* Политика новости » Банки »

* *

Бізнес з переробки пластику і сміття: бізнес-план

 1. Переваги та недоліки переробного бізнесу
 2. Необхідні документи для відкриття бізнесу
 3. Вибір приміщення: де розмістити підприємство?
 4. Устаткування по переробці сміття і відходів
 5. Персонал для бізнесу
 6. Бізнес з переробки: реалізація
 7. Переробка пластику: збір сировини
 8. Переробка картону і паперу: збір сировини
 9. Відео про переробки сміття в Росії
 10. Бізнес-план переробки пластику: прибутковість
 11. SWOT-аналіз бізнесу по перераработке відходів і сміття

перероблене сміття

Існує форма бізнесу, яка вважається не просто способом отримання легкої і швидкої прибутку, але і благородним заняттям. Це переробка різних видів вторсировини. Сенс підприємництва такого роду полягає в зборі, переробці та продажу вторинної сировини, до якого відносяться:

 • сміття;
 • папір;
 • пластикові ємності.

За оцінками аналітиків в середньому людина викидає близько 250 кг побутових відходів. В середньому в сміттєвому баку близько 25% займають харчові відходи, 5-10% - папір, 50% - полімери (сюди відноситься і пластик), інша частка припадає на метал, текстиль, гуму, скло та інше.

Співвідношення типу відходів: пластик, харчові відходи, папір

Переваги та недоліки переробного бізнесу

У бізнесу з переробки сміття є свої переваги і недоліки.

Переваги Недоліки Висока рентабельність. Основною метою будь-якого підприємства є прибуток, тому дана перевага знаходиться на першому місці Труднощі відкриття. На отримання дозволів від безлічі структур і підрозділів піде близько півроку Підтримка з боку місцевих жителів і органів влади в рамках екологічних підтримки екологічних проектів. Великі витрати на оренду площ під склад і виробництво Налагодження безперебійної доставки сировини на переробку та реалізація готової продукції

При всіх очевидних труднощах даний бізнес вартий уваги, так як корисний і самому підприємцю, і оточуючим його людям.

★ Інвестиційна оцінка для бізнес-плану в Excel. Розрахунок NPV, IRR, DPP, PI за 5 хвилин

Завантажити 100% унікальний бізнес-план сміттєпереробного заводу з нуля

Необхідні документи для відкриття бізнесу

Головна складність у відкритті бізнесу з переробки вторсировини - отримання дозвільних документів:

 • для сортування та переробки сміття отримують ліцензію в Міністерстві екології (згідно із Законом "Про екологічну експертизу"). Експертизу проводить екологічна служба міста або області. Саме вона видає висновок на переробку сміття, яке дається "на все життя". Крім цього Відділ відходів Міністерства екології та природних ресурсів повинен дозволити переробному підприємству розміщувати відходи на своїй території. Такий дозвіл на складування відходів видається раз на рік. Потім підбирається документація на обладнання та бізнесмен направляється за дозволами в пожежне, санітарний, водне, ветеринарне і комунальне господарства. Це пояснюється тим, що переробка сміття пов'язана з величезним числом інтересів і важливо, щоб від функціонування сміттєпереробного заводу не страждали оточуючі;
 • бізнес з переробки пластику, паперу та картону відкрити простіше - досить зареєструватися в якості юридичної особи та приступити до справи.

Грамотне вкладення коштів у придбання обладнання відіграє важливу роль. Кожен напрямок містить ряд тонкощів, які необхідно відстежувати. Зараз поговоримо про вибір приміщення і обладнанні для організації підприємства по сортування і переробки сміття та відходів.

Вибір приміщення: де розмістити підприємство?

Приміщення вибирається недалеко від звалища, щоб не витрачатися на транспортування сировини. Виробниче приміщення має становити близько 300-500 кв.м, складське до 100 кв.м. Для забезпечення цих площ ідеально підійде занедбаний склад, ангар і інші будови. Муніципальні та регіональні влади можуть надати безкоштовно або в безстрокову оренду непотрібні приміщення і території. Муніципалітету вигідніше допомогти підприємцю, ніж утримувати та обслуговувати постійно зростаючі звалища.

Устаткування по переробці сміття і відходів

Устаткування для переробки відходів - найважливіша частина успішного розвитку даного бізнесу. Підприємці, стверджують, що недоцільно купувати іноземне обладнання. Вигідніше купувати російську продукцію, яка коштує менше, обслуговується дешевше і ремонтується простіше. Список необхідного обладнання для переробки сміття представлений нижче.

 • Лінія гранулювання ЛГПС 63-160 (вартість - 1 380 000 руб.)
 • Роторний подрібнювач ИРПС-300 (вартість - 250 000 руб.)
 • Агломератор АГПС-600 (вартість - 245 000 руб.)

Загальні витрати на обладнання складають близько 2 млн. Руб.

Організаційно-технічна схема переробки пластику наступна:

 • Пластикові пляшки (ПЕТ) подаються на стрічковий конвеєр.
 • Магнітний сепаратор встановлений на стрічковому конвеєрі. Він видаляє сторонні металеві включення.
 • Пляшки з стрічкового конвеєру переміщаються на сортувальний стіл. Як правило, сортування проводиться операторами вручну.
 • Відсортовані пляшки переміщаються в накопичувальний бункер дробильної установки.
 • За допомогою преса пляшки подаються на дроблення, де в дробильної установки вони подрібнюються до розміру пластівців.
 • За допомогою аспіратора пляшки відсмоктуються з дробильного пристрої. Бруд збирається мішковими фільтрами.
 • Пластівці надходять в циклонний сепаратор. Наклейки повітряним потоком надходять в складальний фільтр, а пластівці переміщаються на шнековий конвеєр.
 • Шнековий конвеєр переміщує пластівці в флотационний сепаратор, де відбувається промивка і очистка.
 • Чисті ПЕТ пластівці подаються в центрифугу, де видаляється вода, далі вже чисті пластівці подаються в мішки.
 • Брудна вода акумулюється в ємностях і за допомогою насосів подається в очисну систему.

Персонал для бізнесу

Після знаходження місця і покупки устаткування набирається міцна команда. В цьому і полягає головна трудність такого бізнесу - мало хто витримають важку і виснажливу роботу поруч з транспортировочной стрічкою, особливо коли поблизу неприємно пахне. Гнучка система преміювання та грамотна мотивація зроблять роботу на підприємстві престижнішою і вигідною. Вкрай уважно підійдіть до цього питання, інакше зіткнетеся з сильною кадрової плинністю.

Наступний етап - знаходження джерел сировини, якими в більшості випадків є звалища. Спробуйте домовитися з адміністрацією, щоб транспорт, що збирає сміття, доставляв його вам прямо, не заїжджаючи на звалище. Це дозволить не витрачати кошти на вивезення сировини з території зберігання.

Бізнес з переробки: реалізація

Питання реалізації також має велике значення. Потреба зростає потреба в якісному вторсировину. При будь-якому виборі напрямку переробки (техніка, скло, пластик, папір, харчові відходи) завжди знайдуться покупці, оскільки вторинна сировина набагато дешевше початкового, а якість практично таке ж.

Запропонуйте своїм клієнтам за сировину наступне:

 • переробка битих автомобілів дозволить реалізовувати метал, відпрацьовані мастила та робочі запчастини для майстерень;
 • в складі техніки часто міститься алюміній, мідь, срібло і золото. Великі промисловці радо куплять кольорові метали за розумною вартістю;
 • вигідно переробляти навіть харчові відходи. За допомогою ферментів і бактерій з них створюється компост, який придбають садівницьких товариств та великі підприємства, що виробляють грунтосуміші.

Переробка пластику: збір сировини

Бізнес з переробки пластикових пляшок і ємностей зарекомендував себе як прибутковий і корисний вид діяльності, так як використана пластикова тара зустрічається всюди. Пластикові пляшки і стаканчики легко виготовляються, але вони довго і важко розкладаються. Тому муніципалітети підтримають підприємство по переробці пластику, можливі навіть інвестиції.

Каналами закупівлі сировини послужать звалища і пункти прийому пластикової тари. Також укладіть договори з торговими мережами і магазинами по прийому у них використаної пластикової тари. В межах міста встановіть спеціальні контейнери для пластикових пляшок. Для цього достатньо отримати дозвіл у міської адміністрації.

Збут вельми простий - виробники пляшок із пластику охоче скуповують пластівці флекса, продукту переробки пластикової тари, оскільки він набагато дешевше початкового продукту.

Поради, де дістати пластик для переробки?

Порадада № 1. Збір на звалищах. Навіть на самій невеликій звалищі можна зібрати кілька десятків кілограм пластику, на великий більше тонни.

Рада №2. Купівля у підприємств. Великі організації щодня залишають після себе велику кількість пластику, що вимагає утилізації.

Рада №3. Пошукати оголошення про продаж пластика в інтернеті. Подивіться дошки оголошень, можливо є люди або організації, які продають пластик або безкоштовно його віддають за самовивезення.

Переробка картону і паперу: збір сировини

Бізнес по переробці паперу - прекрасна можливість зберегти життя деревам, отримуючи при цьому непоганий прибуток. Існують дві лінії даного виробництва, в залежності від виду одержуваного продукту - паперу для картону або листи. Переробка картону - більш вигідний бізнес і швидко окупається процес.

Складність полягає в зборі сировини. Його закуповують на звалищах, в пунктах прийому макулатури або відкривши власні. Також збір ведеться в великих торгових і виробничих підприємствах. Продати сировину неважко - завжди знайдуться бажаючі купити недорогу папір або картон.

Відео про переробки сміття в Росії

У відео розповідається, як перерабативется сміття у вторинну сировину. Фільм знятий за підтримки громадської екологічної організації, створеної для вирішення проблем відходів «ProОтходи».

Бізнес-план переробки пластику: прибутковість

Тепер наведемо сухі цифри, підрахувавши суму доходу від різних видів переробки. Прибутковість невеликої фірми з переробки пластикової тари. Почнемо з витрат. Витрати при відкритті підприємства:

 • на обладнання - 3,5 млн. руб;
 • на косметичний ремонт приміщення, дрібні і незаплановані витрати - 15 000 руб.

Щомісячні витрати:

 • оплата оренди, комунальних платежів - 300 000 руб;
 • фонд трудових виплат - 210 000 руб;
 • придбання сировини для переробки - 80 000 руб.

Підсумкова сума: 590 000 руб.

Очікуваний місячний дохід від продажу сировини - 800 000 руб. Таким чином, щомісячний прибуток складе не менше 200 000 руб., А вкладення в бізнес окупляться через 1,5 року. Розрахунки проводилися на підставі мінімальних показників продуктивності, тому фактичні доходи виявляться набагато вище.

Види витрат і доходів по переробці різних типів сировини збігаються, змінюються суми і розміри прибутку. Пам'ятайте, що на прибуток впливає цілий ряд факторів, до яких відносяться:

 • політика закупівлі;
 • використання ресурсів;
 • преміювання та мотивація співробітників;
 • грамотна тактика реалізації.

SWOT-аналіз бізнесу по перераработке відходів і сміття

SWOT-аналіз бізнесу з переробки відходів

⊕ Завантажити 100% унікальний бізнес-план сміттєпереробного заводу з нуля (стор. 61 в word)

★ Інвестиційна оцінка для бізнес-плану в Excel. Розрахунок NPV, IRR, DPP, PI за 5 хвилин

Оцінка привабливості бізнесу журналом Finzz.ru

Вибір приміщення: де розмістити підприємство?
Поради, де дістати пластик для переробки?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей