* Политика новости » Банки »

* *

Як жити і вести бізнес в Латинській Америці

  1. Мова
  2. Екстрангеро, грінго, вони ж іноземці
  3. емоції
  4. Банківська система
  5. Видобуток природних копалин
  6. Купівля нерухомості
  7. зброя
  8. друзі

В рамках статті я не буду описувати всі країни детально, це загальний екскурс по Латинській Америці, більш детальний опис кожної країни-господаря зроблю окремими випусками.

Відразу скажу, що по приїзду в будь-яку з країн Латинської Америки доведеться не тільки вивчати мову, але і серйозно вивчати ментальність, пристосовуватися.

Пам'ятаю, першої жувальною гумкою в дитинстві була якась жуйка з написами іспанською мовою, ще тоді мене здивували символи «¿¡» на початку речення. А потім була мрія побувати в цих країнах і подивитися, як все відбувається, як там живуть люди - може бути, є сенс самому десь робити бізнес, проживати, розвиватися . Крім того, майже всі країни Латинської Америки мають приємний для проживання кліматом і, головне, мають узбережжі, вихід до океану або до моря.

Буквально недавно вийшло відвідати всі країни регіону і скласти свою власну, реальну думку про людей, методах і способах ведення бізнесу, про ризики, безпеки і привабливості.

Отже, які країни знаходяться в Латинській Америці?

Отже, які країни знаходяться в Латинській Америці

Мова

В основному, люди говорять іспанською - воно й зрозуміло, велика частина країн так чи інакше була відкрита або завойована Іспанією. Бразилія говорить на зміненому португальською, з явним відтінком іспанського, навіть мені, що не говорить на португальському, зрозуміло до 40% мовлення бразильців. Багато країн говорить французькою. В даному опусі я не буду торкатися ацтекських мови, гуарані, майяські, так як вони складають абсолютну меншість. В іспанському є все ж відмінності, і іноді вони дуже суттєві, приблизно як британський англійський і американський.

Екстрангеро, грінго, вони ж іноземці

Загальна для Латинської Америки, напевно, - не довіряти іноземцям, тут це нормально. Так, може бути, ти багатий і все у тебе добре, але ще не зрозуміло, що ти за людина. Причому в деяких країнах прямо-таки предмет гордості - кинути грінго! «Ні, ні, що ви, я не грінго, я з Казахстану!». І вірно кажуть: за визначенням енциклопедій або тієї ж wiki термін «грінго» означає представника англосаксів, жителя США. Але місцеві пояснили: «Ти білий, не говориш по-іспанськи, ти грінго»!

Тому коли ви щось купуєте, подивіться, як це роблять місцеві, підіть на ринок з кимось із місцевих або пробуйте торгуватися, тому що спочатку продавець вам назве найвищу ціну. Пам'ятайте, для багатьох це подвиг. Вас обманули на 5 песо (+ -1 долар), але щастя буде як у дитини, який отримав упаковку з бажаною іграшкою.

емоції

Посмішка. Люди налаштовані дуже дружелюбно, щонайменше, на перший погляд, але потім якусь рідкісну свиню вам підсунуть з тієї ж посмішкою дитини. Наші кам'яні обличчя вихідців з СРСР сприймаються як агресія або роздратування. Причому якщо я можу говорити в США або в Європі про свою компанію без посмішки, то в Латинській Америці це приймається як невдоволення, нещирість або роздратування.

З часом звикаєш, що люди посміхаються всюди і вітаються, по поверненню до наших реалій довго не можеш звикнути до монотонним або озлобленим особам.

Взагалі, посмішка - це ключове в Латинській Америці. Відразу згадується Оскар де Ла Хойя, він же «золотий хлопчик». Цей великий боксер зачарував Америку своєю променистою усмішкою і як останній жлоб вступив зі своїм тренером, але це ж не важливо, адже він посміхався!

Люди в Латинській Америці в рази більше посміхаються, ніж ми, і це факт. Причому це позначається і на публічних виступах, у мові з серйозним обличчям люди будуть сприймати як нещирість злобу або обман, в кращому випадку небажання ділитися інформацією.

З посмішкою тут можна розрулити навіть найгірші ситуації. Потрібно проїхати пост охорони? Вітаємо, посміхаємося і махаємо - і вуаля, проїжджаємо пост охорони (не завжди, але в більшості випадків працює). Посмішка і зовнішні ознаки добрих намірів можуть пом'якшити і поліцейських, і інших людей. Загалом, яку б ви гидоту не сотворили, головне посміхатися!

Люди в цілому більш ледачі, ніж європейці, але це ні в якому разі не можна сказати про всі країни Латинської Америки. Ех, як мав рацію Сем Чуй під час мого стажування в Гонконгу: один китаєць стоїть як два латиноса, але один китаєць зробить роботу як п'ять латиносів. Як він був чертовски прав!

Банківська система

Банківська система окремих країн може сильно здивувати. Так, наприклад, щоб відкрити рахунок в деяких банках, вам знадобитися ціла купа паперу і довідок і кілька місяців метушні. В Європі явно такий спосіб ведення бізнесу не прийнятий.

Валюта в більшості країн - національні песо.

Майже у всіх країнах Латинської Америки ви можете вільно ввезти і вивезти 10 тисяч зелених рублів без декларації - це вам не Гонконг, де гроші можна ввезти в валізі. Банківський переказ вище зазначеної суми, і з вас зажадають підтвердження легальності ваших грошей. Акт купівлі-продажу нерухомості, наприклад, вам допоможе в цій ситуації.

У Латинській Америці дуже-дуже багато можливостей для розвитку приватного бізнесу, саме сюди зараз спрямовані погляди багатьох інвесторів, які вже переситилися розвиненою Європою, США та всесвітньої фабрикою по імені Китай. Тут ще все тільки розвивається. Тут не завжди є хороша інфраструктура, але це теж одна з можливостей.

Видобуток природних копалин

У багатьох країнах є величезні поклади природних копалин, нафти в тому числі, і якщо вже ви зважилися працювати з державою:

1) Простежте історію взаємин з інвесторами: може виявитися, що вхід - рубль, вихід - два кілограми золота.

2) Вивчіть трудове законодавство, побут і умови праці працівників, можливо, навіть варто попрацювати в якійсь компанії .

3) Вивчіть податкову політику.

4) Усвідомте умови введення і виведення грошових коштів.

5) Якщо зважилися інвестувати серйозну суму грошей, думаю, як мінімум рік потрібно прожити в країні ще до початку будь-яких рухів по рахунках - повірте, це обійдеться набагато дешевше, ніж допущена помилка.

Купівля нерухомості

При покупці будь-якої нерухомості ретельно, прискіпливо вивчайте всі документи, найміть грамотного адвоката, а краще двох незалежних, щоб краще контролювати угоду. Повірте, вийти в підсумку дешевше.

зброя

Майже у всіх країнах можна у вільному продажі купити вогнепальну зброю, про холодному взагалі мовчу - з мачете розміром з кавалерійський палаш можна творити чудеса. Так що варто ретельно подумати про безпеку, про те, в якому кварталі жити і в які квартали заходити або заїжджати.

друзі

Не май 100 рублів, а май 100 друзів. У Латинській Америці це особливо актуально. Твій друг - мій друг, ну а раз ти один одного мого друга, то давай спробуємо щось зробити. Тут ще зустрічається справжня міцна дружба - в розумінні, що вийшли з СРСР.

У Латинській Америці, на відміну від США, все ще можна подзвонити другу пізно вночі і сказати «У мене проблеми», особисто я так робив багато раз, і один друг тут може вирішити набагато більше завдань, ніж товста пачка грошей. Люди все так само збираються шумно всією сім'єю на дні народження, за великим столом, і це ті речі, від яких стає тепліше на душі.

В рамках даного короткого оповідання я постарався донести основну, з чим мені довелося зустрічатися. Все варіюється від країни до країни, але ядро ​​+ - залишається тим же, приблизно як для країн Євросоюзу. Їхати чи ні - вирішувати кожному за себе, в будь-якому випадку, перед тим як приймати рішення про переїзд або інвестуванні, варто провести в країні як мінімум рік. І бути дуже уважним до всього, в тому числі і до витрат, поки ви не пристосуєтеся і будете розуміти, що реально скільки коштує. У Латинській Америці можна побудувати по-справжньому гарну, шикарне життя, але для цього потрібно бути послідовним.

Тим, хто вирішив поїхати в Латинську Америку відпочивати або на ПМЖ, дерзайте, успіхів вам і нових відкриттів!

Джерело фото: Freeimages.com

Отже, які країни знаходяться в Латинській Америці?
Потрібно проїхати пост охорони?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей