* Политика новости » Банки »

* *

Відеокамери ДАІ: де, навіщо і чим загрожує

Про методи автоматичної фіксації правопорушень і не тільки з нами розмовляв начальник відділу ДПС, розшуку і адміністративної практики ДПС ГУВС по Челябінській області Максим Миколайович Куляша.

Введення в експлуатацію камер відеофіксації правопорушень проходить в рамках реалізації Федеральної цільової програми «Підвищення безпеки дорожнього руху в 2006-2012 роках».

ефективно

Перший пост з чотирьох камер на трасі М-5 «Урал» був встановлений в 2008 році. На сьогоднішній день таких постів 5, а кількість камер 22. Варто зазначити що пости, як правило, розташовуються в місцях найбільшої аварійності. На трасі Челябінськ - Москва це 14-й кілометр; другий пост розташований на 56-у кілометрі поруч з кафетерієм «Автоланч»; третій на 68-у кілометрі - населений пункт Травники; четвертий на 72-му кілометрі траси; і п'ятий - це сотий км - стела міста Міас.

Також пости введені в експлуатацію і успішно використовуються в обласному центрі, в містах Міас і Магнітогорськ. В даний час подібну систему проектують до установки в місті Златоусті.

За поточний рік по Челябінській області було складено більше 40 тисяч адміністративних матеріалів, які передбачають покарання за порушення, зафіксовані камерами відеофіксації. За допомогою відеокамер було розкрито понад 10 тяжких ДТП зі смертельними наслідками. Це ті випадки, коли, збиваючи пішохода, водій транспортного засобу тікав з місця події, сподіваючись уникнути відповідальності. Винуватців таких ДТП допомогли відшукати камери, які зафіксували державний номер порушника.

Деякі відмінно пам'ятають з парти: величина гальмівного шляху прямо пропорційна квадрату швидкості, поділеній на 10
Деякі відмінно пам'ятають з парти: величина гальмівного шляху прямо пропорційна квадрату швидкості, поділеній на 10. Таким чином, автомобілю, що рухається зі швидкістю 60 км / год, потрібно проїхати близько 36 метрів для повної зупинки.

Установка камер відеофіксації дозволяє вирішувати ряд додаткових завдань - виховання відповідальності і дисциплінованості водія, усвідомлення невідворотності покарання. Великий педагог А.С. Макаренко писав, що вихованість людини проявляється не тоді, коли він в суспільстві, а коли він один і його вчинок ніким не оцінюється. Потайки порушуючи швидкісний режим, рідкісний водій замислюється про можливі наслідки.

об'єктивно

Як позитивний момент, при фіксації порушення відеокамерою, можна відзначити відсутність конфліктної ситуації як такої, яка часом виникає між водієм та інспектором ДПС при складанні протоколу в звичайному порядку.

Відеокамери, що фіксують перевищення швидкісного режиму, як правило, розташовуються на аварійних ділянках доріг. І ми нагадуємо читачам, що згідно з поправками в ПДР і КоАП з 21 листопада цього року камери фіксуватимуть ще і виїзд на смугу зустрічного руху.

Крім фіксування порушень швидкісного режиму, камера визначає державний реєстраційний номер автомобіля і співвідносить його з базою даних на предмет розшуку, позбавлення власника посвідчення водія.

оперативно

Припустимо автомобіль, який зафіксувала відеокамера, визначили по базі, як що знаходиться в розшуку. У цій ситуації на допомогу інспекторам ДАІ приходить новітнє обладнання ГЛОНАСС і GPS, яким оснастили Центр Управління Нарядами.

У Центрі Управління Нарядами (Цун) на екран великого розміру в режимі реального часу передається сигнал з «маячків» всіх автомобілів ДПС, відображаючи їх точне місцезнаходження на карті. Оператору такої системи надходить повідомлення про розшукуваного автомобілі, він визначає по карті найближчий екіпаж ДПС і відправляє його на місце, координує розстановку інших екіпажів для блокування району. За такою ж схемою оперативно направляються екіпажі ДПС і до місць дорожньо-транспортних пригод.

За старою схемою відбувався наступний діалог чергової частини УГІБДД з екіпажами: на пульт чергового інспектора в УГІБДД надходив дзвінок про те, що трапилося подію, черговий по рації запитував найближчі до місця події екіпажі ДПС. Інспектори, в свою чергу, повідомляли черговому про своє місцезнаходження; так знаходився найближчий екіпаж. Але в житті все не можна передбачити. Інспектори, які несуть службу в заданому районі, в цей момент можуть доставляти правопорушників до чергової частини або бути зайняті оформленням іншого ДТП. І на пошук близького, а головне вільного патрульного автомобіля йшов час.

При функціонуванні нової системи, щоб знайти найближчий до місця НП екіпаж - досить подивитися на інтерактивну карту і зв'язатися з інспекторами по рації. Економиться дорогоцінний в таких випадках час. Також від швидкості передачі оперативної інформації патрульному екіпажу залежить результат розкриття злочинів «по гарячих слідах». Будь то вулична крадіжка або викрадення автомобіля з двору житлового будинку.

злагоджено

У Центрі Управління Нарядами знаходяться ще кілька моніторів. Вони видають зображення в режимі реального часу з камер відеоспостереження, встановлених на вулицях міста. Таким чином, при те, що трапилося дорожньо-транспортній пригоді або при вимкнули світлофори, оператор може своєчасно викликати екіпаж ДПС на цю ділянку дороги без попереднього дзвінка з боку потерпілих або дорожніх служб, для врегулювання ситуації.

В якості додаткових функцій системи можна назвати моніторинг завантаженості і аналіз аварійних ділянок доріг
В якості додаткових функцій системи можна назвати моніторинг завантаженості і аналіз аварійних ділянок доріг.

Потенціал цієї системи без перебільшення величезний. У перспективі розвитку планується скоординувати діяльність обласного центру Цун з системою автоматичного управління дорожнім рухом.

В автоматичному режимі система буде аналізувати завантаженість доріг і змінювати режим роботи світлофорів - збільшуючи або зменшуючи інтервал перемикання. Також закладена можливість введення і використання реверсивних смуг для руху.

Об'єднання можливостей інтерактивної супутникової системи ГЛОНАСС з міською системою відеоспостереження і камерами відеофіксації з федеральної траси М-5 - в єдину систему Цун, дозволить в масштабі області оперативно вирішувати проблеми викрадення, крадіжок та інших протиправних дій з використанням автотранспорту, своєчасно реагувати на зміни дорожньої ситуації, фіксувати, а головне - припиняти правопорушення і вчасно приймати рішення, що дозволяють підвищити рівень безпеки дорожнього руху.

Трохи про техніку

Відеокамера фіксує порушення і робить фотознімок, на якому чітко читається державний реєстраційний знак. Знімок відправляється на комп'ютер до інспектора і співвідноситься з базою даних, виявляючи, таким чином, власника ТЗ. Формується постанову по справі про адміністративне правопорушення і разом з фотографією автомобіля порушника і реквізитами для оплати штрафу відправляється власнику ТЗ листом, при цьому не важливо хто перебував за кермом.

Важливо пам'ятати, що водій, у якого є неоплачений штраф, не зможе пройти технічний огляд і виїхати за кордон РФ
Важливо пам'ятати, що водій, у якого є неоплачений штраф, не зможе пройти технічний огляд і виїхати за кордон РФ.

Ви отримали такий лист. Що робити? Оплатити, бажано з тієї квитанції, що є в листі. Корінець квитанції, щоб уникнути непорозумінь, краще зберегти. Перевірити наявність несплачених штрафів можна за серією та номером посвідчення водія .

Перевірка чуток

Модні нині сіточки на номерах не допомагають приховати державний номер від камери, а тепер за них ще й доведеться платити штраф (12.2, частина 2 - 5000 рублів або позбавлення прав від 1 до 3 місяців).

Лобове скло в компакт дисках тільки погіршить вам оглядовість, але не допоможе «засліпити» камеру.

Якщо проїхати дуже швидко камер не зафіксує перевищення, але не радимо перевіряти, тому як робочий діапазон камери до 280 км / ч.

«Сховатися» за що їхав не вийде - рухаються один за іншим автомобілі з перевищенням фіксуються окремо - так налаштована камера.

навігатор

В даний час в Челябінську введено в експлуатацію вісім стаціонарних постів відеофіксації з швидкостемірами:

  • а / д Меридіан - вул. Дзержинського
  • вул. Бр. Каширін - Свердловський пр. (Міст)
  • вул. Бр. Каширін - вул. 40 років Перемоги
  • вул. Автодорожня - Свердловський тракт
  • пр. Леніна - вул. Російська
  • пр. Леніна - а / д Меридіан (міст)
  • вул. Доватора - вул. Степана Разіна (міст)
  • вул. Худякова, д. №22 (за «лежачим поліцейським» в сторону дамби)

Планується установка десяти додаткових постів до кінця цього року. А в найближчій перспективі - «перекриття» всіх виїздів з міста стаціонарними постами камер відеофіксації. Місцезнаходження деяких з таких постів в оперативних цілях повідомлятися не буде. Відеокамери з цих постів також будуть включені в загальну систему Центру Управління Нарядами (Цун).

Таблиця штрафів за порушення, виявлені в автоматичному режимі:

ПОРУШЕННЯ ШТРАФ Проїзд на заборонний сигнал світлофора 700 рублів Порушення правил проїзду перехресть
100 рублів Виїзд на зустрічну смугу 5000 рублів Недотримання вимог дорожніх знаків і розмітки 100 рублів Неподання переваги пішоходам 800 рублів перевищення встановленої швидкості руху на 20 км / год, але не більше 40 км / ч 300 рублів перевищення встановленої швидкості руху на 40 км / ч, але не більше 60 км / ч 1000 рублів перевищення встановленої швидкості руху на 60 км / год і більше 2000 рублів

Матеріал журналу «Круїз-контроль».

Що робити?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей