* Политика новости » Банки »

* *

Вуз майбутнього, або екскурсія по Назарбаєв Університету

  1. Втілення в реальність
  2. "Живий куточок
  3. оснащення
  4. Інновації в недалекому майбутньому
  5. Харчування та інші зручності
  6. Марія Сугірова, начальник управління нежитловими приміщеннями в АТ «Назарбаєв Університет»:
  7. Галим Байтімбетов, президент студентського уряду Назарбаєв Університету, студент 3 курсу спеціальності...

Коли заходиш в будинок цього університету, не відразу розумієш, що цей навчальний заклад. На перший погляд воно походить на оранжерею або ботанічний сад. Але коли з'являються молоді люди з підручниками, ноутбуками, стає ясно, що це «храм науки і знань».

Назарбаєв Університет - це унікальний, престижний і наймолодший вуз країни, який з'явився на лівому березі столиці три роки тому. У ньому навчаються справжні інтелектуали. Можна не сумніватися в тому, що вони мають великий багаж знань, адже під час вступу до університету до абітурієнтів висуваються жорсткі вимоги. Заняття ведуться англійською мовою.

Але мета нашого візиту в Назарбаєв Університет була дещо іншою - ближче познайомитися з інфраструктурою ВНЗ. Адже багато хто не з чуток знають про те, що головний університет країни працює виключно на передових технологіях.

Втілення в реальність

Міжнародним проектувальникам довелося потрудитися на славу, щоб втілити в реальність ідею президента Нурсултана Назарбаєва. При проектуванні будівлі враховувався національний колорит: арки, куполи, колонади ... Все це дарує університету велич і витонченість. В обробці використані високоякісні матеріали.

Територію вузу прикрашають газони, спрямовані вгору красиві квітники, листяні, хвойні дерева. Всі вони висаджені з урахуванням декоративних і кліматичних особливостей. Проїжджа частина покрита асфальтом, а тротуари - бруківкою.

Внутрішній інтер'єр науково-освітнього комплексу виконано трохи по-іншому. Незважаючи на те, що в оформленні стін використовується казахський орнамент, дизайн відповідає всім сучасним вимогам західного стилю. І цей чудовий «храм знань» очолює ректор Шигео Катсу. Він японець за національністю, колишній віце-президент Світового банку. Крім японської мови він досконало володіє англійською, французькою, німецькою, італійською, а також китайським і російською мовами на розмовному рівні.

"Живий куточок

На загальній площі в 100 000 квадратних метрів розташовані дев'ять корпусів вишу, які з'єднує один великий атріум. До слова, атріум - найкрасивіша і мальовнича частина вузу. Гостям університету особливо запам'ятовується тропічний сад, в якому ростуть оливкові дерева - їм по 300 років. В атмосфері, близькій до природи, молодим геніям вчитися одне задоволення. А встановлені лавки дозволяють студентам у вільний від занять час обговорювати нові проекти, завдання викладачів і просто спілкуватися.

оснащення

Варто особливо відзначити бібліотеку Назарбаєв Університету. Її читальні зали розраховані на 250 посадочних місць і обладнані близько 100 комп'ютерами. Бібліотека вузу має найбільшу в країні англомовної колекцією інформаційних ресурсів (книг, періодичних видань та електронних ресурсів), і її можна по праву назвати Супертехнологічний бібліотекою.

Тут надається вільний доступ до більш ніж 57 повнотекстових наукових баз, до більш ніж мільйону статей з популярних наукових журналів. Сьогоднішня колекція включає більше 84 000 електронних книг. У «сховище знань» можна знайти ті книги, яких немає у всьому Казахстані і країнах СНД. Бібліотека пропонує своїм користувачам вільний доступ до своїх ресурсів. Без допомоги бібліотекарів відвідувач може оформити і повернути будь-яку книгу через електронну станцію книговидачі і отримати доступ до інших ресурсів. А недавно тут запрацювала монорельсова система доставки книг. Тут надається вільний доступ до більш ніж 57 повнотекстових наукових баз, до більш ніж мільйону статей з популярних наукових журналів

Студенти-бакалаври вчаться за різними спеціальностями в школі інженерії, школі гуманітарних і соціальних наук, школі наук і технологій. Всі вони мають свої лабораторії (їх більше сорока), комп'ютерні кабінети, в яких розміщено новітнє обладнання. Аудиторії університету просторі, зі своїм устаткуванням для прослуховування синхронного перекладу, інтерактивними дошками для наочності навчального матеріалу, трибуною для проведення живих дискусій.

Також в університеті працюють наукові центри - Nazarbayev University Researchand Innovation System і центр наук про життя. Вони оснащені сучасними лабораторіями та високотехнологічним устаткуванням. На базі центрів проводяться дослідження в галузі трансплантації органів, штучного серця і легенів, стовбурових клітин та медицини довголіття, дослідження в сфері відновлюваної енергетики, фізики і техніки високих енергій.

Сенат-Холл - місце проведення особливо важливих заходів, наприклад, тут виступали голова КНР Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер і багато інших видатних особистостей. Неодноразово з трибуни Сенат-холу читав лекції студентам і наш президент.

Інновації в недалекому майбутньому

Для втілення в життя інтелектуального інноваційного кластеру поруч з Назарбаєв Університетом відведено спеціальний земельну ділянку площею 50 га. Він розташований недалеко від кампуса. Тут планується побудувати різні центри національних і міжнародних високотехнологічних компаній. У розвиток наукового парку в рамках кластера будуть залучені підприємці. В даний час керівництво вузу проводить ділові переговори щодо співпраці з багатьма іноземними престижними університетами світу, великими компаніями.

Харчування та інші зручності

Слухачів курсу доуніверситетської підготовки забезпечують безкоштовним чотириразовим харчуванням Слухачів курсу доуніверситетської підготовки забезпечують безкоштовним чотириразовим харчуванням. Їдалень та кафе працюють в будівлі університету і у всіх гуртожитках.

Тут також є гуртожиток для викладачів. У всіх приміщеннях забезпечується прибирання, працюють пральні, організовані місця для занять. На всім кампусі є Wi-Fi.

Відкритий паркінг університету розрахований на 500-700 автомобілів. У майбутньому планують побудувати підземні та надземні автостоянки.

Всі санвузли будівлі, цокольний поверх і більшість багатьох сходових прольотів застосовують енергозберігаючі технології з датчиками руху для ввімкнення освітлення.

Марія Сугірова, начальник управління нежитловими приміщеннями в АТ «Назарбаєв Університет»:

- Назарбаєв Університет - це особливе навчальний заклад, в якому ми надаємо якісну освіту за найвищими міжнародними стандартами. Наша місія сприяти розвитку освіти та наукових досліджень в Казахстані. Незважаючи на те, що університет працює всього лише четвертий рік, ми вже пишаємося своїми першими досягненнями. Зараз у нас навчаються близько 2000 найчудовіших студентів Казахстану. Кожному з них надаються всі умови, відповідні сьогоднішньому часу, - це гуртожиток, бібліотека, ресур-центр, лекційні зали, лабораторії, студентські кафетерії, медичний центр, магазини, служби студентської підтримки, спортивні майданчики і так далі. Зовсім недавно був побудований новий спортивний центр, де починаючи з осені поточного року студенти, викладачі та співробітники можуть займатися, грати в спортивні ігри, брати участь в різних заходах. Більш того, для організації дозвілля учнів працює студентський клуб, в ньому створюють газету в онлайн-версії.

Галим Байтімбетов, президент студентського уряду Назарбаєв Університету, студент 3 курсу спеціальності «Інженер»:

- Назарбаєв Університет - це стратегічно важливий вуз для Казахстану - Назарбаєв Університет - це стратегічно важливий вуз для Казахстану. Я дуже радий, що маю шанс тут навчатися. Це стосується і академічної частини, і житлових умов. У нас є бібліотека, яка вважається однією з кращих в країнах СНД. У неї багата база даних, завдяки якій студенти мають можливість використовувати величезні ресурси для проведення дослідницьких робіт. По-друге, хороший викладацький склад, який відбирається з усього світу. Серед них іноземці та наші співвітчизники, які закінчили навчання за кордоном. По-третє, це лабораторні, комп'ютерні кімнати з різними додатками, програмами. Тобто у студентів є всі можливості для того, щоб отримувати знання, добре вчитися і розвивати свій потенціал. Що стосується гуртожитку, воно побудовано за західним стилем, в ньому хороші умови. У вільний від заняття час студенти можуть грати в футбол, баскетбол, теніс і займатися іншими видами спорту. Зовні університету є спеціальні для цього поля і корти. Також є зали для легкої атлетики, танців, боксу, тренажерний зал. В атріумі розташована зона для проведення музичних вечорів. Крім того, в гуртожитку Назарбаєв Університету працює центр виконавчого мистецтва, де проводяться заходи вокального характеру. Тут є свої музичні інструменти: гітари, барабан, піаніно.

Також читайте:

Місто юних майстрів

Британська освіта в казахстанській столиці

інформаційна служба kn.kz

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей