* Политика новости » Банки »

* *

В Україні вступив в силу новий закон про освіту

Цим законом введено 12-річну середню освіту / фото УНІАН

В Україні вступив в силу новий закон «Про освіту», який Верховна Рада прийняла 5 вересня і 25 вересня підписав президент Петро Порошенко. Цим законом введено 12-річну середню освіту.

Навчання учнів за програмами дванадцятирічного повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти - з 1 вересня 2018 роки; для базової середньої освіти - з 1 вересня 2022 роки; для профільного середньої освіти - з 1 вересня 2027 року.

Законом визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Читайте також У законі "Про освіту" не йдеться про закриття шкіл з мовами нацменшин - Гриневич

Передбачається, що в навчальних закладах, відповідно до освітньою програмою, можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовами - державною мовою, англійською мовою, на інших офіційних мовах Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних установах для отримання освіти поряд з державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти поряд з державним мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується через створення класів (груп) з навчанням мовою цього народу поряд з державною мовою.

Читайте також Висновок Венеціанської комісії щодо закону про освіту очікується до кінця осені - Гриневич

Крім того, законом встановлено, що особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і почали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують отримувати таку освіту відповідно до правил, що діють до набрання чинності цим закону з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

Відповідно до закону, посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних зарплат.

Відповідно до закону, державні і комунальні навчальні заклади відокремлені від церкви (релігійних організацій), мають світський характер. Приватні навчальні заклади, в тому числі засновані релігійними організаціями, мають право визначати релігійну спрямованість власної освітньої діяльності. Також в навчальних закладах забороняється створення осередків політичних партій і функціонування будь-яких політичних об'єднань.

В законі передбачено атестацію педагогічних працівників - чергова атестація проходить не рідше одного разу на п'ять років. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи.

Читайте також Міносвіти прокоментувало істеричне заяву Держдуми за українським законом про освіту

Передбачена сертифікація педагогічних працівників шляхом незалежного тестування, самооцінки і вивчення практичного досвіду роботи. При цьому така сертифікація проходить на добровільних засадах виключно з ініціативи педагога. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником. Педагогічні працівники отримуватимуть доплату за успішне проходження сертифікації.

Законом передбачено, що держава забезпечує асигнування на освіту в розмірі не менше 7 відсотків валового внутрішнього продукту за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Державні і комунальні навчальні заклади мають право надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет міністрів.

Законом передбачено, що наповнюваність класів установ загальної середньої освіти не повинна перевищувати 30 учнів, а в сільських школах кількість учнів в класах повинна становити не менше п'яти осіб, а при меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною або іншим формам навчання. Також передбачено, що тривалість уроків у навчальних закладах становить: у перших класах - 35 хвилин, у других-четвертих класах - 40 хвилин, у п'ятих-одинадцятих класах - 45 хвилин.

Відповідно до закону, керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору терміном на шість років і не більше двох термінів поспіль.

Закон вступає в силу з наступного після його опублікування дня, крім ряду положень, які вступають в інші терміни, зокрема, оплати праці педагогічних працівників, запровадження 12-річної освіти.

Закон вступає в силу з наступного після його опублікування день, крім ряду положень, які вступають в інші терміни, зокрема, оплати праці педагогічних працівників, запровадження 12-річної освіти.

Як повідомляв УНІАН, в Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, які стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Зокрема, міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіятро заявив, що ця країна буде блокувати всі кроки по зближенню України та ЄС в рамках програми «Східного партнерства». « Угорщина буде блокувати всі кроки в межах Євросоюзу , Які будуть представляти прогрес в процесі європейської інтеграції України в дусі програми «Східного партнерства», - заявив він.

У свою чергу, Міністерство освіти і науки запевнило, що мовні положення нового закону про освіту в Україні не порушують Європейську хартію регіональних мовно в або мов меншин та Рамкову конвенцію про захист національних меншин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей