* Политика новости » Банки »

* *

Пограємо в математику: як вивчити таблицю множення

 1. Як легко вивчити таблицю множення?
 2. Гра 1. Вважаємо двійками
 3. Гра 2. Годуємо ляльок
 4. Гра 3. Множення в природі
 5. Гра 4. Робот-умножитель
 6. Гра 5. Рівними рядами
 7. Вчимо таблицю множення
 8. Гра 1. Плакат і будиночок
 9. Гра 2. Листоноша
 10. Гра 3. Рибак
 11. Гра 4. Потяги
 12. Гра 5. Гра-ходілка

зміст:

Коли підходить час вчити таблицю множення, багато батьків задаються питанням: як це зробити швидко, легко і бажано в грі? Хочу поділитися з вами послідовністю кроків, які допоможуть дитині вивчити таблицю множення, а також прикладами ігор - вони полегшать навчання.

До змісту

Як легко вивчити таблицю множення?

В першу чергу добре б пояснити дитині (або повторити, якщо він вже вивчав це в школі), що ж таке множення і навіщо воно потрібне. Тоді дитина буде не механічно запам'ятовувати таблицю, а розуміючи, що стоїть за цими прикладами і відповідями. Пропоную вашій увазі кілька ігор, що пояснюють природу множення.

Гра 1. Вважаємо двійками

Візьміть коробку, наповнену м'ячиками (або апельсинами, або яблуками). Сядьте разом з дитиною біля цієї коробки. Дістаньте два м'ячика, покладіть їх поруч з дитиною. Дістаньте ще два м'ячика і покладіть їх поруч. Потім ще два м'ячика, і ще. Ось що у нас вийшло:

Запропонуйте дитині перерахувати м'ячики, вважаючи двійками. Обговоріть з дитиною, що завдання "взяти два м'ячика чотири рази" можна записати як через складання, так і через множення:

Гра 2. Годуємо ляльок

Розсадите в коло ляльок або м'які іграшки. Запропонуйте дитині нагодувати їх. Наприклад, дати кожній ляльці по два шматочки хліба (можна грати деталями будівельного набору або Лего), по три яйця і по чотири сосиски, а також по одній склянці соку. Тепер потрібно порахувати, скільки і якої їжі ми дали, а для цього треба скласти приклади.

Гра 3. Множення в природі

Коли дитина зрозуміла ідею множення, можна запропонувати йому пошукати, де зустрічається множення в природі. Наприклад, у нас 2 долоньки, і на кожній можна намалювати по 3 плямочки. Це буде приклад множення на 2 - 3 плямочки взяти 2 рази. У трилисника 3 пелюстки, і на кожен можна посадити по 4 комашки, що відповідає прикладу 3 × 4. У морської зірки 5 кінчиків, і на кожен можна покласти по 2 черепашки: 5 × 2. І так далі. Ця гра впритул підводить нас до ідеї наступної гри.

Гра 4. Робот-умножитель

Можна взяти коробку або стілець, накрити хусткою, назвати "роботом-помножувачем" і позначити стрілками, де у цього "робота" вхід, а де виходи. Наприклад, "робот" примножує на два: тоді у нього два вихідних отвори. У цьому випадку дитина завозить в робот три м'ячика, а "робот" з допомогою батьків подвоює кількість м'ячиків, і замість трьох м'ячиків виходять шість.

Гра 5. Рівними рядами

Заключна гра з цього циклу навчає знаходити кількість предметів, розташованих рівними рядами, а також обчислювати площу фігур. Розкладаючи рядами машинки, або малюючи однакові фігурки на картатій папері, або зафарбовуючи квадрати, потренируйте дитини обчислювати кількість фігур за допомогою множення:

До змісту

Вчимо таблицю множення

Коли дитина зрозуміла, що таке множення і навіщо воно потрібне, саме час почати вчити таблицю множення. Пропоную зробити це теж за допомогою ігор.

Гра 1. Плакат і будиночок

 1. У кімнаті дитини прикріпіть до стіни плакат з таблицею множення. Його можна роздрукувати з Інтернету, зробити самим і навіть виготовити разом з дитиною: дорослий напише на плакаті таблицю множення, а відповіді впише дитина.
 2. Розгляньте з дитиною таблицю. Зауважте, що:
  • при множенні на 1 число залишається незмінним,
  • при множенні на 10 у числа у відповіді додається нулик,
  • при множенні на 5 число закінчується на 0 або на 5,
  • при множенні на 9 число десятків кожен раз на одиницю збільшується, а число одиниць кожного разу на одиницю зменшується.
 3. В іншій кімнаті повісьте на стіну зображення будиночка, зробленого, наприклад, з кольорового ватману. На будиночку повинні бути прорізи для вставляння карток з прикладами, знаки рівності, а також прорізи для відповідей. Окремо з щільного паперу виготовте картки:
  • великі прямокутні: з прикладами всієї таблиці множення;
  • овальні: із зображенням числа, на яке множимо;
  • маленькі прямокутні: з цифрами від 0 до 9 по наведеній нижче схемі.
  • Ось як повинен виглядати будиночок. В даному випадку розглянута частина таблиці множення на 3.

В даному випадку розглянута частина таблиці множення на 3

 1. Коли все готово, можна приступити до гри, спрямованої на запам'ятовування таблиці множення.
  • Починати вчити таблицю краще з множення на 1. Прикріпіть верхню овальну картку із зображенням "х 1" до "даху" будиночка. Вставте в прорізи картки з прикладами таблиці множення на 1. Нагадайте дитині, що означає помножити на один (тобто взяти якийсь предмет один раз), і запропонуйте йому скласти з карток з цифрами відповіді.
  • Наступна частина таблиці множення - множення на 10 (вважаємо десятками). Розставте відповідні картки і запропонуйте дитині заповнити картками місця для відповідей.
  • Потім вчимо таблицю множення на 2. Після цього - на 3 і так далі до 9.

Зауваження до гри:

 • Після першого раунду вивчення таблиці на відповідне число, коли все приклади були розташовані по порядку, в наступні рази краще давати приклади вроздріб.
 • Перш ніж переходити від множення на одне число до множення на наступне число, раджу провести принаймні три раунди гри, щоб дитина краще запам'ятав приклади.
 • При правильній відповіді дитини на картці з прикладом можна намалювати кольоровий кружечок. Якщо дитина три рази правильно вирішив приклад, і на відповідній картці прикладу з'явилося три кольорових кружечка, то цей приклад можна вважати вивченою. У цьому випадку на таблиці в кімнаті дитини цей приклад можна обвести в гурток. Так дитина буде бачити свій прогрес: чим більше обведених прикладів, тим більшу частину таблиці він знає.
 • Картки прикладів з трьома кольоровими гуртками пропоную відкладати в сторону - як вивчені. Решта картки можна сортувати за числу, на яке множимо, а за кількістю кольорових кружечків на них. Наприклад, вставляти картки з двома кружечками - щоб у дитини був шанс закріпити ці приклади. Іншим разом - вставити картки тільки з одним кружечком.

Гра 2. Листоноша

Ця гра допоможе дитині запам'ятати блоки таблиці множення. Всього в таблиці 10 блоків. Перший блок - це 10 карток множення на один. Другий блок -10 карток множення на два. І так далі. У цю гру можна грати тоді ж, коли ви проходите відповідний блок таблиці множення.

Виготовте з паперу десять плоских будиночків. Для прикладу розглянемо гру з блоком множення на два. На дах кожного з них прикріпіть картку з числом, відповідним відповіді на певний приклад, - це буде номер будинку. Як "листів" будуть використовуватися десять карток з прикладами з даного блоку. (Картки можна взяти з попередньої гри.) Завдання дитини - рознести "листи" по будиночках. Для того щоб дізнатися, в який будинок йде лист, потрібно вирішити приклад. Номер будинку відповідає відповіді прикладу.

Номер будинку відповідає відповіді прикладу

Гра 3. Рибак

Змішайте картки з прикладами - це будуть рибки. Візьміть 10 відерець (мисок). До кожного відерце прикріпіть таблички:

Написи на табличках означають, що "рибки" з відповідями в позначених межах потрібно складати до відповідних відерця.

Завдання дитини - ловити "рибку" (вирішувати приклади) і складати їх у відповідні відерця. Наприклад, "рибка" з прикладом "5 × 2" кладеться в відерце з табличкою "0 ... 10".

10

Гра 4. Потяги

У цій грі дитині буде запропоновано не знаходити відповіді до прикладів, а навпаки - до відомим відповідей підбирати приклади.

Виготовте паперові паровозики з такими числами: 4, 6, 8, 9, 10, 12, 16, 18, 20, 24, 30, 36, 40.

Виготовте паперові паровозики з такими числами: 4, 6, 8, 9, 10, 12, 16, 18, 20, 24, 30, 36, 40

Запропонуйте дитині приєднати до цих паровозик ті картки з прикладами, відповідь яких відповідає числу, написаному на паровозику. (Картки з прикладами можна взяти з попередньої гри.) Запропонуйте дитині визначити, до якого паровозику (відповіді) можна прикріпити найбільшу кількість прикладів. Можна досліджувати, які відповіді найчастіше зустрічаються в таблиці множення (ті, у яких поїзди довше).

Можна досліджувати, які відповіді найчастіше зустрічаються в таблиці множення (ті, у яких поїзди довше)

Гра 5. Гра-ходілка

У цю гру варто почати грати, коли дитина вже більш-менш вивчив таблицю множення. Вам знадобиться поле від будь-якої настільної гри-"ходилки", для якої зазвичай використовується шестигранний кубик і фішки. Правила гри нічим не відрізняються від оригінальних, крім того, що замість кубика будуть використовуватися картки з прикладами. (Можна взяти все ті ж картки від попередніх ігор, а можна виготовити нові.) На цих картках кожен приклад потрібно укласти в рамочку певного кольору. Всього буде шість кольорів рамок.

Ось як повинні виглядати картки:

Ось як повинні виглядати картки:

Таблиця множення , На якій показано, як слід обводити приклади:

Таблиця множення  , На якій показано, як слід обводити приклади:

Зеленим кольором обводятся найбільш прості приклади, блакитним - такі за складністю, потім йдуть помаранчевий, червоний і фіолетовий кольори. Найбільш складні приклади обводятся сірим кольором. Виходять картки, на одній стороні яких знаходиться обведений приклад, з іншого ж боку чисте поле, "сорочка".

Загалом має вийти 100 карток. З них:

 • 17 зелених,
 • 16 блакитних,
 • 17 помаранчевих,
 • 16 червоних,
 • 17 фіолетових,
 • 17 сірих.

Правила гри:

Картки перевертаються "сорочками" вгору, перемішуються і складаються стопкою. Кожен з гравців вибирає собі фішку і ставить її на "старт".

Замість того щоб перед початком ходу кидати кубик, що ходить бере зі стосу верхню картку, перевертає прикладом вгору і вирішує приклад. Якщо гравець правильно вирішує приклад, то він пересуває свою фішку на відповідне число кроків:

 • зелений колір рамки відповідає межі кубика з однією точкою і дозволяє зробити 1 крок;
 • блакитний колір дозволяє гравцеві зробити 2 кроки;
 • помаранчевий - 3 кроки;
 • червоний - 4 кроку;
 • фіолетовий - 5 кроків;
 • сірий колір - 6 кроків.

Якщо гравець неправильно вирішує приклад, то він пропускає хід. Використані картки (правильно вирішені чи ні) складаються окремої стопкою. Їх можна використовувати вдруге, якщо в основний стопці прикладів вже нічого не залишилося, а фішки гравців ще не дійшли до "фінішу".

Бажаю вам і вашим дітям радості від занять і веселих ігор!

Коментувати можут "Пограємо в математику: як вивчити таблицю множення"

Як легко вивчити таблицю множення?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей