* Политика новости » Банки »

* *

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

 1. 18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village Андрій Липа
 2. Максим Поліванов
 3. Бар «Всі твої друзі»
 4. Довідка
 5. Бар «1516»
 6. Довідка
 7. Craft rePUBlic
 8. HopHead Craft Beer Pub
 9. «Пілігрим»
 10. «Ентузіаст»
 11. Андрій Липа - ще про 12 місцях в Москві, де можна випити крафтового пива
 12. «Келія»
 13. «Коннор Мак Несса»
 14. «Пробка»
 15. Haggis Pub & Kitchen
 16. St. Peters & St Anton
 17. One more pub
 18. «Бірмаркет»
 19. Glenuill
 20. 18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village
 21. Андрій Липа
 22. Максим Поліванов
 23. Бар «Всі твої друзі»
 24. Довідка
 25. Бар «1516»
 26. Довідка
 27. Craft rePUBlic
 28. HopHead Craft Beer Pub
 29. «Пілігрим»
 30. «Ентузіаст»
 31. 18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village
 32. Андрій Липа
 33. Максим Поліванов
 34. Бар «Всі твої друзі»
 35. Довідка
 36. Бар «1516»
 37. Довідка
 38. Craft rePUBlic
 39. HopHead Craft Beer Pub
 40. «Пілігрим»
 41. «Ентузіаст»
 42. 18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village
 43. Андрій Липа
 44. Максим Поліванов
 45. Бар «Всі твої друзі»
 46. Довідка
 47. Бар «1516»
 48. Довідка
 49. Craft rePUBlic
 50. HopHead Craft Beer Pub
 51. «Пілігрим»
 52. «Ентузіаст»
 53. 18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village
 54. Андрій Липа
 55. Максим Поліванов
 56. Бар «Всі твої друзі»
 57. Довідка
 58. Бар «1516»
 59. Довідка
 60. Craft rePUBlic
 61. HopHead Craft Beer Pub
 62. «Пілігрим»
 63. «Ентузіаст»
 64. 18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village
 65. Андрій Липа
 66. Максим Поліванов
 67. Бар «Всі твої друзі»
 68. Довідка
 69. Бар «1516»
 70. Довідка
 71. Craft rePUBlic
 72. HopHead Craft Beer Pub
 73. «Пілігрим»
 74. «Ентузіаст»
 75. 18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village
 76. Андрій Липа
 77. Максим Поліванов
 78. Бар «Всі твої друзі»
 79. Довідка
 80. Бар «1516»
 81. Довідка
 82. Craft rePUBlic
 83. HopHead Craft Beer Pub
 84. «Пілігрим»
 85. «Ентузіаст»
 86. Андрій Липа - ще про 12 місцях в Москві, де можна випити крафтового пива
 87. «Келія»
 88. «Коннор Мак Несса»
 89. «Пробка»
 90. Haggis Pub & Kitchen
 91. St. Peters & St Anton
 92. One more pub
 93. «Бірмаркет»
 94. Glenuill

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

Андрій Липа

Автор Instagram-блогу Passpassenger
про крафтового пиві в Москві

Автор Instagram-блогу  Passpassenger  про крафтового пиві в Москві

Максим Поліванов

Автор Instagram-блогу Veryhealthy про крафтового пиві,
власник пабу « голодранець »В Ростові-на-Дону,
учасник групи Motorama

Бар «Всі твої друзі»

Бар відкрився в липні 2014 року в Малому Гнездняковском провулку. Один із співвласників закладу - Олександр Малєєв, до цього колишній частим відвідувачем «Главпівмага» на «Новокузнецькій» - магазину, в якому вперше в Москві з'явилося крафтового пиво на розлив. Саме там, за розповідями Олександра, він помітив, як по четвергах, п'ятницях і суботах «скупчувалися дикі черги» за хорошим пивом і «утвердився в розумінні, що потрібно відкривати щось своє, поки не відкрили інші».

Ідея відкрити паб прийшла трохи більше року тому. Назва його пов'язана з музикою. «Всі твої друзі» - пісня групи ILWT, до якої організатори мають безпосереднє відношення. Чимала частина початкових відвідувачів - шанувальники групи. «До нас приходять в основному люди старшого віку, за тридцять, часто мігруючі по барам, які захоплюються футболом, а також музиканти, журналісти плюс так звані біргікі, які добре розбираються в пиві і можуть цілу лекцію прочитати», - розповідає Малєєв і додає: «Звичайно , багато хто приходить і спочатку самі не розуміють, що п'ють. Вибирають просто або світле, або темне. Ми ж в свою чергу вже радимо спробувати той чи інший сорт, такий-то фортеці, щільності або витримки, порівняти напої. Культуру прищеплюємо, можна сказати ».

Всього в барі 14 кранів розливного пива. З російських представлені основні крафтового пивоварні: обнінська LaBEERint Brewery, московська Victory Art Brewery, пітерська AF Brew, Зарічна Jaws, тульська Salden's та інші, але вже дрібніші. З закордонного: шотландська BrewDog, голландська, англійська, норвезька, датська крафт, цікаві сорти німецького, бельгійського пива. Ціни варіюють від 200 до 250 рублів за півлітра.

Довідка

Крафтового пивом можуть бути і лагери, і Стаут. Але є сорт - ікона крафта. Це IPA (India Pale Ale) - сильно охмелене світле пиво. Придумали його англійці, а розкрутили вже американці. Слово «Індія» спочатку з'явилося в цій назві сорту тому, що, щоб довше зберегти продукт на шляху в англійські колонії в Індії, пивовари додавали більше хмелю. Фортеця IPA зазвичай більше 7%. В ароматі, в залежності від видів хмелю, можуть бути цитрусові, ягідні, ялинові тони.

У зв'язку з сильно обмеженим простором закладу в теплу погоду відвідувачі більшу частину часу проводять на вулиці. Їжі тут немає зовсім, тільки чіпси і горішки. Але можна приходити зі своєю їжею. А деякі відвідувачі просто-напросто замовляють піцу в сусідньому Pizza Express. Пивних сетів поки немає, але завжди можна попросити бармена дати будь-який з розливних сортів на пробу. Є сидр: привізною англійська в пляшках і розливний St. Anton яблучний та грушевий.

Anton яблучний та грушевий

Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø. Особливо # 100, # 500, Two Captains, Imperial Rye Porter і Imperial Brown Ale. Все це можна сміливо брати і насолоджуватися прекрасним смаком якісного норвезького пива. Для тих, хто любить покіслее, є відмінний Rodenbach Grand Cru, який швидше за шампанське, ніж пиво. Крім цього, варто звернути увагу на Black Magic Porter пивоварні AF Brew і Saison з Paradox Craft Brewery. Якщо перший вже з упевненістю можна називати культовим, то другий, на мою думку, може теж цілком претендувати на це звання, аж надто добре він вийшов - відмінний баланс апельсина, персика і прянощів в смаку ».

максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів. Виходить іноді вдало - як з не дуже поширеним Mort Subite Lambic, іноді не дуже - як з банальним лагером "Русский праздрой" з LaBEERint Brewery. Набір пива постійно змінюється, що дуже правильно для таких місць, тому кожного разу краще питати що-небудь нове, міцне і гірке ».

Бар «1516»

Бар з мікропівоварней відкрився в квітні 2013 року. Його співвласник, Філіп Самарец, також один з творців музею цікавих наук «Експерементаніум». Ідея відкрити паб, як це було і з музеєм, прийшла власникам після численних поїздок до Європи та Америки, де вони вперше побачили бари зі своїми власними пивоварнями і ні на що не схожим пивом.

Тут варять власне авторське пиво і тут же його продають - протягом 2,5-3 місяців по дві тонни кожного з представлених сортів. Постійних сорти чотири: Pilsner, Weizen, American Pale Ale і Stout. Крім них, один-два сезонних сорту, які постійно змінюються. Серед останніх був American Black Ale, British India Pale Ale, Red Ale і Mosaic Blonde Ale. Всі шість місцевих сортів можна спробувати за раз в невеликому обсязі, замовивши дегустаційний сет. Пляшкового пива в «1516» близько 60 видів, на кранах зараз стаут ​​Dogma пивоварні Brewdog і портер Nøgne Ø. Також в меню великий вибір напоїв шотландських, бельгійських і норвезьких крафтового пивоварень. Відмінна добірка сидрів, а в меню - типова середньої руки пабної їжа.

Довідка

За назвою місця варто історія. 1516 - рік, коли був виданий Райнхайтсгебот, а саме закон, що регламентує виробництво пива в Німеччині. Згідно з ним, у виробництві пива повинні використовуватися тільки три інгредієнти: вода, ячмінь (ячмінний солод) і хміль. Баварський закон встановлював правила для виробництва пива і торгівлі ім. Його також називали «німецьким законом про чистоту пива».

Сама пивоварня знаходиться прямо в закладі. У неї можна записатися на екскурсію: коротку оглядову або більш поглиблену, за невелику плату, з дегустацією і докладною розповіддю про те, що, де, коли і з чого тут готують. «Нерідко люди приходять непідготовлені і просять стандартні, звичні Guinness або Heineken, яких у нас немає. У таких випадках ми проводимо роз'яснювальну роботу, розповідаємо про те, чим відрізняються наші сорти, про крафтового революцію. В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу.

В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу

Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА. Спробувати в розлив їх можна тільки тут. Втім, в магазині "Вино і Ко", що на Шаболовці, можна купити темно-зелені версії. І стаут, і АРА зварені дуже якісно, ​​це гідні зразки свого стилю ».

МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива. Дивне поділ в темно-зеленому меню на лагер, ель, стаут ​​і ламбік. Набір пива майже без слабких місць, хоча є страшні штуки на кшталт вишневого сиропу Floris Kriek. На кранах упор на стримані сорти власної броварні і кілька гостьових. Зараз це, здається, ель в шотландському стилі BrewDog Dogma і вересковий ель Fraoch, знову-таки шотландський. В цілому це, звичайно, ресторан, щоб догодити випадковому перехожому, а не щоб спеціально йти за пивним досвідом ».

Craft rePUBlic

Найновіший паб в нашому списку відкрився 31 жовтня. В меню 22 сорти розливного пива і близько 40, на даний момент, пляшкового. Пиво як російського виробництва (петербурзьких Paradox і AFBrew, московських Victory Art Brew і Velka Morava, ярославської Plan B), так і імпортного: норвезької Nøgne Ø, шотландської Brew Dog, голландської De Molen і італійської Brewfist - саме це пиво можна спробувати в Москві тільки тут.

Кухні поки немає, але обіцяють запустити. Засновники Craft rePUBlic - закохані в культуру крафтового пива люди, раніше досвіду в ресторанному бізнесі не мали. Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект.

Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект

Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті. Тут не асортимент заради асортименту, а виключно перевірені позиції, відібрані людьми, які дуже добре розбираються в пиві. Особливу увагу потрібно звернути на італійську Brewfist - ніде в Москві, та й в Росії в цілому, цього пива не знайти. Обіцяють і Revelation Cat - інша італійська пивоварня, гідна всілякої уваги. Якщо пощастить застати на крані імперіал стаут ​​«Іван Кожедуб», беріть не замислюючись, тому що, судячи з усього, така можливість буде надана нескоро. Відмінний вибір розливного Nøgne Ø - можна брати будь-який. Шикарний вибір розливного російського пива. Та й взагалі всього лише одна щодо прохідна позиція серед 22 кранів. Все пиво подається в правильних обсягах - пити імперіал стаут ​​з келиха 0,5 літра жахливо. В результаті вже зараз можна з упевненістю сказати, що це найкращий пивний бар в Москві ».

максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії. Практично нічого прохідного, що не дивно: робили його люди, які добре знаються на Крафт. Залишили один світлий лагер для галочки, а решта крани заповнили максимально цікаво. Від норвежців Nøgne Ø міцний подвійний IPA і імперіал стаут. Від російських пивоварень зовсім недавно був подвійний IPA Polaris пивоварні Af Brew, хороші новачки з Ярославля Plan B і рідкість, за якою полює півкраїни: «Іван Кожедуб», 13% -ний стаут ​​Victory Art Brew. Ще вони розливають кращий з Schneider - сильно охмелене пшеничний бік Tap 5, який зовсім недавно не можна було ніде побачити в кегового вигляді. Плюс ексклюзивом пиво італійської крафт-пивоварні BrewFist. Під кожну фортецю і стиль хлопці підібрали потрібний келих, тому літр барлівайна просто так не купиш ».

HopHead Craft Beer Pub

Співвласники пабу - брати Євген і Костянтин Жебеневи, перший свій проект - Craft Beer Café - відкрили рік тому в Петербурзі. Заклад з самого початку користувалося великим успіхом, тому вони вирішили відкрити таку ж, але вже в Москві. У пабі 36 кранів розливного пива. Сорти часто змінюють один одного. Пиво привозять об'ємом в одну-дві кеги, тому асортимент розходиться швидко і свіжість продукту гарантована. За кухню відповідає шеф-кухар Руслан Ступицького. Він же працював над першим проектом власників.

Пляшкового пива в HopHead Craft Beer Pub близько 400 сортів. Здебільшого це крафтового пиво з маленьких пивоварень і більш індустріальних. Широка лінійка європейського крафта, також є американські сорти. Практично немає лагера, що співробітник пабу Тетяна Толок пояснює так: «У нас акцент на різноманітність. Зазвичай в певних закладах в основному п'ють лагери - світле пиво низового бродіння. HopHead - це і елі, і Стаут, і міцне пиво. У нас можна спробувати пиво зі смаком віскі. Досягається такий ефект тривалої витримкою в бочках з-під віскі, до трьох років. Смак більш насичений і аромат особливий ».

З російського крафта в Hop Head є AF Brew, «Бакунін», Victory Art Brewing, Jaws і LaBEERint. Деякі сорти продають і в пляшках, наприклад Hentai IPA пивоварні AF Brew і Jaws. Серед розливного сидру в меню вітчизняний St. Anton і ірландський Magners. Пляшковий привозять в обмеженій кількості з Іспанії та Франції. Сетів немає, але розливне пиво можна попросити принести на пробу.

«Відвідувачі в основному люди за тридцять і ті, хто вже розбираються в пиві. Для наших гостей ми влаштовуємо пивні школи, де читаємо лекції і проводимо дегустації. Останньою була лекція про шотландських пивоварнях, далі плануємо розповісти про сидр, про пиво по країнам, про рідкісні сорти », - розповідає Тетяна. Проводяться такі заходи раз на місяць, розклад можна подивитися на сайті або сторінці пабу в Facebook.

Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях. Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні? З такої нагоди можна дозволити собі відмінні імперіал Стаут, яких тут чимало. Почати можна з Cocoa Psycho пивоварні Brewdog, з його потужним смаком шоколаду і кави. Або Imperial Stout з Nøgne Ø - не менше гідний екземпляр. Якщо сподобалося, можна перебиратися в цінову категорію вище. Крім того, навіщо дійсно варто сюди йти, так це за Hop Head Double IPA пивоварні AF Brew, який був зварений спеціально до відкриття цього пабу і більше ніде в Москві його немає ».

максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом. Багато дурного на кшталт псевдокрафтовой пивоварні "Глетчер", купи плоских БІТТЕРИ-лагерів. Загальноросійська проблема з сидру: доводиться ставити розливний нудний Magners. З хорошого на кранах можна виділити кисло-солодкий Bourgogne De Flandres (кислувате пиво поки ще вважається полудіковінкой), пшеничний бік Weihenstephan Vitus (не так відомий, як оригінальний Вайцен Weihenstephaner), і Timmermans Faro (єдиний доступний фаро, карамельний ламбік, в Росії) .

Пляшкова карта набрана без всякого розбору, схоже, в гонитві за кількістю, плюс досить високі ціни в порівнянні з іншими місцями. Спробувати потрібно пиво Hophead - подвійний IPA, який зварили для ресторану петербуржці Af Brew ».

«Пілігрим»

У жовтні 2004-го однойменний магазин з великим вибором пива і сидру відкрився на Новослобідський. Це і донині саме магазин, в ньому не розливають пиво. Паб «Пілігрим» заробив в 2010-му, через шість років. Акцент в ньому завжди робили на англійське пиво, причиною тому - переваги власника Юрія Чернишова. За запевненням Юрія, більшість відвідувачів пабу прийшли саме з магазину і це постійні відвідувачі.

З розливного в «Пілігрима» є три постійних сорти з Victory Art Brewing і по кілька з Jaws і LaBEERint - всього 12 кранів. Все це російські крафтового пивоварні, у власника до них особливе ставлення: «Для мене крафт за великим рахунком - це смачне, якісне і як пивоварові хочеться зварене пиво. Це найголовніше. Не важливо де. А знаючи умови ведення бізнесу в Росії, можна з упевненістю сказати, що рух вітчизняного крафта - це на 99,99 чистий ентузіазм. Їм пам'ятник треба поставити. Упевнений, багато хто зі мною погодиться ». У пляшках продають бельгійське, англійське та крафтового пиво з Європи. Всього близько 50-70 найменувань, «за настроєм», жартує господар. Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски.

Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски

Андрій Липа: «Зараз в Пілігрима ще можна встигнути спробувати легендарну Атомну пральню пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута Андрій Липа: «Зараз в" Пілігрима "ще можна встигнути спробувати легендарну" Атомну пральню "пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута. Можна взяти Black Sails з Victory Art Brew - black IPA, в якому також багато грейпфрута в прекрасно збалансованому смаку. А потім порівняти його з прекрасним Zwart & Wit з De Molen і вирішити для себе, чи є різниця між провідною європейською мікропівоварней і однією з кращих російських. Незалежно від того, яким буде рішення, візьміть наостанок Bommen & Granaten тієї ж De Molen - такого пива російські мікропівоварні поки що не варять ».

максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ, Гіннесса і сумнівного сидру Kepplers максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ," Гіннесса "і сумнівного сидру Kepplers. Нещодавно додали підмосковну пивоварню Victory Art Brew - і меню стало краще. У пляшках непоганий набір з новоприбулого в Росію крафта (De Molen, BrewDog, Nøgne Ø, Mikkeller), правда за захмарними цінами. Поки ж це місце швидше для пробританських консерваторів і любителів писати «ви» з великої літери.

«Ентузіаст»

Власника у кафе в мотовеломастерской три: Семен Берчанскій, Дмитро Пантюшин і Юрій Антонов - учасники мотоспільнота Clevermoto, люди, раніше захоплювалися ретромопедамі, а вже в подальшому перейшли на мотоцикли. Спочатку друзі відкрили майстерню на шосе Ентузіастів, пізніше - більш легкий формат в Столешниковом провулку. Назва зберегли, а сенс розширили - частина простору віддали під невелике кафе зі столиками, барною стійкою і музичної зоною з диваном і пластинками.

Зараз тут вісім кранів, а починали з двох. Пляшкового пива вісім-десять сортів. І те й інше - російського виробництва. «Ентузіаст» співпрацює з пивоварнями Victory Art Brew, AF brewery і Jaws. Із загальних 80 квадратних метрів 10 в кафе займає кухня. Готують кілька простих сендвічів, киши, суп дня і десерти.

Крім їжі та пива, тут можна послухати музику, купити щось на барахолці і так далі: «" Ентузіаст "- це місце для друзів, і там завжди можна когось із нас застати. У планах на майбутнє - розвиток в сторону фестивалів. Ми не проводимо навчальних програм. Ми робимо клубні заходи для мотоциклістів, пов'язані з заїздами, пікніками - виїзні заходи в форматі маленьких фестивалів. Чи можемо влаштувати день-барахолку »- розповідає Берчанскій. У кафе є свій кіноклуб - «Кінодруг», він проходить щосереди. По неділях в афіші - «Привіт концерт», в рамках якого тут показують улюблені записи концертів власників і їхніх друзів.

«Юра (в некогда арт-директор магазину чоловічого одягу FOTT. - Прим. Ред.), Дізнавшісь, что FOTT з'їжджає, предложили нам переарендовать приміщення. Так ми з друзями так и вчинили, а потім Вже стали думати, що робити далі. Тобто спочатку з'явилося приміщення, а потім Вже сама ідея. Врешті-решт ми Прийшли до решение Відкрити невелика майстерню и кафе при ній. Спочатку планувалі сделать простір для своих друзів, тому й РЕЧІ Вибирай цікаві, за що НЕ буде потім соромно. Спершу пропонували гостям крафтового європейське пиво, але це було невигідно економічно, так і поставки іноді переривалися, тому минулої весни перейшли на російський крафт. При виборі пива ми виходимо виключно з власних уподобань: подобається чи не подобається смак », - коротко переповідає історію відкриття та критерії вибору пива співвласник Семен Берчанскій.

За сендвічами і пивом в «Ентузіаст» приходять, як кажуть самі власники, люди, близькі до тієї «Солянка», якою вона була спочатку, «творча молодь»: мотоциклісти, рейсери, дизайнери і редактори модних видань з Великої Дмитрівки (тут знаходиться офіс видавництва Conde Nast. - Прим. ред.), архітектори.

Андрій Липа: «У ентузіасти невелика кількість кранів, на яких обов'язково є щось цікаве від кращих російських мікропівоварен Андрій Липа: «У" ентузіасти "невелика кількість кранів, на яких обов'язково є щось цікаве від кращих російських мікропівоварен. В останній раз це були Celebration Stout з Victory Art Brew з потужною гіркотою кавових зерен в смаку, і Hoppy Surf від AF Brew - цитрусовий, освіжаючий АРА, який здатний подумки перенести на сонячні пляжі з самою лютої зими ».

максим Поліванов: Кафе з крафтового пивом - ідеальне поєднання, в Петербурзі таких, здається, вже під сотню максим Поліванов: Кафе з крафтового пивом - ідеальне поєднання, в Петербурзі таких, здається, вже під сотню. Раніше тут царював московський слабенький лагер Fuel, тепер же, на щастя, настав час зовсім справжніх крафтового російських пивоварень і заходів на кшталт «Дня пива». Власники не намагаються зібрати 222 сорти з усього світу і правильно роблять. Випити найкраще що-небудь останнім від росіян Af Brew або Victory Art Brew.

Андрій Липа - ще про 12 місцях в Москві,
де можна випити крафтового пива

Kask

вул вул. Іллінка, 13 ,
+7 (495) 606-68-93
realbeercard.ru/restaurants/kask

У Kask потрібно брати Anderson Valley Brother David's Triple і Heelch O'Hops Double IPA. Перший - тому, що його ніде більше в Москві не знайдеш. Другий - тому, що в Москві в принципі мало DIPA і кожна пляшка в ціні. Особливо якщо це пиво від такої поважної пивоварні, як Anderson Valley.

«Келія»

Сівцев Вражек пров Сівцев Вражек пров., 3 ,
+7 (495) 697-68-41
Kelyabar.ru

Заклад примітно своїм багатим, можливо навіть унікальним набором пива. Поряд з черговими сортами бельгійського пива і елів можна спробувати і ті, що витримуються по три роки. Вже тільки за одне це можна пробачити їм химерну форму офіціанток в стилі черниць і своєрідний інтер'єр, стилізований під монастирську трапезну.

«Коннор Мак Несса»

Нахімовський пр Нахімовський пр., 67 ,
+7 (499) 724-58-27
conor-pub.ru

Паб на Нахімовському проспекті. Якісна бельгійська пивна карта. Jпределённо варто спробувати що-небудь від пивоварні Val-Dieu.

«Пробка»

Український бульвар, 15  ,  +7 (499) 243-33-36  realbeercard Український бульвар, 15 ,
+7 (499) 243-33-36
realbeercard.ru/restaurants/stopper

«Пробка» - невеликий бар недалеко від Київської, не плутати з «Probka на Кольоровому». Ще один заклад з хорошим вибором бельгійського пива. Позиції класичні, можна брати все.

Haggis Pub & Kitchen

вул вул. Петрівка, 15, стр.1 ,
+7 (495) 230-03-31
haggispub.ru

Оскільки це єдиний паб в Москві, де можна купити Mikkeller, то варто звернути увагу саме на пиво цієї пивоварні. В першу чергу Hop Burn High. Це чудовий IPA з нищівної гіркотою. І George Bourbon BA - імперіал стаут, витриманий в бочках з-під бурбона з усіма наслідками, що випливають з цього приголомшливими смаковими і ароматичними наслідками.

St. Peters & St Anton

Нікітський пров Нікітський пров., 2 ,
+7 (495) 626-68-01

realpub.ru

Особливу увагу тут варто звернути на сидр від St. Anton, він натуральний і добре зроблений. Можна взяти на пробу сет з восьми різних сортів сидру по 120 мл кожен. Великий асортимент Касково елю, а з пива обов'язково спробуйте St. Peter's Cream Stout.

One more pub

Бутирський вал, 5  ,  +7 (495) 780-99-80 Бутирський вал, 5 ,
+7 (495) 780-99-80

Вул Вул. Покришкіна, 8 ,
+7 (968) 543-42-86.
onemorepub.ru

Мережа з двох закладів. Перше відкрилося на Бутирській валу, друге - в районі станції метро «Південно-Західна». Тут можна брати що завгодно від Brewdog, Jaws і Victory Art Brew - не прогадаєте. І, звичайно, розливний Chimay, який на даний момент мало де можна знайти.

«Бірмаркет»

Страсний бульвар, буд Страсний бульвар, буд.4, стор.2 ,
+7 (905) 741-41-41

facebook.com

Тут потрібно брати легендарний Rochefort 10 - одну з найкращих пляшок пива, яку можна купити в Москві. Багатий і складний смак, зрозуміти який навряд чи можливо з першої спроби. Не менш легендарний Aventinus Eisbock від Schneider-Weisse. Straffe Hendrik Quadrupple - чудовий міцний, щільний, солодкуватий квадрюпель, на пляшечку якого можна витратити близько години. Крім цього, Anderson Valley Bourbon Barrell Stout - стаут, витриманий в бочках з-під бурбона.

Glenuill

вул вул. Садова-самопливний, 20 ,
+7 (495) 724-76-27

facebook.com

У Glenuill можна сміливо брати будь-яке пиво пивоварень Brewdog і Jaws. Особливо гарні Jack Hammer з Brewdog - це IPA з багатим смаком грейпфрута, який відмінно збалансований, незважаючи на майже граничний обсяг алкоголю для стилю; і Oatmeal Stout з Jaws - палений, шоколадно-кавовий аромат і смак, який надовго залишається в роті.

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

Андрій Липа

Автор Instagram-блогу Passpassenger
про крафтового пиві в Москві

Автор Instagram-блогу  Passpassenger  про крафтового пиві в Москві

Максим Поліванов

Автор Instagram-блогу Veryhealthy про крафтового пиві,
власник пабу « голодранець »В Ростові-на-Дону,
учасник групи Motorama

Бар «Всі твої друзі»

Бар відкрився в липні 2014 року в Малому Гнездняковском провулку. Один із співвласників закладу - Олександр Малєєв, до цього колишній частим відвідувачем «Главпівмага» на «Новокузнецькій» - магазину, в якому вперше в Москві з'явилося крафтового пиво на розлив. Саме там, за розповідями Олександра, він помітив, як по четвергах, п'ятницях і суботах «скупчувалися дикі черги» за хорошим пивом і «утвердився в розумінні, що потрібно відкривати щось своє, поки не відкрили інші».

Ідея відкрити паб прийшла трохи більше року тому. Назва його пов'язана з музикою. «Всі твої друзі» - пісня групи ILWT, до якої організатори мають безпосереднє відношення. Чимала частина початкових відвідувачів - шанувальники групи. «До нас приходять в основному люди старшого віку, за тридцять, часто мігруючі по барам, які захоплюються футболом, а також музиканти, журналісти плюс так звані біргікі, які добре розбираються в пиві і можуть цілу лекцію прочитати», - розповідає Малєєв і додає: «Звичайно , багато хто приходить і спочатку самі не розуміють, що п'ють. Вибирають просто або світле, або темне. Ми ж в свою чергу вже радимо спробувати той чи інший сорт, такий-то фортеці, щільності або витримки, порівняти напої. Культуру прищеплюємо, можна сказати ».

Всього в барі 14 кранів розливного пива. З російських представлені основні крафтового пивоварні: обнінська LaBEERint Brewery, московська Victory Art Brewery, пітерська AF Brew, Зарічна Jaws, тульська Salden's та інші, але вже дрібніші. З закордонного: шотландська BrewDog, голландська, англійська, норвезька, датська крафт, цікаві сорти німецького, бельгійського пива. Ціни варіюють від 200 до 250 рублів за півлітра.

Довідка

Крафтового пивом можуть бути і лагери, і Стаут. Але є сорт - ікона крафта. Це IPA (India Pale Ale) - сильно охмелене світле пиво. Придумали його англійці, а розкрутили вже американці. Слово «Індія» спочатку з'явилося в цій назві сорту тому, що, щоб довше зберегти продукт на шляху в англійські колонії в Індії, пивовари додавали більше хмелю. Фортеця IPA зазвичай більше 7%. В ароматі, в залежності від видів хмелю, можуть бути цитрусові, ягідні, ялинові тони.

У зв'язку з сильно обмеженим простором закладу в теплу погоду відвідувачі більшу частину часу проводять на вулиці. Їжі тут немає зовсім, тільки чіпси і горішки. Але можна приходити зі своєю їжею. А деякі відвідувачі просто-напросто замовляють піцу в сусідньому Pizza Express. Пивних сетів поки немає, але завжди можна попросити бармена дати будь-який з розливних сортів на пробу. Є сидр: привізною англійська в пляшках і розливний St. Anton яблучний та грушевий.

Anton яблучний та грушевий

Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø. Особливо # 100, # 500, Two Captains, Imperial Rye Porter і Imperial Brown Ale. Все це можна сміливо брати і насолоджуватися прекрасним смаком якісного норвезького пива. Для тих, хто любить покіслее, є відмінний Rodenbach Grand Cru, який швидше за шампанське, ніж пиво. Крім цього, варто звернути увагу на Black Magic Porter пивоварні AF Brew і Saison з Paradox Craft Brewery. Якщо перший вже з упевненістю можна називати культовим, то другий, на мою думку, може теж цілком претендувати на це звання, аж надто добре він вийшов - відмінний баланс апельсина, персика і прянощів в смаку ».

максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів. Виходить іноді вдало - як з не дуже поширеним Mort Subite Lambic, іноді не дуже - як з банальним лагером "Русский праздрой" з LaBEERint Brewery. Набір пива постійно змінюється, що дуже правильно для таких місць, тому кожного разу краще питати що-небудь нове, міцне і гірке ».

Бар «1516»

Бар з мікропівоварней відкрився в квітні 2013 року. Його співвласник, Філіп Самарец, також один з творців музею цікавих наук «Експерементаніум». Ідея відкрити паб, як це було і з музеєм, прийшла власникам після численних поїздок до Європи та Америки, де вони вперше побачили бари зі своїми власними пивоварнями і ні на що не схожим пивом.

Тут варять власне авторське пиво і тут же його продають - протягом 2,5-3 місяців по дві тонни кожного з представлених сортів. Постійних сорти чотири: Pilsner, Weizen, American Pale Ale і Stout. Крім них, один-два сезонних сорту, які постійно змінюються. Серед останніх був American Black Ale, British India Pale Ale, Red Ale і Mosaic Blonde Ale. Всі шість місцевих сортів можна спробувати за раз в невеликому обсязі, замовивши дегустаційний сет. Пляшкового пива в «1516» близько 60 видів, на кранах зараз стаут ​​Dogma пивоварні Brewdog і портер Nøgne Ø. Також в меню великий вибір напоїв шотландських, бельгійських і норвезьких крафтового пивоварень. Відмінна добірка сидрів, а в меню - типова середньої руки пабної їжа.

Довідка

За назвою місця варто історія. 1516 - рік, коли був виданий Райнхайтсгебот, а саме закон, що регламентує виробництво пива в Німеччині. Згідно з ним, у виробництві пива повинні використовуватися тільки три інгредієнти: вода, ячмінь (ячмінний солод) і хміль. Баварський закон встановлював правила для виробництва пива і торгівлі ім. Його також називали «німецьким законом про чистоту пива».

Сама пивоварня знаходиться прямо в закладі. У неї можна записатися на екскурсію: коротку оглядову або більш поглиблену, за невелику плату, з дегустацією і докладною розповіддю про те, що, де, коли і з чого тут готують. «Нерідко люди приходять непідготовлені і просять стандартні, звичні Guinness або Heineken, яких у нас немає. У таких випадках ми проводимо роз'яснювальну роботу, розповідаємо про те, чим відрізняються наші сорти, про крафтового революцію. В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу.

В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу

Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА. Спробувати в розлив їх можна тільки тут. Втім, в магазині "Вино і Ко", що на Шаболовці, можна купити темно-зелені версії. І стаут, і АРА зварені дуже якісно, ​​це гідні зразки свого стилю ».

МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива. Дивне поділ в темно-зеленому меню на лагер, ель, стаут ​​і ламбік. Набір пива майже без слабких місць, хоча є страшні штуки на кшталт вишневого сиропу Floris Kriek. На кранах упор на стримані сорти власної броварні і кілька гостьових. Зараз це, здається, ель в шотландському стилі BrewDog Dogma і вересковий ель Fraoch, знову-таки шотландський. В цілому це, звичайно, ресторан, щоб догодити випадковому перехожому, а не щоб спеціально йти за пивним досвідом ».

Craft rePUBlic

Найновіший паб в нашому списку відкрився 31 жовтня. В меню 22 сорти розливного пива і близько 40, на даний момент, пляшкового. Пиво як російського виробництва (петербурзьких Paradox і AFBrew, московських Victory Art Brew і Velka Morava, ярославської Plan B), так і імпортного: норвезької Nøgne Ø, шотландської Brew Dog, голландської De Molen і італійської Brewfist - саме це пиво можна спробувати в Москві тільки тут.

Кухні поки немає, але обіцяють запустити. Засновники Craft rePUBlic - закохані в культуру крафтового пива люди, раніше досвіду в ресторанному бізнесі не мали. Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект.

Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект

Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті. Тут не асортимент заради асортименту, а виключно перевірені позиції, відібрані людьми, які дуже добре розбираються в пиві. Особливу увагу потрібно звернути на італійську Brewfist - ніде в Москві, та й в Росії в цілому, цього пива не знайти. Обіцяють і Revelation Cat - інша італійська пивоварня, гідна всілякої уваги. Якщо пощастить застати на крані імперіал стаут ​​«Іван Кожедуб», беріть не замислюючись, тому що, судячи з усього, така можливість буде надана нескоро. Відмінний вибір розливного Nøgne Ø - можна брати будь-який. Шикарний вибір розливного російського пива. Та й взагалі всього лише одна щодо прохідна позиція серед 22 кранів. Все пиво подається в правильних обсягах - пити імперіал стаут ​​з келиха 0,5 літра жахливо. В результаті вже зараз можна з упевненістю сказати, що це найкращий пивний бар в Москві ».

максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії. Практично нічого прохідного, що не дивно: робили його люди, які добре знаються на Крафт. Залишили один світлий лагер для галочки, а решта крани заповнили максимально цікаво. Від норвежців Nøgne Ø міцний подвійний IPA і імперіал стаут. Від російських пивоварень зовсім недавно був подвійний IPA Polaris пивоварні Af Brew, хороші новачки з Ярославля Plan B і рідкість, за якою полює півкраїни: «Іван Кожедуб», 13% -ний стаут ​​Victory Art Brew. Ще вони розливають кращий з Schneider - сильно охмелене пшеничний бік Tap 5, який зовсім недавно не можна було ніде побачити в кегового вигляді. Плюс ексклюзивом пиво італійської крафт-пивоварні BrewFist. Під кожну фортецю і стиль хлопці підібрали потрібний келих, тому літр барлівайна просто так не купиш ».

HopHead Craft Beer Pub

Співвласники пабу - брати Євген і Костянтин Жебеневи, перший свій проект - Craft Beer Café - відкрили рік тому в Петербурзі. Заклад з самого початку користувалося великим успіхом, тому вони вирішили відкрити таку ж, але вже в Москві. У пабі 36 кранів розливного пива. Сорти часто змінюють один одного. Пиво привозять об'ємом в одну-дві кеги, тому асортимент розходиться швидко і свіжість продукту гарантована. За кухню відповідає шеф-кухар Руслан Ступицького. Він же працював над першим проектом власників.

Пляшкового пива в HopHead Craft Beer Pub близько 400 сортів. Здебільшого це крафтового пиво з маленьких пивоварень і більш індустріальних. Широка лінійка європейського крафта, також є американські сорти. Практично немає лагера, що співробітник пабу Тетяна Толок пояснює так: «У нас акцент на різноманітність. Зазвичай в певних закладах в основному п'ють лагери - світле пиво низового бродіння. HopHead - це і елі, і Стаут, і міцне пиво. У нас можна спробувати пиво зі смаком віскі. Досягається такий ефект тривалої витримкою в бочках з-під віскі, до трьох років. Смак більш насичений і аромат особливий ».

З російського крафта в Hop Head є AF Brew, «Бакунін», Victory Art Brewing, Jaws і LaBEERint. Деякі сорти продають і в пляшках, наприклад Hentai IPA пивоварні AF Brew і Jaws. Серед розливного сидру в меню вітчизняний St. Anton і ірландський Magners. Пляшковий привозять в обмеженій кількості з Іспанії та Франції. Сетів немає, але розливне пиво можна попросити принести на пробу.

«Відвідувачі в основному люди за тридцять і ті, хто вже розбираються в пиві. Для наших гостей ми влаштовуємо пивні школи, де читаємо лекції і проводимо дегустації. Останньою була лекція про шотландських пивоварнях, далі плануємо розповісти про сидр, про пиво по країнам, про рідкісні сорти », - розповідає Тетяна. Проводяться такі заходи раз на місяць, розклад можна подивитися на сайті або сторінці пабу в Facebook.

Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях. Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні? З такої нагоди можна дозволити собі відмінні імперіал Стаут, яких тут чимало. Почати можна з Cocoa Psycho пивоварні Brewdog, з його потужним смаком шоколаду і кави. Або Imperial Stout з Nøgne Ø - не менше гідний екземпляр. Якщо сподобалося, можна перебиратися в цінову категорію вище. Крім того, навіщо дійсно варто сюди йти, так це за Hop Head Double IPA пивоварні AF Brew, який був зварений спеціально до відкриття цього пабу і більше ніде в Москві його немає ».

максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом. Багато дурного на кшталт псевдокрафтовой пивоварні "Глетчер", купи плоских БІТТЕРИ-лагерів. Загальноросійська проблема з сидру: доводиться ставити розливний нудний Magners. З хорошого на кранах можна виділити кисло-солодкий Bourgogne De Flandres (кислувате пиво поки ще вважається полудіковінкой), пшеничний бік Weihenstephan Vitus (не так відомий, як оригінальний Вайцен Weihenstephaner), і Timmermans Faro (єдиний доступний фаро, карамельний ламбік, в Росії) .

Пляшкова карта набрана без всякого розбору, схоже, в гонитві за кількістю, плюс досить високі ціни в порівнянні з іншими місцями. Спробувати потрібно пиво Hophead - подвійний IPA, який зварили для ресторану петербуржці Af Brew ».

«Пілігрим»

У жовтні 2004-го однойменний магазин з великим вибором пива і сидру відкрився на Новослобідський. Це і донині саме магазин, в ньому не розливають пиво. Паб «Пілігрим» заробив в 2010-му, через шість років. Акцент в ньому завжди робили на англійське пиво, причиною тому - переваги власника Юрія Чернишова. За запевненням Юрія, більшість відвідувачів пабу прийшли саме з магазину і це постійні відвідувачі.

З розливного в «Пілігрима» є три постійних сорти з Victory Art Brewing і по кілька з Jaws і LaBEERint - всього 12 кранів. Все це російські крафтового пивоварні, у власника до них особливе ставлення: «Для мене крафт за великим рахунком - це смачне, якісне і як пивоварові хочеться зварене пиво. Це найголовніше. Не важливо де. А знаючи умови ведення бізнесу в Росії, можна з упевненістю сказати, що рух вітчизняного крафта - це на 99,99 чистий ентузіазм. Їм пам'ятник треба поставити. Упевнений, багато хто зі мною погодиться ». У пляшках продають бельгійське, англійське та крафтового пиво з Європи. Всього близько 50-70 найменувань, «за настроєм», жартує господар. Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски.

Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски

Андрій Липа: «Зараз в Пілігрима ще можна встигнути спробувати легендарну Атомну пральню пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута Андрій Липа: «Зараз в" Пілігрима "ще можна встигнути спробувати легендарну" Атомну пральню "пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута. Можна взяти Black Sails з Victory Art Brew - black IPA, в якому також багато грейпфрута в прекрасно збалансованому смаку. А потім порівняти його з прекрасним Zwart & Wit з De Molen і вирішити для себе, чи є різниця між провідною європейською мікропівоварней і однією з кращих російських. Незалежно від того, яким буде рішення, візьміть наостанок Bommen & Granaten тієї ж De Molen - такого пива російські мікропівоварні поки що не варять ».

максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ, Гіннесса і сумнівного сидру Kepplers максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ," Гіннесса "і сумнівного сидру Kepplers. Нещодавно додали підмосковну пивоварню Victory Art Brew - і меню стало краще. У пляшках непоганий набір з новоприбулого в Росію крафта (De Molen, BrewDog, Nøgne Ø, Mikkeller), правда за захмарними цінами. Поки ж це місце швидше для пробританських консерваторів і любителів писати «ви» з великої літери.

«Ентузіаст»

Власника у кафе в мотовеломастерской три: Семен Берчанскій, Дмитро Пантюшин і Юрій Антонов - учасники мотоспільнота Clevermoto, люди, раніше захоплювалися ретромопедамі, а вже в подальшому перейшли на мотоцикли. Спочатку друзі відкрили майстерню на шосе Ентузіастів, пізніше - більш легкий формат в Столешниковом провулку. Назва зберегли, а сенс розширили - частина простору віддали під невелике кафе зі столиками, барною стійкою і музичної зоною з диваном і пластинками.

Зараз тут вісім кранів, а починали з двох. Пляшкового пива вісім-десять сортів. І те й інше - російського виробництва. «Ентузіаст» співпрацює з пивоварнями Victory Art Brew, AF brewery і Jaws. Із загальних 80 квадратних метрів 10 в кафе займає кухня. Готують кілька простих сендвічів, киши, суп дня і десерти.

Крім їжі та пива, тут можна послухати музику, купити щось на барахолці і так далі: «" Ентузіаст "- це місце для друзів, і там завжди можна когось із нас застати. У планах на майбутнє - розвиток в сторону фестивалів. Ми не проводимо навчальних програм. Ми робимо клубні заходи для мотоциклістів, пов'язані з заїздами, пікніками - виїзні заходи в форматі маленьких фестивалів. Чи можемо влаштувати день-барахолку »- розповідає Берчанскій. У кафе є свій кіноклуб - «Кінодруг», він проходить щосереди. По неділях в афіші - «Привіт концерт», в рамках якого тут показують улюблені записи концертів власників і їхніх друзів.

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

Андрій Липа

Автор Instagram-блогу Passpassenger
про крафтового пиві в Москві

Автор Instagram-блогу  Passpassenger  про крафтового пиві в Москві

Максим Поліванов

Автор Instagram-блогу Veryhealthy про крафтового пиві,
власник пабу « голодранець »В Ростові-на-Дону,
учасник групи Motorama

Бар «Всі твої друзі»

Бар відкрився в липні 2014 року в Малому Гнездняковском провулку. Один із співвласників закладу - Олександр Малєєв, до цього колишній частим відвідувачем «Главпівмага» на «Новокузнецькій» - магазину, в якому вперше в Москві з'явилося крафтового пиво на розлив. Саме там, за розповідями Олександра, він помітив, як по четвергах, п'ятницях і суботах «скупчувалися дикі черги» за хорошим пивом і «утвердився в розумінні, що потрібно відкривати щось своє, поки не відкрили інші».

Ідея відкрити паб прийшла трохи більше року тому. Назва його пов'язана з музикою. «Всі твої друзі» - пісня групи ILWT, до якої організатори мають безпосереднє відношення. Чимала частина початкових відвідувачів - шанувальники групи. «До нас приходять в основному люди старшого віку, за тридцять, часто мігруючі по барам, які захоплюються футболом, а також музиканти, журналісти плюс так звані біргікі, які добре розбираються в пиві і можуть цілу лекцію прочитати», - розповідає Малєєв і додає: «Звичайно , багато хто приходить і спочатку самі не розуміють, що п'ють. Вибирають просто або світле, або темне. Ми ж в свою чергу вже радимо спробувати той чи інший сорт, такий-то фортеці, щільності або витримки, порівняти напої. Культуру прищеплюємо, можна сказати ».

Всього в барі 14 кранів розливного пива. З російських представлені основні крафтового пивоварні: обнінська LaBEERint Brewery, московська Victory Art Brewery, пітерська AF Brew, Зарічна Jaws, тульська Salden's та інші, але вже дрібніші. З закордонного: шотландська BrewDog, голландська, англійська, норвезька, датська крафт, цікаві сорти німецького, бельгійського пива. Ціни варіюють від 200 до 250 рублів за півлітра.

Довідка

Крафтового пивом можуть бути і лагери, і Стаут. Але є сорт - ікона крафта. Це IPA (India Pale Ale) - сильно охмелене світле пиво. Придумали його англійці, а розкрутили вже американці. Слово «Індія» спочатку з'явилося в цій назві сорту тому, що, щоб довше зберегти продукт на шляху в англійські колонії в Індії, пивовари додавали більше хмелю. Фортеця IPA зазвичай більше 7%. В ароматі, в залежності від видів хмелю, можуть бути цитрусові, ягідні, ялинові тони.

У зв'язку з сильно обмеженим простором закладу в теплу погоду відвідувачі більшу частину часу проводять на вулиці. Їжі тут немає зовсім, тільки чіпси і горішки. Але можна приходити зі своєю їжею. А деякі відвідувачі просто-напросто замовляють піцу в сусідньому Pizza Express. Пивних сетів поки немає, але завжди можна попросити бармена дати будь-який з розливних сортів на пробу. Є сидр: привізною англійська в пляшках і розливний St. Anton яблучний та грушевий.

Anton яблучний та грушевий

Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø. Особливо # 100, # 500, Two Captains, Imperial Rye Porter і Imperial Brown Ale. Все це можна сміливо брати і насолоджуватися прекрасним смаком якісного норвезького пива. Для тих, хто любить покіслее, є відмінний Rodenbach Grand Cru, який швидше за шампанське, ніж пиво. Крім цього, варто звернути увагу на Black Magic Porter пивоварні AF Brew і Saison з Paradox Craft Brewery. Якщо перший вже з упевненістю можна називати культовим, то другий, на мою думку, може теж цілком претендувати на це звання, аж надто добре він вийшов - відмінний баланс апельсина, персика і прянощів в смаку ».

максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів. Виходить іноді вдало - як з не дуже поширеним Mort Subite Lambic, іноді не дуже - як з банальним лагером "Русский праздрой" з LaBEERint Brewery. Набір пива постійно змінюється, що дуже правильно для таких місць, тому кожного разу краще питати що-небудь нове, міцне і гірке ».

Бар «1516»

Бар з мікропівоварней відкрився в квітні 2013 року. Його співвласник, Філіп Самарец, також один з творців музею цікавих наук «Експерементаніум». Ідея відкрити паб, як це було і з музеєм, прийшла власникам після численних поїздок до Європи та Америки, де вони вперше побачили бари зі своїми власними пивоварнями і ні на що не схожим пивом.

Тут варять власне авторське пиво і тут же його продають - протягом 2,5-3 місяців по дві тонни кожного з представлених сортів. Постійних сорти чотири: Pilsner, Weizen, American Pale Ale і Stout. Крім них, один-два сезонних сорту, які постійно змінюються. Серед останніх був American Black Ale, British India Pale Ale, Red Ale і Mosaic Blonde Ale. Всі шість місцевих сортів можна спробувати за раз в невеликому обсязі, замовивши дегустаційний сет. Пляшкового пива в «1516» близько 60 видів, на кранах зараз стаут ​​Dogma пивоварні Brewdog і портер Nøgne Ø. Також в меню великий вибір напоїв шотландських, бельгійських і норвезьких крафтового пивоварень. Відмінна добірка сидрів, а в меню - типова середньої руки пабної їжа.

Довідка

За назвою місця варто історія. 1516 - рік, коли був виданий Райнхайтсгебот, а саме закон, що регламентує виробництво пива в Німеччині. Згідно з ним, у виробництві пива повинні використовуватися тільки три інгредієнти: вода, ячмінь (ячмінний солод) і хміль. Баварський закон встановлював правила для виробництва пива і торгівлі ім. Його також називали «німецьким законом про чистоту пива».

Сама пивоварня знаходиться прямо в закладі. У неї можна записатися на екскурсію: коротку оглядову або більш поглиблену, за невелику плату, з дегустацією і докладною розповіддю про те, що, де, коли і з чого тут готують. «Нерідко люди приходять непідготовлені і просять стандартні, звичні Guinness або Heineken, яких у нас немає. У таких випадках ми проводимо роз'яснювальну роботу, розповідаємо про те, чим відрізняються наші сорти, про крафтового революцію. В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу.

В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу

Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА. Спробувати в розлив їх можна тільки тут. Втім, в магазині "Вино і Ко", що на Шаболовці, можна купити темно-зелені версії. І стаут, і АРА зварені дуже якісно, ​​це гідні зразки свого стилю ».

МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива. Дивне поділ в темно-зеленому меню на лагер, ель, стаут ​​і ламбік. Набір пива майже без слабких місць, хоча є страшні штуки на кшталт вишневого сиропу Floris Kriek. На кранах упор на стримані сорти власної броварні і кілька гостьових. Зараз це, здається, ель в шотландському стилі BrewDog Dogma і вересковий ель Fraoch, знову-таки шотландський. В цілому це, звичайно, ресторан, щоб догодити випадковому перехожому, а не щоб спеціально йти за пивним досвідом ».

Craft rePUBlic

Найновіший паб в нашому списку відкрився 31 жовтня. В меню 22 сорти розливного пива і близько 40, на даний момент, пляшкового. Пиво як російського виробництва (петербурзьких Paradox і AFBrew, московських Victory Art Brew і Velka Morava, ярославської Plan B), так і імпортного: норвезької Nøgne Ø, шотландської Brew Dog, голландської De Molen і італійської Brewfist - саме це пиво можна спробувати в Москві тільки тут.

Кухні поки немає, але обіцяють запустити. Засновники Craft rePUBlic - закохані в культуру крафтового пива люди, раніше досвіду в ресторанному бізнесі не мали. Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект.

Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект

Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті. Тут не асортимент заради асортименту, а виключно перевірені позиції, відібрані людьми, які дуже добре розбираються в пиві. Особливу увагу потрібно звернути на італійську Brewfist - ніде в Москві, та й в Росії в цілому, цього пива не знайти. Обіцяють і Revelation Cat - інша італійська пивоварня, гідна всілякої уваги. Якщо пощастить застати на крані імперіал стаут ​​«Іван Кожедуб», беріть не замислюючись, тому що, судячи з усього, така можливість буде надана нескоро. Відмінний вибір розливного Nøgne Ø - можна брати будь-який. Шикарний вибір розливного російського пива. Та й взагалі всього лише одна щодо прохідна позиція серед 22 кранів. Все пиво подається в правильних обсягах - пити імперіал стаут ​​з келиха 0,5 літра жахливо. В результаті вже зараз можна з упевненістю сказати, що це найкращий пивний бар в Москві ».

максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії. Практично нічого прохідного, що не дивно: робили його люди, які добре знаються на Крафт. Залишили один світлий лагер для галочки, а решта крани заповнили максимально цікаво. Від норвежців Nøgne Ø міцний подвійний IPA і імперіал стаут. Від російських пивоварень зовсім недавно був подвійний IPA Polaris пивоварні Af Brew, хороші новачки з Ярославля Plan B і рідкість, за якою полює півкраїни: «Іван Кожедуб», 13% -ний стаут ​​Victory Art Brew. Ще вони розливають кращий з Schneider - сильно охмелене пшеничний бік Tap 5, який зовсім недавно не можна було ніде побачити в кегового вигляді. Плюс ексклюзивом пиво італійської крафт-пивоварні BrewFist. Під кожну фортецю і стиль хлопці підібрали потрібний келих, тому літр барлівайна просто так не купиш ».

HopHead Craft Beer Pub

Співвласники пабу - брати Євген і Костянтин Жебеневи, перший свій проект - Craft Beer Café - відкрили рік тому в Петербурзі. Заклад з самого початку користувалося великим успіхом, тому вони вирішили відкрити таку ж, але вже в Москві. У пабі 36 кранів розливного пива. Сорти часто змінюють один одного. Пиво привозять об'ємом в одну-дві кеги, тому асортимент розходиться швидко і свіжість продукту гарантована. За кухню відповідає шеф-кухар Руслан Ступицького. Він же працював над першим проектом власників.

Пляшкового пива в HopHead Craft Beer Pub близько 400 сортів. Здебільшого це крафтового пиво з маленьких пивоварень і більш індустріальних. Широка лінійка європейського крафта, також є американські сорти. Практично немає лагера, що співробітник пабу Тетяна Толок пояснює так: «У нас акцент на різноманітність. Зазвичай в певних закладах в основному п'ють лагери - світле пиво низового бродіння. HopHead - це і елі, і Стаут, і міцне пиво. У нас можна спробувати пиво зі смаком віскі. Досягається такий ефект тривалої витримкою в бочках з-під віскі, до трьох років. Смак більш насичений і аромат особливий ».

З російського крафта в Hop Head є AF Brew, «Бакунін», Victory Art Brewing, Jaws і LaBEERint. Деякі сорти продають і в пляшках, наприклад Hentai IPA пивоварні AF Brew і Jaws. Серед розливного сидру в меню вітчизняний St. Anton і ірландський Magners. Пляшковий привозять в обмеженій кількості з Іспанії та Франції. Сетів немає, але розливне пиво можна попросити принести на пробу.

«Відвідувачі в основному люди за тридцять і ті, хто вже розбираються в пиві. Для наших гостей ми влаштовуємо пивні школи, де читаємо лекції і проводимо дегустації. Останньою була лекція про шотландських пивоварнях, далі плануємо розповісти про сидр, про пиво по країнам, про рідкісні сорти », - розповідає Тетяна. Проводяться такі заходи раз на місяць, розклад можна подивитися на сайті або сторінці пабу в Facebook.

Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях. Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні? З такої нагоди можна дозволити собі відмінні імперіал Стаут, яких тут чимало. Почати можна з Cocoa Psycho пивоварні Brewdog, з його потужним смаком шоколаду і кави. Або Imperial Stout з Nøgne Ø - не менше гідний екземпляр. Якщо сподобалося, можна перебиратися в цінову категорію вище. Крім того, навіщо дійсно варто сюди йти, так це за Hop Head Double IPA пивоварні AF Brew, який був зварений спеціально до відкриття цього пабу і більше ніде в Москві його немає ».

максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом. Багато дурного на кшталт псевдокрафтовой пивоварні "Глетчер", купи плоских БІТТЕРИ-лагерів. Загальноросійська проблема з сидру: доводиться ставити розливний нудний Magners. З хорошого на кранах можна виділити кисло-солодкий Bourgogne De Flandres (кислувате пиво поки ще вважається полудіковінкой), пшеничний бік Weihenstephan Vitus (не так відомий, як оригінальний Вайцен Weihenstephaner), і Timmermans Faro (єдиний доступний фаро, карамельний ламбік, в Росії) .

Пляшкова карта набрана без всякого розбору, схоже, в гонитві за кількістю, плюс досить високі ціни в порівнянні з іншими місцями. Спробувати потрібно пиво Hophead - подвійний IPA, який зварили для ресторану петербуржці Af Brew ».

«Пілігрим»

У жовтні 2004-го однойменний магазин з великим вибором пива і сидру відкрився на Новослобідський. Це і донині саме магазин, в ньому не розливають пиво. Паб «Пілігрим» заробив в 2010-му, через шість років. Акцент в ньому завжди робили на англійське пиво, причиною тому - переваги власника Юрія Чернишова. За запевненням Юрія, більшість відвідувачів пабу прийшли саме з магазину і це постійні відвідувачі.

З розливного в «Пілігрима» є три постійних сорти з Victory Art Brewing і по кілька з Jaws і LaBEERint - всього 12 кранів. Все це російські крафтового пивоварні, у власника до них особливе ставлення: «Для мене крафт за великим рахунком - це смачне, якісне і як пивоварові хочеться зварене пиво. Це найголовніше. Не важливо де. А знаючи умови ведення бізнесу в Росії, можна з упевненістю сказати, що рух вітчизняного крафта - це на 99,99 чистий ентузіазм. Їм пам'ятник треба поставити. Упевнений, багато хто зі мною погодиться ». У пляшках продають бельгійське, англійське та крафтового пиво з Європи. Всього близько 50-70 найменувань, «за настроєм», жартує господар. Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски.

Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски

Андрій Липа: «Зараз в Пілігрима ще можна встигнути спробувати легендарну Атомну пральню пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута Андрій Липа: «Зараз в" Пілігрима "ще можна встигнути спробувати легендарну" Атомну пральню "пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута. Можна взяти Black Sails з Victory Art Brew - black IPA, в якому також багато грейпфрута в прекрасно збалансованому смаку. А потім порівняти його з прекрасним Zwart & Wit з De Molen і вирішити для себе, чи є різниця між провідною європейською мікропівоварней і однією з кращих російських. Незалежно від того, яким буде рішення, візьміть наостанок Bommen & Granaten тієї ж De Molen - такого пива російські мікропівоварні поки що не варять ».

максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ, Гіннесса і сумнівного сидру Kepplers максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ," Гіннесса "і сумнівного сидру Kepplers. Нещодавно додали підмосковну пивоварню Victory Art Brew - і меню стало краще. У пляшках непоганий набір з новоприбулого в Росію крафта (De Molen, BrewDog, Nøgne Ø, Mikkeller), правда за захмарними цінами. Поки ж це місце швидше для пробританських консерваторів і любителів писати «ви» з великої літери.

«Ентузіаст»

Власника у кафе в мотовеломастерской три: Семен Берчанскій, Дмитро Пантюшин і Юрій Антонов - учасники мотоспільнота Clevermoto, люди, раніше захоплювалися ретромопедамі, а вже в подальшому перейшли на мотоцикли. Спочатку друзі відкрили майстерню на шосе Ентузіастів, пізніше - більш легкий формат в Столешниковом провулку. Назва зберегли, а сенс розширили - частина простору віддали під невелике кафе зі столиками, барною стійкою і музичної зоною з диваном і пластинками.

Зараз тут вісім кранів, а починали з двох. Пляшкового пива вісім-десять сортів. І те й інше - російського виробництва. «Ентузіаст» співпрацює з пивоварнями Victory Art Brew, AF brewery і Jaws. Із загальних 80 квадратних метрів 10 в кафе займає кухня. Готують кілька простих сендвічів, киши, суп дня і десерти.

Крім їжі та пива, тут можна послухати музику, купити щось на барахолці і так далі: «" Ентузіаст "- це місце для друзів, і там завжди можна когось із нас застати. У планах на майбутнє - розвиток в сторону фестивалів. Ми не проводимо навчальних програм. Ми робимо клубні заходи для мотоциклістів, пов'язані з заїздами, пікніками - виїзні заходи в форматі маленьких фестивалів. Чи можемо влаштувати день-барахолку »- розповідає Берчанскій. У кафе є свій кіноклуб - «Кінодруг», він проходить щосереди. По неділях в афіші - «Привіт концерт», в рамках якого тут показують улюблені записи концертів власників і їхніх друзів.

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

Андрій Липа

Автор Instagram-блогу Passpassenger
про крафтового пиві в Москві

Автор Instagram-блогу  Passpassenger  про крафтового пиві в Москві

Максим Поліванов

Автор Instagram-блогу Veryhealthy про крафтового пиві,
власник пабу « голодранець »В Ростові-на-Дону,
учасник групи Motorama

Бар «Всі твої друзі»

Бар відкрився в липні 2014 року в Малому Гнездняковском провулку. Один із співвласників закладу - Олександр Малєєв, до цього колишній частим відвідувачем «Главпівмага» на «Новокузнецькій» - магазину, в якому вперше в Москві з'явилося крафтового пиво на розлив. Саме там, за розповідями Олександра, він помітив, як по четвергах, п'ятницях і суботах «скупчувалися дикі черги» за хорошим пивом і «утвердився в розумінні, що потрібно відкривати щось своє, поки не відкрили інші».

Ідея відкрити паб прийшла трохи більше року тому. Назва його пов'язана з музикою. «Всі твої друзі» - пісня групи ILWT, до якої організатори мають безпосереднє відношення. Чимала частина початкових відвідувачів - шанувальники групи. «До нас приходять в основному люди старшого віку, за тридцять, часто мігруючі по барам, які захоплюються футболом, а також музиканти, журналісти плюс так звані біргікі, які добре розбираються в пиві і можуть цілу лекцію прочитати», - розповідає Малєєв і додає: «Звичайно , багато хто приходить і спочатку самі не розуміють, що п'ють. Вибирають просто або світле, або темне. Ми ж в свою чергу вже радимо спробувати той чи інший сорт, такий-то фортеці, щільності або витримки, порівняти напої. Культуру прищеплюємо, можна сказати ».

Всього в барі 14 кранів розливного пива. З російських представлені основні крафтового пивоварні: обнінська LaBEERint Brewery, московська Victory Art Brewery, пітерська AF Brew, Зарічна Jaws, тульська Salden's та інші, але вже дрібніші. З закордонного: шотландська BrewDog, голландська, англійська, норвезька, датська крафт, цікаві сорти німецького, бельгійського пива. Ціни варіюють від 200 до 250 рублів за півлітра.

Довідка

Крафтового пивом можуть бути і лагери, і Стаут. Але є сорт - ікона крафта. Це IPA (India Pale Ale) - сильно охмелене світле пиво. Придумали його англійці, а розкрутили вже американці. Слово «Індія» спочатку з'явилося в цій назві сорту тому, що, щоб довше зберегти продукт на шляху в англійські колонії в Індії, пивовари додавали більше хмелю. Фортеця IPA зазвичай більше 7%. В ароматі, в залежності від видів хмелю, можуть бути цитрусові, ягідні, ялинові тони.

У зв'язку з сильно обмеженим простором закладу в теплу погоду відвідувачі більшу частину часу проводять на вулиці. Їжі тут немає зовсім, тільки чіпси і горішки. Але можна приходити зі своєю їжею. А деякі відвідувачі просто-напросто замовляють піцу в сусідньому Pizza Express. Пивних сетів поки немає, але завжди можна попросити бармена дати будь-який з розливних сортів на пробу. Є сидр: привізною англійська в пляшках і розливний St. Anton яблучний та грушевий.

Anton яблучний та грушевий

Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø. Особливо # 100, # 500, Two Captains, Imperial Rye Porter і Imperial Brown Ale. Все це можна сміливо брати і насолоджуватися прекрасним смаком якісного норвезького пива. Для тих, хто любить покіслее, є відмінний Rodenbach Grand Cru, який швидше за шампанське, ніж пиво. Крім цього, варто звернути увагу на Black Magic Porter пивоварні AF Brew і Saison з Paradox Craft Brewery. Якщо перший вже з упевненістю можна називати культовим, то другий, на мою думку, може теж цілком претендувати на це звання, аж надто добре він вийшов - відмінний баланс апельсина, персика і прянощів в смаку ».

максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів. Виходить іноді вдало - як з не дуже поширеним Mort Subite Lambic, іноді не дуже - як з банальним лагером "Русский праздрой" з LaBEERint Brewery. Набір пива постійно змінюється, що дуже правильно для таких місць, тому кожного разу краще питати що-небудь нове, міцне і гірке ».

Бар «1516»

Бар з мікропівоварней відкрився в квітні 2013 року. Його співвласник, Філіп Самарец, також один з творців музею цікавих наук «Експерементаніум». Ідея відкрити паб, як це було і з музеєм, прийшла власникам після численних поїздок до Європи та Америки, де вони вперше побачили бари зі своїми власними пивоварнями і ні на що не схожим пивом.

Тут варять власне авторське пиво і тут же його продають - протягом 2,5-3 місяців по дві тонни кожного з представлених сортів. Постійних сорти чотири: Pilsner, Weizen, American Pale Ale і Stout. Крім них, один-два сезонних сорту, які постійно змінюються. Серед останніх був American Black Ale, British India Pale Ale, Red Ale і Mosaic Blonde Ale. Всі шість місцевих сортів можна спробувати за раз в невеликому обсязі, замовивши дегустаційний сет. Пляшкового пива в «1516» близько 60 видів, на кранах зараз стаут ​​Dogma пивоварні Brewdog і портер Nøgne Ø. Також в меню великий вибір напоїв шотландських, бельгійських і норвезьких крафтового пивоварень. Відмінна добірка сидрів, а в меню - типова середньої руки пабної їжа.

Довідка

За назвою місця варто історія. 1516 - рік, коли був виданий Райнхайтсгебот, а саме закон, що регламентує виробництво пива в Німеччині. Згідно з ним, у виробництві пива повинні використовуватися тільки три інгредієнти: вода, ячмінь (ячмінний солод) і хміль. Баварський закон встановлював правила для виробництва пива і торгівлі ім. Його також називали «німецьким законом про чистоту пива».

Сама пивоварня знаходиться прямо в закладі. У неї можна записатися на екскурсію: коротку оглядову або більш поглиблену, за невелику плату, з дегустацією і докладною розповіддю про те, що, де, коли і з чого тут готують. «Нерідко люди приходять непідготовлені і просять стандартні, звичні Guinness або Heineken, яких у нас немає. У таких випадках ми проводимо роз'яснювальну роботу, розповідаємо про те, чим відрізняються наші сорти, про крафтового революцію. В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу.

В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу

Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА. Спробувати в розлив їх можна тільки тут. Втім, в магазині "Вино і Ко", що на Шаболовці, можна купити темно-зелені версії. І стаут, і АРА зварені дуже якісно, ​​це гідні зразки свого стилю ».

МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива. Дивне поділ в темно-зеленому меню на лагер, ель, стаут ​​і ламбік. Набір пива майже без слабких місць, хоча є страшні штуки на кшталт вишневого сиропу Floris Kriek. На кранах упор на стримані сорти власної броварні і кілька гостьових. Зараз це, здається, ель в шотландському стилі BrewDog Dogma і вересковий ель Fraoch, знову-таки шотландський. В цілому це, звичайно, ресторан, щоб догодити випадковому перехожому, а не щоб спеціально йти за пивним досвідом ».

Craft rePUBlic

Найновіший паб в нашому списку відкрився 31 жовтня. В меню 22 сорти розливного пива і близько 40, на даний момент, пляшкового. Пиво як російського виробництва (петербурзьких Paradox і AFBrew, московських Victory Art Brew і Velka Morava, ярославської Plan B), так і імпортного: норвезької Nøgne Ø, шотландської Brew Dog, голландської De Molen і італійської Brewfist - саме це пиво можна спробувати в Москві тільки тут.

Кухні поки немає, але обіцяють запустити. Засновники Craft rePUBlic - закохані в культуру крафтового пива люди, раніше досвіду в ресторанному бізнесі не мали. Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект.

Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект

Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті. Тут не асортимент заради асортименту, а виключно перевірені позиції, відібрані людьми, які дуже добре розбираються в пиві. Особливу увагу потрібно звернути на італійську Brewfist - ніде в Москві, та й в Росії в цілому, цього пива не знайти. Обіцяють і Revelation Cat - інша італійська пивоварня, гідна всілякої уваги. Якщо пощастить застати на крані імперіал стаут ​​«Іван Кожедуб», беріть не замислюючись, тому що, судячи з усього, така можливість буде надана нескоро. Відмінний вибір розливного Nøgne Ø - можна брати будь-який. Шикарний вибір розливного російського пива. Та й взагалі всього лише одна щодо прохідна позиція серед 22 кранів. Все пиво подається в правильних обсягах - пити імперіал стаут ​​з келиха 0,5 літра жахливо. В результаті вже зараз можна з упевненістю сказати, що це найкращий пивний бар в Москві ».

максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії. Практично нічого прохідного, що не дивно: робили його люди, які добре знаються на Крафт. Залишили один світлий лагер для галочки, а решта крани заповнили максимально цікаво. Від норвежців Nøgne Ø міцний подвійний IPA і імперіал стаут. Від російських пивоварень зовсім недавно був подвійний IPA Polaris пивоварні Af Brew, хороші новачки з Ярославля Plan B і рідкість, за якою полює півкраїни: «Іван Кожедуб», 13% -ний стаут ​​Victory Art Brew. Ще вони розливають кращий з Schneider - сильно охмелене пшеничний бік Tap 5, який зовсім недавно не можна було ніде побачити в кегового вигляді. Плюс ексклюзивом пиво італійської крафт-пивоварні BrewFist. Під кожну фортецю і стиль хлопці підібрали потрібний келих, тому літр барлівайна просто так не купиш ».

HopHead Craft Beer Pub

Співвласники пабу - брати Євген і Костянтин Жебеневи, перший свій проект - Craft Beer Café - відкрили рік тому в Петербурзі. Заклад з самого початку користувалося великим успіхом, тому вони вирішили відкрити таку ж, але вже в Москві. У пабі 36 кранів розливного пива. Сорти часто змінюють один одного. Пиво привозять об'ємом в одну-дві кеги, тому асортимент розходиться швидко і свіжість продукту гарантована. За кухню відповідає шеф-кухар Руслан Ступицького. Він же працював над першим проектом власників.

Пляшкового пива в HopHead Craft Beer Pub близько 400 сортів. Здебільшого це крафтового пиво з маленьких пивоварень і більш індустріальних. Широка лінійка європейського крафта, також є американські сорти. Практично немає лагера, що співробітник пабу Тетяна Толок пояснює так: «У нас акцент на різноманітність. Зазвичай в певних закладах в основному п'ють лагери - світле пиво низового бродіння. HopHead - це і елі, і Стаут, і міцне пиво. У нас можна спробувати пиво зі смаком віскі. Досягається такий ефект тривалої витримкою в бочках з-під віскі, до трьох років. Смак більш насичений і аромат особливий ».

З російського крафта в Hop Head є AF Brew, «Бакунін», Victory Art Brewing, Jaws і LaBEERint. Деякі сорти продають і в пляшках, наприклад Hentai IPA пивоварні AF Brew і Jaws. Серед розливного сидру в меню вітчизняний St. Anton і ірландський Magners. Пляшковий привозять в обмеженій кількості з Іспанії та Франції. Сетів немає, але розливне пиво можна попросити принести на пробу.

«Відвідувачі в основному люди за тридцять і ті, хто вже розбираються в пиві. Для наших гостей ми влаштовуємо пивні школи, де читаємо лекції і проводимо дегустації. Останньою була лекція про шотландських пивоварнях, далі плануємо розповісти про сидр, про пиво по країнам, про рідкісні сорти », - розповідає Тетяна. Проводяться такі заходи раз на місяць, розклад можна подивитися на сайті або сторінці пабу в Facebook.

Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях. Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні? З такої нагоди можна дозволити собі відмінні імперіал Стаут, яких тут чимало. Почати можна з Cocoa Psycho пивоварні Brewdog, з його потужним смаком шоколаду і кави. Або Imperial Stout з Nøgne Ø - не менше гідний екземпляр. Якщо сподобалося, можна перебиратися в цінову категорію вище. Крім того, навіщо дійсно варто сюди йти, так це за Hop Head Double IPA пивоварні AF Brew, який був зварений спеціально до відкриття цього пабу і більше ніде в Москві його немає ».

максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом. Багато дурного на кшталт псевдокрафтовой пивоварні "Глетчер", купи плоских БІТТЕРИ-лагерів. Загальноросійська проблема з сидру: доводиться ставити розливний нудний Magners. З хорошого на кранах можна виділити кисло-солодкий Bourgogne De Flandres (кислувате пиво поки ще вважається полудіковінкой), пшеничний бік Weihenstephan Vitus (не так відомий, як оригінальний Вайцен Weihenstephaner), і Timmermans Faro (єдиний доступний фаро, карамельний ламбік, в Росії) .

Пляшкова карта набрана без всякого розбору, схоже, в гонитві за кількістю, плюс досить високі ціни в порівнянні з іншими місцями. Спробувати потрібно пиво Hophead - подвійний IPA, який зварили для ресторану петербуржці Af Brew ».

«Пілігрим»

У жовтні 2004-го однойменний магазин з великим вибором пива і сидру відкрився на Новослобідський. Це і донині саме магазин, в ньому не розливають пиво. Паб «Пілігрим» заробив в 2010-му, через шість років. Акцент в ньому завжди робили на англійське пиво, причиною тому - переваги власника Юрія Чернишова. За запевненням Юрія, більшість відвідувачів пабу прийшли саме з магазину і це постійні відвідувачі.

З розливного в «Пілігрима» є три постійних сорти з Victory Art Brewing і по кілька з Jaws і LaBEERint - всього 12 кранів. Все це російські крафтового пивоварні, у власника до них особливе ставлення: «Для мене крафт за великим рахунком - це смачне, якісне і як пивоварові хочеться зварене пиво. Це найголовніше. Не важливо де. А знаючи умови ведення бізнесу в Росії, можна з упевненістю сказати, що рух вітчизняного крафта - це на 99,99 чистий ентузіазм. Їм пам'ятник треба поставити. Упевнений, багато хто зі мною погодиться ». У пляшках продають бельгійське, англійське та крафтового пиво з Європи. Всього близько 50-70 найменувань, «за настроєм», жартує господар. Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски.

Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски

Андрій Липа: «Зараз в Пілігрима ще можна встигнути спробувати легендарну Атомну пральню пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута Андрій Липа: «Зараз в" Пілігрима "ще можна встигнути спробувати легендарну" Атомну пральню "пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута. Можна взяти Black Sails з Victory Art Brew - black IPA, в якому також багато грейпфрута в прекрасно збалансованому смаку. А потім порівняти його з прекрасним Zwart & Wit з De Molen і вирішити для себе, чи є різниця між провідною європейською мікропівоварней і однією з кращих російських. Незалежно від того, яким буде рішення, візьміть наостанок Bommen & Granaten тієї ж De Molen - такого пива російські мікропівоварні поки що не варять ».

максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ, Гіннесса і сумнівного сидру Kepplers максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ," Гіннесса "і сумнівного сидру Kepplers. Нещодавно додали підмосковну пивоварню Victory Art Brew - і меню стало краще. У пляшках непоганий набір з новоприбулого в Росію крафта (De Molen, BrewDog, Nøgne Ø, Mikkeller), правда за захмарними цінами. Поки ж це місце швидше для пробританських консерваторів і любителів писати «ви» з великої літери.

«Ентузіаст»

Власника у кафе в мотовеломастерской три: Семен Берчанскій, Дмитро Пантюшин і Юрій Антонов - учасники мотоспільнота Clevermoto, люди, раніше захоплювалися ретромопедамі, а вже в подальшому перейшли на мотоцикли. Спочатку друзі відкрили майстерню на шосе Ентузіастів, пізніше - більш легкий формат в Столешниковом провулку. Назва зберегли, а сенс розширили - частина простору віддали під невелике кафе зі столиками, барною стійкою і музичної зоною з диваном і пластинками.

Зараз тут вісім кранів, а починали з двох. Пляшкового пива вісім-десять сортів. І те й інше - російського виробництва. «Ентузіаст» співпрацює з пивоварнями Victory Art Brew, AF brewery і Jaws. Із загальних 80 квадратних метрів 10 в кафе займає кухня. Готують кілька простих сендвічів, киши, суп дня і десерти.

Крім їжі та пива, тут можна послухати музику, купити щось на барахолці і так далі: «" Ентузіаст "- це місце для друзів, і там завжди можна когось із нас застати. У планах на майбутнє - розвиток в сторону фестивалів. Ми не проводимо навчальних програм. Ми робимо клубні заходи для мотоциклістів, пов'язані з заїздами, пікніками - виїзні заходи в форматі маленьких фестивалів. Чи можемо влаштувати день-барахолку »- розповідає Берчанскій. У кафе є свій кіноклуб - «Кінодруг», він проходить щосереди. По неділях в афіші - «Привіт концерт», в рамках якого тут показують улюблені записи концертів власників і їхніх друзів.

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

Андрій Липа

Автор Instagram-блогу Passpassenger
про крафтового пиві в Москві

Автор Instagram-блогу  Passpassenger  про крафтового пиві в Москві

Максим Поліванов

Автор Instagram-блогу Veryhealthy про крафтового пиві,
власник пабу « голодранець »В Ростові-на-Дону,
учасник групи Motorama

Бар «Всі твої друзі»

Бар відкрився в липні 2014 року в Малому Гнездняковском провулку. Один із співвласників закладу - Олександр Малєєв, до цього колишній частим відвідувачем «Главпівмага» на «Новокузнецькій» - магазину, в якому вперше в Москві з'явилося крафтового пиво на розлив. Саме там, за розповідями Олександра, він помітив, як по четвергах, п'ятницях і суботах «скупчувалися дикі черги» за хорошим пивом і «утвердився в розумінні, що потрібно відкривати щось своє, поки не відкрили інші».

Ідея відкрити паб прийшла трохи більше року тому. Назва його пов'язана з музикою. «Всі твої друзі» - пісня групи ILWT, до якої організатори мають безпосереднє відношення. Чимала частина початкових відвідувачів - шанувальники групи. «До нас приходять в основному люди старшого віку, за тридцять, часто мігруючі по барам, які захоплюються футболом, а також музиканти, журналісти плюс так звані біргікі, які добре розбираються в пиві і можуть цілу лекцію прочитати», - розповідає Малєєв і додає: «Звичайно , багато хто приходить і спочатку самі не розуміють, що п'ють. Вибирають просто або світле, або темне. Ми ж в свою чергу вже радимо спробувати той чи інший сорт, такий-то фортеці, щільності або витримки, порівняти напої. Культуру прищеплюємо, можна сказати ».

Всього в барі 14 кранів розливного пива. З російських представлені основні крафтового пивоварні: обнінська LaBEERint Brewery, московська Victory Art Brewery, пітерська AF Brew, Зарічна Jaws, тульська Salden's та інші, але вже дрібніші. З закордонного: шотландська BrewDog, голландська, англійська, норвезька, датська крафт, цікаві сорти німецького, бельгійського пива. Ціни варіюють від 200 до 250 рублів за півлітра.

Довідка

Крафтового пивом можуть бути і лагери, і Стаут. Але є сорт - ікона крафта. Це IPA (India Pale Ale) - сильно охмелене світле пиво. Придумали його англійці, а розкрутили вже американці. Слово «Індія» спочатку з'явилося в цій назві сорту тому, що, щоб довше зберегти продукт на шляху в англійські колонії в Індії, пивовари додавали більше хмелю. Фортеця IPA зазвичай більше 7%. В ароматі, в залежності від видів хмелю, можуть бути цитрусові, ягідні, ялинові тони.

У зв'язку з сильно обмеженим простором закладу в теплу погоду відвідувачі більшу частину часу проводять на вулиці. Їжі тут немає зовсім, тільки чіпси і горішки. Але можна приходити зі своєю їжею. А деякі відвідувачі просто-напросто замовляють піцу в сусідньому Pizza Express. Пивних сетів поки немає, але завжди можна попросити бармена дати будь-який з розливних сортів на пробу. Є сидр: привізною англійська в пляшках і розливний St. Anton яблучний та грушевий.

Anton яблучний та грушевий

Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø. Особливо # 100, # 500, Two Captains, Imperial Rye Porter і Imperial Brown Ale. Все це можна сміливо брати і насолоджуватися прекрасним смаком якісного норвезького пива. Для тих, хто любить покіслее, є відмінний Rodenbach Grand Cru, який швидше за шампанське, ніж пиво. Крім цього, варто звернути увагу на Black Magic Porter пивоварні AF Brew і Saison з Paradox Craft Brewery. Якщо перший вже з упевненістю можна називати культовим, то другий, на мою думку, може теж цілком претендувати на це звання, аж надто добре він вийшов - відмінний баланс апельсина, персика і прянощів в смаку ».

максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів. Виходить іноді вдало - як з не дуже поширеним Mort Subite Lambic, іноді не дуже - як з банальним лагером "Русский праздрой" з LaBEERint Brewery. Набір пива постійно змінюється, що дуже правильно для таких місць, тому кожного разу краще питати що-небудь нове, міцне і гірке ».

Бар «1516»

Бар з мікропівоварней відкрився в квітні 2013 року. Його співвласник, Філіп Самарец, також один з творців музею цікавих наук «Експерементаніум». Ідея відкрити паб, як це було і з музеєм, прийшла власникам після численних поїздок до Європи та Америки, де вони вперше побачили бари зі своїми власними пивоварнями і ні на що не схожим пивом.

Тут варять власне авторське пиво і тут же його продають - протягом 2,5-3 місяців по дві тонни кожного з представлених сортів. Постійних сорти чотири: Pilsner, Weizen, American Pale Ale і Stout. Крім них, один-два сезонних сорту, які постійно змінюються. Серед останніх був American Black Ale, British India Pale Ale, Red Ale і Mosaic Blonde Ale. Всі шість місцевих сортів можна спробувати за раз в невеликому обсязі, замовивши дегустаційний сет. Пляшкового пива в «1516» близько 60 видів, на кранах зараз стаут ​​Dogma пивоварні Brewdog і портер Nøgne Ø. Також в меню великий вибір напоїв шотландських, бельгійських і норвезьких крафтового пивоварень. Відмінна добірка сидрів, а в меню - типова середньої руки пабної їжа.

Довідка

За назвою місця варто історія. 1516 - рік, коли був виданий Райнхайтсгебот, а саме закон, що регламентує виробництво пива в Німеччині. Згідно з ним, у виробництві пива повинні використовуватися тільки три інгредієнти: вода, ячмінь (ячмінний солод) і хміль. Баварський закон встановлював правила для виробництва пива і торгівлі ім. Його також називали «німецьким законом про чистоту пива».

Сама пивоварня знаходиться прямо в закладі. У неї можна записатися на екскурсію: коротку оглядову або більш поглиблену, за невелику плату, з дегустацією і докладною розповіддю про те, що, де, коли і з чого тут готують. «Нерідко люди приходять непідготовлені і просять стандартні, звичні Guinness або Heineken, яких у нас немає. У таких випадках ми проводимо роз'яснювальну роботу, розповідаємо про те, чим відрізняються наші сорти, про крафтового революцію. В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу.

В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу

Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА. Спробувати в розлив їх можна тільки тут. Втім, в магазині "Вино і Ко", що на Шаболовці, можна купити темно-зелені версії. І стаут, і АРА зварені дуже якісно, ​​це гідні зразки свого стилю ».

МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива. Дивне поділ в темно-зеленому меню на лагер, ель, стаут ​​і ламбік. Набір пива майже без слабких місць, хоча є страшні штуки на кшталт вишневого сиропу Floris Kriek. На кранах упор на стримані сорти власної броварні і кілька гостьових. Зараз це, здається, ель в шотландському стилі BrewDog Dogma і вересковий ель Fraoch, знову-таки шотландський. В цілому це, звичайно, ресторан, щоб догодити випадковому перехожому, а не щоб спеціально йти за пивним досвідом ».

Craft rePUBlic

Найновіший паб в нашому списку відкрився 31 жовтня. В меню 22 сорти розливного пива і близько 40, на даний момент, пляшкового. Пиво як російського виробництва (петербурзьких Paradox і AFBrew, московських Victory Art Brew і Velka Morava, ярославської Plan B), так і імпортного: норвезької Nøgne Ø, шотландської Brew Dog, голландської De Molen і італійської Brewfist - саме це пиво можна спробувати в Москві тільки тут.

Кухні поки немає, але обіцяють запустити. Засновники Craft rePUBlic - закохані в культуру крафтового пива люди, раніше досвіду в ресторанному бізнесі не мали. Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект.

Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект

Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті. Тут не асортимент заради асортименту, а виключно перевірені позиції, відібрані людьми, які дуже добре розбираються в пиві. Особливу увагу потрібно звернути на італійську Brewfist - ніде в Москві, та й в Росії в цілому, цього пива не знайти. Обіцяють і Revelation Cat - інша італійська пивоварня, гідна всілякої уваги. Якщо пощастить застати на крані імперіал стаут ​​«Іван Кожедуб», беріть не замислюючись, тому що, судячи з усього, така можливість буде надана нескоро. Відмінний вибір розливного Nøgne Ø - можна брати будь-який. Шикарний вибір розливного російського пива. Та й взагалі всього лише одна щодо прохідна позиція серед 22 кранів. Все пиво подається в правильних обсягах - пити імперіал стаут ​​з келиха 0,5 літра жахливо. В результаті вже зараз можна з упевненістю сказати, що це найкращий пивний бар в Москві ».

максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії. Практично нічого прохідного, що не дивно: робили його люди, які добре знаються на Крафт. Залишили один світлий лагер для галочки, а решта крани заповнили максимально цікаво. Від норвежців Nøgne Ø міцний подвійний IPA і імперіал стаут. Від російських пивоварень зовсім недавно був подвійний IPA Polaris пивоварні Af Brew, хороші новачки з Ярославля Plan B і рідкість, за якою полює півкраїни: «Іван Кожедуб», 13% -ний стаут ​​Victory Art Brew. Ще вони розливають кращий з Schneider - сильно охмелене пшеничний бік Tap 5, який зовсім недавно не можна було ніде побачити в кегового вигляді. Плюс ексклюзивом пиво італійської крафт-пивоварні BrewFist. Під кожну фортецю і стиль хлопці підібрали потрібний келих, тому літр барлівайна просто так не купиш ».

HopHead Craft Beer Pub

Співвласники пабу - брати Євген і Костянтин Жебеневи, перший свій проект - Craft Beer Café - відкрили рік тому в Петербурзі. Заклад з самого початку користувалося великим успіхом, тому вони вирішили відкрити таку ж, але вже в Москві. У пабі 36 кранів розливного пива. Сорти часто змінюють один одного. Пиво привозять об'ємом в одну-дві кеги, тому асортимент розходиться швидко і свіжість продукту гарантована. За кухню відповідає шеф-кухар Руслан Ступицького. Він же працював над першим проектом власників.

Пляшкового пива в HopHead Craft Beer Pub близько 400 сортів. Здебільшого це крафтового пиво з маленьких пивоварень і більш індустріальних. Широка лінійка європейського крафта, також є американські сорти. Практично немає лагера, що співробітник пабу Тетяна Толок пояснює так: «У нас акцент на різноманітність. Зазвичай в певних закладах в основному п'ють лагери - світле пиво низового бродіння. HopHead - це і елі, і Стаут, і міцне пиво. У нас можна спробувати пиво зі смаком віскі. Досягається такий ефект тривалої витримкою в бочках з-під віскі, до трьох років. Смак більш насичений і аромат особливий ».

З російського крафта в Hop Head є AF Brew, «Бакунін», Victory Art Brewing, Jaws і LaBEERint. Деякі сорти продають і в пляшках, наприклад Hentai IPA пивоварні AF Brew і Jaws. Серед розливного сидру в меню вітчизняний St. Anton і ірландський Magners. Пляшковий привозять в обмеженій кількості з Іспанії та Франції. Сетів немає, але розливне пиво можна попросити принести на пробу.

«Відвідувачі в основному люди за тридцять і ті, хто вже розбираються в пиві. Для наших гостей ми влаштовуємо пивні школи, де читаємо лекції і проводимо дегустації. Останньою була лекція про шотландських пивоварнях, далі плануємо розповісти про сидр, про пиво по країнам, про рідкісні сорти », - розповідає Тетяна. Проводяться такі заходи раз на місяць, розклад можна подивитися на сайті або сторінці пабу в Facebook.

Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях. Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні? З такої нагоди можна дозволити собі відмінні імперіал Стаут, яких тут чимало. Почати можна з Cocoa Psycho пивоварні Brewdog, з його потужним смаком шоколаду і кави. Або Imperial Stout з Nøgne Ø - не менше гідний екземпляр. Якщо сподобалося, можна перебиратися в цінову категорію вище. Крім того, навіщо дійсно варто сюди йти, так це за Hop Head Double IPA пивоварні AF Brew, який був зварений спеціально до відкриття цього пабу і більше ніде в Москві його немає ».

максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом. Багато дурного на кшталт псевдокрафтовой пивоварні "Глетчер", купи плоских БІТТЕРИ-лагерів. Загальноросійська проблема з сидру: доводиться ставити розливний нудний Magners. З хорошого на кранах можна виділити кисло-солодкий Bourgogne De Flandres (кислувате пиво поки ще вважається полудіковінкой), пшеничний бік Weihenstephan Vitus (не так відомий, як оригінальний Вайцен Weihenstephaner), і Timmermans Faro (єдиний доступний фаро, карамельний ламбік, в Росії) .

Пляшкова карта набрана без всякого розбору, схоже, в гонитві за кількістю, плюс досить високі ціни в порівнянні з іншими місцями. Спробувати потрібно пиво Hophead - подвійний IPA, який зварили для ресторану петербуржці Af Brew ».

«Пілігрим»

У жовтні 2004-го однойменний магазин з великим вибором пива і сидру відкрився на Новослобідський. Це і донині саме магазин, в ньому не розливають пиво. Паб «Пілігрим» заробив в 2010-му, через шість років. Акцент в ньому завжди робили на англійське пиво, причиною тому - переваги власника Юрія Чернишова. За запевненням Юрія, більшість відвідувачів пабу прийшли саме з магазину і це постійні відвідувачі.

З розливного в «Пілігрима» є три постійних сорти з Victory Art Brewing і по кілька з Jaws і LaBEERint - всього 12 кранів. Все це російські крафтового пивоварні, у власника до них особливе ставлення: «Для мене крафт за великим рахунком - це смачне, якісне і як пивоварові хочеться зварене пиво. Це найголовніше. Не важливо де. А знаючи умови ведення бізнесу в Росії, можна з упевненістю сказати, що рух вітчизняного крафта - це на 99,99 чистий ентузіазм. Їм пам'ятник треба поставити. Упевнений, багато хто зі мною погодиться ». У пляшках продають бельгійське, англійське та крафтового пиво з Європи. Всього близько 50-70 найменувань, «за настроєм», жартує господар. Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски.

Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски

Андрій Липа: «Зараз в Пілігрима ще можна встигнути спробувати легендарну Атомну пральню пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута Андрій Липа: «Зараз в" Пілігрима "ще можна встигнути спробувати легендарну" Атомну пральню "пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута. Можна взяти Black Sails з Victory Art Brew - black IPA, в якому також багато грейпфрута в прекрасно збалансованому смаку. А потім порівняти його з прекрасним Zwart & Wit з De Molen і вирішити для себе, чи є різниця між провідною європейською мікропівоварней і однією з кращих російських. Незалежно від того, яким буде рішення, візьміть наостанок Bommen & Granaten тієї ж De Molen - такого пива російські мікропівоварні поки що не варять ».

максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ, Гіннесса і сумнівного сидру Kepplers максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ," Гіннесса "і сумнівного сидру Kepplers. Нещодавно додали підмосковну пивоварню Victory Art Brew - і меню стало краще. У пляшках непоганий набір з новоприбулого в Росію крафта (De Molen, BrewDog, Nøgne Ø, Mikkeller), правда за захмарними цінами. Поки ж це місце швидше для пробританських консерваторів і любителів писати «ви» з великої літери.

«Ентузіаст»

Власника у кафе в мотовеломастерской три: Семен Берчанскій, Дмитро Пантюшин і Юрій Антонов - учасники мотоспільнота Clevermoto, люди, раніше захоплювалися ретромопедамі, а вже в подальшому перейшли на мотоцикли. Спочатку друзі відкрили майстерню на шосе Ентузіастів, пізніше - більш легкий формат в Столешниковом провулку. Назва зберегли, а сенс розширили - частина простору віддали під невелике кафе зі столиками, барною стійкою і музичної зоною з диваном і пластинками.

Зараз тут вісім кранів, а починали з двох. Пляшкового пива вісім-десять сортів. І те й інше - російського виробництва. «Ентузіаст» співпрацює з пивоварнями Victory Art Brew, AF brewery і Jaws. Із загальних 80 квадратних метрів 10 в кафе займає кухня. Готують кілька простих сендвічів, киши, суп дня і десерти.

Крім їжі та пива, тут можна послухати музику, купити щось на барахолці і так далі: «" Ентузіаст "- це місце для друзів, і там завжди можна когось із нас застати. У планах на майбутнє - розвиток в сторону фестивалів. Ми не проводимо навчальних програм. Ми робимо клубні заходи для мотоциклістів, пов'язані з заїздами, пікніками - виїзні заходи в форматі маленьких фестивалів. Чи можемо влаштувати день-барахолку »- розповідає Берчанскій. У кафе є свій кіноклуб - «Кінодруг», він проходить щосереди. По неділях в афіші - «Привіт концерт», в рамках якого тут показують улюблені записи концертів власників і їхніх друзів.

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

Андрій Липа

Автор Instagram-блогу Passpassenger
про крафтового пиві в Москві

Автор Instagram-блогу  Passpassenger  про крафтового пиві в Москві

Максим Поліванов

Автор Instagram-блогу Veryhealthy про крафтового пиві,
власник пабу « голодранець »В Ростові-на-Дону,
учасник групи Motorama

Бар «Всі твої друзі»

Бар відкрився в липні 2014 року в Малому Гнездняковском провулку. Один із співвласників закладу - Олександр Малєєв, до цього колишній частим відвідувачем «Главпівмага» на «Новокузнецькій» - магазину, в якому вперше в Москві з'явилося крафтового пиво на розлив. Саме там, за розповідями Олександра, він помітив, як по четвергах, п'ятницях і суботах «скупчувалися дикі черги» за хорошим пивом і «утвердився в розумінні, що потрібно відкривати щось своє, поки не відкрили інші».

Ідея відкрити паб прийшла трохи більше року тому. Назва його пов'язана з музикою. «Всі твої друзі» - пісня групи ILWT, до якої організатори мають безпосереднє відношення. Чимала частина початкових відвідувачів - шанувальники групи. «До нас приходять в основному люди старшого віку, за тридцять, часто мігруючі по барам, які захоплюються футболом, а також музиканти, журналісти плюс так звані біргікі, які добре розбираються в пиві і можуть цілу лекцію прочитати», - розповідає Малєєв і додає: «Звичайно , багато хто приходить і спочатку самі не розуміють, що п'ють. Вибирають просто або світле, або темне. Ми ж в свою чергу вже радимо спробувати той чи інший сорт, такий-то фортеці, щільності або витримки, порівняти напої. Культуру прищеплюємо, можна сказати ».

Всього в барі 14 кранів розливного пива. З російських представлені основні крафтового пивоварні: обнінська LaBEERint Brewery, московська Victory Art Brewery, пітерська AF Brew, Зарічна Jaws, тульська Salden's та інші, але вже дрібніші. З закордонного: шотландська BrewDog, голландська, англійська, норвезька, датська крафт, цікаві сорти німецького, бельгійського пива. Ціни варіюють від 200 до 250 рублів за півлітра.

Довідка

Крафтового пивом можуть бути і лагери, і Стаут. Але є сорт - ікона крафта. Це IPA (India Pale Ale) - сильно охмелене світле пиво. Придумали його англійці, а розкрутили вже американці. Слово «Індія» спочатку з'явилося в цій назві сорту тому, що, щоб довше зберегти продукт на шляху в англійські колонії в Індії, пивовари додавали більше хмелю. Фортеця IPA зазвичай більше 7%. В ароматі, в залежності від видів хмелю, можуть бути цитрусові, ягідні, ялинові тони.

У зв'язку з сильно обмеженим простором закладу в теплу погоду відвідувачі більшу частину часу проводять на вулиці. Їжі тут немає зовсім, тільки чіпси і горішки. Але можна приходити зі своєю їжею. А деякі відвідувачі просто-напросто замовляють піцу в сусідньому Pizza Express. Пивних сетів поки немає, але завжди можна попросити бармена дати будь-який з розливних сортів на пробу. Є сидр: привізною англійська в пляшках і розливний St. Anton яблучний та грушевий.

Anton яблучний та грушевий

Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø. Особливо # 100, # 500, Two Captains, Imperial Rye Porter і Imperial Brown Ale. Все це можна сміливо брати і насолоджуватися прекрасним смаком якісного норвезького пива. Для тих, хто любить покіслее, є відмінний Rodenbach Grand Cru, який швидше за шампанське, ніж пиво. Крім цього, варто звернути увагу на Black Magic Porter пивоварні AF Brew і Saison з Paradox Craft Brewery. Якщо перший вже з упевненістю можна називати культовим, то другий, на мою думку, може теж цілком претендувати на це звання, аж надто добре він вийшов - відмінний баланс апельсина, персика і прянощів в смаку ».

максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів. Виходить іноді вдало - як з не дуже поширеним Mort Subite Lambic, іноді не дуже - як з банальним лагером "Русский праздрой" з LaBEERint Brewery. Набір пива постійно змінюється, що дуже правильно для таких місць, тому кожного разу краще питати що-небудь нове, міцне і гірке ».

Бар «1516»

Бар з мікропівоварней відкрився в квітні 2013 року. Його співвласник, Філіп Самарец, також один з творців музею цікавих наук «Експерементаніум». Ідея відкрити паб, як це було і з музеєм, прийшла власникам після численних поїздок до Європи та Америки, де вони вперше побачили бари зі своїми власними пивоварнями і ні на що не схожим пивом.

Тут варять власне авторське пиво і тут же його продають - протягом 2,5-3 місяців по дві тонни кожного з представлених сортів. Постійних сорти чотири: Pilsner, Weizen, American Pale Ale і Stout. Крім них, один-два сезонних сорту, які постійно змінюються. Серед останніх був American Black Ale, British India Pale Ale, Red Ale і Mosaic Blonde Ale. Всі шість місцевих сортів можна спробувати за раз в невеликому обсязі, замовивши дегустаційний сет. Пляшкового пива в «1516» близько 60 видів, на кранах зараз стаут ​​Dogma пивоварні Brewdog і портер Nøgne Ø. Також в меню великий вибір напоїв шотландських, бельгійських і норвезьких крафтового пивоварень. Відмінна добірка сидрів, а в меню - типова середньої руки пабної їжа.

Довідка

За назвою місця варто історія. 1516 - рік, коли був виданий Райнхайтсгебот, а саме закон, що регламентує виробництво пива в Німеччині. Згідно з ним, у виробництві пива повинні використовуватися тільки три інгредієнти: вода, ячмінь (ячмінний солод) і хміль. Баварський закон встановлював правила для виробництва пива і торгівлі ім. Його також називали «німецьким законом про чистоту пива».

Сама пивоварня знаходиться прямо в закладі. У неї можна записатися на екскурсію: коротку оглядову або більш поглиблену, за невелику плату, з дегустацією і докладною розповіддю про те, що, де, коли і з чого тут готують. «Нерідко люди приходять непідготовлені і просять стандартні, звичні Guinness або Heineken, яких у нас немає. У таких випадках ми проводимо роз'яснювальну роботу, розповідаємо про те, чим відрізняються наші сорти, про крафтового революцію. В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу.

В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу

Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА. Спробувати в розлив їх можна тільки тут. Втім, в магазині "Вино і Ко", що на Шаболовці, можна купити темно-зелені версії. І стаут, і АРА зварені дуже якісно, ​​це гідні зразки свого стилю ».

МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива. Дивне поділ в темно-зеленому меню на лагер, ель, стаут ​​і ламбік. Набір пива майже без слабких місць, хоча є страшні штуки на кшталт вишневого сиропу Floris Kriek. На кранах упор на стримані сорти власної броварні і кілька гостьових. Зараз це, здається, ель в шотландському стилі BrewDog Dogma і вересковий ель Fraoch, знову-таки шотландський. В цілому це, звичайно, ресторан, щоб догодити випадковому перехожому, а не щоб спеціально йти за пивним досвідом ».

Craft rePUBlic

Найновіший паб в нашому списку відкрився 31 жовтня. В меню 22 сорти розливного пива і близько 40, на даний момент, пляшкового. Пиво як російського виробництва (петербурзьких Paradox і AFBrew, московських Victory Art Brew і Velka Morava, ярославської Plan B), так і імпортного: норвезької Nøgne Ø, шотландської Brew Dog, голландської De Molen і італійської Brewfist - саме це пиво можна спробувати в Москві тільки тут.

Кухні поки немає, але обіцяють запустити. Засновники Craft rePUBlic - закохані в культуру крафтового пива люди, раніше досвіду в ресторанному бізнесі не мали. Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект.

Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект

Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті. Тут не асортимент заради асортименту, а виключно перевірені позиції, відібрані людьми, які дуже добре розбираються в пиві. Особливу увагу потрібно звернути на італійську Brewfist - ніде в Москві, та й в Росії в цілому, цього пива не знайти. Обіцяють і Revelation Cat - інша італійська пивоварня, гідна всілякої уваги. Якщо пощастить застати на крані імперіал стаут ​​«Іван Кожедуб», беріть не замислюючись, тому що, судячи з усього, така можливість буде надана нескоро. Відмінний вибір розливного Nøgne Ø - можна брати будь-який. Шикарний вибір розливного російського пива. Та й взагалі всього лише одна щодо прохідна позиція серед 22 кранів. Все пиво подається в правильних обсягах - пити імперіал стаут ​​з келиха 0,5 літра жахливо. В результаті вже зараз можна з упевненістю сказати, що це найкращий пивний бар в Москві ».

максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії. Практично нічого прохідного, що не дивно: робили його люди, які добре знаються на Крафт. Залишили один світлий лагер для галочки, а решта крани заповнили максимально цікаво. Від норвежців Nøgne Ø міцний подвійний IPA і імперіал стаут. Від російських пивоварень зовсім недавно був подвійний IPA Polaris пивоварні Af Brew, хороші новачки з Ярославля Plan B і рідкість, за якою полює півкраїни: «Іван Кожедуб», 13% -ний стаут ​​Victory Art Brew. Ще вони розливають кращий з Schneider - сильно охмелене пшеничний бік Tap 5, який зовсім недавно не можна було ніде побачити в кегового вигляді. Плюс ексклюзивом пиво італійської крафт-пивоварні BrewFist. Під кожну фортецю і стиль хлопці підібрали потрібний келих, тому літр барлівайна просто так не купиш ».

HopHead Craft Beer Pub

Співвласники пабу - брати Євген і Костянтин Жебеневи, перший свій проект - Craft Beer Café - відкрили рік тому в Петербурзі. Заклад з самого початку користувалося великим успіхом, тому вони вирішили відкрити таку ж, але вже в Москві. У пабі 36 кранів розливного пива. Сорти часто змінюють один одного. Пиво привозять об'ємом в одну-дві кеги, тому асортимент розходиться швидко і свіжість продукту гарантована. За кухню відповідає шеф-кухар Руслан Ступицького. Він же працював над першим проектом власників.

Пляшкового пива в HopHead Craft Beer Pub близько 400 сортів. Здебільшого це крафтового пиво з маленьких пивоварень і більш індустріальних. Широка лінійка європейського крафта, також є американські сорти. Практично немає лагера, що співробітник пабу Тетяна Толок пояснює так: «У нас акцент на різноманітність. Зазвичай в певних закладах в основному п'ють лагери - світле пиво низового бродіння. HopHead - це і елі, і Стаут, і міцне пиво. У нас можна спробувати пиво зі смаком віскі. Досягається такий ефект тривалої витримкою в бочках з-під віскі, до трьох років. Смак більш насичений і аромат особливий ».

З російського крафта в Hop Head є AF Brew, «Бакунін», Victory Art Brewing, Jaws і LaBEERint. Деякі сорти продають і в пляшках, наприклад Hentai IPA пивоварні AF Brew і Jaws. Серед розливного сидру в меню вітчизняний St. Anton і ірландський Magners. Пляшковий привозять в обмеженій кількості з Іспанії та Франції. Сетів немає, але розливне пиво можна попросити принести на пробу.

«Відвідувачі в основному люди за тридцять і ті, хто вже розбираються в пиві. Для наших гостей ми влаштовуємо пивні школи, де читаємо лекції і проводимо дегустації. Останньою була лекція про шотландських пивоварнях, далі плануємо розповісти про сидр, про пиво по країнам, про рідкісні сорти », - розповідає Тетяна. Проводяться такі заходи раз на місяць, розклад можна подивитися на сайті або сторінці пабу в Facebook.

Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях. Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні? З такої нагоди можна дозволити собі відмінні імперіал Стаут, яких тут чимало. Почати можна з Cocoa Psycho пивоварні Brewdog, з його потужним смаком шоколаду і кави. Або Imperial Stout з Nøgne Ø - не менше гідний екземпляр. Якщо сподобалося, можна перебиратися в цінову категорію вище. Крім того, навіщо дійсно варто сюди йти, так це за Hop Head Double IPA пивоварні AF Brew, який був зварений спеціально до відкриття цього пабу і більше ніде в Москві його немає ».

максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом. Багато дурного на кшталт псевдокрафтовой пивоварні "Глетчер", купи плоских БІТТЕРИ-лагерів. Загальноросійська проблема з сидру: доводиться ставити розливний нудний Magners. З хорошого на кранах можна виділити кисло-солодкий Bourgogne De Flandres (кислувате пиво поки ще вважається полудіковінкой), пшеничний бік Weihenstephan Vitus (не так відомий, як оригінальний Вайцен Weihenstephaner), і Timmermans Faro (єдиний доступний фаро, карамельний ламбік, в Росії) .

Пляшкова карта набрана без всякого розбору, схоже, в гонитві за кількістю, плюс досить високі ціни в порівнянні з іншими місцями. Спробувати потрібно пиво Hophead - подвійний IPA, який зварили для ресторану петербуржці Af Brew ».

«Пілігрим»

У жовтні 2004-го однойменний магазин з великим вибором пива і сидру відкрився на Новослобідський. Це і донині саме магазин, в ньому не розливають пиво. Паб «Пілігрим» заробив в 2010-му, через шість років. Акцент в ньому завжди робили на англійське пиво, причиною тому - переваги власника Юрія Чернишова. За запевненням Юрія, більшість відвідувачів пабу прийшли саме з магазину і це постійні відвідувачі.

З розливного в «Пілігрима» є три постійних сорти з Victory Art Brewing і по кілька з Jaws і LaBEERint - всього 12 кранів. Все це російські крафтового пивоварні, у власника до них особливе ставлення: «Для мене крафт за великим рахунком - це смачне, якісне і як пивоварові хочеться зварене пиво. Це найголовніше. Не важливо де. А знаючи умови ведення бізнесу в Росії, можна з упевненістю сказати, що рух вітчизняного крафта - це на 99,99 чистий ентузіазм. Їм пам'ятник треба поставити. Упевнений, багато хто зі мною погодиться ». У пляшках продають бельгійське, англійське та крафтового пиво з Європи. Всього близько 50-70 найменувань, «за настроєм», жартує господар. Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски.

Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски

Андрій Липа: «Зараз в Пілігрима ще можна встигнути спробувати легендарну Атомну пральню пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута Андрій Липа: «Зараз в" Пілігрима "ще можна встигнути спробувати легендарну" Атомну пральню "пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута. Можна взяти Black Sails з Victory Art Brew - black IPA, в якому також багато грейпфрута в прекрасно збалансованому смаку. А потім порівняти його з прекрасним Zwart & Wit з De Molen і вирішити для себе, чи є різниця між провідною європейською мікропівоварней і однією з кращих російських. Незалежно від того, яким буде рішення, візьміть наостанок Bommen & Granaten тієї ж De Molen - такого пива російські мікропівоварні поки що не варять ».

максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ, Гіннесса і сумнівного сидру Kepplers максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ," Гіннесса "і сумнівного сидру Kepplers. Нещодавно додали підмосковну пивоварню Victory Art Brew - і меню стало краще. У пляшках непоганий набір з новоприбулого в Росію крафта (De Molen, BrewDog, Nøgne Ø, Mikkeller), правда за захмарними цінами. Поки ж це місце швидше для пробританських консерваторів і любителів писати «ви» з великої літери.

«Ентузіаст»

Власника у кафе в мотовеломастерской три: Семен Берчанскій, Дмитро Пантюшин і Юрій Антонов - учасники мотоспільнота Clevermoto, люди, раніше захоплювалися ретромопедамі, а вже в подальшому перейшли на мотоцикли. Спочатку друзі відкрили майстерню на шосе Ентузіастів, пізніше - більш легкий формат в Столешниковом провулку. Назва зберегли, а сенс розширили - частина простору віддали під невелике кафе зі столиками, барною стійкою і музичної зоною з диваном і пластинками.

Зараз тут вісім кранів, а починали з двох. Пляшкового пива вісім-десять сортів. І те й інше - російського виробництва. «Ентузіаст» співпрацює з пивоварнями Victory Art Brew, AF brewery і Jaws. Із загальних 80 квадратних метрів 10 в кафе займає кухня. Готують кілька простих сендвічів, киши, суп дня і десерти.

Крім їжі та пива, тут можна послухати музику, купити щось на барахолці і так далі: «" Ентузіаст "- це місце для друзів, і там завжди можна когось із нас застати. У планах на майбутнє - розвиток в сторону фестивалів. Ми не проводимо навчальних програм. Ми робимо клубні заходи для мотоциклістів, пов'язані з заїздами, пікніками - виїзні заходи в форматі маленьких фестивалів. Чи можемо влаштувати день-барахолку »- розповідає Берчанскій. У кафе є свій кіноклуб - «Кінодруг», він проходить щосереди. По неділях в афіші - «Привіт концерт», в рамках якого тут показують улюблені записи концертів власників і їхніх друзів.

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

18 пабів, барів і кафе c крафтового пивом - The Village

Андрій Липа

Автор Instagram-блогу Passpassenger
про крафтового пиві в Москві

Автор Instagram-блогу  Passpassenger  про крафтового пиві в Москві

Максим Поліванов

Автор Instagram-блогу Veryhealthy про крафтового пиві,
власник пабу « голодранець »В Ростові-на-Дону,
учасник групи Motorama

Бар «Всі твої друзі»

Бар відкрився в липні 2014 року в Малому Гнездняковском провулку. Один із співвласників закладу - Олександр Малєєв, до цього колишній частим відвідувачем «Главпівмага» на «Новокузнецькій» - магазину, в якому вперше в Москві з'явилося крафтового пиво на розлив. Саме там, за розповідями Олександра, він помітив, як по четвергах, п'ятницях і суботах «скупчувалися дикі черги» за хорошим пивом і «утвердився в розумінні, що потрібно відкривати щось своє, поки не відкрили інші».

Ідея відкрити паб прийшла трохи більше року тому. Назва його пов'язана з музикою. «Всі твої друзі» - пісня групи ILWT, до якої організатори мають безпосереднє відношення. Чимала частина початкових відвідувачів - шанувальники групи. «До нас приходять в основному люди старшого віку, за тридцять, часто мігруючі по барам, які захоплюються футболом, а також музиканти, журналісти плюс так звані біргікі, які добре розбираються в пиві і можуть цілу лекцію прочитати», - розповідає Малєєв і додає: «Звичайно , багато хто приходить і спочатку самі не розуміють, що п'ють. Вибирають просто або світле, або темне. Ми ж в свою чергу вже радимо спробувати той чи інший сорт, такий-то фортеці, щільності або витримки, порівняти напої. Культуру прищеплюємо, можна сказати ».

Всього в барі 14 кранів розливного пива. З російських представлені основні крафтового пивоварні: обнінська LaBEERint Brewery, московська Victory Art Brewery, пітерська AF Brew, Зарічна Jaws, тульська Salden's та інші, але вже дрібніші. З закордонного: шотландська BrewDog, голландська, англійська, норвезька, датська крафт, цікаві сорти німецького, бельгійського пива. Ціни варіюють від 200 до 250 рублів за півлітра.

Довідка

Крафтового пивом можуть бути і лагери, і Стаут. Але є сорт - ікона крафта. Це IPA (India Pale Ale) - сильно охмелене світле пиво. Придумали його англійці, а розкрутили вже американці. Слово «Індія» спочатку з'явилося в цій назві сорту тому, що, щоб довше зберегти продукт на шляху в англійські колонії в Індії, пивовари додавали більше хмелю. Фортеця IPA зазвичай більше 7%. В ароматі, в залежності від видів хмелю, можуть бути цитрусові, ягідні, ялинові тони.

У зв'язку з сильно обмеженим простором закладу в теплу погоду відвідувачі більшу частину часу проводять на вулиці. Їжі тут немає зовсім, тільки чіпси і горішки. Але можна приходити зі своєю їжею. А деякі відвідувачі просто-напросто замовляють піцу в сусідньому Pizza Express. Пивних сетів поки немає, але завжди можна попросити бармена дати будь-який з розливних сортів на пробу. Є сидр: привізною англійська в пляшках і розливний St. Anton яблучний та грушевий.

Anton яблучний та грушевий

Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø Андрій Липа: «Меню постійно змінюється, але на даний момент можна з упевненістю виділити лінійку з пивоварні Nøgne Ø. Особливо # 100, # 500, Two Captains, Imperial Rye Porter і Imperial Brown Ale. Все це можна сміливо брати і насолоджуватися прекрасним смаком якісного норвезького пива. Для тих, хто любить покіслее, є відмінний Rodenbach Grand Cru, який швидше за шампанське, ніж пиво. Крім цього, варто звернути увагу на Black Magic Porter пивоварні AF Brew і Saison з Paradox Craft Brewery. Якщо перший вже з упевненістю можна називати культовим, то другий, на мою думку, може теж цілком претендувати на це звання, аж надто добре він вийшов - відмінний баланс апельсина, персика і прянощів в смаку ».

максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів максим Поліванов: «Це саме крафтового пивний бар, який намагається дотримуватися баланс по стилям на кранах і утримуватися від великих компромісів. Виходить іноді вдало - як з не дуже поширеним Mort Subite Lambic, іноді не дуже - як з банальним лагером "Русский праздрой" з LaBEERint Brewery. Набір пива постійно змінюється, що дуже правильно для таких місць, тому кожного разу краще питати що-небудь нове, міцне і гірке ».

Бар «1516»

Бар з мікропівоварней відкрився в квітні 2013 року. Його співвласник, Філіп Самарец, також один з творців музею цікавих наук «Експерементаніум». Ідея відкрити паб, як це було і з музеєм, прийшла власникам після численних поїздок до Європи та Америки, де вони вперше побачили бари зі своїми власними пивоварнями і ні на що не схожим пивом.

Тут варять власне авторське пиво і тут же його продають - протягом 2,5-3 місяців по дві тонни кожного з представлених сортів. Постійних сорти чотири: Pilsner, Weizen, American Pale Ale і Stout. Крім них, один-два сезонних сорту, які постійно змінюються. Серед останніх був American Black Ale, British India Pale Ale, Red Ale і Mosaic Blonde Ale. Всі шість місцевих сортів можна спробувати за раз в невеликому обсязі, замовивши дегустаційний сет. Пляшкового пива в «1516» близько 60 видів, на кранах зараз стаут ​​Dogma пивоварні Brewdog і портер Nøgne Ø. Також в меню великий вибір напоїв шотландських, бельгійських і норвезьких крафтового пивоварень. Відмінна добірка сидрів, а в меню - типова середньої руки пабної їжа.

Довідка

За назвою місця варто історія. 1516 - рік, коли був виданий Райнхайтсгебот, а саме закон, що регламентує виробництво пива в Німеччині. Згідно з ним, у виробництві пива повинні використовуватися тільки три інгредієнти: вода, ячмінь (ячмінний солод) і хміль. Баварський закон встановлював правила для виробництва пива і торгівлі ім. Його також називали «німецьким законом про чистоту пива».

Сама пивоварня знаходиться прямо в закладі. У неї можна записатися на екскурсію: коротку оглядову або більш поглиблену, за невелику плату, з дегустацією і докладною розповіддю про те, що, де, коли і з чого тут готують. «Нерідко люди приходять непідготовлені і просять стандартні, звичні Guinness або Heineken, яких у нас немає. У таких випадках ми проводимо роз'яснювальну роботу, розповідаємо про те, чим відрізняються наші сорти, про крафтового революцію. В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу.

В результаті кожен завжди знаходить щось своє, незадоволеним ніхто не йде », - розповідає Ольга Юшина, арт-директор пабу

Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА Андрій Липа: «У 1516 власна пивоварня, на потужностях якої варять щонайменше два гідних всілякої уваги сорти - стаут і АРА. Спробувати в розлив їх можна тільки тут. Втім, в магазині "Вино і Ко", що на Шаболовці, можна купити темно-зелені версії. І стаут, і АРА зварені дуже якісно, ​​це гідні зразки свого стилю ».

МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива МАКСИМ ПОЛИВАНОВ: «Пивний ресторан, який прилучився до хвилі нового пива. Дивне поділ в темно-зеленому меню на лагер, ель, стаут ​​і ламбік. Набір пива майже без слабких місць, хоча є страшні штуки на кшталт вишневого сиропу Floris Kriek. На кранах упор на стримані сорти власної броварні і кілька гостьових. Зараз це, здається, ель в шотландському стилі BrewDog Dogma і вересковий ель Fraoch, знову-таки шотландський. В цілому це, звичайно, ресторан, щоб догодити випадковому перехожому, а не щоб спеціально йти за пивним досвідом ».

Craft rePUBlic

Найновіший паб в нашому списку відкрився 31 жовтня. В меню 22 сорти розливного пива і близько 40, на даний момент, пляшкового. Пиво як російського виробництва (петербурзьких Paradox і AFBrew, московських Victory Art Brew і Velka Morava, ярославської Plan B), так і імпортного: норвезької Nøgne Ø, шотландської Brew Dog, голландської De Molen і італійської Brewfist - саме це пиво можна спробувати в Москві тільки тут.

Кухні поки немає, але обіцяють запустити. Засновники Craft rePUBlic - закохані в культуру крафтового пива люди, раніше досвіду в ресторанному бізнесі не мали. Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект.

Зате керуючий пабу людина досвідчена - Станіслав Образцов, в минулому бренд-менеджер пабу і пивоварні «1516», який пішов звідти саме під цей проект

Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті Андрій Липа: «Мабуть, найкраща пивна карта в місті. Тут не асортимент заради асортименту, а виключно перевірені позиції, відібрані людьми, які дуже добре розбираються в пиві. Особливу увагу потрібно звернути на італійську Brewfist - ніде в Москві, та й в Росії в цілому, цього пива не знайти. Обіцяють і Revelation Cat - інша італійська пивоварня, гідна всілякої уваги. Якщо пощастить застати на крані імперіал стаут ​​«Іван Кожедуб», беріть не замислюючись, тому що, судячи з усього, така можливість буде надана нескоро. Відмінний вибір розливного Nøgne Ø - можна брати будь-який. Шикарний вибір розливного російського пива. Та й взагалі всього лише одна щодо прохідна позиція серед 22 кранів. Все пиво подається в правильних обсягах - пити імперіал стаут ​​з келиха 0,5 літра жахливо. В результаті вже зараз можна з упевненістю сказати, що це найкращий пивний бар в Москві ».

максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії максим Поліванов: «Це очевидно зараз кращий за пивній карті бар в Москві, а можливо і в Росії. Практично нічого прохідного, що не дивно: робили його люди, які добре знаються на Крафт. Залишили один світлий лагер для галочки, а решта крани заповнили максимально цікаво. Від норвежців Nøgne Ø міцний подвійний IPA і імперіал стаут. Від російських пивоварень зовсім недавно був подвійний IPA Polaris пивоварні Af Brew, хороші новачки з Ярославля Plan B і рідкість, за якою полює півкраїни: «Іван Кожедуб», 13% -ний стаут ​​Victory Art Brew. Ще вони розливають кращий з Schneider - сильно охмелене пшеничний бік Tap 5, який зовсім недавно не можна було ніде побачити в кегового вигляді. Плюс ексклюзивом пиво італійської крафт-пивоварні BrewFist. Під кожну фортецю і стиль хлопці підібрали потрібний келих, тому літр барлівайна просто так не купиш ».

HopHead Craft Beer Pub

Співвласники пабу - брати Євген і Костянтин Жебеневи, перший свій проект - Craft Beer Café - відкрили рік тому в Петербурзі. Заклад з самого початку користувалося великим успіхом, тому вони вирішили відкрити таку ж, але вже в Москві. У пабі 36 кранів розливного пива. Сорти часто змінюють один одного. Пиво привозять об'ємом в одну-дві кеги, тому асортимент розходиться швидко і свіжість продукту гарантована. За кухню відповідає шеф-кухар Руслан Ступицького. Він же працював над першим проектом власників.

Пляшкового пива в HopHead Craft Beer Pub близько 400 сортів. Здебільшого це крафтового пиво з маленьких пивоварень і більш індустріальних. Широка лінійка європейського крафта, також є американські сорти. Практично немає лагера, що співробітник пабу Тетяна Толок пояснює так: «У нас акцент на різноманітність. Зазвичай в певних закладах в основному п'ють лагери - світле пиво низового бродіння. HopHead - це і елі, і Стаут, і міцне пиво. У нас можна спробувати пиво зі смаком віскі. Досягається такий ефект тривалої витримкою в бочках з-під віскі, до трьох років. Смак більш насичений і аромат особливий ».

З російського крафта в Hop Head є AF Brew, «Бакунін», Victory Art Brewing, Jaws і LaBEERint. Деякі сорти продають і в пляшках, наприклад Hentai IPA пивоварні AF Brew і Jaws. Серед розливного сидру в меню вітчизняний St. Anton і ірландський Magners. Пляшковий привозять в обмеженій кількості з Іспанії та Франції. Сетів немає, але розливне пиво можна попросити принести на пробу.

«Відвідувачі в основному люди за тридцять і ті, хто вже розбираються в пиві. Для наших гостей ми влаштовуємо пивні школи, де читаємо лекції і проводимо дегустації. Останньою була лекція про шотландських пивоварнях, далі плануємо розповісти про сидр, про пиво по країнам, про рідкісні сорти », - розповідає Тетяна. Проводяться такі заходи раз на місяць, розклад можна подивитися на сайті або сторінці пабу в Facebook.

Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях Андрій Липа: «Видимих причин приходити саме сюди особисто я не бачу: всі позиції стоять відчутно дорожче, ніж в інших місцях. Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні? З такої нагоди можна дозволити собі відмінні імперіал Стаут, яких тут чимало. Почати можна з Cocoa Psycho пивоварні Brewdog, з його потужним смаком шоколаду і кави. Або Imperial Stout з Nøgne Ø - не менше гідний екземпляр. Якщо сподобалося, можна перебиратися в цінову категорію вище. Крім того, навіщо дійсно варто сюди йти, так це за Hop Head Double IPA пивоварні AF Brew, який був зварений спеціально до відкриття цього пабу і більше ніде в Москві його немає ».

максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом максим Поліванов: «Ресторан пиріжків з бараниною і шинки з ягняти з концертною сценою, кольоровими рухомими прожекторами і пивом. Багато дурного на кшталт псевдокрафтовой пивоварні "Глетчер", купи плоских БІТТЕРИ-лагерів. Загальноросійська проблема з сидру: доводиться ставити розливний нудний Magners. З хорошого на кранах можна виділити кисло-солодкий Bourgogne De Flandres (кислувате пиво поки ще вважається полудіковінкой), пшеничний бік Weihenstephan Vitus (не так відомий, як оригінальний Вайцен Weihenstephaner), і Timmermans Faro (єдиний доступний фаро, карамельний ламбік, в Росії) .

Пляшкова карта набрана без всякого розбору, схоже, в гонитві за кількістю, плюс досить високі ціни в порівнянні з іншими місцями. Спробувати потрібно пиво Hophead - подвійний IPA, який зварили для ресторану петербуржці Af Brew ».

«Пілігрим»

У жовтні 2004-го однойменний магазин з великим вибором пива і сидру відкрився на Новослобідський. Це і донині саме магазин, в ньому не розливають пиво. Паб «Пілігрим» заробив в 2010-му, через шість років. Акцент в ньому завжди робили на англійське пиво, причиною тому - переваги власника Юрія Чернишова. За запевненням Юрія, більшість відвідувачів пабу прийшли саме з магазину і це постійні відвідувачі.

З розливного в «Пілігрима» є три постійних сорти з Victory Art Brewing і по кілька з Jaws і LaBEERint - всього 12 кранів. Все це російські крафтового пивоварні, у власника до них особливе ставлення: «Для мене крафт за великим рахунком - це смачне, якісне і як пивоварові хочеться зварене пиво. Це найголовніше. Не важливо де. А знаючи умови ведення бізнесу в Росії, можна з упевненістю сказати, що рух вітчизняного крафта - це на 99,99 чистий ентузіазм. Їм пам'ятник треба поставити. Упевнений, багато хто зі мною погодиться ». У пляшках продають бельгійське, англійське та крафтового пиво з Європи. Всього близько 50-70 найменувань, «за настроєм», жартує господар. Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски.

Кухня - стандартна для пабу: м'ясо, ковбаски, закуски

Андрій Липа: «Зараз в Пілігрима ще можна встигнути спробувати легендарну Атомну пральню пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута Андрій Липа: «Зараз в" Пілігрима "ще можна встигнути спробувати легендарну" Атомну пральню "пивоварні Jaws - схоже, це останнє місце в Москві, де можна випити цей шикарний IPA з потужним смаком грейпфрута. Можна взяти Black Sails з Victory Art Brew - black IPA, в якому також багато грейпфрута в прекрасно збалансованому смаку. А потім порівняти його з прекрасним Zwart & Wit з De Molen і вирішити для себе, чи є різниця між провідною європейською мікропівоварней і однією з кращих російських. Незалежно від того, яким буде рішення, візьміть наостанок Bommen & Granaten тієї ж De Molen - такого пива російські мікропівоварні поки що не варять ».

максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ, Гіннесса і сумнівного сидру Kepplers максим Поліванов: «Трохи застаріле місце з вічним цінностями начебто real ale (негазованої теплого пива для фанатиків), англійських стандартних БІТТЕРИ," Гіннесса "і сумнівного сидру Kepplers. Нещодавно додали підмосковну пивоварню Victory Art Brew - і меню стало краще. У пляшках непоганий набір з новоприбулого в Росію крафта (De Molen, BrewDog, Nøgne Ø, Mikkeller), правда за захмарними цінами. Поки ж це місце швидше для пробританських консерваторів і любителів писати «ви» з великої літери.

«Ентузіаст»

Власника у кафе в мотовеломастерской три: Семен Берчанскій, Дмитро Пантюшин і Юрій Антонов - учасники мотоспільнота Clevermoto, люди, раніше захоплювалися ретромопедамі, а вже в подальшому перейшли на мотоцикли. Спочатку друзі відкрили майстерню на шосе Ентузіастів, пізніше - більш легкий формат в Столешниковом провулку. Назва зберегли, а сенс розширили - частина простору віддали під невелике кафе зі столиками, барною стійкою і музичної зоною з диваном і пластинками.

Зараз тут вісім кранів, а починали з двох. Пляшкового пива вісім-десять сортів. І те й інше - російського виробництва. «Ентузіаст» співпрацює з пивоварнями Victory Art Brew, AF brewery і Jaws. Із загальних 80 квадратних метрів 10 в кафе займає кухня. Готують кілька простих сендвічів, киши, суп дня і десерти.

Крім їжі та пива, тут можна послухати музику, купити щось на барахолці і так далі: «" Ентузіаст "- це місце для друзів, і там завжди можна когось із нас застати. У планах на майбутнє - розвиток в сторону фестивалів. Ми не проводимо навчальних програм. Ми робимо клубні заходи для мотоциклістів, пов'язані з заїздами, пікніками - виїзні заходи в форматі маленьких фестивалів. Чи можемо влаштувати день-барахолку »- розповідає Берчанскій. У кафе є свій кіноклуб - «Кінодруг», він проходить щосереди. По неділях в афіші - «Привіт концерт», в рамках якого тут показують улюблені записи концертів власників і їхніх друзів.

«Юра (в некогда арт-директор магазину чоловічого одягу FOTT. - Прим. Ред.), Дізнавшісь, что FOTT з'їжджає, предложили нам переарендовать приміщення. Так ми з друзями так и вчинили, а потім Вже стали думати, що робити далі. Тобто спочатку з'явилося приміщення, а потім Вже сама ідея. Врешті-решт ми Прийшли до решение Відкрити невелика майстерню и кафе при ній. Спочатку планувалі сделать простір для своих друзів, тому й РЕЧІ Вибирай цікаві, за що НЕ буде потім соромно. Спершу пропонували гостям крафтового європейське пиво, але це було невигідно економічно, так і поставки іноді переривалися, тому минулої весни перейшли на російський крафт. При виборі пива ми виходимо виключно з власних уподобань: подобається чи не подобається смак », - коротко переповідає історію відкриття та критерії вибору пива співвласник Семен Берчанскій.

За сендвічами і пивом в «Ентузіаст» приходять, як кажуть самі власники, люди, близькі до тієї «Солянка», якою вона була спочатку, «творча молодь»: мотоциклісти, рейсери, дизайнери і редактори модних видань з Великої Дмитрівки (тут знаходиться офіс видавництва Conde Nast. - Прим. ред.), архітектори.

Андрій Липа: «У ентузіасти невелика кількість кранів, на яких обов'язково є щось цікаве від кращих російських мікропівоварен Андрій Липа: «У" ентузіасти "невелика кількість кранів, на яких обов'язково є щось цікаве від кращих російських мікропівоварен. В останній раз це були Celebration Stout з Victory Art Brew з потужною гіркотою кавових зерен в смаку, і Hoppy Surf від AF Brew - цитрусовий, освіжаючий АРА, який здатний подумки перенести на сонячні пляжі з самою лютої зими ».

максим Поліванов: Кафе з крафтового пивом - ідеальне поєднання, в Петербурзі таких, здається, вже під сотню максим Поліванов: Кафе з крафтового пивом - ідеальне поєднання, в Петербурзі таких, здається, вже під сотню. Раніше тут царював московський слабенький лагер Fuel, тепер же, на щастя, настав час зовсім справжніх крафтового російських пивоварень і заходів на кшталт «Дня пива». Власники не намагаються зібрати 222 сорти з усього світу і правильно роблять. Випити найкраще що-небудь останнім від росіян Af Brew або Victory Art Brew.

Андрій Липа - ще про 12 місцях в Москві,
де можна випити крафтового пива

Kask

вул вул. Іллінка, 13 ,
+7 (495) 606-68-93
realbeercard.ru/restaurants/kask

У Kask потрібно брати Anderson Valley Brother David's Triple і Heelch O'Hops Double IPA. Перший - тому, що його ніде більше в Москві не знайдеш. Другий - тому, що в Москві в принципі мало DIPA і кожна пляшка в ціні. Особливо якщо це пиво від такої поважної пивоварні, як Anderson Valley.

«Келія»

Сівцев Вражек пров Сівцев Вражек пров., 3 ,
+7 (495) 697-68-41
Kelyabar.ru

Заклад примітно своїм багатим, можливо навіть унікальним набором пива. Поряд з черговими сортами бельгійського пива і елів можна спробувати і ті, що витримуються по три роки. Вже тільки за одне це можна пробачити їм химерну форму офіціанток в стилі черниць і своєрідний інтер'єр, стилізований під монастирську трапезну.

«Коннор Мак Несса»

Нахімовський пр Нахімовський пр., 67 ,
+7 (499) 724-58-27
conor-pub.ru

Паб на Нахімовському проспекті. Якісна бельгійська пивна карта. Jпределённо варто спробувати що-небудь від пивоварні Val-Dieu.

«Пробка»

Український бульвар, 15  ,  +7 (499) 243-33-36  realbeercard Український бульвар, 15 ,
+7 (499) 243-33-36
realbeercard.ru/restaurants/stopper

«Пробка» - невеликий бар недалеко від Київської, не плутати з «Probka на Кольоровому». Ще один заклад з хорошим вибором бельгійського пива. Позиції класичні, можна брати все.

Haggis Pub & Kitchen

вул вул. Петрівка, 15, стр.1 ,
+7 (495) 230-03-31
haggispub.ru

Оскільки це єдиний паб в Москві, де можна купити Mikkeller, то варто звернути увагу саме на пиво цієї пивоварні. В першу чергу Hop Burn High. Це чудовий IPA з нищівної гіркотою. І George Bourbon BA - імперіал стаут, витриманий в бочках з-під бурбона з усіма наслідками, що випливають з цього приголомшливими смаковими і ароматичними наслідками.

St. Peters & St Anton

Нікітський пров Нікітський пров., 2 ,
+7 (495) 626-68-01

realpub.ru

Особливу увагу тут варто звернути на сидр від St. Anton, він натуральний і добре зроблений. Можна взяти на пробу сет з восьми різних сортів сидру по 120 мл кожен. Великий асортимент Касково елю, а з пива обов'язково спробуйте St. Peter's Cream Stout.

One more pub

Бутирський вал, 5  ,  +7 (495) 780-99-80 Бутирський вал, 5 ,
+7 (495) 780-99-80

Вул Вул. Покришкіна, 8 ,
+7 (968) 543-42-86.
onemorepub.ru

Мережа з двох закладів. Перше відкрилося на Бутирській валу, друге - в районі станції метро «Південно-Західна». Тут можна брати що завгодно від Brewdog, Jaws і Victory Art Brew - не прогадаєте. І, звичайно, розливний Chimay, який на даний момент мало де можна знайти.

«Бірмаркет»

Страсний бульвар, буд Страсний бульвар, буд.4, стор.2 ,
+7 (905) 741-41-41

facebook.com

Тут потрібно брати легендарний Rochefort 10 - одну з найкращих пляшок пива, яку можна купити в Москві. Багатий і складний смак, зрозуміти який навряд чи можливо з першої спроби. Не менш легендарний Aventinus Eisbock від Schneider-Weisse. Straffe Hendrik Quadrupple - чудовий міцний, щільний, солодкуватий квадрюпель, на пляшечку якого можна витратити близько години. Крім цього, Anderson Valley Bourbon Barrell Stout - стаут, витриманий в бочках з-під бурбона.

Glenuill

вул вул. Садова-самопливний, 20 ,
+7 (495) 724-76-27

facebook.com

У Glenuill можна сміливо брати будь-яке пиво пивоварень Brewdog і Jaws. Особливо гарні Jack Hammer з Brewdog - це IPA з багатим смаком грейпфрута, який відмінно збалансований, незважаючи на майже граничний обсяг алкоголю для стилю; і Oatmeal Stout з Jaws - палений, шоколадно-кавовий аромат і смак, який надовго залишається в роті.

Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні?
Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні?
Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні?
Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні?
Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні?
Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні?
Але якщо цікаво спробувати те, як тут пропонують поєднувати пиво і їжу - чому б і ні?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей