* Политика новости » Банки »

* *

Така різна живопис

Сьогодні, в рамках проекту «Улюблена справа», IRK.ru вирішив побувати в гостях у іркутянкі Анжеліки Кравець. Вона створює чарівної краси вітражі зі скла і прикрашає інтер'єри дивовижними фресками.

Ми зустрілися з Анжелікою в її майстерні - крихітному приміщенні, заповненому склом різних кольорів і розмірів і готовими роботами. За словами нашої героїні, цього простору цілком достатньо, щоб творити. Ще в майстерні, звичайно ж, є муфельна піч - головний інструмент, необхідний для створення вітража в техніці фьюзинг. Але давайте про все по порядку.

Анжеліка отримала гарну художню освіту: спочатку закінчила Іркутське художнє училище, а потім надійшла в Красноярський художній інститут. Після закінчення вона влаштувалася працювати за профілем - стала дизайнером інтер'єрів. Але це було не зовсім те, Анжеліці хотілося займатися безпосередньо з матеріалом, відчувати його, працювати руками.

Дівчині завжди подобалися красиві скляні двері, вставки, тому вона вирішила майструвати вітражі. Художницю абсолютно не збентежило те, що вона ніколи не мала справи зі склом, і ні в училище, ні в інституті не було такого напрямку. Довелося починати з самих «низів», вчитися всьому з нуля. Анжеліка влаштувалася працювати в художню майстерню різьбярем по склу.

- Мене анітрохи не злякало відсутність досвіду, - розповідає наша героїня. - Мені завжди було цікаво вивчати щось нове з азів, дізнаючись на практиці, як це робиться. У моє завдання входила різання скла і викладання по готовому макету шматочків відповідного кольору. Мені відразу довелося робити складні проекти, так як не вистачало працівників. Першою моєю роботою став величезний вітраж розміром 2,5 на 1,5 метра. Мистецька освіта мені, звичайно, дуже в нагоді.

Пропрацювавши різьбярем скла півтора року і набравшись досвіду, Анжеліка вирішила почати самостійну діяльність і відкрила маленьку майстерню. Оскільки їй завжди подобалася техніка фьюзинг, наша героїня продовжила працювати саме в ній.

Назва «фьюзинг» походить від англійського дієслова to fuse - «плавити», але в Росії частіше вживають слово «спікання». Головний її принцип - термічна обробка скла при температурі від 600 до 900 градусів. В такому вітражі відсутні металеві з'єднання між стеклами.

- Технологія фьюзинг дуже цікава тим, що дає можливість комбінувати кілька кольорів і відтінків, сплавляючи різнокольорові шматочки скла між собою і додаючи багато дрібних деталей, - ділиться Анжеліка. - На прозорому склі розміщується багато кольорових скелець: покласти великий шматок, маленький, насипати крихт, придумати візерунок - при запіканні виходить насичений багатобарвний малюнок. Завдяки цьому також можна отримати різноманітну фактуру вітража.

При різному освітленні такий виріб виглядає абсолютно по-різному. Ще багато чого залежить від того, під яким кутом падає світло.

- Наприклад, електричне світло дає теплі, осінні відтінки, - пояснює майстриня, - природний - холодні. Якщо з'єднуються два типи освітлення - знову новий ефект. Світло взагалі грає розкішно, вітраж ніби світиться зсередини.

Процес створення вітража починається з ідеї - що на ньому має бути зображено. Потім потрібно розробити ескіз. Готовий макет роздруковується на папері і підкладається під скло-основу. І ось можна збирати картину.

Анжеліка Кравець:
- Шматочки скла прикріплюються на клей, щоб в процесі «малювання», бува, не зсувалися. Особиста хитрість: краще кріпити їх на лак для волосся. Плюс в тому, що тоді деталі приклеюються не дуже сильно, і їх досить просто можна відірвати і пересунути, якщо раптом щось не сподобалося.

Тепер наступний етап - запікання. Максимальний розмір скла, яке поміщається в муфельну піч Анжеліки, 120 на 60 сантиметрів. Усередині печі розташовується плита, на яку перед нагріванням потрібно насипати спеціальний розділовий порошок, щоб вони не припекло.

Хімічний склад скла в печі не змінюється, при високій температурі воно просто стає м'яким, і шматочки об'єднуються один з одним. Але скла розрізняються за своїм хімічним складом і фізичними властивостями. Наприклад, потрібно враховувати коефіцієнт температурного розширення: якщо спробувати спекти скла з різними значеннями КТР, в готовому виробі при застиганні з'являться тріщини.

Наприклад, потрібно враховувати коефіцієнт температурного розширення: якщо спробувати спекти скла з різними значеннями КТР, в готовому виробі при застиганні з'являться тріщини

Муфельна піч

При спіканні також можна змінювати форму виробу, створюючи об'ємні предмети - блюда, чаші, вази. Цей процес називається моллірування: скло під впливом температури і власної ваги поступово деформується, заповнюючи собою металеву форму, в яку воно поміщається.

Звичайно, вітражі бувають різної складності. Але в середньому, за підрахунками Анжеліки, потрібно 3 дні для виготовлення одного квадратного метра «скляної картини».

- Складніше викладати орнаменти, де багато симетричних деталей, які потрібно скрупульозно виточувати, - розповідає Анжеліка. - А при створенні інших картин можна дозволити собі більше «вольностей» і вільної творчості. Вітражі - це, по суті, живопис склом, але при цьому скляні картини виглядають куди об'ємніший, в них відчувається простір.

Ще одна складність роботи зі склом - постійно порізані пальці.

- У мене шкіра на пальцях була буквально в лахміття, навіть руки мити було боляче, - пригадує співрозмовниця. - Потім поступово прийшов досвід, і порізів стало менше. На ті, які з'являються до сих пір, я вже й не звертаю уваги - звикла. А спочатку страшно було.

У нас в Іркутську зовсім небагато таких майстрів, як Анжеліка, які виконують вітражі в техніці фьюзинг. Хоча, за словами нашої героїні, різати скло можна навчитися буквально за пару днів.

Анжеліка Кравець:
- Картинку може повторити тільки що прийшов чоловік, в перший раз взяв у руки склоріз. Але створювати власні твори досить складно, якщо людина не вміє малювати і, тим більше, не має художнього смаку. Тут приблизно так само, як вчитися живопису: правила показали, навчили змішувати фарби, робити мазки, а в іншому - тільки практика і здатність людини до естетичного сприйняття. Різниця лише в тому, що творить не фарбами, а склом.

Крім вітражів, Анжеліка ще займається фресками. Спочатку цим терміном називали живопис по сирій штукатурці, але в даний час фресками називають практично будь-яку стінну живопис, незалежно від її техніки. Наша героїня воліє об'ємні зображення.

- Фресками я почала займатися, коли робила ремонт будинку. Коли відновлювала стелю, мені спало на думку: як було б здорово його НЕ вирівнювати. В той момент я навіть не замислювалася, фреска це буде чи ні. Просто поляпала грунту, пальчиком поводила і зрозуміла - так я ж талант! - посміхається Анжеліка. - Після цього випадку мені стало цікаво попрактикуватися ще. Спочатку тренувалася на невеликих роботах, потім перейшла до більш масштабним. Моя перша робота - східний пейзаж на всю стіну.

Зазвичай Анжеліка спочатку малює олівцем малюнок на стіні. Потім малюнок обводиться спеціальними акриловими або будь-якими іншими будівельними сумішами, які і надають роботі обсяг і форму. Після висушування майбутня фреска покривається миється білою фарбою, а поверх цього шару наноситься фарба на водній основі.

Коли картина знову висихає, залишається тільки вологою ганчірочкою зняти фарбу з поверхні, в прожилках ж вона залишається.

Анжеліка Кравець:
- Тобто до протирання ганчіркою картина виглядає як одноколірні пляма - зафарбована в один тон стіна. Відтінки виходять за рахунок того, що частина фарби знімається з поверхні, а частина залишається в прожилках. Після цього потрібно тільки покрити готовий твір морилкою або лаками.

На моє запитання про те, чи трапляються періоди відсутності натхнення, майстриня відповіла, що не звикла довго перебувати в пригніченому настрої і не діяти. У неї дуже прагматичний і, треба сказати, ефективний підхід.

- Як стимулювати творчий процес? Ви знаєте, дуже просто - фінансово, - сміється Анжеліка. - Ти усвідомлюєш, що жити тобі на щось треба, тому береш себе в руки і сідаєш працювати. Без самодисципліни, я вважаю, нікуди, навіть в такій справі, як мистецтво і творчість. Адже талант - це всього лише 10% успіху, а інші 90% - старанність і працю.

Дорогі читачі, якщо ви займаєтеся чимось оригінальним, у вас цікава професія або захоплення, пишіть нам за адресою [email protected] , І ми про вас розповімо в рамках проекту « Улюблену справу ».

Як стимулювати творчий процес?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей