* Политика новости » Банки »

* *

Розведення кролів як бізнес: ІП або ЛПГ, бізнес-план

 1. Організаційно-правові форми ведення бізнесу
 2. Переважний спосіб утримання кролів
 3. Будівництво міні-ферми
 4. Організація годівлі та розведення
 5. Приблизний бізнес-план по організації кролячій ферми
 6. первинні вкладення
 7. постійні витрати
 8. постійні доходи
 9. Додатковий дохід

В останнє десятиліття створення фермерських господарств стало одним з популярних варіантів відкриття підприємницької справи. Виробництво на фермі продуктів харчування може приносити непоганий дохід. Головне вибрати правильний напрямок розвитку. Таким непоганим фінансовим підмогою може стати розведення кроликів як бізнес.

М'ясо кроликів високо цінується як дієтичний продукт, особливо в харчуванні дітей і людей, які страждають проявами харчової алергії і порушенням обміну речовин. Крім цього кроляче м'ясо дуже смачне і відмінно засвоюється. Дохід при комерційному змісті кроликів можна отримувати від продажу не тільки м'яса, але і шкурок тварин.

Організаційно-правові форми ведення бізнесу

Щоб відкрити бізнес по вирощуванню кроликів з нуля буде потрібно відносно небагато початкових вкладень. Так кролячу ферму, поголів'я якої налічує до 1000 особин, можна розмістити на площі менше, ніж стандартний дачну ділянку в 6 соток. А клітини, годівниці і поїлки, виготовлені самостійно, значно здешевлять зміст кроликів.

Як і в інших видах бізнесу, перш ніж вирощувати кролів необхідно визначитися з формою реєстрації господарства. При створенні міні-ферми найбільш раціональними варіантами утримання кролів є ведення особистого підсобного господарства або отримання статусу індивідуального підприємця. Вибір буде залежати від можливих варіантів збуту продукції.

Якщо є впевненість, що все м'ясо можна буде продати за знайомим або на сільськогосподарських ярмарках, то особисте підсобне господарство буде відмінним варіантом ведення бізнесу, оскільки дозволяє не платити податки. Повністю розкрити всі переваги вирощування кроликів на продаж можна, отримавши статус індивідуального підприємця. Платою за суттєве розширення варіантів реалізації продукції буде збільшення витрат на організацію бізнесу і отримання необхідних дозволів.

ЛПГ ІП Документи, необхідні для відкриття бізнесу

 • документи, що підтверджують права на ділянку;
 • санітарна книжка власника;
 • ветеринарна довідка про стан здоров'я кроликів;
 • довідка про безпеку м'яса, видана ветеринарною лабораторією.
 • Якщо доставка продукції до споживачів буде здійснюватися на особистому автомобілі, то на нього потрібно також придбати санітарну книжку.
 • сертифікат кролячій ферми;
 • декларація відповідності ГОСТ Р;
 • фітосанітарний сертифікат.

Система оподаткування Податки не платять Єдиний сільськогосподарський податок Органи, що контролюють діяльність Сільська або міська адміністрація Россільгоспнагляд

Переважний спосіб утримання кролів

Серед різноманітних варіантів способів утримання кролів шедовими система здатна максимально автоматизувати процеси догляду за тваринами. Шед зазвичай являє собою дві батареї клітин, об'єднані спільним дахом. Остов шеда будують з дерева або металу, прохід між клітинами і підлогу під нижнім ярусом клітин обшивають дошками або заливають бетоном. Розміщення клітин в 2-3 яруси дозволить максимально використовувати наявні площі.

Розміщення клітин в 2-3 яруси дозволить максимально використовувати наявні площі

Будівництво міні-ферми

Перш ніж приступити до будівництва шеда, не зайвим буде уточнити в місцевій адміністрації вимоги по віддаленості сільськогосподарської ферми від житлового сектора, щоб згодом не нарватися на адміністративний штраф і вимога знести всі будівлі

Місце для будівництва краще вибирати на пагорбах, щоб навесні при сході снігу і в літньо-осінній сезон в період затяжних дощів клітки з кроликами не опинилися підтопленими. Взагалі кролики не люблять підвищену вологість, тому ферму не можна будувати на заболочених ділянках. Бажано по можливості заасфальтувати всю територію кролячого господарства та облаштувати систему відводу від ділянки води.

Розглянутий варіант шедовими утримання кролів дозволить на площі в 1 сотку розмістити комплекс споруд, що дозволяє вирощувати до 1 тисячі голів в рік:

 • 3 шеда довжиною 20 м, висотою 2,4 м, шириною 2,8 м;
 • сарай, для зберігання комбікорму і зерна;
 • приміщення, де буде зберігатися інвентар;
 • бійня і холодильне обладнання;
 • яма для зберігання гною.

В одному Шеде при двоярусному розміщенні можна встановити 60 клітин (довжина - 1,3 м, ширина - 0,7 м, висота - 0,55 м). Кращим матеріалом для виготовлення клітин вважається оцинкована зварна сітка з розміром осередків 18 * 18, 20 * 20 і 16 * 48 мм. Задню стіну клітини будують на 15-20 см нижче, ніж передню. Це дозволить влаштувати скатний підлогу в клітинах другого рівня для полегшення процесу збирання. Дах першого ярусу буде одночасно піддоном для екскрементів тварин, що живуть на другому ярусі. В нижніх клітинах також потрібно облаштувати подвійна підлога.

В нижніх клітинах також потрібно облаштувати подвійна підлога

Кормове і гніздовий відділення в клітинах поділяють яслами для сіна, також сконструйованими з сітки. Кращим розміром осередків для цих цілей є 35 * 35 мм або 25 * 50 мм. Годівниці і поїлки розміщують під яслами для більш компактного утримання кролів.

Під зберігання концентрованих кормів - зерна і комбікорми необхідно відвести окреме приміщення. Оптові закупівлі концентратів обійдуться дешевше. У кормоцеху повинні бути створені умови для зберігання, що дозволяють підтримувати певну вологість і не допускати утворення цвілі і псування кормів.

Для зручності бійню для кроликів обладнають кровостоком і спеціальної піччю, де можна спалювати відходи від забою. Спростити цикл обробки отриманої продукції і знизити витрати часу допоможе установка холодильників для зберігання м'яса безпосередньо поблизу місця забою і оброблення кроликів.

Для збору і зберігання гною, одержуваного від кроликів у великій кількості, на віддалі від основних виробничих приміщень облаштовують яму глибиною мінімум в 3 метри. Стіни ями слід забетонувати і влаштувати навіс, для захисту від опадів.

Організація годівлі та розведення

Для маткових кролиць і племінного самця виділяють окремі клітини, зазвичай на другому ярусі шеда. В інших клітинах розміщують молодняк по 7-8 особин. Самок пускають в злучку 3-4 рази на рік. Підсисний період у кроленят для оптимального розвитку і підтримки імунітету повинен займати не менше 60 днів. За один пологи народжується 6-8 кроленят. Таким чином, при вмісті 14 самок в одному Шеде за рік можна отримати 250-350 особин потомства. Кроляча ферма з трьох шедів відповідно дозволить виростити близько 800-1000 тушок.

Розведення кролів як бізнес передбачає раціональні витрати на годівлю тварин. Оптимальним для вирощування кроликів в умовах невеликої ферми є використання комбікорму, в якому всі компоненти підібрали фахівці з урахуванням вимог до поживності раціону. Влітку комбікорм доповнює правильним чином прибрана на зелений корм трава (з перевірених пасовищ і добре пров'ялена), а взимку - якісне сіно. Для вагітних і годуючих кролиць раціон роблять більш різноманітним, включаючи в нього соковиті корми і різні вітамінно-мінеральні добавки.

Приблизний бізнес-план по організації кролячій ферми

Бізнес план по розведенню кроликів включає в себе розшифровку первинних фінансових вкладень, постійних витрат і загального щорічного доходу, а також варіанти додаткового заробітку. Оскільки діапазон цін в різних регіонах країни досить великий, то дуже складно називати конкретні цифри витрат. Тому кінцевий фінансовий результат від змісту міні-ферми з вирощування кроликів може відрізнятися від цифр, наведених у бізнес-плані.

первинні вкладення

 • придбання ділянки під будівництво. Можна використовувати наявні у власності дачні ділянки або взяти їх в оренду;
 • витрати на оформлення документації на ферму;
 • облагороджування ділянки - пристрій під'їзду і системи відведення зливових стоків;
 • матеріали для будівництва шедів і клітин - оцинкована сітка, дерев'яні бруски, листи металу і металевий профіль, покрівельні матеріали;
 • обладнання та інвентар, необхідні для утримання кролів. годівниці і поїлки дешевше виготовити самостійно з підручних матеріалів , А ось холодильне обладнання та техніку для заготівлі кормів доведеться купувати в магазині;
 • покупка кроликів для цілей розведення - близько 45-50 голів.

При наймі робітників для будівництва ферми в витратах потрібно враховувати їхню заробітну плату.

Бізнес-план по розведенню кроликів за статтею початкових вкладень буде відрізнятися в залежності від наявних матеріалів та вартості їх в конкретному регіоні.

постійні витрати

Постійні витрати на утримання кроликів включають в себе:

 • ветеринарне обслуговування;
 • корми.

Як виробничої одиниці приймають зазвичай самку з кроленятами. У рік одна кролиця приносить в середньому 24 крольчонка. Забій кроликів здійснюють приблизно через 3 місяці після окролу. На одну самку з потомством потрібно 340 кг комбікорму на рік. Середня ціна кілограма комбікорму в Росії 8-9 рублів. Таким чином, витрати на 1 виробничу одиницю в рік складуть близько 3 тисяч рублів. Зелений корм і сіно можна заготовляти самим, щоб, по-перше, бути впевненим в наборі трав, а, по-друге, знизити витрати на корми.

На ветеринарне обслуговування кроликів рекомендуємо закласти на рік не менше 300 рублів на одну виробничу одиницю.

При шедовими змісті кроликів в 2 яруси по 15 клітин (14 самок) на три шеда в рік потрібно:

3 000 рублів * 14 самок * 3 шеда = 126 000 рублів - витрати на корми;

14 самок * 3 шеда * 300 рублів = 12 600 рублів - витрати на ветеринарне обслуговування

Разом постійні витрати: 126 000 + 12 600 = 138 600 рублів.

постійні доходи

Постійним доходом від розведення кроликів при налагодженій системі збуту буде дохід від продажу м'яса. Середня тушка кролика важить 2 кілограми. У рік з трьох шедів можна отримати до 1000 молодих кроликів. Разом отримаємо 2 000 кілограм кролячого м'яса, вартість кілограма якого варіюється в межах 250-300 рублів за кіло.

Річна виручка від продажу кролячого м'яса складе:

2 000 голів * 250 рублів = 500 000 рублів.

Щорічний дохід:

500 000 рублів - 138 600 рублів = 361 400 рублів або приблизно 30 000 рублів на місяць

500 000 рублів - 138 600 рублів = 361 400 рублів або приблизно 30 000 рублів на місяць

Додатковий дохід

Бізнес-план по розведенню кроликів неповним без згадки можливостей додаткового заробітку від вирощування кроликів на м'ясо. Отриману при забої тварини шкурку можна продати, тим самим збільшити свій дохід.

Одну шкурку без вичинки можна реалізувати в хутряне ательє або на фабрику по 20-30 рублів залежно від розмірів і якості. Шкурка з виробленням варто вже в 5-6 разів дорожче - 100-150 рублів. Реалізувавши в рік 1000 шкурок, отримаємо близько 100-150 тисяч рублів додаткового прибутку. Головне - знайти ринки збуту.

Головним показником бізнесу по розведенню кроликів в кінцевому підсумку є рентабельність виробництва продукції. У нашому випадку, без урахування початкових витрат, вона складе мінімум 300%. Погодьтеся - непоганий результат для підприємства, що працює в сфері сільського господарства.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей