* Политика новости » Банки »

* *

Осколки ілюзій, або те, про що не говорять

Інтернет рясніє картинками на тлі заходів, неба і моря. Про те, що треба бути собою, що інші місця вже зайняті. Що потрібно відпустити всіх, і хто залишиться, той точно свій. Все таке гарне - волосся розвіваються, сонечко все оздоблює зайчиками, і порив, і вітер, і летіти!

Але.

Є дещо, про що не говорять.

Чи не говорять про те, на що схожа життя людини, який наважився. Пішов. Поміняв! І картинки відповідні не малюють.

Але ж важливо знати, що буває не у фантазіях, а насправді. Інакше ці фантазії, з яких вже споруджений величезний скляний хмарочос, розріжуть мрійника на дрібні шматочки, розбившись об нестерпну труднощі буття.

Як це зазвичай буває?

Ось сидить людина в офісі, оре з дев'яти до N годин. Жопа болить, начальник - козел, клієнти - мудаки, дружині грошей не вистачає. Підлеглі туплять, принтер зламався, по телефону нахамили, кава пролито на сорочку, і най-най - нікому твоя робота не потрібна. Ну правда. Ти витрачаєш власні людино-години, а клієнт потім - «Ну, я коротше, передумав». Або «Хороша ідея, але не для наших реалій». І виходить людина на adme.ru і, підпираючи рукою щічку, дивиться на красиві картинки. Де серфери, планеристи, Бродський про поїздку на море, іскристі очі молодої дівчини і все про те, що життя одне, що Сутевой треба займатися і бути справжнім і В теперішньому часі. А не як офісне чмо. Вооот. І тут у чесного офісного людини починають буйно розквітати ілюзії, прямо як віруси, прям як нові вікна при відкритті порно-сайту (випадково).

І бачиться йому, що він в клітці, він задихається, а справжні його таланти - адже пам'ятає, як спритно читав про Тараканіще в дитячому садку! - справжні його таланти не розкриті! Життя, як села за склом поїзда, проноситься мимо, а він і не живе зовсім. І не водій, а пасажир. І будь-яке подібне. Мружиться чоловік, являє овації і як на руках качає його глядацький зал. І ніжні руки шанувальниць починають його день з

масажу стоп (ну або чого поінтімнее, мріяти так мріяти!), оскільки Свій Шлях, він вистелений пелюстками і відразу все вселенські блага почнуть стікатися в руки самі. І під ноги, і взагалі.

Так!

Саме так! Ось життя-то, хлопці!

Фіга.

Брехня.

Ееее. Чорт, пристойний сайт. Ілюзії.

Декілька штук. І не усвідомивши їх, не побачивши, що не смійте навіть смикатися зі свого крісла на коліщатках (сама, сама прийшла асоціація з «труною на коліщатках», тьху!).

Ілюзія № 1.

Якщо це моє призначення, то все буде даватися легко.

Це найприємніша і велика ілюзія. Адже було так болісно важко і туго вчити і здавати нелюбимий предмет. Потім отримувати по шиї від начальства за помилки. І взагалі кожен день рутинно робити одне і те ж.

А ось якби я малював / танцював / писав / співав / шив одяг / підбирав дизайн інтер'єру / знімав кіно / займався мистецтвом (потрібне і «відгукуються» підкреслити), то кожен би день наповнював моє серце енергією і любов'ю, і все б було добре, і з першого танцю / розповіді / сукні / кіно / дизайну / картини (продовжуємо підкреслювати) люди б ахнули, сльози б блиснули на їх щоках і сказали б вони, що ніколи раніше такого не бачили. Та й сам би я побачив, порівнявши з Іменами в століттях, що класно все виходить, краще там всяких Малевич, Хромченко і товстих.

Ні фіга. Будь-яке нове знання, а воно саме таким для вас і буде, дається за тими ж правилами, що і всі інші. І навіть якщо у вас є схильність (читай, обдарованість) або просто тяга до чогось, це взагалі не означає, що предмет дасться вам легко. Буде так само - болісно і туго - вчити улюблений предмет. Буде так само - дуже багато інформації, від якої буде боліти голова.

Ви вже придбали одну професію, стали заробляти гроші, придбали певну репутацію. Тоді готуйтеся. Вас знову возитимуть особою по столу і тикати мордою в той «шедевр», який ви виліпили. Повірте, ви вже просто забули, що таке - бути учнем. Ви забули, як страшний сон, що таке починати спочатку. Ви забули, що таке тупити, не розуміти і помилятися. Падати. Найважче, що це неможливо уявити, правда. Спробуйте вивчити щось новеньке без відриву від роботи. Зрозумієте, про що я.

Зрозумієте, про що я

Ілюзія № 2.

Все зміниться на краще, але все буде комфортно.

Жахливо, як же жахливо ходити в ненависний офіс! Бачити обридлі особи, носити діловий одяг! Ось якби у мене було багато грошей / багатий чоловік / багаті батьки, я б точно не працювала в офісі! Я б займалася тим, що мені хочеться і до чого у мене лежить душа, і все було б чудово!

Ну. При зміні одного середовища на іншу відбувається величезна кількість змін. А в даному випадку змін кілька: з професіонала на учня, з роботи на навчання, з однієї сфери в іншу. А будь-яка зміна буде сприйматися як стрес. Ох, набило оскому, але ваша «зона комфорту» буде змінюватися. Зміниться все, до чого ви звикли і сприймаєте це як даність. Як незмінну Реальність.

Розклад дня. Інтер'єри. Люди, з якими спілкуєтеся. Ваш статус. Реакції людей на вас. Ваш дохід.

Прочитавши це ви, можливо, не злякалися. А тепер перечитайте. Тільки не в рожевих окулярах. Розпорядок дня не "буду вставати в 11», а «доведеться лягати о шостій ранку». Інтер'єри з «приємних лофт» на «корівники та напівпідвали». Люди з «перестану спілкуватися з мудаками» на ... «перестануть спілкуватися близькі друзі». І так далі. Перечитайте з іншим знаком, тому що такий варіант теж можливий. Перечитайте і подумайте, чи зможете так. Чи хочете так?

Знак не передбачуваний. Як і життя, власне. Що б вам не намагалися вселити прогнози погоди, коливання валют і оцінки Світового банку.

А якщо ви поміняєте «звичайну» професію на «творчу», відбудеться ще дещо.

Візьмемо «звичайні» професії. Право, економіка, медицина, технічні науки - ви можете просто сказати клієнту: це робиться так, так і так. І вас будуть слухати, тому що ви - професіонал. Більш того, ви самі ЗНАЄТЕ, що це правильно. Тому що у вас є система знань. І досвід. А коли ви переходите в «творчу» професію, відбувається наступне. Що б ви не зробили, споживач вашого продукту завжди, ЗАВЖДИ може сказати: «Нууу, не знаю ... Мені чет не дуже подобається». І навіть якщо ви будете знати, що все «правильно», ви завжди будете залежати від цього «Нууу, не знаю ...».

Люди зі скрипом визнають, що вони не юристи і не лікарі (хоча і намагаються приватизувати квартиру, як «сусіди зробили» або лікуються уринотерапией, тому що «лікарям не можна вірити»), але вже нестачі у фахівцях за красою, літературі, кіно і музиці у нас точно немає. У кожного під'їзду сидить «модний вирок», на кожному дивані по п'ятницях фахівці з танців і пісень.

Ілюзія № 3.

Люди підтримають мене і зрозуміють.

Стільки вино-годин було витрачено на розмови про Вічне, про пошук сенсу, себе і шляхи, що здається, що всі ті, хто так проникливо кивав і слухав, підтримають рішення про зміну професії. Про нового життя, перспективи, реалізації талантів і життя «щоб не дарма».

Ну да ну да.

Буде так: бурхливо відреагують на ваш «сміливий крок», потім забудуть. Ну або будуть періодично запитувати, як успіхи (чи не справи, а саме «успіхи»), цікавлячись або навіть трошки зловтішаючись. Нові знайомі будуть купуватися довго, наносити травми і вести себе неадекватно.

А знаєте, чому це відбувається? Ні, зовсім не тому, що «весь світ проти вас» і «художника може образити кожен». А тому, що ви вийшли з однієї системи і входите в іншу. А система це особливий організм, який живе за своїми законами і ваші особисті очікування не враховує. Як це працює: є система, осмислена організація певних елементів. Наприклад, офіс. Або університет. Ви все взаємопов'язані - як колеги або як однокурсники. Якщо ви перестаєте бути частиною системи, вона починає вас відторгати - пропуск відбирають, підручники перестають видавати. Це з очевидного. Але відбувається заперечення і на більш тонкому рівні: ви не просто пішли, ви пішли в іншу систему. Тобто ви втілюєте заперечення системи, з якої пішли, ставите під сумнів її «правильність» і «красу». І «стара» система автоматично, інтуїтивно робить все, щоб вас виключити.

Крім того, що ви втілюєте заперечення системи, ви ще перестаєте «зчитуватися» старою системою, вона не розуміє, яка від вас користь. І, якщо ми говоримо про професійну системі, то цілком логічно, що ваші колишні колеги або однокурсники (або члени будь-якого іншого професійного співтовариства) скоротять або припинять спілкування з вами. Навіть якщо ви прямо зайка і дуже хороша людина.

Хтось (додамо щіпку кухонної психології) може почати уникати спілкування з вами, тому що ви «реалізували його мрію». Ну як би наважилися, зібралися з духом, ризикнули і - не знаючи навіть, що це ще чиясь мрія - зробили крок!

А він не ступив.

Він і так все життя гризе себе за те, що не ступив. А тепер ще буде «гризти» і вас. За те, що наважилися.

Ще одна кумедна штука. Людям з «старої» системи практично марно розповідати про складнощі в адаптації до нової системи. Тому що у людей з «старої» системи є свої ілюзії - «він пішов до своєї мрії, а я тут в жопе» - і ці ілюзії ніхто не здасть. Не треба розповідати, що «жопа» поняття куди більш масштабне, ніж робота в офісі після дев'ятої години вечора.

Це нормально. Ось це все - нормально.

І те, що чекають твоєї невдачі, теж нормально. Тому що пішовши, ти посмів. А ті, хто до сих пір не посмів, не ризикнув, що не пішов - у них є цілий список найкрасивіших аргументів «чому не можна піти», а тут ти, скотина, взяв і пішов. І що тепер зі списком робити? Чекатимуть, що ти повернешся в систему, посипаючи голову попелом, ридаючи і взагалі вкрай каючись у своїх юнацьких прагненнях.

І це ще не все. Новій системі ти теж поки нафіг не здався. По-перше, новий елемент теж відторгається або вивчається. Навіть коли пломбу нову на зуб ставлять, ми постійно її мовою чіпаємо - нова! Незвично. Навряд чи, звичайно, тебе в новій системі чіпатимуть мовою, але період настороженого вивчення буде точно. «Нова» система буде бачити в тобі прихвати «старої», і вкрай негативно до них ставитися. Ну це як піти від старої дружини до нової: спробуй тільки нової дружині сказати, що «стара дружина краще готувала борщ, дай я скажу тобі рецепт». По-друге, щоб системі тебе прийняти, їй треба змінитися. Це ж система, а не звалище людей, явищ і зв'язків. На це потрібен час. Тривале. Ну, уявіть, що до автомобіля прислали нову деталь. Чи не замість, а взагалі нову. Для того щоб її - функціонально - кудись пригвинтити, потрібно розібрати систему, подумати і засунути нову деталь кудись так, щоб все працювало.

Зрозуміло тепер, чому в суміжні професії йти крутіше? Тому що легше відбувається адаптація. І якщо у суміжних систем є поля перетину це може дати синергію знань. Але якщо системи різні - пекло, Ізраїль, хардкор.

Я попередила.

Ілюзія № 4.

Я більше не буду мучитися, думаючи, що живу без сенсу.

Коли живеш нав'язаної життям, багаторазово зробивши вибір тому, що «так все надходять» і втративши зв'язок з тим, що насправді тебе радує, можна відчувати мука. Такий тихий голосок, який буде говорити, що «у мене є машина і сумка, але я чомусь нещаслива». Або «у мене престижна робота, але вечорами мені так хреново, що хочеться вити». Ну і взагалі, коли настрій такий, що хочеться вбивати. Або вмерти. Ближче до смерті, ніж до життя в будь-якому випадку. Тоді мучишся, мучишся, не бачиш сенсу в житті, намагаєшся зрозуміти, хто ти і що ти, і для чого все.

Але коли вирішиш, то звалиться стільки всього (описаного в інших розділах статті) ... І будуть моменти «опускання рук», і моменти втрати сенсу. І знову будеш повертатися до думки про «хто ти» і «що ти» і «для чого все». Особливо коли щось не буде виходити, коли система буде відторгати, коли з людьми будуть непонятки. «Коли», а не «якщо».

І до цього додасться ще одна штука. Жахлива.

Більше не буде оазису, в який так приємно було тікати від думок про сенс. Оазису під назвою «А ось якби я ризикнув ...» Тому що ви вже ризикнули. І зрозуміли, що ніякий це не оазис.

І що тепер? А як тепер?

А хз. Цього під надихаючих картинках написано не було. Навіть дрібним шрифтом.

А якщо серйозно, можна себе заспокоювати анекдотом про сенс життя, коли зовсім не під силу. Про сільничку.

Ілюзія № 5.

Вже точно нічого немає гірше офісу.

Я вже писала, що коли перебуваєш в одній системі, то іншу бачиш спотворено - ідеалізуючи або навпаки залякуючи себе. Коли сидиш в офісі - жопа затекла, папірці дістали, клієнти накричали, молодші туплять, підвищення не дали, то хочеться сказати - Ну все! Досить! Свободу папугам!

Адже свобода бачиться такий маняще солодкої і прекрасною. Картинки, слогани, ось це все.

Рвеш, йдеш, ура!

І опиняєшся в поле без правил. Нічого не зрозуміло, нічого не працює і не спрацьовує. Люди інші, обіцянки не тримають. Графік божевільний, ніяких тобі робочий день починається о 9 і закінчується в 18. Якщо творче, то спати тільки як відпустить з потоку. Може і в четвертій ранку відпустити. Ніяких «я пішов з роботи, тепер можу відключити мізки». Ніяких «я прихворів, візьму лікарняний». Ніяких офісів класу А, доброї кави з кавоварки, секретаря, який заповнить «ці папірці». Все - як у Михалкова - сама-сама-сама (с).

Почне душа тужити по хорошому в старому. А гарне є. Просто його застлало негативний, коли «дістало» перегородила ништяки. Побутові приємності.

Люди ж у системі утримуються, бо форматируются під цю систему. Виробляються правила гри: якщо подзвонив, то передзвонить. Стандарти складання документів, етикет спілкування, дрес-код ... А тут - Дикий Захід, покемони і рятувальники Малібу в одному флаконі. Ну, і невизнані Генії. Їх взагалі багато. І ти тепер ще один з них Люди ж у системі утримуються, бо форматируются під цю систему

На перших порах нове буде так бити, що по ніштяк старої системи можна ностальгічно нудьгувати. «А в тюрмі зараз вечеря. Макарони ». Зрозумілість старих правил, вміння по ним грати, знання тієї системи і впізнавання нею ж - ох, як це все буде вабити назад. Тому що досліджувати, підлаштовуватися, падати і вставати - це важко. Важче, ніж функціонувати в знайомої системі. І цілком може статися, що повернетеся, тільки вже переосмисливши. Зі словами: «Так, вони всі мудаки. Зате я знаю, чого від них очікувати ».

Ілюзія № 6.

Я знаю краще, ніж автор цієї статейки

Читаєш і морщишся? Думаєш типу «Так я!» І взагалі. Яка дурниця, з усім можна впоратися.

Той, хто пробував міняти системи - перезжать в інше місто, міняти жінок (чоловіків), професію - визнають якісь штучки. Я робила все вище перераховане. А той, хто здійснював "кроки" тільки в своїх вологих мріях - звичайно зараз герої на дивані, розмахують книжками з позитивної психології як мечем.

Для чого це стаття?

Вона може погодувати страхи тих, хто сумнівається, може обурити вирішили і переживають, і буде проігнорована тими, хто зробив. Тому що коли шлях пройдено, страхи, ілюзії та прочии демони тануть як дим.

Хто зробив, знає, що допомога приходить не від тих, від кого чекаєш. Що кожне падіння веде до мети. Що все, що нас не вбиває ... Загалом, промені підтримки всім, хто йде. Побачимо Шлях, проклавши дорогу своїми кроками.

схоже

Як це зазвичай буває?
Чи хочете так?
А знаєте, чому це відбувається?
І що тепер зі списком робити?
Зрозуміло тепер, чому в суміжні професії йти крутіше?
І що тепер?
А як тепер?
Для чого це стаття?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей