* Политика новости » Банки »

* *

RES Greece - Properties in Greece

 1. Обмеження на покупку і володіння нерухомістю за кордоном
 2. Декларування покупки нерухомості за кордоном
 3. Формальності при купівлі нерухомості за кордоном
 4. Оплата нерухомості за кордоном
 5. Продаж нерухомості за кордоном
 6. Податкові аспекти та отримання матеріальної вигоди на знижених% на кредитах, що видаються зарубіжними...
 7. Оподаткування при володінні та використанні нерухомості за кордоном (наприклад здачу в оренду)
 8. Оподаткування при продажу нерухомості
 9. Спадкування закордонного майна
 10. Повідомлення про ВНЖ за кордоном
 11. Як правильно зберігати гроші за кордоном - наочна інструкція

Щоб максимально знизити всі можливі ризики від придбання і надалі від володіння нерухомістю за кордоном варто уважно ознайомитися з податковими та правовими аспектами володіння нерухомістю за кордоном відповідно до законодавства РФ.

Обмеження на покупку і володіння нерухомістю за кордоном

Законодавство РФ не містить спеціальних обмежень прав Громадян на володіння нерухомістю за кордоном. Загальні обмеження з точки зору законодавства РФ - дієздатність громадянина, а для юридичних осіб - схвалення радою акціонерів, наявність обмежень в Статуті компанії і тд.

У деяких країнах заборонено купівлю нерухомості іноземцями або є обмеження, десь заборонена власність на землю іноземцям. Однак, найчастіше такі обмеження можна обійти, відкривши юридична особа підконтрольна громадянину РФ. Про такі речі вас поінформує ваш ріелтор.

Декларування покупки нерухомості за кордоном

В даний час, нерухомість, в тому числі і зарубіжна, придбана чиновниками (муніципальними і держслужбовцями, керівниками ЦБ РФ, гос.корпорацій і тд) обов'язкове до декларування. Якщо вартість придбаної нерухомості, в сукупності з придбанням транспортних засобів, акцій, цінних паперів і тд, перевищує дохід чиновника за останні 3 роки, то він зобов'язаний надати відомості про джерела доходів.

Так само з 2013 року чиновникам заборонено відкривати і володіти іноземними рахунками в банках, користуватися іноземними фінансовими інструментами (в тому числі заборонена купівля акцій іноземних компаній)

Формальності при купівлі нерухомості за кордоном

За законодавством РФ, громадянам, які перебувають у законному шлюбі, необхідно отримати згоду дружини або чоловіка і оформити його нотаріально на підставі статті 35 сімейного кодексу РФ.

Повідомлення про дії, що здійснюються громадянином РФ за кордоном:

 1. Повідомлення про участь в іноземній компанії: надається в податковий орган якщо частка участі в іноземній компанії більше 10%. Термін надання - не більше 3-х місяців з моменту виникнення або зміни дати участі в іноземній компанії (зобов'язаний надавати податковий резидент РФ проживає більше 183дней в РФ). За порушення передбачений штраф 50.000 руб.
 2. Повідомлення про контрольовану громадянином іноземної компанії: надається в податковий орган якщо громадянин РФ визнаний контролюючим в іноземній компанії (більше 25% акцій). Термін надання - не пізніше 20мартаследующего за податковим періодом року. (Зобов'язаний надавати податковий резидент РФ проживає більше 183дней в РФ). За порушення передбачений штраф 100.000 руб.
 3. Повідомлення про відкриття громадянином РФ, зміну реквізитів, закриття рахунку в закордонному банку: надається в податковий орган протягом місяця з моменту настання перерахованих подій. (Зобов'язаний надавати податковий резидент РФ проживає більше 183дней в РФ, не зобов'язаний - який постійно проживає за кордоном, тобто більше 1 року). За порушення передбачений штраф 1.000-5000 руб.

  УВАГА: у разі якщо операція з придбання нерухомості за кордоном буде здійснена через незадекларований в РФ закордонний рахунок громадянина РФ, така операція буде вважатися незаконною на підставі законодавства РФ і податковий орган може оштрафувати покупця на суму до ¾ від суми угоди

 4. Надання звітів про рух ден.средств з банківського рахунку громадянина за кордоном: громадяни РФ (валютні резиденти РФ), які мають закордонні рахунки або вклади, повинні щорічно, в строк до 1 червня надавати в податкові органи звіт у встановленій формі про рух коштів по закордонних рахунках / вкладах. За порушення передбачений штраф 300-3000 руб. За повторне порушення - 20.000 руб.

Оплата нерухомості за кордоном

Громадянин має право розплатитися за придбану нерухомість за кордоном зі свого рахунку в РФ або зі свого закордонного рахунку (рахунок повинен бути задекларований в податковому органі в РФ в іншому випадку податковий орган може оштрафувати покупця на суму до ¾ від суми угоди). При перекладі з рахунку в РФ, банк може запросити договір купівлі-продажу, ряд документів для ідентифікації платника і іноді, документи, що підтверджують джерело походження коштів.

Оплата готівкою недоцільна, так як при вивезенні з РФ і ввезення в інші країни (наприклад в більшість країн ЄС) сум більш ніж 10.000 доларів (або еквівалента в іншій валюті), вони є обов'язковими до митного декларування на вивезення і ввезення. Митні органи, особливо при значних сумах, можуть зажадати документи, що підтверджують джерело походження коштів.

Продаж нерухомості за кордоном

На сьогоднішній день, доходи від продажу нерухомості за кордоном, можуть бути зараховані громадянину РФ тільки на його рахунок в банку в РФ. Хоча зараз Мінфін працює над поправками до ФЗ про валютне регулювання, які дозволять зараховувати кошти від продажу на рахунки в зарубіжних країнах, членів ОЕСР і ФАТФ. В реальній ситуації це означає, що продаючи нерухомість в Греції, ви зможете зараховувати кошти на свій рахунок в Греції (в ось продаючи нерухомість в Болгарії і на Кіпрі, в ОАЕ і Чорногорії цього зробити буде не можна - так як країни не є членами ОЕСР та ФАТФ ).

Податкові аспекти та отримання матеріальної вигоди на знижених% на кредитах, що видаються зарубіжними банками

* Варто відзначити, що податкові зобов'язання покладаються на податкового резидента РФ (якщо проживає на території РФ більше 183 днів)

** об'єкт оподаткування фіз.осіб - доходи від джерел в РФ і доходи від джерел за кордоном.

Найчастіше іноземні банки пропонують більш вигідні% ставки і умови по кредитах в порівнянні з банками РФ. Якщо ви берете кредит для придбання нерухомості за кордоном, і ставка по кредиту становить менше 9% річних (поточна ставка рефінансування ЦБ РФ), то у вас виникає оподатковуваний матеріальна вигода у вигляді економії на% за користування кредитними коштами. Ставка ПДФО на матеріальну вигоду становить 35%.

Оподаткування при володінні та використанні нерухомості за кордоном (наприклад здачу в оренду)

Законодавство РФ не містить положень щодо, чи варто реєструвати ІП при оренді своєї закордонної власності. Дохід від здачі в оренду закордонної власності вважається доходом в РФ і оподатковується за ставкою ПДФО 13%. У той же час такий дохід підлягає оподаткуванню і країні де розташована власність. Щоб не платити двічі, варто заздалегідь з'ясувати, чи укладено між РФ і іншою країною угоду про уникнення подвійного оподаткування (Сідней). Якщо така угода між країнами є (як у випадку з Грецією), то платнику податків варто надати документи про сплату податку за кордоном.

Так само варто проаналізувати, які податки на майно виникають якщо майно оформлено на юридичну особу (податок на дохід / прибуток, корпоративні податки на майно, використання майна в комерційних цілях і тд)

Оподаткування при продажу нерухомості

Дохід физ.лица (податкового резидента РФ не є ІП) володіє нерухомістю за кордоном більше 5 років, звільняється від оподаткування в РФ. Якщо термін володіння менш 5 років, то дохід оподатковується за ставкою 13%, при цьому можливий податкове вирахування до1 мил. рублів щодо житлової нерухомості або 250т.рублей - іншої нерухомості.

Крім російських податкових наслідків додатково слід враховувати податкову ставку в іноземній державі, де розташована нерухомість

Спадкування закордонного майна

За Законом РФ доходи в грошовій і натуральній формі, отримані від фізичних осіб у порядку спадкування звільняються від обкладення ПДФО. У той же час законодавство іноземної держави може передбачати оподаткування при спадкуванні та бути досить істотним. Такі питання вимагають завчасного податкового планування.

Повідомлення про ВНЖ за кордоном

При отриманні ВНЖ іншої країни, громадянину РФ необхідно в термін 60 днів з моменту отримання повідомити ФМС РФ в установленому порядку. Ті хто після отримання документа знаходиться за кордоном зобов'язані при черговому візиті до Росії протягом 30 днів повідомити ФМС РФ про отримання ВНЖ іншої країни. За неповідомлення передбачена кримінальна відповідальність з максимальним покаранням до 400часов виправних робіт. При несвоєчасному інформуванні або надання неправдивих відомостей - штраф від 500-1000рублей.

Як правильно зберігати гроші за кордоном - наочна інструкція

Як правильно зберігати гроші за кордоном - наочна інструкція

Схема підготовлена The Bell

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей