* Политика новости » Банки »

* *

Про фінанси Мегапром. Інвестиції в золото

У минулій статті ми говорили про пластикових картках , В цій поговоримо про інвестиції в золото. Цей спосіб зберігання коштів поки не став популярним в Україні, що пояснюється рядом причин, серед яких - слабке розуміння інвесторами того, що таке банківське золото і як в нього інвестувати.

Золото - метал унікальний. По-перше, його в світі відносно небагато. Все золото, здобуте людством за його історію, - близько 161 тисячі тонн. На перший погляд - чимало. Але якщо зібрати весь цей всесвітній золотий запас воєдино і сплавити, то вийде куб зі стороною всього 20 метрів, тобто все золото світу цілком піддається огляду. По-друге, видобувається золото в дуже невеликих кількостях. Наприклад, у 2011 році його було видобуто близько 2,8 тис. Тонн, тобто менше двох відсотків всього золотого запасу. Тому обсяги видобутку золота не роблять істотного впливу на ціну металу.

Саме ці два фактори - невелика кількість і низький обсяг видобутку - зумовили той факт, що з давніх-давен золото сприймалося людством як хороший об'єкт для інвестування. З золота не тільки робилися ювелірні вироби, які не падають у ціні, але і карбувалися монети, які не піддаються ніякої інфляції. Аж до початку минулого століття всі світові валюти були засновані на золотому стандарті. Після підписання в 1944-му році так званого Бреттон-Вудської угоди місце золота зайняв американський долар, але властивості золота як об'єкта для інвестування нікуди не поділися, і воно залишилося всесвітньої "резервною валютою", універсальним засобом зберігання коштів не тільки для урядів і банків, але і для простих вкладників. При цьому інвестиції в золото зараз здійснюються переважно через банки шляхом покупки так званого банківського золота.

Скептик: А що золото? Золото і є золото - це може бути що завгодно, наприклад - ювелірну прикрасу. Купив собі, і під матрац. Навіщо ще з якимось банківським золотом зв'язуватися?

Начальник управління маркетингу   Мегабанку   Владислав Лохненко: Звичайно, хімічний склад золота - штука незмінна, тобто золото воно і є золото Начальник управління маркетингу "Мегабанку" Владислав Лохненко: Звичайно, хімічний склад золота - штука незмінна, тобто золото воно і є золото. Правда, тут є два моменти. Перший - кількість золота в виробі. Ви ж не можете провести хімічний аналіз. Так, на ювелірних прикрасах стоять проби, які начебто гарантують певну частку золота, однак, на жаль, від шахрайства ніхто не застрахований.

Другий момент - купуючи золото у виробах, ви платите не тільки за метал, а й за роботу, витрачену на виробництво вироби. А ось вирішивши такий виріб продати, ви виручите за нього тільки вартість матеріалу: для скупника будь-який виріб - це лише певна кількість грам певної проби.

Так, звичайно, бувають ювелірні твори мистецтва, ювелірний антикваріат, і вартість таких речей, зрозуміло, куди вище, ніж ціна сучасного, як кажуть ювеліри, "штампування". Але знову ж таки - виникає питання кількості дорогоцінних металів у виробі: навряд чи можна стовідсотково довіряти клеймам позаминулого століття, які до того ж можуть бути продуктом сучасних умільців. І найголовніше питання - про те, чи дійсно вони є антикварну або мистецтвознавчу цінність.

Порада! Якщо ви фахівець і зумієте відрізнити дійсно унікальну річ від дешевої вироби, то, звичайно, можете собі дозволити інвестувати в золоті вироби (то ж, до речі, стосується творів мистецтва та антикваріату). Якщо немає, то єдиний для вас шлях - інвестувати в золото як таке, не зв'язуючись з оцінкою форми, яку воно приймає. Золото як таке - це банківські злитки і монети.

Золото є не тільки надійним, але і, на перший погляд, дуже вигідним способом вкладення коштів. Ціна на нього за останні 20 років зросла майже в 10 разів. Про це вам обов'язково повідомить кожен банківський працівник, до якого ви звернетеся при покупці золотого злитка. Але щодо вигідності - не все так просто.

Скептик: Ну звичайно! Мова ж йде про двадцяти роках! А наскільки подорожчає золото в короткостроковій перспективі? Наприклад, за рік? Та й взагалі - воно може навіть подешевшати! Хто дасть гарантію того, що я, вклавши в золото, що не втрачу за рахунок зниження його вартості?

Начальник управління готівкового обігу Мегабанку Тетяна Труц: Гарантій вам, звичайно, ніхто не дасть Начальник управління готівкового обігу "Мегабанку" Тетяна Труц: Гарантій вам, звичайно, ніхто не дасть. Ціна золота в кожен конкретний момент часу визначається ринком, тобто тисячами факторів. Власне, в цьому-то і відмінність вкладення в золото від, наприклад, класичного депозиту. У разі депозиту банк гарантує вам через певний час повернення грошей з заздалегідь обумовленими відсотками. У випадку з золотом ніхто нічого не гарантує. Правда, довгострокова тенденція зростання ціни на золото зберігається, та й саме золото навряд чи може подешевшати так само різко, як, наприклад, будь-яка національна валюта.

Порада! Інвестиції в золото повинні сприйматися не стільки як засіб примножити, скільки як засіб зберегти. Зберегти в матеріалі, цінність якого була незаперечна протягом тисячоліть. Тому від інвестицій в золото не варто чекати суперприбутків і розцінювати їх як дуже довготривалі.

Можна, звичайно, купити золотий злиток і забрати його додому. Але логічніше зберігати його в банку. Для цього, по-перше, є банківські комірки (про їх використання ми детально поговоримо в наступній статті), а по-друге, можна покласти золотий злиток на депозит. Деякі банки надають таку послугу. При цьому цілком імовірно, що у вас буде можливість покласти на депозит тільки злиток, куплений в тому ж банку, тому що банкіри з великою обережністю ставляться до чужих золотих злитків і вважають за краще не ризикувати. В кінці терміну депозиту ви отримаєте назад своє золото плюс відсоток, який буде дуже маленьким. Причина проста - банки не дуже зацікавлені в такому активі, як золото: живі гроші, та ще й в національній валюті, для них куди цікавіше. Так що такий, як кажуть банкіри, "залізний" депозит точно не принесе ніякого прибутку в якості відсотків. Ваш реальний дохід в цьому випадку - різниця між ціною злитка в момент розміщення на депозит та ціною в момент зняття.

Є ще один спосіб покласти золото на депозит - не купувати його зовсім. Тобто золото ви, звичайно, купите, але в руках його НЕ потримайте. Це називається депозитом без фізичної поставки. Ви купите "віртуальні" грами у банку, "розмістіть" їх на депозит, а після закінчення терміну "продасте" банку золото і отримаєте гроші плюс відсоток, який і в цьому випадку буде дуже невеликим.

Скептик: Звучить дуже красиво, тільки незрозуміло, за якою ціною я буду купувати і продавати ці самі грами. Адже від цього в кінцевому підсумку залежить моя прибуток.

Тетяна Труц: Цілком закономірне питання. У цьому випадку все буде залежати від політики банку. Зрозуміло, банк буде прагнути продати вам метал дорожче, а потім купити дешевше, тому курси продажу і покупки золота в банках можуть істотно відрізнятися. Ця різниця може "з'їсти" левову частку вашого прибутку від подорожчання золота за час дії депозитного договору.

Порада! Перш ніж приймати рішення про розміщення "залізного" депозиту без фізичної поставки уважно вивчіть вартість покупки і продажу злитка і порівняйте різницю між ними з цими ж цифрами в інших банках. Звичайно, до моменту, коли ви будете продавати лежить на депозиті золото банку, ситуація може змінитися, але ви принаймні можете встановити тенденцію: якщо в якомусь банку різниця між купівлею і продажем істотно більше, ніж в середньому по банківській системі, то краще зробити вибір на користь іншого банку.

Золоті злитки, які пропонують банки, мають найвищу пробу - 999,9, тобто це дійсно золото в чистому вигляді. По суті, злитки різняться тільки за вагою. Причому важливо пам'ятати, що чим більшу вагу злиток ви купуєте, тим дешевше вам обійдеться грам золота. Причина проста: злиток - це теж свого роду ювелірний виріб, який не тільки виготовили, але і під посиленою охороною доставили, причому доставили з-за кордону. Витрати на ці операції що для 10 грам, що для 20-ти - практично однакові, а тому своєрідна надбавка до ціни золота, яка представляє собою витрати, пов'язані з виготовленням та доставкою злитка, буде здешевлювати грам у важкому зливку і робити дорожче грам злитка легкого.

Є і зворотна сторона медалі: важчі злитки банкам продати складніше, а тому скуповують вони їх за нижчою ціною за грам, ніж більш продаються, тобто ліквідні легкі злитки. Так якої ваги злитки є оптимальними з точки зору ціни і ліквідності?

Порада! Банкіри рекомендують купувати злитки вагою від 20 до 100 грамів. Якщо, наприклад, ви вирішите купити 200 грамів золота, прикиньте ціну покупки і продажу, наприклад, двох злитків по 100 грамів або чотирьох по 50 грамів. Фундаментальний принцип торгівлі "подешевше купуємо, подорожче продаємо" дасть вам відповідь на питання, в злитках якої ваги краще зберігати ваш особистий золотий запас.

Тепер кілька слів про те, якими мають бути злитки, як виглядати і що до них додається. Українські банки в основному продають злитки двох швейцарських виробників - "Argor Heraeus" (може бути також з клеймом "Commerzbank") і "Valcambi" (може бути з клеймом "Credit Suisse"), - і німецької "дочки" бельгійського "Umicore". Виглядають ці злитки приблизно так (дизайн може зазнавати незначних змін):

Це три найбільші європейські афінажні компанії (слово "афінаж" по-французьки означає "очищення", тобто в даному випадку - процес отримання золота найвищої проби). Якість їх виробів не викликає ніяких сумнівів. Раніше українські банки продавали злитки російських або українських афінажних компаній, але довіру до такого золоту було не можна порівняти нижчим, ніж до золота швейцарського виробництва, а тому від таких злитків банки відмовилися.

Порада! Купуйте злитки тільки зазначених компаній. Звичайно, вам можуть зустрітися злитки інших виробників, і ціна їх буде нижче. Природно, це ще не означає, що такий злиток буде підробкою, але його ліквідність набагато нижче, тому що куплять його потім у вас куди менш охоче і за більш низьку ціну, ніж злиток швейцарського виробництва. А злитки, наприклад, Колимській афінажної компанії має сенс купувати тільки тим, хто не збирається надалі продавати золото у вигляді злитка, найчастіше - ювелірам, які ці злитки просто переплавляють в ювелірні вироби.

Ще один важливий момент: з юридичної точки зору клеймо, яке перебуває на злитку, вже само по собі є ознакою його якості (це стосується злитків вагою до кілограма). Однак не зайвим буде підтвердити якість злитка сертифікатом, який видають більшість банків. Крім того, важлива упаковка злитка. Якщо вона фірмова і не пошкоджена, це теж вплине на ліквідність вашого золота.

Порада! Купуйте злитки тільки у банків, які видають на них сертифікати, і намагайтеся придбати злитки у фірмовій упаковці. Надалі бережіть сертифікат так само, як і сам злиток, і стежте за товарним виглядом упаковки. Ці дрібниці безпосередньо впливають на ліквідність вашого золотого запасу.

І останнє, на що хотілося б звернути увагу, кажучи про банківському золоті: таке золото - це не тільки спосіб збереження заощаджень, але ще і дуже хороший подарунок для родича або ділового партнера. Та й для деяких панянок такий подарунок може бути краще золотої прикраси, тому що з прикрасою можна не вгадати, а ось золотий злиток буде завжди до речі і скаже краще за слова про те, що людина ви грунтовний і надійний.

На цьому все. Наша наступна стаття буде присвячена темі, особливо актуальною напередодні літніх відпусток: ми поговоримо про банківських скриньках.

Навіщо ще з якимось банківським золотом зв'язуватися?
А наскільки подорожчає золото в короткостроковій перспективі?
Наприклад, за рік?
Хто дасть гарантію того, що я, вклавши в золото, що не втрачу за рахунок зниження його вартості?
Так якої ваги злитки є оптимальними з точки зору ціни і ліквідності?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей