* Политика новости » Банки »

* *

Статті, Білок в раціоні коні

Білок в раціоні коні

Після води білок - це найпоширеніша речовина в організмі коня, від мозку до копит. Білок - це не тільки м'язова маса. Це ензими, антитіла, ДНК / РНК, гемоглобін, клітинні рецептори, цитокіни, більшість гормонів, сполучна тканина. Чи варто говорити, що білок (він же - протеїн) - це дуже важлива складова раціону.

Структура молекули білка настільки складна, що дивно, як він взагалі перетравлюється. Кожен кольоровий кульку на зображенні - це ланцюжок амінокислот. Ланцюжки з'єднуються один з одним певними хімічними зв'язками, які і формують послідовність і форму підсумкової молекули. У кожного білка свій набір амінокислот і своя унікальна послідовність цих амінокислот і форма, в яку вони в підсумку скручені.

У кожного білка свій набір амінокислот і своя унікальна послідовність цих амінокислот і форма, в яку вони в підсумку скручені

Молекули білка проходять первинну «обробку» вже в шлунку - під дією шлункового соку молекула розкручується, також розбиваються деякі зв'язки між ланцюжками амінокислот (відбувається так звана «денатурація»). Далі в тонкому кишечнику отримані ланцюжка амінокислот під впливом ферменту протеази, що надходить з підшлункової залози, розбиваються на окремі амінокислоти, молекули яких вже досить малі, щоб пройти через стінку кишечника і потрапити в кровотік. Поступово в організм, амінокислоти збираються назад в білки, необхідні коні.
-------------------------------------------
Зроблю невеличкий відступ: останнім часом зустрічаються деякі виробники кормів, які заявляють, що білок у складі їх кормів ніяк не був оброблений і тому не денатурований і зберігає свою біологічну активність на відміну від кормів конкурентів, у яких білки денатуруються і втрачають свою біологічну активність в процесі теплової або іншої обробки. Такі заяви - це не більше ніж маркетинговий хід! По-перше, потрапляючи в шлунково-кишковому тракті, будь-який білок відразу денатурируется, інакше величезна молекула білка просто не зможе всмоктатися в кров через стінки кишечника. Якщо білок вже денатурований, він просто швидше перетравиться, тому що можна пропустити перший крок. Що стосується біологічної активності - під нею маються на увазі функції, які виконує в організмі конкретний білок. Стосовно до коня - біологічна активність білків рослин (наприклад, фотосинтез) їй не дуже то й потрібна. Організм сам збирає з окремих амінокислот білки з необхідною саме цього організму біологічною активністю.

-----------------------------------------------
Білки, які не встигають перетравитися в тонкому кишечнику, потрапляють в задній відділ кишечника і там, хоч і можуть живити місцеву мікрофлору, для кінського організму виявляються вже досить марними (звідти вони можуть пройти тільки на вихід). Побічним ефектом може стати діарея.

В організмі постійно відбувається розпад існуючих і синтез нових білків. В процесі якісь амінокислоти виробляються з інших, існуючих, якісь, непотрібні на даний момент, виводяться з організму, тому що здатності запасати білок про запас у кінського (та й будь-якого іншого, напевно) організму не існує.

Причому, амінокислота виводиться не цілком. Від неї відділяється аминогруппа, що містить азот - вона і виводиться, пройшовши складний шлях перетворень, у вигляді сечовини з сечею. Частина, що залишилася карбоксильная група запасається і може бути використана для отримання енергії, хоча такий спосіб отримання енергії досить складний і енерговитрат.

Те ж саме відбувається з зайвими амінокислотами, які надійшли в складі білка з їжею. Якщо вони встигли перетравитися і всмоктатися в кров, але потреби в них на даний момент у організму немає, азот відділяється і виводиться з сечею, а решта вуглецева частина йде в запаси, як правило, жирові. У денників сильніше пахне аміаком, а кінь збільшує споживання води (сечу-то треба з чогось зробити!)

Вищесказане призводить нас до питання не тільки кількості, але і якості білка. Ідеальна якість білка - таке, де всі амінокислоти знаходяться рівно в тому ж співвідношенні, в якому вони потрібні організму.

Тут є дві проблеми. Перша: поки точно не відомо, що це за кількість, тим більше воно буде змінюватися в залежності від стану організму. Тому на даний момент за ідеал береться співвідношення амінокислот в кінських м'язах (а у лактуючих кобил - ще і в молоці), так як м'язи - це все-таки основна маса білка. На сьогоднішній день більш-менш точно досліджена загальна потреба в лизине, тому він нормується. До того ж лізин вважається основною лимитирующей амінокислотою. Це означає, що дуже часто корми містять менше лізину, ніж потрібно, в порівнянні з іншими амінокислотами. Тобто, навіть якщо загальна кількість білка буде відповідати нормі, організм зможе використовувати його тільки до тих пір, поки йому вистачить лізину. Як тільки лізин закінчиться, інші амінокислоти не зможуть бути використані і підуть на вихід.

Також лимитирующими вважаються треонин і метіонін. Саме тому цю трійцю часто можна бачити в підгодівлі.

За кількістю нормується або сирий протеїн, або перетравлюється. Однак в кормах найчастіше вказується саме сирий протеїн (його легше порахувати), тому простіше відштовхуватися від норм по сирому протеїну. Справа в тому, що сирий протеїн обчислюється за вмістом азоту. Це дуже просто - порахували весь азот, потім помножили на якийсь коефіцієнт і отримали сирий протеїн. Однак ця формула не враховує наявність небілкових форм азоту, таким чином, вона не зовсім точна.

Проте, при встановленні норм по сирому протеїну його перевариваемость враховується (вважається, що це приблизно 50%), тому можна цілком користуватися цими нормами, пам'ятаючи, однак, про якість білка!

Якщо ви звертаєте увагу на вміст поживних речовин в кормах (наприклад, на етикетку на мішку з мюслі), то майте на увазі, що буває і так, і так, і не варто порівнювати непорівнянне.

Дуже багато суперечок викликає надлишок білка в раціоні. Ще зовсім недавно було дуже поширена думка, що «білкове отруєння» викликає ламініт. Зараз вже доведено, що це міф, і білок до ламинита не має жодного стосунку. Проте противники білка не здаються і стверджують, що надлишок білка негативно впливає на нирки (бо вони змушені виводити зайвий азот) і печінку (бо вона перетворює токсичний аміак в нетоксичну сечовину).

Однак ветеринарні лікарі та дієтологи, що займаються вивченням метаболізму білка, стверджують, що це міф, і що у ветеринарній історії не описано достовірних випадків проблем з нирками через надлишок білка в раціоні. Інша справа, якщо нирки вже проблемні. Тоді білок в раціоні необхідно строго нормувати, щоб не перевантажувати їх.

Не буду стверджувати, що сильний надлишок білка - це зовсім не шкідлива. Наприклад, є дослідження, які показують, що підвищена кількість білка в раціоні призводить до підвищення кислотності крові при навантаженнях. І хоча про наслідки підвищеної кислотності крові дослідження нічого не говорить, в принципі це не є дуже добре.

Існує і таке поняття як «протеїнові шишки». Однак найчастіше ці висипання ніяк з раціоном не пов'язані. Дуже рідко може виникнути алергічна реакція на якийсь конкретний білок, проте це буде суто індивідуальна проблема.

Дуже рідко може виникнути алергічна реакція на якийсь конкретний білок, проте це буде суто індивідуальна проблема

І ще на закінчення хочу сказати про аналізи крові. У біохімії крові є таке поняття як «Загальний білок». У той час як показник загального білка нижче встановленої норми може (хоча і не обов'язково) говорити про недостатнє надходження білка з їжею, загальний білок, що перевищує норму, не має з кількістю білка в раціоні нічого спільного! Найбільш поширена причина перевищення норми по загальному білку - це зневоднення! Про надлишок же власне білка в раціоні можна побічно судити за кількістю сечовини в крові, попередньо виключивши, знову ж таки, зневоднення і проблеми з нирками!

Катерина Ломейко (Sara).

Питання і коментарі, що виникли відносно даної статті, можна залишити в блозі автора.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей