* Политика новости » Банки »

* *

О шостій цегли:

  1. НАМ ПИШУТЬ
  2. Інтелектуальна гуманітарка
  3. Леготехнологіі в приватній практиці

НАМ ПИШУТЬ   Всі українські першокласники 1 вересня отримають безкоштовні набори LEGO

НАМ ПИШУТЬ

Всі українські першокласники 1 вересня отримають безкоштовні набори LEGO. Про меморандумі, підписаному датським фондом The LEGO Foundation і відомством Лілії Гриневич, пише сайт Міносвіти, говорить сама пані міністр.

Тим, що конструктор порадує першокласників, можна не сумніватися, але навіщо самій компанії робити такий щедрий подарунок і чи потрібен він школам? Як конструктори впишуться в освітній процес і наскільки корисні у навчанні та розвитку? І взагалі, чи раді українські вчителі, що їм тепер потрібно грати з учнями в кубики, а не читати разом з ними розповіді Біанкі або казки Толстого?

Маргарита ГОРАЙ, Київ, мама майбутнього першокласника

Міносвіти продовжує впроваджувати в життя свою програму з реформування школи. Модель, що отримала гучну назву «Нова українська школа», яка має на увазі 12-річне навчання, а головну свою мету артикулює не просто як комплекс знань, отриманий школярем, а як здатність цими знаннями оперувати, користуватися ними в житті, стартує вже з наступного навчального року .

Так навчають за допомогою Lego дітей в африканській школі

Можна подумати, що раніше випускник школи, який отримав середню освіту, не міг лічити про себе, читати книжки, міркувати про фізичні явища навколишнього світу, мати уявлення про географію Землі і багато що таке, що всі ми в тій чи іншій мірі застосовуємо на практиці. У всякому разі зросли покоління нормальних, здається, людей, що створили сім'ї, які народили дітей, що побудували кар'єру, стали в т. Ч. І біля керма держави. Як же їм вдалося це зробити? Виходить, всупереч отриманим навичкам?

Реформатори упираються в тезі, що раніше було не те, тепер же буде щось. І вже готові наочно продемонструвати батькам, як запрацює ця сама «нова школа» з 1 вересня. Причому перші цеглини в будівництво свіжоспеченої системи вже покладені. З них і почнемо.

Інтелектуальна гуманітарка

Бадьора новина, яку трактували як привід для гордості і однозначну перемогу, - підписання угоди з LEGO Foundation і використання продукції бренду, популярних конструкторів, в навчальному процесі, деякий час була інформаційним хітом на сайті міністерства.

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки, прямо заявляла, що допомога The LEGO Foundation цінна, тому як їх посібники допоможуть дітям кожної української школи сприймати викладений учителем матеріал інтерактивно, цікаво і наочно. Також в накладі не залишаться і наставники, адже з наборами Lego легко стимулювати дітей до навчання, робити це в доступній ігровій формі.

Правда, всі ці славослів'я на адресу бренду часом сприймалися як неприкрита реклама інтелектуальних іграшок, які в загальному в додаткових уявленнях і не потребують.

Думаю, сьогодні рідко зустрінеш батька, який не був би знайомий з продукцією Lego. Їх набори (починаючи від мінімальної кількості деталей і персонажів до значних боксів для зведення іграшкового міста), які доповнюють один одного і стоять для окремих наших сімей цілий статок, частенько просять в подарунок дитсадку і молодші школярі. Щоб до конструювання проявили інтерес і дівчатка, виробник придумав серію Lego Friends, де можна звести піцерію, парк атракціонів, магазин, спортивний центр, лікарню і ще багато чого цікавого.

Але ці набори - їх ціна коливається від 200 до 2,5 тис. Грн. (Хоча і це не межа) - залишені на розсуд і гаманець батьків. Держава ж в особі пані Гриневич і освітнього центру, про який згадувалося вище, в День знань всім першокласникам вручить по набору «Шість цеглинок», а кожен перший клас отримає вже в загальне користування конструктор LEGO Play Box. Підкреслюється, що подібна інтелектуальна гуманітарна допомога надана Україні абсолютно безкоштовно.

Комплекти ці везуть з Данії. Перший вантажівка з наборами для 100 шкіл уже прибув. Всього ж планується оснастити такими конструкторами 17 тис. Навчальних закладів по всій країні. Шляхом нескладних обчислень з'ясовуємо, що буде потрібно ще 170 ходок, щоб завезти весь обіцяний першокласникам вантаж. А це означає, що навіть якщо Україна кожен день буде приймати по одній вантажній машині конструкторів, на 1 вересня набори все одно не встигнуть потрапити в школи. Мінімум доберуться туди до кінця жовтня. І це при самому оптимістичному сценарії.

Ні, в Києві вони, звичайно, будуть, це безсумнівно - не можна ж псувати картинку і статистику, а ось де-небудь в сільській школі Західної України або в селищі міського типу на сході країни їх в строк не виявиться. Робимо висновок, що хтось із першокласників буде обділений. Але, запевняють в міністерстві, протягом 2018-2019 навчального року всі конструктори братимуть участь в процесі навчання.

Тим більше що підготовча база готова: фахівці The LEGO Foundation провели тренінги з впровадження ігрових методів навчання для 700 педагогів (вчителі, заступники директорів, психологи). Всього ж відбулося, як зазначає відомство, 25 тренінгів в 20 регіонах України.

А тепер давайте ближче розглянемо і оцінимо важливість і вагу подарунків, які, за словами все тієї ж пані міністра, зроблять процес навчання по-новому, сучасним. Всю потрібну нам інформацію можна знайти на офіційному сайті фонду (legofoundation.com). Тут окреслені завдання організації, принципи роботи, програми, які б мотивували і навчальні ролики, наведені приклади успішного застосування продукції бренду в дошкільній і шкільній освіті. А також позначені спільноти, які співпрацюють в рамках програми The LEGO Foundation - «Шість цеглинок».

З фондом пов'язані школи, садочки та освітні центри чотирьох країн: Данії, Мексики, Південної Африки та України - як бачимо, вибір невеликий. До слова, саме в ПАР, в невеликому селищі Аттеріджвілль недалеко від Йоганнесбурга, десять років тому цей великомасштабний проект стартував і став тією самою майданчиком, де удосконалювалися методики, після чого вони опинилися затребувані і у нас.

Втім, продукція і програма фонду реалізуються в Україні з 2010 року та підвищують якість раннього навчання в шести десятках дитячих садків Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра. З цього року до дитсадкам підключили і школи.

А тепер перейдемо до наших цеглин. Що ж це таке? Якщо ви думаєте, що це щось інноваційне, надзвичайно складний пристрій, для освоєння якого і була потрібна допомога закордонних тренерів, які навчили наших вчителів, щоб ті передали знання своїм підопічним, то помиляєтеся. Це просто прямокутні деталі - цеглинки різних кольорів, з яких будь-який дво- або трирічна дитина здатний спорудити вежу, ворітця або скласти куб.

Але якщо вирішите, що це весь потенціал конструктора, - ви знову промахнулися. Адже це не просто цеглинки, а мало не бомба інтелектуального дії. У буклетах, які додаються до програми (вони представлені на чотирьох мовах, включаючи українську), написано, що з шести цегли можна придумати 18 ігор і 23 випробування для команд. Грати в міні-набір методисти пропонують індивідуально, в парі і в групі (до 50 осіб).

До слова, не знаю, як Лілію Гриневич, але особисто мене збентежила вже головна картинка буклету. На ній зображена дитина, який ну ніяк не виглядає школярем (у нас в перший клас приймають в 6-7 років), - детсадовец, не старше.

Початкові завдання також викликають подив. Дітям пропонується провести деякі маніпуляції з цеглинками: перемішати їх з закритими очима, підняти над головою. Далі йдуть запитання вчителя. Якого кольору ваш цеглинка? Якого кольору інші цеглинки? Чи зможете розкласти цеглинки за кольорами веселки?

Дозвольте, але всі ці завдання діти виконують в середній і старшій групах дитячого саду. Не всі, звичайно, садки працюють з Lego, але є маса вітчизняних, недорогих аналогів конструкторів, мозаїк, спеціальних паличок, пластмасових кубиків і т. Д., Які використовуються для навчання та гри. А знання про колір, обсязі, співвідношенні маси, розмірів діти отримують в юному віці згідно з державною програмою, розробленою спеціально для кожної групи дитячого садка.

А зараз що нам пропонують? Багато сучасні діти, вступаючи в перший клас, як показує досвід, вже вміють читати, роблять нескладні математичні обчислення в розумі, на мобільних телефонах і планшетах розкладають головоломки, розписують вази, грають в кульки і тетріс, т. Е. Про колір, форму, кількості мають більш ніж вагоме уявлення.

На думку спадає приклад з моєю дочкою - тоді ще чотирирічною дівчинкою, яка вразила гуляла поруч жінку тим, що уточнила: весна буває календарна і кліматична. Це я до того, що навіть такі нюанси з занять «ознайомлення з природою» наші діти прекрасно розрізняють.

А ми їх будемо знову вчити розкладати цеглинки за кольорами, підкидати деталі і ловити їх руками, переступати через збудований куб вперед-назад, вправо і вліво (такі способи використання конструктора пропонують навчальні відеоролики на сайті). Чи це не нонсенс? Все чудово, креативно, але це зовсім не шкільний рівень. Тоді для чого потрібна нам така програма? Це і є приклад євроінтеграції в вітчизняну освіту?

Леготехнологіі в приватній практиці

Але ж про наслідки впровадження західних стандартів, спрощення шкільних програм, вилучення цілого пласта знань, а натомість спрощення всього, що тільки можливо, говорять багато батьків, стурбовані тим, що їхні діти явно недоотримують інформацію з предметів, якій легко оперував кожен радянський школяр.

І в даному випадку програма «Шість цеглинок» стає яскравим негативним прикладом і ще одним підтвердженням несистемного, однобокого підходу до реформування навчання вже на перших етапах - в початковій школі.

А тепер кілька слів про інше подарунок - конструкторі Play Box. Ну, це вже набір грунтовний, деталей тут значно більше, ніж в першому. Але знову постає запитання у тих, хто не з чуток знайомий зі школою. Про всі говорити не буду. Візьмемо як приклад спеціалізовану школу №82 Шевченківського р-ну Києва. Класи, в яких займаються першокласники, прямо скажемо, камерні, тут не завжди вистачає місця, щоб речі розкласти (спортивну форму і змінне взуття) та одяг розвісити. А як, питається, діти гратимуть конструктором? За партами?

Тобто кожного учня вчитель виділить кілька деталей з великого ящика з набором. І що ж запропонує зробити? Деталі-то у всіх різні. Тому що набір один, а дітей - чоловік тридцять. Чи означає це, що вчителі будуть просити батьківський комітет докупити набори або зобов'яже школярів приносити деталі з дому? Адже тільки так весь клас буде працювати в однакових умовах і з ідентичними комплектами. Але знову навантаження ляже на плечі батьків, які і так щомісяця вносять гроші на фонд класу і школи (окрема графа витрат).

Ця сума витрачається на побут, як-то: питну воду, покупку туалетного паперу, подарунки дітям на свята, оплату праці прибиральниці. До відома чиновників з міністерства - придбання зошитів, підручників, посібників (наприклад, комплектів з англійської мови, куди входять підручник і робочий зошит, за 320 грн.) Оплачується батьками окремо. Просто тому, що відомство не постачає школи потрібними для навчання посібниками, а заняття проводити треба.

Боюся, щось подібне виникне і з конструкторами. Втім, треба визнати, що вони впроваджуються в життя дітей дуже активно. Це і справді чудове і повчальне проведення часу. У великих містах є навчальні курси для дітей різного віку з робототехніки і конструювання, основний матеріал якого - конструктори Lego. Також набори можна побачити в деяких школах, на позакласних (додаткових) заняттях з «леготехнологіі», де вчителі працюють з авторськими методиками.

Безперечно, моделювання, а це підтверджують і педагоги, - прекрасна можливість навчання школярів елементам конструювання, розвитку їх технічного мислення, здатності до творчої роботи. І чим старше стає дитина, тим більше деталей підключаються до процесу складання, використовуються складні схеми і додаткові механізми, що приводять предмет (фігурку) в рух.

Якщо подивитися, як проводяться такі приватні заняття, то видно, що дітей в групі мало, максимум 8-10: індивідуальний підхід - головна умова уроку; деталі не обмежені одним набором; в подальших етапах вдосконалення роботи передбачено підключення комп'ютерних технологій.

Нічого подібного, зі зрозумілих причин, загальноосвітня школа, звичайно, не може надати, навіть незважаючи на наявність «шести цеглинок» у кожного учня або цілого легобокса на клас.

А раз так, не потрібно з таким завзяттям кидатися на європейські програми, вважаючи будь-яку співпрацю з закордонними освітніми центрами та фондами панацеєю для багатостраждального українського шкільництва. І не варто з такою люттю перекреслювати старовинні шкільні традиції, коли першокласникам мого дитинства дарували на урочистій лінійці буквар, а вже моїм дітям - читанку.

Книга (енциклопедія, казки або словник) - кращий подарунок в будь-який час і в будь-якій державі. А ось безкоштовні конструктори, та ще й не за віком, повірте, не додають впевненості батькам і вчителям щодо якості і головне - цілей анонсованих реформ.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Тим, що конструктор порадує першокласників, можна не сумніватися, але навіщо самій компанії робити такий щедрий подарунок і чи потрібен він школам?
Як конструктори впишуться в освітній процес і наскільки корисні у навчанні та розвитку?
І взагалі, чи раді українські вчителі, що їм тепер потрібно грати з учнями в кубики, а не читати разом з ними розповіді Біанкі або казки Толстого?
Як же їм вдалося це зробити?
Виходить, всупереч отриманим навичкам?
Що ж це таке?
Якого кольору ваш цеглинка?
Якого кольору інші цеглинки?
Чи зможете розкласти цеглинки за кольорами веселки?
А зараз що нам пропонують?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей