* Политика новости » Банки »

* *

Інтерв'ю з Андрієм Нечасом, провідним спеціалістом відділу розгляду страхових справ АСК «ІНГО Україна»: ОСЦПВ з розумом

Провідний спеціаліст відділу розгляду страхових справ АСК «ІНГО Україна» Андрій Нечас розповів, чому потрібно серйозно ставитися до вибору страхової компанії, купуючи поліс ОСЦПВ, а також про переваги ремонту авто на рекомендованої страховиком СТО.

За останні два роки з ринку обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності пішло чимало компаній За останні два роки з ринку обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності пішло чимало компаній. З чим це пов'язано?

На жаль, багато компаній, які працювали в цьому сегменті і продовжують в ньому перебувати, вибрали його виключно як нішу для «збору» грошей в найкоротші терміни. Намагаючись вирішити свої проблеми, вони зовсім не думають про клієнта. Це призводить до того, що такі страховщікі- «одноденки» пропонують необгрунтовані знижки від базового тарифу по «автоцивілці», які можуть досягати і 20%, і 30%, і 50%, набирають базу довірливих клієнтів, але коли справа доходить до виплати, не можуть виконати свої зобов'язання і в підсумку стають банкрутами.

Невже всі страхові компанії демпінгують?

Зрозуміло, немає. Багато страхових компаній, в тому числі і АСК «ІНГО Україна», дуже дорожать своїм ім'ям і репутацією. Тому вони проводять зважену тарифну політику і слідують помірного підходу до комісійній винагороді агентів. Як правило, саме ці компанії - в числі лідерів ринку.

Але якщо занижені тарифи неминуче призводять до проблем, чому компанії- «одноденки» успішно знаходять своїх клієнтів?

Вітчизняні автовласники умовно діляться на дві групи. Перша - це ті, хто відноситься до «автоцивілки» як до вимушеного документу-тягаря, який необхідний, щоб уникнути штрафів ДАІ. Таким водіям важливо, щоб поліс був якомога дешевше, їм байдуже, хто його видав і що буде з цим страховиком завтра. Друга група - ті, хто купує страховку усвідомлено, уважно підходячи до вибору страховика, його тарифами, рейтингам, платоспроможності. Причому свідомих клієнтів, вже зіткнулися з демпінгом і відповідними проблемами, стає все більше.

За якими основними параметрами варто вибирати компанію, набуваючи поліс ОСЦПВ?

Думаю, це наявність авторитетних іноземних власників, які в страхуванні вже не перший рік; мінімум скарг на роботу СК з боку клієнтів, наявність чітко налагодженої системи врегулювання, а також партнерських СТО і, що дуже важливо, відсутність фінансових проблем і претензій з боку контролюючих органів.

Незважаючи на введення в Україні «європротоколу», далеко не всі учасники дорожнього руху здатні його правильно заповнити. Відповідно, і тут важлива допомога аварійного комісара.

Які переваги дає клієнтові покупка поліса у великій позитивно зарекомендувала себе страхової компанії?

Лідери ринку мають розгалужену мережу представництв, агентів і, що особливо важливо, аварійних комісарів. Наприклад, в АСК «ІНГО Україна» аварійний комісар виїде в будь-яку точку України і допоможе оформити ДТП. Це має велике значення, так як в аварійній ситуації боку часто знаходяться під впливом стресу і емоцій, а присутність представника СК дозволяє уникнути проблем як з ДАІ, так і з отриманням страхового відшкодування.

Як від величини і «іменитості» страховика залежить врегулювання?

Залежність суттєва, так як велика компанія інвестує в врегулювання, оптимізує всі процеси. Наприклад, дуже корисна опція, яку давно застосовує АСК «ІНГО Україна», - прискорене врегулювання. Його сенс - потерпілому не доводиться чекати рішення суду по ДТП, яке може бути винесено через кілька тижнів або навіть місяців. Досить розширеної довідки ДАІ, на підставі якої страхова компанія в найкоротші терміни здійснює виплату. Наприклад, в Києві та інших великих містах наша компанія нерідко відшкодовує збитки за розширеною довідкою протягом 3-5 днів. Нюанс лише в тому, що прискорене врегулювання застосовується АСК «ІНГО Україна» тільки в разі, коли на місце ДТП виїжджав аварійний комісар і вина нашого страхувальника очевидна.

Наскільки в цілому покращилася ситуація з врегулюванням збитків по ОСЦПВ за останній час?

Після того як у вересні 2011 року в українському законодавстві був чітко обумовлений термін врегулювання, який не може перевищувати 90 днів з моменту надходження заяви на виплату відшкодування, процедура виплати дійсно прискорилася. Але багато що залежить від місця ДТП, кількості учасників в ньому і інших чинників, які прямо чи опосередковано впливають на розгляд у справі і, як наслідок, на швидкість страхового відшкодування.

З моменту впровадження в Україні «європротоколу» пройшло майже два роки. Чи став цей спосіб оформлення ДТП популярним?

Число страхувальників, що користуються «европротоколом», дійсно виросло в порівнянні з минулим роком, але в 80% випадків допомогу в його заповненні надавали аварійні комісари. Так, «європротокол» повинен отримати більше поширення, адже він значно прискорює оформлення, рішення багатьох нюансів по дорожньо-транспортної пригоди і спрощує врегулювання. До того ж він позбавляє від такої неприємності, як вилучення прав співробітниками ДАІ.

Як відомо, в КАСКО страховики відходять від практики виплат готівкою. А який спосіб відшкодування переважає за полісами ОСЦПВ?

Згідно з українським законодавством здійснювати виплати через касу за договорами обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності заборонено. Тому відшкодування проводиться на рахунок клієнта в банку, грошовим переказом або на рахунок СТО.

Кількість застрахованих, які скористалися «европротоколом», в порівнянні з минулим роком зросла.

І який з цих варіантів найбільш зручний?

Зрозуміло, багато автовласників по-старому хочуть отримати гроші на рахунок, після чого вже самостійно вирішувати, як ними розпоряджатися. Однак варіант з СТО, на мою думку, є найкращим. Наприклад, в нашій компанії широкий перелік партнерів серед автосервісних станцій, які починають ремонт відразу ж, за гарантійним листом, не чекаючи «живих» грошей. Це означає, що для потерпілого в такій ситуації абсолютно не критичний сам факт отримання виплати, так як він може відправляти автомобіль на ремонт відразу після отримання страховиком необхідних документів.

Тобто при виплаті безпосередньо на СТО ремонт зазвичай більш оперативний?

Безумовно, адже якщо постраждале авто відразу ж прямує на рекомендовану СТО, це значно економить і час, і гроші, оскільки страхова компанія домовляється про особливі умови обслуговування страхувальників, які мають на увазі швидкий і якісний ремонт, а також знижки на його проведення, в тому числі на запчастини і комплектуючі.

До речі, чи вправі клієнт самостійно вибрати місце, де він буде ремонтувати автомобіль?

У нашій компанії є великий список партнерів, з якими ми постійно працюємо. І на основі цього списку автовласник сам вирішує, де йому краще проводити відновлювальний ремонт.

Розширює компанія кількість партнерських СТО?

Безумовно, це постійний процес. І компанія регулярно вивчає найбільш вигідні умови співпраці від тих партнерів, які готові йти на контакт, запропонувати прийнятну ціну, якість і терміни робіт. Тим більше що ринок сервісних послуг зараз насичений і навіть перенасичений, тому не страховики борються за підрядників, як це було до кризи, а навпаки. Відповідно, ми маємо можливість частково диктувати свої правила гри і розраховувати на індивідуальні умови співпраці, які будуть в першу чергу вигідні клієнту.

Яких поліпшень варто чекати автовласникам в сегменті ОСЦПВ в майбутньому?

Ми разом з колегами по ринку дуже розраховуємо на впровадження прямого врегулювання, коли виплату потерпілому здійснює його ж компанія, що продала йому поліс «автоцивілки». Досить зручний і добре зарекомендував себе в інших країнах механізм, який, як ми очікуємо, підвищить в цілому свідомість автовласників при виборі страхової компанії при покупці поліса, змусивши відмовитися від звички купувати там, «де дешевше», крім того, значно спростить і прискорить процеси врегулювання, а також дозволить витіснити з ринку недобросовісних гравців.

Віктор Стуков
Фото Сергія Кузьмича

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

З чим це пов'язано?
Невже всі страхові компанії демпінгують?
Але якщо занижені тарифи неминуче призводять до проблем, чому компанії- «одноденки» успішно знаходять своїх клієнтів?
За якими основними параметрами варто вибирати компанію, набуваючи поліс ОСЦПВ?
Які переваги дає клієнтові покупка поліса у великій позитивно зарекомендувала себе страхової компанії?
Як від величини і «іменитості» страховика залежить врегулювання?
Наскільки в цілому покращилася ситуація з врегулюванням збитків по ОСЦПВ за останній час?
Чи став цей спосіб оформлення ДТП популярним?
А який спосіб відшкодування переважає за полісами ОСЦПВ?
І який з цих варіантів найбільш зручний?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей