі 8820 євро на рік на людину, або 735 євро в місяць. За статистикою, пенсії майже 40% пенсіонерів не дотягують до цього рівня. Проведені дослідження показують, що серед тих, хто отримує пенсію менше 200 євро в місяць, є значна кількість тих, хто працював більшу частину життя на себе, самостійно відкладаючи собі на старість. Трохи більше 18% пенсіонерів отримують пенсію, що перевищує прожитковий мінімум менш ніж на 200 євро, а майже 30% пенсіонерів отримують пенсію в розмірі між 900 і 1500 євро. Лише 12% німецьких пенсіонерів мають пенсійні виплати понад 1500 євро на місяць.

Очевидно, що чим вище у людини пенсія, тим більшим достатком наявними документами. Адже крім пенсії у нього напевно є й інші джерела доходу: солідний рахунок у банку і / або виплати по зробленим раніше інвестицій (фонди, нерухомість і т.п.). У більшості пенсіонерів, які отримують невелику пенсію, таких джерел просто немає або зроблені раніше інвестиції невеликі і не можуть суттєво поліпшити їх фінансовий стан.

Зрозуміло, що одержувачі б про льшіх пенсій мали протягом своєї трудової діяльності достатні доходи, що дозволили їм робити інвестиції в безбідне життя після виходу на пенсію.

Цю статтю хочеться закінчити гаслом, узятим з роману Ільфа і Є. Петрова «Дванадцять стільців»: «Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих!» Ніхто, крім нас самих, не подбає про нашу фінансову ситуацію після виходу на пенсію. Якщо ми хочемо насолоджуватися життям після припинення трудової діяльності, то повинні подбати про це заздалегідь. Для цього можна звернутися до фахівців і отримати рекомендації, виходячи з вашої конкретної ситуації.

Забезпечивши собі гідну і безбідну старість, можна сміливо проголосити: «Життя на пенсії тільки починається!»

Ігор Листів (Дортмунд)

Читайте також:

 1. Працювати на пенсії стане вигідніше. Журнал «Партнер», № 1 / 2017. Автор М. Миронов
 2. Введення мінімальної пенсії в Німеччині - потенціал для вирішення відомих проблем? Блог на порталі журналу «Партнер», 2016-04-17. Автор: mr2017
 3. «Пенсійні міфи». Журнал «Партнер», № 3 / 2009. Автор Е. Шлегель

Життя на пенсії в Німеччині. свідчить статистика

«Партнер» №5 (248) 2018 р.

«Життя на пенсії тільки починається!» - так зазвичай жартуємо ми, російськомовні люди, приблизно так само жартують і німці, обговорюючи свої життєві плани після завершення трудової діяльності і виходу на пенсію. Для багатьох корінних німців вихід на пенсію означає початок надзвичайно цікавого і змістовного життєвого етапу, можливість пожити для себе, займаючись тим, на що раніше просто не вистачало часу. Тут, як то кажуть, дай Бог здоров'я і грошей!

Сьогодні ми розповімо про життя німецьких пенсіонерів з позицій самих пенсіонерів, а також держави і деяких громадських організацій.

німецьке держава

Німецьке держава уважно відстежує стан здоров'я і тривалість життя своїх громадян похилого віку, намагаючись при цьому відповісти на ряд важливих питань:

- Чи не занадто довго німецькі пенсіонери користуються послугами пенсійних кас?

- Може бути, німецькі пенсіонери ще зможуть попрацювати пару-трійку років, відклавши на час вихід на пенсію і продовжуючи при цьому виплачувати пенсійні внески? Останнє питання особливо значущий, бо тривалість життя в Німеччині неухильно зростає, досягнувши солідних 81 року! Сьогодні німецький пенсіонер «напружує» пенсійні каси надто довго - в середньому майже 20 (!) Років, а адже ще в 1960 році термін виплати пенсії становив трохи менше 10 років.

Кілька років тому бундестаг прийняв закон, поетапно підвищує пенсійний вік до 67 років, і зрівняв при цьому чоловіків і жінок. У законі, правда, була передбачена можливість виходу на дострокову пенсію з 63 років, але про отримання повної пенсії йшлося лише тоді, коли пенсійні внески виплачувалися не менше 45 років.

Вже сьогодні все частіше говорять про те, що в умовах нинішньої демографічної ситуації вихід на пенсію в 67 років не вирішує проблеми, а значить, варто було б підвищити пенсійний вік до 69-70 років або збільшити пенсійні відрахування, а ще краще - зробити і те, й інше одночасно.

І хоча сьогодні провідні представники основних політичних партій не хочуть навіть говорити на цю тему, тим не менш, ця ідея напевно носиться в повітрі і швидше за все, буде обговорюватися вже в найближчі пару років.

Німецьке товариство старіє. Кількість громадян, які переступили рубіж в 65 років, досягло в 2017 році вже 17,5 млн чоловік. Сьогодні пенсію їм виплачують трохи більше 37 млн ​​працюючих, приносячи в пенсійні каси близько 215 млрд євро щорічно.

Політики постійно закликають пенсіонерів продовжувати працювати і далі, використовуючи для цього різні моделі трудової діяльності. Продовження роботи після досягнення пенсійного віку означає, крім усього іншого, збільшення пенсії приблизно на 6% в рік. Незважаючи на це, багато пенсіонерів не хочуть продовжувати працювати після настання пенсійного віку, а деякі навіть готові миритися зі скороченими пенсійними виплатами, залишаючи ринок праці в 63 роки. За даними Пенсійного фонду, в 2017 році трохи більше чверті мільйона німців подали відповідні заяви. Приріст «досрочніков» склав + 5% в порівнянні з попереднім роком.

Уряд можна зрозуміти: чим більше пенсіонерів буде працювати, продовжувати платити податки і виплачувати пенсійні та інші внески, тим менше виплат буде виробляти Пенсійний фонд, скорочуючи, в кінцевому рахунку, тривалість цих виплат. Крім того, працюють незаможні пенсіонери рідше звертаються в соціальне відомство за допомогою. Для сучасної німецької економіки також надзвичайно важливо, що робота громадян після настання пенсійного віку одночасно знижує гостроту кадрового голоду в країні.

пенсіонери

До речі, далеко не всі пенсіонери мають право працювати, перебуваючи на пенсії. Державні службовці, згідно із законом, зобов'язані покинути своє робоче місце після досягнення пенсійного віку. У приватних фірмах ставлення до роботи пенсіонерів теж далеко не однозначне. Зі статистики випливає, що чим менше розміри фірми, тим частіше пенсіонерам пропонують залишатися і далі на своєму робочому місці, пропонуючи гнучкі зручні для працівника умови праці.

Ситуація в країні змінюється, і все більше працівників пенсійного віку (11%) продовжують працювати далі на повний або неповний робочий день. Їх частка за десять років зросла більш ніж у два рази і, на думку експертів, буде і далі збільшуватися. За статистикою, чоловіків серед працюючих пенсіонерів більше, ніж жінок - 64%.

Говорячи про трудову діяльність пенсіонерів, якось забувають про те, що їх значна частина більш-менш регулярно допомагає своїм дітям і онукам. Приблизно 19% пенсіонерів роблять це регулярно, а близько 33% допомагають своїм дітям від випадку до випадку. Статистики вважають, що допомога дітям з боку батьків-пенсіонерів залежить, в першу чергу, від відстані між місцями їх проживання.

Останнім часом в країні створюється все більше фірм, що пропонують пенсіонерам роботу в соціальній сфері, наприклад, допомога сусідам, які мають маленьких дітей. Ця допомога полягає в тому, щоб звільнити батьків, наприклад, від таких обов'язків як зустріти або забрати дитину зі школи, нагодувати його і багато іншого. За цю діяльність пенсіонери отримують невелику винагороду, а їх зайнятість становить 2-3 години в день. Зрозуміло, що «місце роботи» знаходиться на відстані крокової доступності. Вигода від такої діяльності обопільна: батьки можуть більше часу приділяти роботі, довіряючи дітей знайомим людям, а пенсіонери забезпечують собі коло спілкування і, звичайно, можливість підробити.

Психологи стверджують, що подібні відносини серед сусідів покращують якість життя всієї вулиці, формуючи високий рівень довіри між людьми.

Громадські організації та профспілки

За даними президента Sozialverband VdK Deutschland Ульріки Машер (Ulrika Mascher), більше однієї третини працюючих пенсіонерів у віці до 74 років змушені працювати через те, що їх доходів, включаючи пенсію, просто не вистачає для життя. Більшість працюючих одержувачів пенсії (58%) не приховують, що їх робота дозволяє їм фінансувати власні захоплення і / або дорогі покупки, а також дає їм відчуття затребуваності в суспільстві.

Більшість працюючих одержувачів пенсії (58%) не приховують, що їх робота дозволяє їм фінансувати власні захоплення і / або дорогі покупки, а також дає їм відчуття затребуваності в суспільстві

Німецькі профспілки підходять до оцінки ситуації, що склалася з працюючими пенсіонерами c великою обережністю. Представник профспілок Анелия Бунтенбах (Annelie Buntenbach) вважає, що пенсіонери, які змушені працювати, щоб зводити кінці з кінцями, - це «червона картка» існуючої сьогодні системи нарахування і виплати пенсій та уряду країни, яка не бажає її міняти!

Профспілки вже багато років говорять про необхідність ґрунтовного реформування існуючої пенсійної системи. На їхню думку, будь-яка людина, що платив пенсійні внески протягом усього свого трудового життя, повинен отримувати гідну пенсію, без необхідності йти працювати або звертатися за допомогою до держави.

Багато керівників профспілок сходяться на думці, що будь-яка пенсія повинна перевищувати допомогу по старості (Grundsicherung).

Уряд Німеччини встановило мінімальний рівень доходів громадян в 2016 році в розмірі 8820 євро на рік на людину, або 735 євро в місяць. За статистикою, пенсії майже 40% пенсіонерів не дотягують до цього рівня. Проведені дослідження показують, що серед тих, хто отримує пенсію менше 200 євро в місяць, є значна кількість тих, хто працював більшу частину життя на себе, самостійно відкладаючи собі на старість. Трохи більше 18% пенсіонерів отримують пенсію, що перевищує прожитковий мінімум менш ніж на 200 євро, а майже 30% пенсіонерів отримують пенсію в розмірі між 900 і 1500 євро. Лише 12% німецьких пенсіонерів мають пенсійні виплати понад 1500 євро на місяць.

Очевидно, що чим вище у людини пенсія, тим більшим достатком наявними документами. Адже крім пенсії у нього напевно є й інші джерела доходу: солідний рахунок у банку і / або виплати по зробленим раніше інвестицій (фонди, нерухомість і т.п.). У більшості пенсіонерів, які отримують невелику пенсію, таких джерел просто немає або зроблені раніше інвестиції невеликі і не можуть суттєво поліпшити їх фінансовий стан.

Зрозуміло, що одержувачі б про льшіх пенсій мали протягом своєї трудової діяльності достатні доходи, що дозволили їм робити інвестиції в безбідне життя після виходу на пенсію.

Цю статтю хочеться закінчити гаслом, узятим з роману Ільфа і Є. Петрова «Дванадцять стільців»: «Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих!» Ніхто, крім нас самих, не подбає про нашу фінансову ситуацію після виходу на пенсію. Якщо ми хочемо насолоджуватися життям після припинення трудової діяльності, то повинні подбати про це заздалегідь. Для цього можна звернутися до фахівців і отримати рекомендації, виходячи з вашої конкретної ситуації.

Забезпечивши собі гідну і безбідну старість, можна сміливо проголосити: «Життя на пенсії тільки починається!»

Ігор Листів (Дортмунд)

Читайте також:

 1. Працювати на пенсії стане вигідніше. Журнал «Партнер», № 1 / 2017. Автор М. Миронов
 2. Введення мінімальної пенсії в Німеччині - потенціал для вирішення відомих проблем? Блог на порталі журналу «Партнер», 2016-04-17. Автор: mr2017
 3. «Пенсійні міфи». Журнал «Партнер», № 3 / 2009. Автор Е. Шлегель

Може бути, німецькі пенсіонери ще зможуть попрацювати пару-трійку років, відклавши на час вихід на пенсію і продовжуючи при цьому виплачувати пенсійні внески?
Може бути, німецькі пенсіонери ще зможуть попрацювати пару-трійку років, відклавши на час вихід на пенсію і продовжуючи при цьому виплачувати пенсійні внески?
Може бути, німецькі пенсіонери ще зможуть попрацювати пару-трійку років, відклавши на час вихід на пенсію і продовжуючи при цьому виплачувати пенсійні внески?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей