* Политика новости » Банки »

* *

Бюджет-2018: «Нам ставлять питання поповнення бюджету за рахунок акцизів на алкоголь і тютюн»

10.10.2017

Як колишній фіндиректор «Рубіна» дав бій Радіку Гайзатулліну, а Артем Прокоф'єв заступився за «найголовніше з мистецтв»

На парламентських слуханнях з питань бюджету в Держраді РТ сьогодні депутатів і обрадували, і засмутили. З одного боку, Татарстану обіцяли реструктуризувати 17,9 млрд рублів держборгу, з іншого - республіці знову доводиться підраховувати втрати від «розкуркулення» з боку федералів. Особливо яскравим видався виступ депутата Казгордуми Айрат Гаріпова, який закликав розірвати замкнуте коло: муніципалів штрафують за те, на що вищі бюджети не виділяють коштів.

Депутати Держради зібралися в малому залі парламенту республіки, щоб провести слухання бюджету на 2018 рік і плановий період 2019 - 2020 років Депутати Держради зібралися в малому залі парламенту республіки, щоб провести слухання бюджету на 2018 рік і плановий період 2019 - 2020 років

«У КОНСЕРВАТИВНОМУ ВАРІАНТІ МИ який передбачає посилення САНКЦІЙ, ЗНИЖЕННЯ ЦІН НА НАФТУ»

Сьогодні депутати Держради зібралися в малому залі парламенту республіки, щоб провести слухання бюджету на 2018 рік і плановий період 2019 - 2020 років. Так зване нульове читання за традицією пройшло без перших осіб республіки - президента РТ Рустама Мінніханова і спікера Держради Фаріда Мухаметшин, але під пильним оком прем'єр-міністра Олексія Песошін, який вникає зараз в усі деталі формування республіканської казни.

Для початку міністр економіки Артем Здуни ознайомив присутніх з основними параметрами бюджету-2018. Не будемо повторювати цифри, які раніше детально висвітлювалися на сторінках нашого видання. Скажемо лише, що бюджет республіки на 2018 рік сформовано виходячи з вартості нафти Urals $ 40,8 за барель, а курсу долара - на рівні 69,8 рубля. У Татарстані в 2018 - 2021 роках очікується зростання економіки в діапазоні 103 - 103,8%. Прогнозований загальний обсяг доходів бюджету РТ в 2018 році складе 236,5 мільярда рублів, обсяг витрат - 239,1 мільярда рублів, дефіцит - 2,6 млрд рублів.

Глава комітету з економіки, інвестицій та підприємництва Рафіс Бурганов поцікавився, чи розглядали автори проекту бюджету інші варіанти розвитку економіки. І, дійсно, вартість нафти вже стрибнула набагато вище запланованих показників, знову ж санкції можуть скасувати. Здуни у відповідь пояснив, що традиційно мінфін розглядає три сценарії формування республіканського бюджету: консервативний, базовий і цільової (оптимістичний), але в основу бюджету в результаті завжди лягає базовий сценарій. «У консервативному варіанті ми припускаємо посилення санкцій, зниження світових цін на нафту, там, відповідно, помірний прогноз. При цільовому, навпаки, ми очікуємо, що нас чекає підвищена інвестиційна активність, з'являться додаткові джерела вкладень », - пояснив міністр.

Глава комітету з екології Тахір Хадеев поцікавився, що робиться в плані просування «татарстанського» в федеральних торгових мережах. Мовляв, недостатньо ще товарів made in Tatarstan на їх полицях. «Це викликає наше занепокоєння. З одного боку, ми нарощуємо випуск сільгосппродукції, з іншого - вимоги торгових мереж стають все більш жорсткими », - зізнався Здуни. Він запевнив, що міністерство почало «предметно працювати з торговими мережами», а також вчить виробників вмінню заходити на полиці торгових мереж.

Артем Здуни Артем Здуни

МІНУС 3 МЛРД З ПОДАТКУ НА рухомого майна?

Своїми міркуваннями з приводу бюджету-2018 поділився глава бюджетного комітету Леонід Якунін. Неприємний для регіонів момент - скорочення міжбюджетних трансфертів. «Ми переходимо на новий бюджетне правило, яке дає доходи і витрати від рівня 40 доларів за барель у нафти, інша частина [надходжень], яка більше 40, буде зараховуватися до фонду національного добробуту», - журився депутат.

Наступний новий тренд - це скорочення дефіциту як регіональних, так і федерального бюджетів. Це яскраво видно по татарстанської скарбниці: якщо рік тому в прогнозах Мінфіну дефіцит бюджету РТ на 2018 рік мав значні 13,5 млрд рублів, то тепер він усох до найскромніших за всі останні роки 2,6 млрд рублів.

На користь федеральної скарбниці збільшиться зарахування доходів від акцизів на нафтопродукти: якщо в 2017 році республіці залишалося 61,7%, то в 2018 році буде тільки 57,4%. Але найнеприємнішим для бюджету РТ може стати внесення змін у податкове законодавство. Якщо будуть прийняті пільги з податку на рухоме майно, то бюджет РТ може не дорахуватися 3 млрд рублів. «Ми просимо депутатів Держдуми нас підтримувати, щоб чинний закон не змінився, залишився колишній порядок», - трохи пізніше звернувся міністр фінансів РТ Радик Гайзатуллін до сидить в залі депутату ГД Айрат Фаррахову.

«Скорочується ряд витрат по ряду напрямків, ситуація в федеральному бюджеті залишається непростою. Тому при обліку тих ризиків, які є, роздувати регіональний бюджет не варто », - уклав Якунін.

Радик Гайзатуллін Радик Гайзатуллін

Гайзатулліну залишилося лише підтвердити, що верстати бюджет-2018 було непросто. Безоплатні надходження від федералів поки заплановані дуже скромні - 12,4 млрд рублів. Для порівняння, в бюджеті 2017 року «допомога з Москви» запланована в розмірі приблизно 25 млрд рублів. Але, як пояснив міністр Гайзатуллін, не всі федеральні програми ще готові, так що по ходу року варто чекати традиційних добавок.

Зростають витрати бюджету на соціальні потреби - частка, яка проїдається такими сферами, як освіта, охорона здоров'я, соцзахист, вже перевалила за 70% і продовжить рости в найближчі роки. За це окреме «спасибі» фінансисти можуть сказати так званим травневим указам президента РФ Володимира Путіна, на виконання яких зарплати бюджетників мають зрости приблизно на 4%. Справа ця потрібна і важлива, ось тільки все це продовжує повільно, але вірно скорочувати інвестиційну складову бюджету.

Після цього депутати традиційно накинулися на міністра зі своїми питаннями та пропозиціями. При цьому незвичайну активність проявилися парламентарії-єдинороси, а ось комуністи, навпаки, зменшили оберти своїх критичних висловлювань. «Я б хотіла звернути увагу на незадовільний стан установ додаткової освіти», - виступила з несподіваною спічем депутат і виконавчий директор фонду «Відродження» Тетяна Ларіонова. - Так, в Єлабузі, за якою я закріплена як депутат, чотири таких заклади, два з них знаходяться в приміщеннях, побудованих в XIX столітті, ні в одному з них не проводиться капремонт! »Гайзатуллін пояснив, що гроші на цю справу зазвичай виділяються постановою кабміну із загальної суми, виділеної по розділу «Національна економіка», переадресовуючи питання сидить в президії Песошін.

Тетяна Ларіонова Тетяна Ларіонова

Реструктуризує ЦЕ!

Депутат Марат Галеев поцікавився, як ідуть справи з реструктуризацією держборгу Татарстану. Міністр порадував: РТ незабаром можуть реструктуризувати ту частину державного боргу, яка ще не пройшла процедуру реструктуризації. Він зазначив, що республіка має один з найбільш великих обсягів держборгу серед суб'єктів РФ: бюджетні кредити поставляють 88,4 мільярда рублів. З них 66,9 мільярда рублів реструктірізіровано на пільгових умовах на 20 років з відстрочкою платежу до 2023 року (до цього терміну оплачуються тільки відсотки).

«Що стосується суми, що залишилася в 17,9 мільярда рублів, сьогодні республіка веде роботу», - зазначив міністр. За його словами, з цієї суми 12,2 млрд рублів, взяті на проведення чемпіонату з водних видів спорту 2015 року, можуть бути реструктуризовані з урахуванням відстрочки платежу на 10 років з подальшою виплатою впродовж 10 років рівними частками.

«Решту суми, яку нам необхідно оплатити, - це 5,7 мільярда рублів (з них у 2018 році необхідно сплатити 2,2 млрд рублів - прим. Ред.) - ми будемо відпрацьовувати (в плані реструктуризації - прим. Ред.). Планується реструктуризація на 7 років, а при виконанні умови по нарощуванню податкової бази - і на 12 років », - нагадав Гайзатуллін.

Після парламентських слухань депутат Держдуми Фаррахов заявив журналістам, що завтра на засіданні Держдуми буде обговорюватися питання реструктиризації боргів регіонів Росії. Обсяг боргу всіх суб'єктів РФ становить 2,7 трлн рублів. Запропонована президентом РФ програма передбачає реструктиризації боргів, що підлягають до оплати в 2018 році. «Простою мовою - 270 мільярдів суб'єкти не повинні будуть платити в федеральний бюджет, а можуть направити їх на свої потреби, соціальні програми, підвищення зарплати, співфінансування російських програм», - заявив він. Тут депутат, звичайно, трохи злукавив: платити все-таки доведеться, правда через 7 - 12 років. Нагадаємо, що раніше міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявляв про «безпрецедентною реструктуризації боргів» регіонів РФ на 2018 - 2019 роки - на загальну суму близько 430 млрд рублів. 250 млрд буде дозволено не повертати в 2018 році, ще 177 млрд - в 2019-м.

Айрат Фаррахов Айрат Фаррахов

«НА КІНЕМАТОГРАФ ВИДІЛЕНО 47 МІЛЬЙОНІВ РУБЛІВ, ПРИ ЦЬОМУ ПОСТАВЛЕНО ГЛОБАЛЬНАЯ ЗАВДАННЯ»

Далі депутати вибухнули серією питань на тему, чому скорочується фінансування на культуру, фізкультуру і спорт, житлово-комунального господарства, дорожнє господарство ... Гайзатуллін вміло оборонявся, пояснюючи, що ні один з напрямків бюджету не потрапило під секвестр - все першочергові витрати проіндексовані на 4%. Однак в деяких випадках мова йде про припинення дії якоїсь держпрограми, десь ще чекають надходження федеральних коштів.

Артем Прокоф'єв підняв більш конкретне запитання: «На кінематограф виділено 47 мільйонів рублів, при цьому поставлена глобальне завдання довести обсяг показів національних фільмів до 41 відсотка, - дивувався він. - Я вже не кажу про суто господарські речі: 25 мільйонів потрібно тільки для того, щоб закупити права на наші фільми і під контролем тримати 89 наших муніципальних кінотеатрів, а сьогодні гроші йдуть в федеральні мережі ». Міністр фінансів пішов від прямої відповіді, зазначивши лише, що проект закону направлений до парламенту зі схвалення президента і уряду, знову перенаправляючи критичні зауваження в бік прем'єра Песошін. На цьому «кінематографічний бунт», власне, і зів'яв.

Нарешті, трибуну поступилися тим, хто хотів висловити свої побажання співавторам республіканського бюджету. Лідер профспілок Тетяна Водоп'янова осідлала свого улюбленого коника - низьку заробітну плату. Вона дорікнула влади республіки за те, що «за рівнем заробітної плати Татарстан, на жаль, займає 30-е позиції» в країні. «За січень - липень у нас є відставання заробітної плати в сфері освіти, охорони здоров'я та соціальних послуг від середньореспубліканського рівня від 18 до 21 відсотка. Зростає число бюджетників, які отримують зарплату нижче прожиткового мінімуму », - бідкалася вона. Частка таких бюджетників складає більше 19%.

Частково виходить це тому, що фонд оплати праці формується не з прожиткового мінімуму і МРОТ (8,5 тис. Рублів), а виходячи з якоїсь базової ставки, яка не змінювалася з 2014 року і становить всього 5,5 тис. Рублів. Глава профспілок запропонувала збільшити мінімальну зарплату бюджетників до рівня «мінімалки».

Айрат Гарипов Айрат Гарипов

Гарипов - ГАЙЗАТУЛЛІНУ: «МИ ПРОЙШЛИ ЕТАП, КОЛИ тягнув ковдру НА СЕБЕ»

Яскравим був виступ голови бюджетної комісії Казгордуми, колишнього фіндиректора «Рубіна» Айрат Гаріпова. Він згадав свої тертя з міністерством фінансів під час перебування начальником фінуправління Казані, але запропонував зарити «сокиру війни». «Ми пройшли етап, коли тягнули ковдру на себе», - запропонував він Гайзатулліну піти на «мирову».

«Є ряд системних питань, вирішення яких ніяк неможливо вирішити силами муніципалітету і муніципального бюджету», - заявив Гарипов. Почав він з того, що в системі «Народний контроль» накопичилася маса скарг і вимог жителів столиці аж на 7 млрд рублів, але грошей на задоволення всіх «хотелок» катастрофічно немає. «Це все наші з вами обіцянки виборцям, і напередодні чергових виборів в березні 2018 року в депутатських звітах вони будуть актуалізовані», - натякав Гарипов.

Другим болючим питанням залишаються приписи наглядових органів. «Не може виконати припис Росспоживнагляду директор школи і начальник управління освіти в силу відсутності в їх кошторисі відповідних коштів!» - відкривав Америку Гарипов. Ті ж гроші на охорону шкіл (в світлі активації телефонного тероризму тема особливо актуальна): з батьків гроші брати на ці цілі заборонено, а в бюджеті шкіл засобів на рішення даних завдань не закладається. «Школи й так перебувають під пресом прокуратури і Рособрнадзора, так ще й державний рівень управління карає їх за те, що не виділив на це кошти!» - з жаром заявив Гарипов і запропонував вирішувати питання системно. Щоб виконати всі приписи в соціальній сфері, місту потрібно десь розшукати мільярд.

На фронті благоустрою та ж історія: приписи ДАІ тягнуть на 1,5 млрд рублів. «Якщо ви бачите яму на дорозі, і не дай бог ще аварія через неї трапиться, то винен муніципалітет, який не має коштів не тільки на капремонт, а й на нормальне поточний стан», - тиснув на жалість депутат Казгордуми і передав в парламент РТ повний список усіх побажань від казанських колег.

Леонід Якунін Леонід Якунін

У своїй фінальній промові Песошін прямо заявив, що «кошти будуть виділятися тільки на реалізацію конкретних завдань». «Бюджетний рубль повинен виконувати цілком конкретну галузеву завдання», - відповів він усім прохачам. «Відразу хочу сказати, що не всі бажання будуть виконані зі зрозумілих причин, кошти все ж обмежені, але у нас 37 програм, і більшість завдань при правильному плануванні можна враховувати», - пом'якшав він.

Після закінчення парламентських слухань Якунін відповів на питання журналістів. «Ми з вами все одно збільшуємо доходи і витрати. І темпи зростання доходів у нас вище, ніж в Російській Федерації, і сума дефіциту бюджету в два рази менше стала », - зазначив він сильні сторони законопроекту. Але разом з тим Якунін зауважив, що федерали залишають регіонах все вужчий коридор можливостей для поповнення своєї казни. «Нам ставлять питання поповнення бюджету за рахунок акцизів на алкоголь, тютюн і адміністрування податкових і неподаткових платежів. Усе. Раніше можливості були набагато ширше », - вважає глава бюджетного комітету ГС РТ.

Журналісти навіть жартували, мовляв, чи не краще Татарстану стати регіоном-реципієнтом, щоб отримувати більше допомоги з Москви? «Ми завжди за те, щоб більше отримувати, - віджартувався Якунін і додав. - Ми зараз віддаємо більше 50 відсотків своїх доходів ». Тут він явно пом'якшив реалії: раніше називалася цифра близько 70% на користь федералів.

фото: gossov.tatarstan.ru

Журналісти навіть жартували, мовляв, чи не краще Татарстану стати регіоном-реципієнтом, щоб отримувати більше допомоги з Москви?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей