* Политика новости » Банки »

* *

Як в українських ТРЦ економлять на безпеці людей, трагедія в Кемерово, кримінал новини України, фото, Оглядач

Масштабна пожежа в російському Кемерово , В якому за офіційними даними загинули 64 людини (багато з яких - діти), показав, якою страшною небезпеку наражаються відвідувачі ТЦ. Думати, ніби подібні НП не можливі в Україні - ілюзія. Реалії такі, що ситуація з пожежною безпекою в вітчизняних бізнес- і торгових центрах більш ніж жалюгідна. Причина - прибуток, заради якої забудовники і власники об'єктів готові йти на злочин, економлячи на безпеці людей.

Детальніше про те, як в українських ТРЦ ігнорується пожежна безпека - в публікації "Обозревателя".

Детальніше про те, як в українських ТРЦ ігнорується пожежна безпека - в публікації Обозревателя

Пожежа в ТРЦ у Кемерово

На практиці - свавілля

На папері система пожежної безпеки в торгово-розважальних центрах виглядає переконливо: співробітників навчають взаємодії в разі виникнення пожежі та вмінню проводити евакуацію людей до прибуття рятувальників. У деяких ТРЦ існують і свої пости пожежної охорони, де працюють нібито навчені люди.

У деяких ТРЦ існують і свої пости пожежної охорони, де працюють нібито навчені люди

Пожежа в ТРЦ Кемерово

На практиці все не так просто. Дотримання норм пожежної безпеки контролюється слабо. Так, 3 листопада 2016 року було прийнято Закон " Про тимчасові особливості вживання заходів держконтролю у сфері господарської діяльності "(Продовжений до 31 грудня 2018 року). Це означає, що працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій не можуть здійснювати планові перевірки.

Позапланові перевірки можливі тільки: по добрій волі суб'єкта господарювання, в разі аварії або загибелі в результаті нещасного випадку, а також за рішенням суду і за погодженням з Державною регуляторної службою.

Чи можна в такій ситуації проконтролювати дотримання норм пожежної безпеки від будівництва до введення в експлуатацію?

Закон "Про тимчасові особливості вживання заходів держконтролю у сфері господарської діяльності"

"Ігри" забудовників

Керівник одного з управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій на умовах анонімності повідомив "Обозревателю", що нерідко забудовники знижують категорію складності об'єкта. Наприклад з найвищою СС-3 до СС-2 або СС-1. В такому випадку об'єкти з більш низькою категорією складності можуть вводиться в експлуатацію методом декларування.

Що це означає?

"Розробляти проект може хто завгодно - тобто, людина без будівельної освіти", - розповіли в ГСЧС.

Наш співрозмовник навів приклад. В Україні будували один приватний пологовий будинок. Категорія складності об'єкта - СС-3. "Під час перевірки з'ясувалося, що не було встановлено захисну споруду. Тоді забудовник швидко знизив категорію складності і" з'їхав "з державної експертизи на приватну. Ну, а приватники написали, що всі вимоги виконані", - розповіли в ГСЧС.

У той же час знайомий бізнесмен звернув увагу "Обозревателя", на те, що ліцензію приватникам видає ГСЧС України. "Виходить, чиновники служби самі не стежать, кому видають ліцензію? А може мають з цього свій дохід?" - зазначив бізнесмен.

Відзначимо, що "Обозреватель" раніше звертався з відкритим листом до прем'єра Володимира Гройсмана із закликом терміново вжити невідкладних заходів, щоб не допустити масової загибелі людей.

Безпека влетить в копієчку

У бізнес-і торгових центрах повинні бути встановлені пожежні відсіки. Це ділянки, обладнані протипожежними перешкодами, де використовуються протипожежні стіни і перекриття з нормованими межами вогнестійкості.

Також об'єкти масового скупчення людей повинні бути обладнані пожежним ліфтом, який буде працювати незважаючи на автоматичне відключення інших ліфтів. Двері шахти повинні бути вогнестійкі і здатні витримувати вплив вогню до 60 хвилин.

Використано дані рішення у всіх торгово-розважальних центрах - велике питання. Одне можна стверджувати напевно, подібні "штуки" протипожежної безпеки коштують недешево, і проконтролювати, обладнано чи будівля подібними системами, неможливо через мораторій на перевірки.

"Забувають" про сигналізацію

Отже, багато власників торгових- і бізнес-центрів економлять на безпеці ще на етапі проектування будівлі. Яскравим прикладом недбалого ставлення до норм пожежної безпеки може послужити "справу" щодо однієї відомої компанії, через яку зараз тривають суди.

У листопаді 2017 року Окружний адміністративний суд Києва ухвалив повністю зупинити роботу ряду ТЦ даної компанії в Києві. Причина - 80 порушень у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної небезпеки!

Ось деякі з них:

- складські приміщення не були розділені на відсіки протипожежними перегородками першого типу;

- підсобні приміщення і технологічна зона не обладнані автоматичними системами протипожежного захисту;

- при облицюванні стін торгового залу використовувалися матеріали з показниками пожежної небезпеки щодо токсичності.

- шляхи евакуації ТЦ не звільнені від апаратів для приготування кави, банкоматів, меблів і т.д .;

- тамбури не обладнані системою автоматичної пожежної сигналізації.

Думати, що в інших бізнес- і торгових центрах ситуація краща - глибока помилка.

Частина зі списку порушень

Випадки пожеж в ТРЦ

Наведемо кілька прикладів.

У ніч на 10 листопада 2017 року відбулося серйозний пожежа на парковці гіпермаркету "Ашан", який знаходиться в ТРЦ Sky Mall в Деснянському районі Києва. Благо, медичну допомогу нікому не знадобилася, так як під час пожежі все приміщення вже були закриті.

19 листопада того ж року спалахнула пожежа в ТЦ "Агромат" на вулиці Академіка Булаховського в столиці. Потерпілих не було.

Потерпілих не було

Пожежа в "Агромат"

11 січня 2018 року відбулося пожежа в торгово-офісному центрі SilverBreeze в Києві. Вогонь почався у вентиляційній шахті ресторану на першому поверсі, після чого поширився на дах сьомого поверху. На місці події з вогнем боролися п'ять пожежних машин, постраждалих не було.

26 березня 2018 року в торговому центр "Будинок торгівлі центральний" в Харкові сталася пожежа. Горіли силові кабелі на сходах другого поверху і електрощитова в підвалі.

Підбиваючи підсумки. Що необхідно зробити, щоб запобігти трагедії? В першу чергу, прийняти рішення про негайну перевірку бізнес- і торгових центрів по всій країні. Обов'язкова публікація у відкритому доступі даних про перевірку - в тому числі іменами тих, хто підписує документи про "все добре".

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!

Чи можна в такій ситуації проконтролювати дотримання норм пожежної безпеки від будівництва до введення в експлуатацію?
Що це означає?
Виходить, чиновники служби самі не стежать, кому видають ліцензію?
А може мають з цього свій дохід?
Що необхідно зробити, щоб запобігти трагедії?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей