* Политика новости » Банки »

* *

Осад # 5: заборона смартфонів в школах, оператори на стежці війни, каршерінг від автовиробника і проблеми Galaxy Note 9

  1. Заборона смартфонів в школах
  2. Цінові війни операторів
  3. Каршерінг від автовиробників
  4. Galaxy Note 9 нічим не здивував

На цьому тижні довелося згадати, що таке спізнитися на перший урок. В один із днів репліки не з'явилася в каналі, але в майбутньому такого упущення ми не допустимо. Давайте освіжимо пам'ять і подивимося, що виходило в рубриці «Ранкова репліка» в Telegram-каналі Content Review.

Заборона смартфонів в школах

У Франції хочуть заборонити школярам і студентам користуватися мобільними пристроями протягом усього навчального дня, а не тільки під час уроків і лекцій. В ході голосування в нашому каналі з невеликою перевагою перемогли прихильники такої заборони, а в чаті в ході дискусії зайшла мова про те, що такі заборони порушують права дітей. Правда, без вказівки, які саме. Все-таки, школа це місце, де деякі обмеження завжди будуть присутні.

Світ сильно змінився, і не останню роль в цьому зіграло стрімке розвиток мікроелектроніки, особливо в частині мобільних пристроїв. Якщо в кінці 80-х мобільний телефон сприймався як неймовірна можливість поговорити з ким завгодно і де завгодно, то сьогодні мобільні пристрої серйозно змінюють наше повсякденне життя. Покоління, застало світ без смартфонів і навіть інтернету, бачить в тому числі і негативні зміни, то покоління 2000-х, яке виросло з планшетом в руках, не розуміє, з чого весь сир бор.

Логіка ретроградів (в тому числі і нашої редакції) проста - жили і навчалися ми без мобільних пристроїв і не сказати, що це істотно обмежувало наші можливості. Звичайно, все це нагадує бурчання старих: «а ось в наш час», але цілком собі служить аргументом на заперечення: «а раптом щось трапиться, а мобільного телефону і немає під рукою». Та й залежність знань і пам'яті від постійного «гугленія» теж не викликає захоплення.

Аргументація мілленіалов також зрозуміла - старичье намагається зупинити прогрес і ставить палки в колеса молодим. Мобільні пристрої сильно полегшують комунікацію, дозволяють миттєво дізнатися все, що потрібно. І що особливо важливо, вони стали значущим інструментом соціалізації. Всі ці фотографії, відео, статуси в соціальних мережах. Смартфон сприймається як якийсь додатковий орган почуттів і позбавляти його - значить вторгатися в особисте життя людини. Світ став цифровим і чинити опір цьому марно. І в цьому, треба визнати, теж є своя правда.

Звичайно, з появою абсолютно нових технологій наше життя змінюється безповоротно, але зміни ці не повинні руйнувати все те, що цивілізація напрацьовувала століттями. І руйнувати освітні технології було б дурним, не пропонуючи щось, безсумнівно, краще, ніж те, що є зараз. Учень, який в школі відволікається на соцмережі та ютуб, з набагато великими труднощами може сконцентруватися на вивченні предмета. Про «кліповій» свідомості і проблеми з пам'яттю, напевно, і говорити не варто. Діти, які просто вводять в Гугл питання викладача і відповідають на «відмінно», вже через 15 хвилин часто не можуть навіть пригадати, про що йшла мова.

Тому заборона, який збирається ввести міністерство освіти Франції, має цілком собі обгрунтовані причини. Сам по собі прогрес не завжди несе тільки благо. Багато досягнень цивілізації проходили сувору обкатку реальністю і далеко не відразу дісталися нам у тому вигляді, в якому ми їх знаємо. Взяти, наприклад, автомобілі - скільки було витрачено зусиль, створено правил, регуляцій і обмежень за останні сто років. Зараз важко уявити, що колись можна було просто взяти автомобіль будь-якої конструкції і кататися, де хочеш, як хочеш, без будь-яких правил, знаків і реєстраційних номерів.

Чомусь ні у кого не виникає питань щодо того, що в театрі або кінотеатрі сидіти в телефоні і вже тим більше говорити по ньому - моветон. Далеко не завжди обмеження призводять до негативних результатів. Яким буде підсумок французького експерименту, ми зможемо дізнатися вже в найближчому майбутньому. І чомусь здається, що він буде швидше позитивним.
До змісту

Цінові війни операторів

Зростання абонентських баз російських операторів припинився. Для цього є ряд причин. З одного боку, кількість абонентів «по SIM-картками» вже не відображає дійсної картини і навіть шкодить іншим фінансовим показникам. Наприклад, ARPU, який вираховується по виручці і абонентам. З іншого боку, дії регулюючих органів, фактично зупинили роздачу SIM-карт зі стартовим балансом в місцях скупчення людей, і закон, згідно з яким оператор зобов'язаний відключатимуть SIM-карти з непідтвердженими даними абонента. Все це призвело до того, що оператори змушені чистити бази і вважати абонентів, а не SIM-карти.

В таких умовах збільшувати частку ринку практично нереально. За великим рахунком, розклад сил між операторами вже навряд чи зміниться. Залишилося близько 10 відсотків абонентів, які з легкістю міняють оператора, будь то перенесення номера по MNP або банальна зміна SIM-карти. Решта з різних причин можуть лаяти свого оператора, але перейти до іншого навряд чи зважаться. У кого-то сімейний тарифний план, і щоб перейти самому, доведеться тягти за собою всю сім'ю. У кого-то тариф з безкоштовним домашнім інтернетом і ТБ, і економія на послугах в цілому нівелює негатив стосовно однієї з них. Треті і зовсім орієнтуються не на ціни, а на покриття в двох конкретних точках - вдома і на роботі. Який сенс міняти одного оператора на іншого, якщо цим не буде?

Якщо придивитися до реклами операторів, то вони вже давно не намагаються залучити нових абонентів. У роликах робиться наголос на нові тарифні пропозиції та послуги, спрямованих на зміцнення лояльності та зв'язку з брендом. Один пропонує гиги за кроки, інший - персональні подарунки, третій - підписку на музичний сервіс. Але що робити тим співробітникам операторів, чиї квартальні премії безпосередньо залежать від деяких показників, наприклад, частки ринку або кількості абонентів?

У грудні минулого року в ряді регіонів МТС знизив ціни. «Мегафон» через свого гендиректора Сергія Солдатенкова заявив: «Оздоровлення ринку, можливо, призупинилося. Знову спостерігається нераціональна боротьба за ринок, що виражається в зниженні цін, - у деяких нерви не витримали ». А комерційний директор «Мегафона» Влад Вольфсон додав: «Наша стратегія проста: ми не віддамо жодного нашого абонента».

І ось настало літо. «Мегафон» кратно знизив тарифи в десятках регіонів (але, зрозуміло, не в Москві). Tele2 відповів тим же. Може здатися, що почалася війна тарифів. Але це не так.

По-перше, в цій «війні» не беруть участь МТС і «Білайн». Перші, можливо, просто придивляються, другі через Василя Лацанича вже заявили, що цінові війни - це шлях в нікуди. По-друге, «війна» ця ведеться за молодіжну аудиторії. Більш зрілому споживачеві вже не так важливо, у кого з операторів тариф на 100-200 рублів на місяць дорожче або дешевше, не та ситуація щоб бігти в салон зв'язку і перемикатися до конкурентам. По-третє, переможців у цій війні не буде. А ось ті, хто програв - по просевшей виручці в ряді регіонів - цілком.

І в момент, коли акціонери вимагатимуть корекції фінансових показників (а отже, і реального зростання тарифів), може виявитися, що придбана абонентська база розчиниться так само легко, як і була набрана.
До змісту

Каршерінг від автовиробників

У Москві з'явився перший каршерінг від автовиробника. Китайська компанія Chery вивела на лінію 50 автомобілів Tiggo 2 в люксової комплектації. Власної платформи і додатки для клієнтів у Chery немає, вона користується системою YouDrive Pool.

Каршерінг - складний сервіс. Потрібно проводити оцінку нових користувачів (і відмовляти їм в реєстрації, якщо є хоча б найменший натяк на обман), стежити за чистотою машин, періодично їх переганяти з околиць до центру (де шансів на оренду у автомобіля більше, ніж у що стоїть десь у Реутова). А ще ж є поточний ремонт, сервісної обслуговування і, звичайно, розрулювання неминучих ситуацій зі штрафами, що генеруються користувачами.

Саме тому тривалий час (а вже років п'ять, напевно, пройшло з зародження цього ринку) автовиробники стояли осторонь від каршерінга. Машини дати в лізинг? Це можна. Але випускати в орендне болото власні новенькі авто соромилися. І тому є ряд причин.

Перша - і головна - на початку у каршерінгових сервісів було більше проблем, ніж прибутку. Не факт, що прибуток і зараз присутній, але аудиторію ці сервіси сформували. Тисячі, якщо не десятки тисяч, зареєструвалися і хоча б один раз орендували автомобіль через додаток. Більш того, такі сервіси стають частиною туристичного кластера - ваш покірний слуга неодноразово користувався Делімобілем в поїздках, зокрема в Уфі і Нижньому Новгороді. Це дійсно зручно і дешевше таксі, не кажучи вже про подобову оренду в Hertz і подібних конторах.

Друга причина криється в необхідності створювати власну платформу для комунікації з користувачами. Ні, автовиробники можуть створити що завгодно, благо витрати на цей процес - крапля в загальному бюджеті. Але ті, хто бачив штатні системи, наприклад, навігації в автомобілях, відразу зрозуміють, про що мова. Якщо за програмне забезпечення береться автовиробник, це означає, що воно буде вкрай специфічним. І у випадку зі штатною системою в автомобілі споживач ще може змиритися (зверніть увагу, скільки автомобілів на дорозі їде з кріпленням для смартфона на лобовому склі), то для користувачів каршерінга, які звикли до певного рівня зручності і комфорту, додаток потрібно відповідне.

Звичайно, приєднуючись до вже готової платформі, власники автомобілів втрачають велику частку самостійності. І ми прекрасно знаємо приклади, коли такий симбіоз технологічної компанії і реального сектора призвів до жахливих наслідків. «Яндекс.Таксі» позиціонує себе як платформа для таксопарків і індивідуальних таксистів, однак на ділі є мало не регулятором ринку, самостійно встановлюючи ціни на поїздки, визначаючи комісії і винагороди і, користуючись фактично монопольним становищем, диктує умови всім гравцям.

У каршерінге ситуація більш здорова. Власники автомобілів мають можливість самостійно виставляти ціни на оренду. Наприклад, Chery, про яку ми і говоримо, буде брати 7,5 рублів за хвилину оренди і 2 рубля за хвилину простою. Це трохи більше «Делімобіля», а й Chery Tiggo 2 класом вище Hyundai Solaris.

Звичайно, «Яндекс» може спробувати провернути те ж саме, що він зробив з ринком таксі. Але ціновий демпінг навряд чи допоможе у випадку з каршерінгом. Сьогодні автомобілів, доступних для короткострокової оренди, мізерно мало. Щоб знайти доступний для оренди автомобіль ввечері в центрі потрібно дуже сильно постаратися. Ринок таксі був уже сформований, коли прийшов «Яндекс», а ринок каршерінга лише на початку шляху. І навряд чи «Яндекс» буде закуповувати десятки тисяч автомобілів, щоб змусити ними всі міські парковки, не залишаючи шансів для конкурентів.
До змісту

Galaxy Note 9 нічим не здивував

Samsung Galaxy Note 9 представили офіційно. У особливо наближених до корейського оператору вже вийшли огляди, зрозуміло, безкомпромісно позитивні. Проте, від кожного нового флагмана чекають чогось дійсно нового. Великою кількістю пам'яті і гігагерц вже нікого не здивувати. Тим більше більшості покупців вони не так вже й важливі, адже навіть флагмани дворічної давності сьогодні працюють так, що відрізнити їх продуктивність від новинок можна хіба що в синтетичних тестах.

Чим сьогодні можна дійсно зацікавити покупця, спонукати його витратити 700-900, а то і більше, доларів на покупку новинки. Питання це нетривіальний, а для більшості брендів ще й актуальний. Не встиг Huawei зі своїм брендом Honor потіснити Apple з другого рядка, як тривожні звістки стали надходити з Кореї. Спочатку Samsung поділився не самою красивою звітністю (ще б пак, після стількох кварталів зростання показати не тільки падіння, але і провал Galaxy S9), потім влада Кореї схаменулися і вирішили змусити транснаціональні компанії платити податки в бюджет країни, де вони працюють, а не відправляти їх в якусь далеку Ірландію.

Нервозність корейських властей - це продовження наміченої паніки флагмана економіки. Ще кілька років тому кожна новинка Samsung розходилася в Кореї великим тиражем, а сьогодні молоді корейці вже не так активно скуповують S і Note. Загроза бізнесу виходить навіть не від LG і Apple, а від китайських виробників. На них поглядають навіть ті, хто раніше дотримувався догми «Китай - це фу фу фу». Як так сталося, що китайські бренди почали тіснити старожилів ринку?

По-перше, китайці не бояться ризикувати і експериментувати. Три основних камери і п'ятикратний оптичний зум? Давайте спробуєм. Селфі-камера, що виїжджають з корпусу? Чому немає, в тираж. Повноформатний дисплей без монобровою і із захованим під екраном дактилоскопічний сенсором? Робимо, авось спрацює. Китайці раптово стали головним джерелом хоч якихось нововведень в дуже закостенілі форматі смартфона.

Звичайно, як і у випадку з iPhone, є досить велика армія фанатів Samsung і серії Note зокрема. Зрозуміло, продажу будуть високими. Не виключено, що Note 9 стане бестселером на світовому ринку, принаймні до осіннього анонсу нових моделей від Apple. Але все це, відверто кажучи, навіває нудьгу. У гонитві за кількістю ядер і їх частотою, в прагненні представити найпотужніший смартфон, Samsung забуває про те, що споживачі орієнтуються на зовсім інші показники.

І заздрісний погляд на фотографії, зроблені Huawei / Honor, з боку гордих власників смартфонів Samsung і Apple лише верхівка айсберга. Є ще музика, дизайн, дратує монобровою. Samsung Galaxy Note 9 вийшов відмінним, але, користуючись автомобільним терміном, це всього лише рестайлінг. Нічого нового.

І від цього дуже сумно.

До змісту

підписуйтесь на канал Content Review в Telegram і читайте свіжі «ранкові репліки» щодня. Обговорити же все, що накипіло, можна в нашому чаті .

Який сенс міняти одного оператора на іншого, якщо цим не буде?
Але що робити тим співробітникам операторів, чиї квартальні премії безпосередньо залежать від деяких показників, наприклад, частки ринку або кількості абонентів?
Машини дати в лізинг?
Як так сталося, що китайські бренди почали тіснити старожилів ринку?
Три основних камери і п'ятикратний оптичний зум?
Селфі-камера, що виїжджають з корпусу?
Повноформатний дисплей без монобровою і із захованим під екраном дактилоскопічний сенсором?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей