* Политика новости » Банки »

* *

Криза в США: будинок у Флориді за 16 тисяч і 20 000 безробітних в тиждень

Клівленд. Через іпотечну кризу спорожніли багато будинків - люди не можуть розплачуватися за житло і залишають насиджені місця. фото AFP

Як відомо, світова економічна криза почалася в США - з обвалу ринку іпотечного кредитування ще в 2006 році. Тоді практично всі великі компанії, які надавали іпотечні кредити з низькими ставками, заявили про збитки. Багато дрібних іпотечні оператори оголосили про свій відхід з ринку, а в деяких випадках і про банкрутство. "Люди набрали у нас кредитів для покупки нерухомості і не віддали боргів з різних причин: хтось втратив роботу і можливості виплачувати кредити, а хтось тому, що набрав кредитів більше, ніж був здатний покрити, хтось просто жив з постійними боргами, - розповідає "Сегодня" колишній іпотечний брокер, а нині - молодший продавець в одному з магазинів Майамі Баррі Товард. - Нам, тим, хто видавав таким людям кредити, залишилося лише оголосити про банкрутство ". Таких, як Баррі, - сотні тисяч, і на відміну від продавця з Майамі, більшість з них поповнили ряди безробітних. А далі - пішла "хвиля" ...

Зараз, за ​​статистикою, кількість заявок на допомогу з безробіття збільшується щотижня на 20-30 тисяч. Чи не кожен день в США оголошують про масові звільнення. На сьогоднішній день офіційна статистика називає цифру в 11 мільйонів безробітних (це 8% від усього працездатного населення США). Ще в липні 2008 року безробіття в США становила 5,7%.

Ще кілька місяців тому додзвонитися в американські соцслужби безробітному було просто. Нині достукатися до сервісу практично неможливо - нескінченно зайнято. "Нам збільшили план по роботі з прохачами посібників, - розповіла Мігель Ласпата, менеджер сервісу з Південної Флориди. - Якщо раніше ми мали обслуговувати 10 чоловік в день, то тепер наш план - сто! А зарплати залишилися на тому ж рівні. Але, нічого, під час кризи добре мати навіть таку "гарячу" і низькооплачувану роботу, як наша ". Це $ 30 тисяч в рік, або $ 2500 на місяць.

Деякі спритні безробітні винайшли свій метод спілкування зі службою зайнятості: на аркуші паперу вони величезними літерами пишуть ім'я свого інспектора по безробіттю з проханням дати знати про ті зрушення в їх справі, і відправляють по факсу. "Мої підопічні винахідливі, - каже Мігель. - Ну яка людина встоїть перед таким методом? Розумієш, наскільки складно людині, і відразу реагуєш".

"У мене двоє дітей, дружина вагітна ... як бути - не знаю ..., - поскаржився нам 40-річний інженер-електронник Лонні Ар, якого скоротили три місяці тому з великою електронної компанії. - Інженери тепер нікому не потрібні . Весь інженерний бізнес переведений в Китай - там дешево, а ми, американці, залишилися не при справах ".

Ще в кінці дев'яностих американські аналітики вказували на те, що відтік робочих місць з США до Китаю та Індії призведе до масового безробіття, а в умовах систематизованої економіки Америки - до її кризи. "Причини наших проблем можна перерахувати по пальцях, - каже професор соціології одного з Університетів Джо Дотторман, - це відтік робочих місць з країни, кредитна система, в тому числі і іпотечна, дута банківська структура, війна в Іраку і звиклі до фінансово-комфортного життя американці ".

На цьому тижні оголосив про звільнення 20 тисяч осіб (18% від усього персоналу) найбільший в світі виробник будівельної та гірничої техніки, двигунів і промислових турбін - американська компанія Caterpillar Inc. Причиною звільнення співробітників зі своїх підприємств по всьому світу називається падіння продажів в умовах кризи. Навіть легендарний виробник мотоциклів, компанія Harley-Davidson Inc. заявила про намір скоротити штат співробітників на 1,1 тисячі робочих місць.

Для деяких американців звільнення - не просто смерті подібно. Так, 27 січня став останнім днем ​​для родини Лупо з передмістя Лос-Анджелеса. Подружжя Ервіна і Енн звільнили з місцевої лікарні після сварки з адміністратором, який образив їх. Ервін, не бачачи більше сенсу життя для себе і не бажаючи, щоб п'ятеро його дітей виховував інша людина (як він пояснив у передсмертній записці), убив їх, свою дружину і покінчив життя самогубством.

КРИЗА ДЛЯ СЕРЕДНЬОГО АМЕРИКАНЦЯ

Що означає нова "Велика депресія" для простих людей в США

- Масові звільнення

- Подорожчання продуктів

- Загроза втрати медичної страховки

- Дешевшає житло

- З важких позашляховиків люди пересідають на малолітражки

ЖИТЛО ДЕШЕВШАЄ: В МАЯМІ ДІМ ЗА $ 16 ТИСЯЧ


Будинок пустує. Але листоноша справно виконує свої обов'язки

На відновлення американської економіки вже виділено понад $ 1 трлн. Люди вірять, що Обама зможе повернути їм колишнє процвітання. Однак всі згодні з тим, що від днів Великої депресії 1930-х років до сих пір жоден господар Білого дому не отримував країну в такому плачевному стані.

Так, згідно зі статистикою, число новобудов зменшилася в грудні на 2,7%, що є мінімальним рівнем з початку ведення подібної статистики в 1959 році. Кількість дозволів на будівництво впало до рекордного мінімуму. Американські будівельні компанії, ринкова вартість яких впала на 76%, знижують ціни на будинки, але, за прогнозами ріелтерів, продажу житла все одно зменшаться в 2009 році на 29% (в минулому році падіння, склало 33%).

Сьогодні будинок з чотирма спальнями в Нью-Йорку зараз можна купити за $ 230-250 тис. (До кризи він міг коштувати близько $ 700 тис.), Будинок з трьома спальнями і гаражем в Каліфорнії за $ 60 тис. (До кризи - рази в три дорожче ), а в Майамі невеликий будиночок, який до цього коштував $ 50 тисяч, можна знайти за $ 16-25 тис. Але депресія привела до того, що ставки по іпотеці пішли вниз і коливаються на рівні 4,96-5,12%, а оренда залишилася досить високою, оскільки житло в Америці часто знімають ті, хто приїжджає працювати. Так що в частині регіонів склалася цікава ситуація: наприклад, в Каліфорнії іпотечні платежі виявилися нижче вартості оренди, і тут вигідніше купити будинок, ніж його знімати. Можна також придбати об'єкт нерухомості і компенсувати витрати на покупку за рахунок здачі його в оренду.

ПРОДУКТИ "здувати", НАКОПИЧЕННЯ зменшується


Каліфорнія. Сотні клієнтів штурмують Банк IndyMac, який недавно відновив роботу після отримання допомоги від уряду. Відділення банку були закриті з 11 липня

Мають роботу американців криза торкнулася побічно, відбившись у зменшенні вкладень в інвестфонди та нерухомість, а також на пенсійних відрахуваннях по так званим планом 401К, за яким у більшості громадян вкладені кошти на старість. Саме цей план і викликає у працездатних американців найбільше занепокоєння. "Ці кошти ми відкладаємо на старість, довіряємо їх фондам, які в свою чергу вкладають їх в цінні папери, - розповідає 60-річна Олена Барські з Сан-Франциско. - В умовах стабільної і зростаючої економіки, ми збільшуємо свої вкладення, але в умовах кризи - вони знецінюються. мене це лякає, так як до пенсії мені залишилося 5 років ".

Є і подорожчання продуктів. "За останні три роки тричі підвищувалися ціни, - говорить Рон Фраззі, пенсіонер з Оклахоми. - Тепер же вони поступово зростають щодня, причому підвищується не тільки ціна, а й зменшується маса товару. Про це, звичайно, ніхто не кричить, але той, хто читає етикетки, знає про таке неподобство ". Звичайно, люди стали менше ходити в ресторани, вважаючи за краще готувати вдома, а деякі змінили фешенебельні ресторани на закусочні типу "Макдоналдса", в результаті чого в останніх в кінці 2008 року зросли прибутки і вони задумалися про розширення.

Більш оптимістично дивиться на кризу працююча молодь, а такими в США вважаються люди від 21 до 40 років. "До чого хвилювання, - дивується 38-річний програміст Джон Лапратконд. - Скільки вже було рецесій, і після них Америка швидко відновлювалася. Тим більше зараз при владі прогресивний Обама, він швидко наведе порядок і закон, зміцнить нашу економіку".

З приходом в Білий дім Барака Обами, а в Держдепартамент Хілларі Клінтон, американці зміцнилися у своїй вірі в непереможну Америку. Щирість цієї віри у них в крові: "Джордж Буш був найгіршим президентом за всю нашу історію, - вважає продавець автомобілів Ендрю Томсон. - Тепер, коли він відійшов від справ, наше життя безперечно покращиться, на адже ми - американці - велика нація, і ми будемо завжди залишатися такими, на заздрість Росії і Китаю ", - гордо стверджує він. Згідно передвиборчими опитуваннями, понад 70% жителів США вірять в Американську мрію з Бараком Обамою.

Пересідають на "корейця" І НЕ МОЖУТЬ ПЛАТИТИ ЛІКАРЯМ

Проблеми і в автомобільній сфері. "Продукцію провідних американських автовиробників Ford, General Motors і Crysler просто перестали купувати - адже банки майже не видають кредити. Становище погіршилося підвищенням ціни на нафту, - вважає фінансовий аналітик Форман. - Але ж їх продукції важко конкурувати з іншими машинами - вона відрізняється габаритними і великим споживанням бензину ".

Ал Пері, власник однієї з дилерських компаній в Огайо, каже, що його паркінги забиті габаритними авто, а все малолітражки, корейської та японської виробництва, розкуповуються за тиждень після надходження. "Ми робимо ставку на" корейців ", - говорить дилер, в той час як рідні автогіганти заявляють про мільярдні збитки, скорочують робітників і чекають допомоги $ 30 млрд. Без допомоги держави корпораціям, які є символами американської потужності (4% ВВП США), загрожує банкрутство, що буде ще одним сильним ударом по економіці США.

ЛІКАРІ. Але найбільшою проблемою для американців, які постраждали від кризи, є медобслуговування. Автоматично звільнені, а також члени їх сімей, втратили медстрахування, яке дозволяло економити нерідко до $ 1000 в місяць. У Анни Скотт доброякісна кіста на лівих грудях, коли чоловік мав роботу, вона автоматично входила в його страховку, але півроку тому чоловіка скоротили, і тепер Ганні відмовляють в покритті оплатою її хвороби. "Що мені робити, - каже жінка, - якщо тільки одна мамографія коштує близько $ 1500, а один візит до лікаря по $ 300".

Однак ситуація Анни не настільки плачевна, як положення звільненого в листопаді 2008 року Джона Ротермана: "У мене аритмія серця. Я звернувся в три страхові компанії, і у всіх отримав відмову в сервісі, крім того, вони занесли мене в" чорний список "хворих клієнтів, і тепер мене взагалі нікуди не візьмуть ". Джону не призначена госстраховка, так як у нього є власний будинок і деякі заощадження. "Це те, що я економив на старість. Що ж виходить: я повинен продати будинок і лікуватися?" - запитує Ротерман.

У США близько 50 мільйонів людей не мають медичного страхування. "Якби з нами будь-яка серйозна хвороба, нам, звичайно, в безкоштовному госпіталі не дадуть померти, але, заштопати, відразу відправлять додому, а там лікуйся як знаєш. На жаль! У медичному питанні ми на рівні феодального суспільства", - розповів " сьогодні "35-річний Джозеф Сілгіц, який має невелику інтернет-бізнес, але не може дозволити собі виплати по медицині.

Медстрахування в США було введено в часи Другої світової, коли роботодавець не міг виплатити відповідні кваліфікації співробітникам зарплати. Тоді він надавав безкоштовну страховку. Згодом страховка стала невід'ємним атрибутом життя. В середині 90-х Хілларі і Білл Клінтон спробували змінити медичну систему Америки, але їм це не вдалося. "З приходом до влади Барака Обами і Гілларі Клінтон ми сподіваємося на зміну МедСистема, - каже Джозеф Сілгіц. - Але, на мій погляд, це буде непростий процес, бо в США дуже сильне медичне лобі".

Джулія Грей, США

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ну яка людина встоїть перед таким методом?
Що ж виходить: я повинен продати будинок і лікуватися?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей