* Политика новости » Банки »

* *

Будинки-примари: гуляємо по покинутим будівлям Єкатеринбурга - новини Єкатеринбурга E1.ru

 1. Будинки-примари: гуляємо по покинутим будівлям Єкатеринбурга Ми вирішили на хвилиночку уявити себе...
 2. Будинки-примари: гуляємо по покинутим будівлям Єкатеринбурга

Будинки-примари: гуляємо по покинутим будівлям Єкатеринбурга

Ми вирішили на хвилиночку уявити себе «сталкерами» або індустріальними туристами і прогулятися по знаменитих покинутим будівлям Єкатеринбурга. Повз одних ми проїжджаємо мало не кожен день по дорозі на роботу, а інші не так просто відшукати у дворах Єкатеринбурга. Хтось байдужий до подібних об'єктів, а є ті, кого таємничі занедбані будівлі притягують, - так ось ми з другої категорії. Чи готові пограти в «сталкерів» разом з нами? Вперед!

Покинутий конструктивізм в провулку Банківський

У центрі Єкатеринбурга, буквально за мерією (у влади під носом), стоїть покинутий пам'ятник архітектури. У провулку Банківський розташувався будинок в стилі конструктивізму - будинок Держстраху.

- Будівля Держстраху датується 1926-1929 роками, архітектор Валёнков. Ця будівля до війни орендував «Союзхлеб». Потім туди заїхав Свердловський завод медичних препаратів, вони так і залишилися власниками, мені здається, - розповідав Е1.RU головний спеціаліст Управління державної охорони об'єктів культурної спадщини Свердловської області Ігор Данилов.

Стела залишилася від медичного заводу. Стела залишилася від медичного заводу

У саму будівлю не потрапити, входи закриті гратами, хоча, як то кажуть, хто хоче, той завжди знайде - і в Мережі гуляють фотографії внутрішнього оздоблення. Але, можливо, вони були зроблені ще до того, як закрили всі лазівки в будинок.

Так будівля виглядає всередині.

Зараз до пам'ятника архітектури навіть водять екскурсії, ось, наприклад, фото з одного з недавніх.

Школа авторських екскурсій розробила маршрут, який йде якраз через цю будівлю в стилі конструктивізму. Школа авторських екскурсій розробила маршрут, який йде якраз через цю будівлю в стилі конструктивізму

Багатоповерхівка на Чапаєва

Цей багатоповерховий будинок ми знайшли, коли робили чергову серію рубрики «Вулиці нашого міста» . На вулиці Чапаєва, у дворах, варто шестиповерховий покинутий будинок. Здається, що він зроблений в стилі конструктивізму, але пам'ятником він не є, більш того, в наступному році його збираються знести.

Здається, що він зроблений в стилі конструктивізму, але пам'ятником він не є, більш того, в наступному році його збираються знести

- Його довго не зносять, бо під будинком проходить дуже багато комунікацій, але знос призначений вже на наступний рік, - пояснили Е1.RU в адміністрації Ленінського району.

В окрузі стоять схожі будинки, правда, житлові. Про один з них - місцевий житель, а до того ж історик, розповів, що ці будинки будували полонені німці.

Двері в під'їзди законсервовані, але хто шукає, той завжди знайде, тому любителі занедбаних будівель напевно обійшли там все шість поверхів. Двері в під'їзди законсервовані, але хто шукає, той завжди знайде, тому любителі занедбаних будівель напевно обійшли там все шість поверхів

Палац дитячої творчості на компресорних

Цей палац теж доживає свої останні дні - на його місці збираються побудувати 16-поверховий будинок, про це стало відомо під час об'їзду Жовтневого району з Олександром Якобом.

Цей палац теж доживає свої останні дні - на його місці збираються побудувати 16-поверховий будинок, про це стало відомо  під час об'їзду Жовтневого району з Олександром Якобом

Будівля, в якому раніше займалися діти, стоїть на вулиці Латвійської вже більше 60 років. Його площа - близько 1 600 квадратних метрів. У новій будівлі, яке виникне на цьому місці, буде вбудовано-прибудоване приміщення. За попередньою інформацією, це буде Палац технічної творчості.

- Площа нового приміщення повинна бути не менше, а може, і більше цієї, - зазначив раніше сіті-менеджер Олександр Якоб, доручивши узгодити проект 16-поверхівки з Головархітектурою.

Будинок дитячої творчості на Радянській

Схожа доля у будинку дитячої творчості в Піонерському районі. його теж збираються зносити і будувати на його місці багатоповерховий будинок.

Занедбаний будинок стоїть на вулиці Радянській.

Фабрика при садибі Жолобова

На вулиці Жовтневої Революції варто красива садиба Жолобова - на будівлю ніби одягли корону , І він є пам'яткою архітектури. А за садибою варто ще один пам'ятник, правда, цю споруду на пам'ятник не дуже схоже - напіврозвалений покинутий будинок зараз продають.

А за садибою варто ще один пам'ятник, правда, цю споруду на пам'ятник не дуже схоже -  напіврозвалений покинутий будинок зараз продають

За словами історика Рустама Бікбова, можливо, саме тут була фабрика одного з власників садиби Жолобова - Фахретдінов Богатіева.

- Документальних відомостей у мене немає. За моїми припущеннями, це цукеркова фабрика Богатіева. Про це, якщо не зраджує пам'ять, мені розповідала одна з родичок - нащадків купців, на жаль, уже покійна, - розповів Е1.RU Рустам Бікбов.

Рустам розповів, що перш там могло перебувати меблеве заклад братів Галкін. А в перелік об'єктів культурної спадщини Свердловської області зазначено, що це госпбудівлі, до того ж перебудовані.

В розпорядчої дирекції Мингосимущества пояснили, що будівля перебудовували близько п'яти разів.

- Там є кілька періодів будівництва, якийсь час будівля була житлове. Сама рання споруда в XIX столітті, але від неї залишився тільки фундамент, а решта - все пізніше будівництво. Там близько п'яти періодів перебудови, - пояснили Е1.RU в розпорядчої дирекції Мингосимущества Свердловської області.

RU в розпорядчої дирекції Мингосимущества Свердловської області

Кінотеатр «Темп»

Відомо, що Уралмаш будувався як Соцмістечко і одним з найпопулярніших кінотеатрів серед уралмашевцев був кінотеатр «Темп». Його побудували в 1931-1932 роках.

«Кілька десятиліть, аж до побудови кіноконцертного комплексу« Космос »(1967 р),« Темп »по праву вважався кращим в місті кінотеатром. Перший в Свердловську звуковий, перший широкоекранний, перший широкоформатний. Всі нові кінофільми демонструвалися спочатку в ньому, а потім вже в інших кінотеатрах Свердловська. Тільки в «Темпі» та «Космосі» демонстрували фільми Міжнародного московського кінофестивалю. Проходили і так звані тижні французького або італійського кіно », - сказано на сайті urban3p.ru.
У 2011 році в будівлі була сильна пожежа . П ожарние приїжджали сюди і в минулому році , Коли будівля знову загорілося.

П  ожарние приїжджали сюди і в минулому році  , Коли будівля знову загорілося

Покинута школа по сусідству

Пліч-о-пліч з кінотеатром варто покинута школа - 22 Партз'їзду, 8.

Забутий садок на Вторчермета

Прихований за рясної зеленню на вулиці Агрономічної, зачаївся старенький дитячий садок. Руїни виглядають досить моторошно (хоча, як і більшість будівель в нашій добірці).

«Кам'яний двоповерховий будинок, колишній дитячий садок. Побудований приблизно в 1950-і роки. Занедбаний - з 2005-го. Судячи із зовнішнього вигляду, будівля реконструювалося », - зазначено на сайті urban3p.ru.

ru

Млин Борчанінова-Первушина біля залізничного вокзалу

Одне з найкрасивіших будівель міста - млин Борчанінова-Первушина стоїть навпроти залізничного вокзалу. Незвичайна архітектура привертає увагу.

Як розповідають історики, цей млин будували за останніми канонами - обладнання привозили з-за кордону.

- Фабрика була зроблена за вищим класом. Він [Борчанінов] об'їздив всю Європу, щоб закупити найкраще обладнання, за ним бігали агенти компаній, щоб він саме у них викупив обладнання для своєї фабрики. Але, на жаль, Борчанінов загинув при будівництві цієї самої фабрики в 1907 році, - розповідав Е1.RU науковий співробітник Музею історії Єкатеринбурга Євген Бурденко.

сам Борчанінов жив на вулиці 8 Марта , В гарному будинку, багато прикрашеному ліпниною. Будинок стоїть там і зараз, правда, як і підприємство, пустує. А саму старовинний млин готують до реконструкції, поруч з нею хочуть побудувати нові будівлі, в тому числі висотні.

А саму старовинний млин  готують до реконструкції, поруч з нею хочуть побудувати нові будівлі, в тому числі висотні

Деякі бачать на фасаді будівлі космонавтів в скафандрах. Деякі бачать на фасаді будівлі космонавтів в скафандрах Поруч з млином стоїть готель.

Дитячий будинок на Хіммаш

Вирушаємо в іншу частину міста - подалі від центру в район Хіммаш. Тут поруч з Казанським храмом стоїть наполовину занедбаний будинок дитячого будинку.

Тут поруч з Казанським храмом стоїть наполовину занедбаний будинок дитячого будинку

Раніше це був один з найбільших дитячих будинків міста, а зараз від одного з корпусів залишилися тільки стіни та діряві дах і підлогу (в цій частині установи була їдальня). Покинуте місце приваблює підлітків, може бути, своєю таємничістю - стіни розмальовані графіті, а вікна і двері не забиті, можна вільно бродити по будівлі (але ми не радимо, звичайно).

В іншому корпусі знаходиться наркологічне відділення психіатричної лікарні № 6 (перехід між корпусами будували дитбудинку). Тому весь комплекс відноситься до Міністерства охорони здоров'я.

- Цей дитячий будинок з'явився тут в 30-і роки. Тут виховувалися діти репресованих. Після тут працювала виправна колонія, - пояснила Е1.RU директор музею «Уралхиммаш» Наталія Лазукова.

RU директор музею «Уралхиммаш» Наталія Лазукова

В цьому корпусі знаходиться лікарня. В цьому корпусі знаходиться лікарня А ось покинутий корпус.

Мадрид на Уралмаші

Шматочок Іспанії на Уралі знаходиться в районі Уралмаш на площі Першої п'ятирічки.

- Ця будівля будувалося в 1937 році, ми підтримували Іспанію - іспанських робітників, які воювали проти фашизму. Була така блага думка: ми побудуємо красива будівля і запросимо сюди тих, хто в Іспанії жити не може, тому що їх там знищують. Спочатку Мадрид будувався як багатоквартирний будинок для іспанців, але дуже швидко цю ідею прикрили, бо на Урал іспанців вивозити - погана ідея. Потім з цієї будівлі зробили готель. А потім зробили житловий будинок. Зараз він, на жаль, потихеньку руйнується, але адміністрація міста якийсь проект готує, здається, намагаються відновлювати, - розповіла Е1.RU раніше завідуюча музеєм РГППУ Олена Максимовська.

Готель є об'єктом культурної спадщини федерального значення - і теж варто покинутій. Готель є об'єктом культурної спадщини федерального значення - і теж варто покинутій

Уралмашевци розповідають, що «Мадрид» раніше більше був схожий на гуртожиток, а не на готель, хоча архітектура будівлі велична, а всередині досі збереглася шикарна парадні сходи з вазами.

Симановская млин біля Макарівського моста

Навколо млини, яка стоїть біля Макарівського моста, зараз піднялася великий галас, а біля її підніжжя розгорнулася будівництво. Градозащітнікі обурені - пам'ятник архітектури, старовинний млин руйнують! Екскаватор дійсно «відкусив» частина будівлі, але, за результатами експертизи, цей прибудовах не є пам'ятником.

Млин стоїть на березі Исети.

Ми вже розповідали про історію цієї будівлі і навіть знайшли робітницю, яка працювала на мукомольном заводі.

У липні 1884 року на лівому березі річки Ісеть у Крівцовского моста (нині Макарівського) купець Ілля Симанов відкрив грандіозну на ті часи Іванівську парову вальцевого млин. Кам'яна шестиповерхова млин була оснащена багатьма технічними нововведеннями. Її будівля досі радує око жителів Єкатеринбурга і знаходиться під охороною держави.

Її будівля досі радує око жителів Єкатеринбурга і знаходиться під охороною держави

Компанія УГМК будує тут елітне житло.

Лікарня в Зеленій Гаю

Остання в нашому списку одна з найзнаменитіших «заброшек» міста - лікарня в Зеленій Гаю.

Таємниче будівля не обходять стороною індустріальні туристи, та й в інформаційній порядку воно спливає досить часто. Наприклад, нерідко всередині будівлі що-небудь підпалюють, і до занедбаної лікарні мчать пожежні.

Остання пожежа тут був на початку цього тижня. Остання пожежа тут був на початку цього тижня

Клінічна лікарня швидкої допомоги була побудована в 1938 році і є пам'ятником архітектури, правда, зараз від нього залишилися практично одні руїни.

Комплекс поєднує в собі функціональну конструктивістську основу в міксі зі сталінською неоклассикой. Багато архітекторів говорять про те, що якість архітектури будівлі можна оцінити по тому, наскільки красиво воно руйнується.

- Лікарня - це взагалі шедевр, це вже пізніше вона була обліплена цим сталінським ампіром. Там великі вікна, хороші коридори, планування досить функціональна. Зверху там є і галерея, і балюстрада, - розповів Е1.RU архітектор Борис Демидов.

зараз лікарню виставили на продаж , Причому вже не в перший раз.

зараз  лікарню виставили на продаж  , Причому вже не в перший раз

Режисери фільмів жахів могли б придивитися до цієї будівлі. Режисери фільмів жахів могли б придивитися до цієї будівлі

Текст: Марія ІГНАТОВА
Олексій ЗАРЕЦЬКИЙ, Артем Устюжаніна, Олена ГРОМОВА, Дмитро ЄМЕЛЬЯНОВ, Марія Трапезникова, Тетяна Уфімцева / E1.RU; Тетяна Мосунова; читачка Е1.RU Ольга; urban3p.ru; ІА «Нічні новини», Віктор ПОПОВ
Відео: Максим БУТУСОВ, Марія ІГНАТОВА / Е1.RU

Будинки-примари: гуляємо по покинутим будівлям Єкатеринбурга

Ми вирішили на хвилиночку уявити себе «сталкерами» або індустріальними туристами і прогулятися по знаменитих покинутим будівлям Єкатеринбурга. Повз одних ми проїжджаємо мало не кожен день по дорозі на роботу, а інші не так просто відшукати у дворах Єкатеринбурга. Хтось байдужий до подібних об'єктів, а є ті, кого таємничі занедбані будівлі притягують, - так ось ми з другої категорії. Чи готові пограти в «сталкерів» разом з нами? Вперед!

Покинутий конструктивізм в провулку Банківський

У центрі Єкатеринбурга, буквально за мерією (у влади під носом), стоїть покинутий пам'ятник архітектури. У провулку Банківський розташувався будинок в стилі конструктивізму - будинок Держстраху.

- Будівля Держстраху датується 1926-1929 роками, архітектор Валёнков. Ця будівля до війни орендував «Союзхлеб». Потім туди заїхав Свердловський завод медичних препаратів, вони так і залишилися власниками, мені здається, - розповідав Е1.RU головний спеціаліст Управління державної охорони об'єктів культурної спадщини Свердловської області Ігор Данилов.

Стела залишилася від медичного заводу. Стела залишилася від медичного заводу

У саму будівлю не потрапити, входи закриті гратами, хоча, як то кажуть, хто хоче, той завжди знайде - і в Мережі гуляють фотографії внутрішнього оздоблення. Але, можливо, вони були зроблені ще до того, як закрили всі лазівки в будинок.

Так будівля виглядає всередині.

Зараз до пам'ятника архітектури навіть водять екскурсії, ось, наприклад, фото з одного з недавніх.

Школа авторських екскурсій розробила маршрут, який йде якраз через цю будівлю в стилі конструктивізму. Школа авторських екскурсій розробила маршрут, який йде якраз через цю будівлю в стилі конструктивізму

Багатоповерхівка на Чапаєва

Цей багатоповерховий будинок ми знайшли, коли робили чергову серію рубрики «Вулиці нашого міста» . На вулиці Чапаєва, у дворах, варто шестиповерховий покинутий будинок. Здається, що він зроблений в стилі конструктивізму, але пам'ятником він не є, більш того, в наступному році його збираються знести.

Здається, що він зроблений в стилі конструктивізму, але пам'ятником він не є, більш того, в наступному році його збираються знести

- Його довго не зносять, бо під будинком проходить дуже багато комунікацій, але знос призначений вже на наступний рік, - пояснили Е1.RU в адміністрації Ленінського району.

В окрузі стоять схожі будинки, правда, житлові. Про один з них - місцевий житель, а до того ж історик, розповів, що ці будинки будували полонені німці.

Двері в під'їзди законсервовані, але хто шукає, той завжди знайде, тому любителі занедбаних будівель напевно обійшли там все шість поверхів. Двері в під'їзди законсервовані, але хто шукає, той завжди знайде, тому любителі занедбаних будівель напевно обійшли там все шість поверхів

Палац дитячої творчості на компресорних

Цей палац теж доживає свої останні дні - на його місці збираються побудувати 16-поверховий будинок, про це стало відомо під час об'їзду Жовтневого району з Олександром Якобом.

Цей палац теж доживає свої останні дні - на його місці збираються побудувати 16-поверховий будинок, про це стало відомо  під час об'їзду Жовтневого району з Олександром Якобом

Будівля, в якому раніше займалися діти, стоїть на вулиці Латвійської вже більше 60 років. Його площа - близько 1 600 квадратних метрів. У новій будівлі, яке виникне на цьому місці, буде вбудовано-прибудоване приміщення. За попередньою інформацією, це буде Палац технічної творчості.

- Площа нового приміщення повинна бути не менше, а може, і більше цієї, - зазначив раніше сіті-менеджер Олександр Якоб, доручивши узгодити проект 16-поверхівки з Головархітектурою.

Будинок дитячої творчості на Радянській

Схожа доля у будинку дитячої творчості в Піонерському районі. його теж збираються зносити і будувати на його місці багатоповерховий будинок.

Занедбаний будинок стоїть на вулиці Радянській.

Фабрика при садибі Жолобова

На вулиці Жовтневої Революції варто красива садиба Жолобова - на будівлю ніби одягли корону , І він є пам'яткою архітектури. А за садибою варто ще один пам'ятник, правда, цю споруду на пам'ятник не дуже схоже - напіврозвалений покинутий будинок зараз продають.

А за садибою варто ще один пам'ятник, правда, цю споруду на пам'ятник не дуже схоже -  напіврозвалений покинутий будинок зараз продають

За словами історика Рустама Бікбова, можливо, саме тут була фабрика одного з власників садиби Жолобова - Фахретдінов Богатіева.

- Документальних відомостей у мене немає. За моїми припущеннями, це цукеркова фабрика Богатіева. Про це, якщо не зраджує пам'ять, мені розповідала одна з родичок - нащадків купців, на жаль, уже покійна, - розповів Е1.RU Рустам Бікбов.

Рустам розповів, що перш там могло перебувати меблеве заклад братів Галкін. А в перелік об'єктів культурної спадщини Свердловської області зазначено, що це госпбудівлі, до того ж перебудовані.

В розпорядчої дирекції Мингосимущества пояснили, що будівля перебудовували близько п'яти разів.

- Там є кілька періодів будівництва, якийсь час будівля була житлове. Сама рання споруда в XIX столітті, але від неї залишився тільки фундамент, а решта - все пізніше будівництво. Там близько п'яти періодів перебудови, - пояснили Е1.RU в розпорядчої дирекції Мингосимущества Свердловської області.

RU в розпорядчої дирекції Мингосимущества Свердловської області

Кінотеатр «Темп»

Відомо, що Уралмаш будувався як Соцмістечко і одним з найпопулярніших кінотеатрів серед уралмашевцев був кінотеатр «Темп». Його побудували в 1931-1932 роках.

«Кілька десятиліть, аж до побудови кіноконцертного комплексу« Космос »(1967 р),« Темп »по праву вважався кращим в місті кінотеатром. Перший в Свердловську звуковий, перший широкоекранний, перший широкоформатний. Всі нові кінофільми демонструвалися спочатку в ньому, а потім вже в інших кінотеатрах Свердловська. Тільки в «Темпі» та «Космосі» демонстрували фільми Міжнародного московського кінофестивалю. Проходили і так звані тижні французького або італійського кіно », - сказано на сайті urban3p.ru.
У 2011 році в будівлі була сильна пожежа . П ожарние приїжджали сюди і в минулому році , Коли будівля знову загорілося.

П  ожарние приїжджали сюди і в минулому році  , Коли будівля знову загорілося

Покинута школа по сусідству

Пліч-о-пліч з кінотеатром варто покинута школа - 22 Партз'їзду, 8.

Забутий садок на Вторчермета

Прихований за рясної зеленню на вулиці Агрономічної, зачаївся старенький дитячий садок. Руїни виглядають досить моторошно (хоча, як і більшість будівель в нашій добірці).

«Кам'яний двоповерховий будинок, колишній дитячий садок. Побудований приблизно в 1950-і роки. Занедбаний - з 2005-го. Судячи із зовнішнього вигляду, будівля реконструювалося », - зазначено на сайті urban3p.ru.

ru

Млин Борчанінова-Первушина біля залізничного вокзалу

Одне з найкрасивіших будівель міста - млин Борчанінова-Первушина стоїть навпроти залізничного вокзалу. Незвичайна архітектура привертає увагу.

Як розповідають історики, цей млин будували за останніми канонами - обладнання привозили з-за кордону.

- Фабрика була зроблена за вищим класом. Він [Борчанінов] об'їздив всю Європу, щоб закупити найкраще обладнання, за ним бігали агенти компаній, щоб він саме у них викупив обладнання для своєї фабрики. Але, на жаль, Борчанінов загинув при будівництві цієї самої фабрики в 1907 році, - розповідав Е1.RU науковий співробітник Музею історії Єкатеринбурга Євген Бурденко.

сам Борчанінов жив на вулиці 8 Марта , В гарному будинку, багато прикрашеному ліпниною. Будинок стоїть там і зараз, правда, як і підприємство, пустує. А саму старовинний млин готують до реконструкції, поруч з нею хочуть побудувати нові будівлі, в тому числі висотні.

А саму старовинний млин  готують до реконструкції, поруч з нею хочуть побудувати нові будівлі, в тому числі висотні

Деякі бачать на фасаді будівлі космонавтів в скафандрах. Деякі бачать на фасаді будівлі космонавтів в скафандрах Поруч з млином стоїть готель.

Дитячий будинок на Хіммаш

Вирушаємо в іншу частину міста - подалі від центру в район Хіммаш. Тут поруч з Казанським храмом стоїть наполовину занедбаний будинок дитячого будинку.

Тут поруч з Казанським храмом стоїть наполовину занедбаний будинок дитячого будинку

Раніше це був один з найбільших дитячих будинків міста, а зараз від одного з корпусів залишилися тільки стіни та діряві дах і підлогу (в цій частині установи була їдальня). Покинуте місце приваблює підлітків, може бути, своєю таємничістю - стіни розмальовані графіті, а вікна і двері не забиті, можна вільно бродити по будівлі (але ми не радимо, звичайно).

В іншому корпусі знаходиться наркологічне відділення психіатричної лікарні № 6 (перехід між корпусами будували дитбудинку). Тому весь комплекс відноситься до Міністерства охорони здоров'я.

- Цей дитячий будинок з'явився тут в 30-і роки. Тут виховувалися діти репресованих. Після тут працювала виправна колонія, - пояснила Е1.RU директор музею «Уралхиммаш» Наталія Лазукова.

RU директор музею «Уралхиммаш» Наталія Лазукова

В цьому корпусі знаходиться лікарня. В цьому корпусі знаходиться лікарня А ось покинутий корпус.

Мадрид на Уралмаші

Шматочок Іспанії на Уралі знаходиться в районі Уралмаш на площі Першої п'ятирічки.

- Ця будівля будувалося в 1937 році, ми підтримували Іспанію - іспанських робітників, які воювали проти фашизму. Була така блага думка: ми побудуємо красива будівля і запросимо сюди тих, хто в Іспанії жити не може, тому що їх там знищують. Спочатку Мадрид будувався як багатоквартирний будинок для іспанців, але дуже швидко цю ідею прикрили, бо на Урал іспанців вивозити - погана ідея. Потім з цієї будівлі зробили готель. А потім зробили житловий будинок. Зараз він, на жаль, потихеньку руйнується, але адміністрація міста якийсь проект готує, здається, намагаються відновлювати, - розповіла Е1.RU раніше завідуюча музеєм РГППУ Олена Максимовська.

Готель є об'єктом культурної спадщини федерального значення - і теж варто покинутій. Готель є об'єктом культурної спадщини федерального значення - і теж варто покинутій

Уралмашевци розповідають, що «Мадрид» раніше більше був схожий на гуртожиток, а не на готель, хоча архітектура будівлі велична, а всередині досі збереглася шикарна парадні сходи з вазами.

Симановская млин біля Макарівського моста

Навколо млини, яка стоїть біля Макарівського моста, зараз піднялася великий галас, а біля її підніжжя розгорнулася будівництво. Градозащітнікі обурені - пам'ятник архітектури, старовинний млин руйнують! Екскаватор дійсно «відкусив» частина будівлі, але, за результатами експертизи, цей прибудовах не є пам'ятником.

Млин стоїть на березі Исети.

Ми вже розповідали про історію цієї будівлі і навіть знайшли робітницю, яка працювала на мукомольном заводі.

У липні 1884 року на лівому березі річки Ісеть у Крівцовского моста (нині Макарівського) купець Ілля Симанов відкрив грандіозну на ті часи Іванівську парову вальцевого млин. Кам'яна шестиповерхова млин була оснащена багатьма технічними нововведеннями. Її будівля досі радує око жителів Єкатеринбурга і знаходиться під охороною держави.

Її будівля досі радує око жителів Єкатеринбурга і знаходиться під охороною держави

Компанія УГМК будує тут елітне житло.

Лікарня в Зеленій Гаю

Остання в нашому списку одна з найзнаменитіших «заброшек» міста - лікарня в Зеленій Гаю.

Таємниче будівля не обходять стороною індустріальні туристи, та й в інформаційній порядку воно спливає досить часто. Наприклад, нерідко всередині будівлі що-небудь підпалюють, і до занедбаної лікарні мчать пожежні.

Остання пожежа тут був на початку цього тижня. Остання пожежа тут був на початку цього тижня

Клінічна лікарня швидкої допомоги була побудована в 1938 році і є пам'ятником архітектури, правда, зараз від нього залишилися практично одні руїни.

Комплекс поєднує в собі функціональну конструктивістську основу в міксі зі сталінською неоклассикой. Багато архітекторів говорять про те, що якість архітектури будівлі можна оцінити по тому, наскільки красиво воно руйнується.

- Лікарня - це взагалі шедевр, це вже пізніше вона була обліплена цим сталінським ампіром. Там великі вікна, хороші коридори, планування досить функціональна. Зверху там є і галерея, і балюстрада, - розповів Е1.RU архітектор Борис Демидов.

зараз лікарню виставили на продаж , Причому вже не в перший раз.

зараз  лікарню виставили на продаж  , Причому вже не в перший раз

Режисери фільмів жахів могли б придивитися до цієї будівлі. Режисери фільмів жахів могли б придивитися до цієї будівлі

Текст: Марія ІГНАТОВА
Олексій ЗАРЕЦЬКИЙ, Артем Устюжаніна, Олена ГРОМОВА, Дмитро ЄМЕЛЬЯНОВ, Марія Трапезникова, Тетяна Уфімцева / E1.RU; Тетяна Мосунова; читачка Е1.RU Ольга; urban3p.ru; ІА «Нічні новини», Віктор ПОПОВ
Відео: Максим БУТУСОВ, Марія ІГНАТОВА / Е1.RU

Будинки-примари: гуляємо по покинутим будівлям Єкатеринбурга

Ми вирішили на хвилиночку уявити себе «сталкерами» або індустріальними туристами і прогулятися по знаменитих покинутим будівлям Єкатеринбурга. Повз одних ми проїжджаємо мало не кожен день по дорозі на роботу, а інші не так просто відшукати у дворах Єкатеринбурга. Хтось байдужий до подібних об'єктів, а є ті, кого таємничі занедбані будівлі притягують, - так ось ми з другої категорії. Чи готові пограти в «сталкерів» разом з нами? Вперед!

Покинутий конструктивізм в провулку Банківський

У центрі Єкатеринбурга, буквально за мерією (у влади під носом), стоїть покинутий пам'ятник архітектури. У провулку Банківський розташувався будинок в стилі конструктивізму - будинок Держстраху.

- Будівля Держстраху датується 1926-1929 роками, архітектор Валёнков. Ця будівля до війни орендував «Союзхлеб». Потім туди заїхав Свердловський завод медичних препаратів, вони так і залишилися власниками, мені здається, - розповідав Е1.RU головний спеціаліст Управління державної охорони об'єктів культурної спадщини Свердловської області Ігор Данилов.

Стела залишилася від медичного заводу. Стела залишилася від медичного заводу

У саму будівлю не потрапити, входи закриті гратами, хоча, як то кажуть, хто хоче, той завжди знайде - і в Мережі гуляють фотографії внутрішнього оздоблення. Але, можливо, вони були зроблені ще до того, як закрили всі лазівки в будинок.

Так будівля виглядає всередині.

Зараз до пам'ятника архітектури навіть водять екскурсії, ось, наприклад, фото з одного з недавніх.

Школа авторських екскурсій розробила маршрут, який йде якраз через цю будівлю в стилі конструктивізму. Школа авторських екскурсій розробила маршрут, який йде якраз через цю будівлю в стилі конструктивізму

Багатоповерхівка на Чапаєва

Цей багатоповерховий будинок ми знайшли, коли робили чергову серію рубрики «Вулиці нашого міста» . На вулиці Чапаєва, у дворах, варто шестиповерховий покинутий будинок. Здається, що він зроблений в стилі конструктивізму, але пам'ятником він не є, більш того, в наступному році його збираються знести.

Здається, що він зроблений в стилі конструктивізму, але пам'ятником він не є, більш того, в наступному році його збираються знести

- Його довго не зносять, бо під будинком проходить дуже багато комунікацій, але знос призначений вже на наступний рік, - пояснили Е1.RU в адміністрації Ленінського району.

В окрузі стоять схожі будинки, правда, житлові. Про один з них - місцевий житель, а до того ж історик, розповів, що ці будинки будували полонені німці.

Двері в під'їзди законсервовані, але хто шукає, той завжди знайде, тому любителі занедбаних будівель напевно обійшли там все шість поверхів. Двері в під'їзди законсервовані, але хто шукає, той завжди знайде, тому любителі занедбаних будівель напевно обійшли там все шість поверхів

Палац дитячої творчості на компресорних

Цей палац теж доживає свої останні дні - на його місці збираються побудувати 16-поверховий будинок, про це стало відомо під час об'їзду Жовтневого району з Олександром Якобом.

Цей палац теж доживає свої останні дні - на його місці збираються побудувати 16-поверховий будинок, про це стало відомо  під час об'їзду Жовтневого району з Олександром Якобом

Будівля, в якому раніше займалися діти, стоїть на вулиці Латвійської вже більше 60 років. Його площа - близько 1 600 квадратних метрів. У новій будівлі, яке виникне на цьому місці, буде вбудовано-прибудоване приміщення. За попередньою інформацією, це буде Палац технічної творчості.

- Площа нового приміщення повинна бути не менше, а може, і більше цієї, - зазначив раніше сіті-менеджер Олександр Якоб, доручивши узгодити проект 16-поверхівки з Головархітектурою.

Будинок дитячої творчості на Радянській

Схожа доля у будинку дитячої творчості в Піонерському районі. його теж збираються зносити і будувати на його місці багатоповерховий будинок.

Занедбаний будинок стоїть на вулиці Радянській.

Фабрика при садибі Жолобова

На вулиці Жовтневої Революції варто красива садиба Жолобова - на будівлю ніби одягли корону , І він є пам'яткою архітектури. А за садибою варто ще один пам'ятник, правда, цю споруду на пам'ятник не дуже схоже - напіврозвалений покинутий будинок зараз продають.

А за садибою варто ще один пам'ятник, правда, цю споруду на пам'ятник не дуже схоже -  напіврозвалений покинутий будинок зараз продають

За словами історика Рустама Бікбова, можливо, саме тут була фабрика одного з власників садиби Жолобова - Фахретдінов Богатіева.

- Документальних відомостей у мене немає. За моїми припущеннями, це цукеркова фабрика Богатіева. Про це, якщо не зраджує пам'ять, мені розповідала одна з родичок - нащадків купців, на жаль, уже покійна, - розповів Е1.RU Рустам Бікбов.

Рустам розповів, що перш там могло перебувати меблеве заклад братів Галкін. А в перелік об'єктів культурної спадщини Свердловської області зазначено, що це госпбудівлі, до того ж перебудовані.

В розпорядчої дирекції Мингосимущества пояснили, що будівля перебудовували близько п'яти разів.

- Там є кілька періодів будівництва, якийсь час будівля була житлове. Сама рання споруда в XIX столітті, але від неї залишився тільки фундамент, а решта - все пізніше будівництво. Там близько п'яти періодів перебудови, - пояснили Е1.RU в розпорядчої дирекції Мингосимущества Свердловської області.

RU в розпорядчої дирекції Мингосимущества Свердловської області

Кінотеатр «Темп»

Відомо, що Уралмаш будувався як Соцмістечко і одним з найпопулярніших кінотеатрів серед уралмашевцев був кінотеатр «Темп». Його побудували в 1931-1932 роках.

«Кілька десятиліть, аж до побудови кіноконцертного комплексу« Космос »(1967 р),« Темп »по праву вважався кращим в місті кінотеатром. Перший в Свердловську звуковий, перший широкоекранний, перший широкоформатний. Всі нові кінофільми демонструвалися спочатку в ньому, а потім вже в інших кінотеатрах Свердловська. Тільки в «Темпі» та «Космосі» демонстрували фільми Міжнародного московського кінофестивалю. Проходили і так звані тижні французького або італійського кіно », - сказано на сайті urban3p.ru.
У 2011 році в будівлі була сильна пожежа . П ожарние приїжджали сюди і в минулому році , Коли будівля знову загорілося.

П  ожарние приїжджали сюди і в минулому році  , Коли будівля знову загорілося

Покинута школа по сусідству

Пліч-о-пліч з кінотеатром варто покинута школа - 22 Партз'їзду, 8.

Забутий садок на Вторчермета

Прихований за рясної зеленню на вулиці Агрономічної, зачаївся старенький дитячий садок. Руїни виглядають досить моторошно (хоча, як і більшість будівель в нашій добірці).

«Кам'яний двоповерховий будинок, колишній дитячий садок. Побудований приблизно в 1950-і роки. Занедбаний - з 2005-го. Судячи із зовнішнього вигляду, будівля реконструювалося », - зазначено на сайті urban3p.ru.

ru

Млин Борчанінова-Первушина біля залізничного вокзалу

Одне з найкрасивіших будівель міста - млин Борчанінова-Первушина стоїть навпроти залізничного вокзалу. Незвичайна архітектура привертає увагу.

Як розповідають історики, цей млин будували за останніми канонами - обладнання привозили з-за кордону.

- Фабрика була зроблена за вищим класом. Він [Борчанінов] об'їздив всю Європу, щоб закупити найкраще обладнання, за ним бігали агенти компаній, щоб він саме у них викупив обладнання для своєї фабрики. Але, на жаль, Борчанінов загинув при будівництві цієї самої фабрики в 1907 році, - розповідав Е1.RU науковий співробітник Музею історії Єкатеринбурга Євген Бурденко.

сам Борчанінов жив на вулиці 8 Марта , В гарному будинку, багато прикрашеному ліпниною. Будинок стоїть там і зараз, правда, як і підприємство, пустує. А саму старовинний млин готують до реконструкції, поруч з нею хочуть побудувати нові будівлі, в тому числі висотні.

А саму старовинний млин  готують до реконструкції, поруч з нею хочуть побудувати нові будівлі, в тому числі висотні

Деякі бачать на фасаді будівлі космонавтів в скафандрах. Деякі бачать на фасаді будівлі космонавтів в скафандрах Поруч з млином стоїть готель.

Дитячий будинок на Хіммаш

Вирушаємо в іншу частину міста - подалі від центру в район Хіммаш. Тут поруч з Казанським храмом стоїть наполовину занедбаний будинок дитячого будинку.

Тут поруч з Казанським храмом стоїть наполовину занедбаний будинок дитячого будинку

Раніше це був один з найбільших дитячих будинків міста, а зараз від одного з корпусів залишилися тільки стіни та діряві дах і підлогу (в цій частині установи була їдальня). Покинуте місце приваблює підлітків, може бути, своєю таємничістю - стіни розмальовані графіті, а вікна і двері не забиті, можна вільно бродити по будівлі (але ми не радимо, звичайно).

В іншому корпусі знаходиться наркологічне відділення психіатричної лікарні № 6 (перехід між корпусами будували дитбудинку). Тому весь комплекс відноситься до Міністерства охорони здоров'я.

- Цей дитячий будинок з'явився тут в 30-і роки. Тут виховувалися діти репресованих. Після тут працювала виправна колонія, - пояснила Е1.RU директор музею «Уралхиммаш» Наталія Лазукова.

RU директор музею «Уралхиммаш» Наталія Лазукова

В цьому корпусі знаходиться лікарня. В цьому корпусі знаходиться лікарня А ось покинутий корпус.

Мадрид на Уралмаші

Шматочок Іспанії на Уралі знаходиться в районі Уралмаш на площі Першої п'ятирічки.

- Ця будівля будувалося в 1937 році, ми підтримували Іспанію - іспанських робітників, які воювали проти фашизму. Була така блага думка: ми побудуємо красива будівля і запросимо сюди тих, хто в Іспанії жити не може, тому що їх там знищують. Спочатку Мадрид будувався як багатоквартирний будинок для іспанців, але дуже швидко цю ідею прикрили, бо на Урал іспанців вивозити - погана ідея. Потім з цієї будівлі зробили готель. А потім зробили житловий будинок. Зараз він, на жаль, потихеньку руйнується, але адміністрація міста якийсь проект готує, здається, намагаються відновлювати, - розповіла Е1.RU раніше завідуюча музеєм РГППУ Олена Максимовська.

Готель є об'єктом культурної спадщини федерального значення - і теж варто покинутій. Готель є об'єктом культурної спадщини федерального значення - і теж варто покинутій

Уралмашевци розповідають, що «Мадрид» раніше більше був схожий на гуртожиток, а не на готель, хоча архітектура будівлі велична, а всередині досі збереглася шикарна парадні сходи з вазами.

Симановская млин біля Макарівського моста

Навколо млини, яка стоїть біля Макарівського моста, зараз піднялася великий галас, а біля її підніжжя розгорнулася будівництво. Градозащітнікі обурені - пам'ятник архітектури, старовинний млин руйнують! Екскаватор дійсно «відкусив» частина будівлі, але, за результатами експертизи, цей прибудовах не є пам'ятником.

Млин стоїть на березі Исети.

Ми вже розповідали про історію цієї будівлі і навіть знайшли робітницю, яка працювала на мукомольном заводі.

У липні 1884 року на лівому березі річки Ісеть у Крівцовского моста (нині Макарівського) купець Ілля Симанов відкрив грандіозну на ті часи Іванівську парову вальцевого млин. Кам'яна шестиповерхова млин була оснащена багатьма технічними нововведеннями. Її будівля досі радує око жителів Єкатеринбурга і знаходиться під охороною держави.

Її будівля досі радує око жителів Єкатеринбурга і знаходиться під охороною держави

Компанія УГМК будує тут елітне житло.

Лікарня в Зеленій Гаю

Остання в нашому списку одна з найзнаменитіших «заброшек» міста - лікарня в Зеленій Гаю.

Таємниче будівля не обходять стороною індустріальні туристи, та й в інформаційній порядку воно спливає досить часто. Наприклад, нерідко всередині будівлі що-небудь підпалюють, і до занедбаної лікарні мчать пожежні.

Остання пожежа тут був на початку цього тижня. Остання пожежа тут був на початку цього тижня

Клінічна лікарня швидкої допомоги була побудована в 1938 році і є пам'ятником архітектури, правда, зараз від нього залишилися практично одні руїни.

Комплекс поєднує в собі функціональну конструктивістську основу в міксі зі сталінською неоклассикой. Багато архітекторів говорять про те, що якість архітектури будівлі можна оцінити по тому, наскільки красиво воно руйнується.

- Лікарня - це взагалі шедевр, це вже пізніше вона була обліплена цим сталінським ампіром. Там великі вікна, хороші коридори, планування досить функціональна. Зверху там є і галерея, і балюстрада, - розповів Е1.RU архітектор Борис Демидов.

зараз лікарню виставили на продаж , Причому вже не в перший раз.

зараз  лікарню виставили на продаж  , Причому вже не в перший раз

Режисери фільмів жахів могли б придивитися до цієї будівлі. Режисери фільмів жахів могли б придивитися до цієї будівлі

Текст: Марія ІГНАТОВА
Олексій ЗАРЕЦЬКИЙ, Артем Устюжаніна, Олена ГРОМОВА, Дмитро ЄМЕЛЬЯНОВ, Марія Трапезникова, Тетяна Уфімцева / E1.RU; Тетяна Мосунова; читачка Е1.RU Ольга; urban3p.ru; ІА «Нічні новини», Віктор ПОПОВ
Відео: Максим БУТУСОВ, Марія ІГНАТОВА / Е1.RU

Чи готові пограти в «сталкерів» разом з нами?
Чи готові пограти в «сталкерів» разом з нами?
Чи готові пограти в «сталкерів» разом з нами?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей