* Политика новости » Банки »

* *

Нещасний випадок на виробництві: порядок дій

 1. Дії роботодавця при нещасному випадку на виробництві
 2. Завантажити документи зі статті
 3. Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:
 4. Дії потерпілого при нещасному випадку на виробництві

Дії у разі нещасного випадку на виробництві повинні відповідати порядку, встановленому законодавством. У статті ви знайдете покроковий алгоритм, кторой допоможе впоратися з ситуацією і не порушити вимоги закону.

Читайте в статті:

Дії роботодавця при нещасному випадку на виробництві

Згідно зі статтею 227 Трудового кодексу РФ, нещасним випадком на виробництві можна вважати інцидент, який стався з працівниками та іншими особами, які беруть участь у виробничій діяльності (наприклад, студентами-практикантами) при виконанні безпосередніх обов'язків, або при виконанні інших завдань за дорученням роботодавця, або при виконанні будь-яких правомірних дій, обумовлених трудовими відносинами або здійснюються в інтересах роботодавця.

Завантажити документи зі статті

Стаття 228 Трудового кодексу РФ говорить, що порядок дій при НС на виробництві такий:

1. Надати першу допомогу потерпілому.

2. Доставити його в медичний заклад (при необхідності).

3. Запобігти розвитку надзвичайної ситуації та убезпечити інших осіб.

Слід зазначити, що перший і третій пункти повинні виконуватися паралельно. Кидаючись на допомогу до потерпілого, потрібно перш за переконатися, що небезпека не загрожує оточуючим.

4. По можливості зберегти для розслідування обстановку на місці події, якщо це нікому не загрожує. Ті елементи обстановки, які не можна зберегти, повинні бути зафіксовані (сфотографовані, відображені у вигляді схем, і т.д.).

5. Проінформувати про нещасний випадок органи, зазначені в Трудовому кодексі РФ та інших нормативних актах (Роструд, страхова компанія, і ін.).

Вид нещасного випадку сповіщає організація і нормативно-правовий акт, що встановлює необхідність сповіщення Термін направлення повідомлення Форма сповіщення Будь (груповий, легкий, важкий, зі смертельними наслідками), що стався із застрахованою особою Фонд соціального страхування за місцем реєстрації роботодавця як страхувальника ( подп. 6 п. 2 ст. 17 Федерального закону від 24 липня 1998 № 125-ФЗ; абз. 7 ч. 1 ст. 228.1 ТК РФ; п. 5 Положення про розслідування нещасних випадків, затв. постановою Мінпраці Росії від 24 жовтня 2002 № 73) Протягом доби з дня настання нещасного випадку форма сповіщення затверджена наказом ФСС Росії від 24 серпня 2000 № 157 Груповий (дві особи і більше), важкий або зі смертельними наслідками (ч. 1, 2 ст. 228.1 ТК РФ)

1) ГИТ суб'єкта РФ, на території якого стався нещасний випадок. Адреси ГИТ суб'єктів РФ вказані на офіційному сайті Роструда: http://www.rostrud.ru (Абз. 2 ч. 1 ст. 228.1 ТК РФ ; п. 15 Адміністративного регламенту, затв. наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 вересня 2011 р № 1065н ).

2) Прокуратура за місцем події нещасного випадку. Адреса прокуратури можна уточнити в прокуратурі суб'єкта РФ, контактна інформація розміщена на офіційному сайті Генеральної прокуратури РФ: http://genproc.gov.ru (Абз. 3 ч. 1 ст. 228.1 ТК РФ).

3) Адміністрація суб'єкта РФ і (або) адміністрація органу місцевого самоврядування за місцем державної реєстрації юридичної особи або індивідуального підприємця (наприклад, управа або префектура) (абз. 4 ч. 1 ст. 228.1 ТК РФ ).

4) Роботодавець, який направив потерпілого працівника (абз. 5 ч. 1 ст. 228.1 ТК РФ ).

5) Територіальний орган відповідного федерального органу виконавчої влади, який контролює об'єкт або організацію, на яких стався НС (наприклад, територіальний орган Ростехнагляду) (абз. 6 ч. 1 ст. 228.1 ТК РФ ).

6) Територіальне об'єднання профспілок (ч. 2 ст. 228.1 ТК РФ )

7) Виконавчий орган страховика з питань обов'язкового соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (за місцем реєстрації роботодавця як страхувальника) (абз. 7 ч. 1 ст. 228.1 ТК РФ).

Протягом доби з дня настання нещасного випадку

форма 1 затверджена постановою Мінпраці Росії від 24 жовтня 2002 № 73

форма сповіщення затверджена наказом ФСС Росії від 24 серпня 2000 № 157

Який з часом перейшов в категорію тяжких або зі смертельними наслідками ( ч. 5 ст. 228.1 ТК РФ)

1) ГИТ суб'єкта РФ, на території якого стався НС. Адреси ГИТ суб'єктів РФ вказані на офіційному сайті Роструда: http://www.rostrud.ru ( ч. 5 ст. 228.1 ТК РФ , п. 15 Адміністративного регламенту, затв. наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 вересня 2011 року № 1065н).

2) Територіальне об'єднання організацій профспілок ( ч. 5 ст. 228.1 ТК РФ ).

3) Територіальний орган відповідного федерального органу виконавчої влади, який контролює об'єкт або організацію, на яких стався нещасний випадок (наприклад, територіальний орган Ростехнагляду) ( ч. 5 ст. 228.1 ТК РФ )

4) Про страхові випадки - в виконавчий орган страховика (за місцем реєстрації роботодавця як страхувальника) ( ч. 5 ст. 228.1 ТК РФ )

Протягом трьох діб після отримання відомостей про зміну тяжкості травми

форма 1 затверджена постановою Мінпраці Росії від 24 жовтня 2002 № 73

форма сповіщення затверджена наказом ФСС Росії від 24 серпня 2000 № 157

6. Якщо працівник отримав важкі травми або загинув, роботодавець повинен повідомити про це його родичам.

7. Прийняти подальші заходи з розслідування і документування нещасного випадку.

Прийняти подальші заходи з розслідування і документування нещасного випадку

Тетяна Чиркина - Головний редактор сайту Trudohrana.ru

Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:

Дії керівника при нещасному випадку на виробництві

На керівника організації покладаються обов'язки щодо прийняття вищезазначених заходів. Дії керівника підрозділу повинні бути аналогічними в рамках його компетенції.

Для розслідування нещасного випадку на виробництві керівництво організації створює спеціальну комісію , До складу якої входить не менше трьох осіб. Це фахівець з охорони праці, представники роботодавця і профспілки, а якщо потерпілий загинув або отримав тяжкі тілесні ушкодження - ще й представники державних наглядових органів. За бажанням потерпілого або родичів загиблого в склад комісії може увійти також їх довірена особа.

Надалі керівник повинен надавати комісії всіляке сприяння, в тому числі оплачувати за рахунок організації необхідні експертизи і розрахунки, надавати транспорт, спецодяг та приміщення. Робота комісії триває від трьох до 15 днів в залежності від тяжкості нещасного випадку. Після цього роботодавець отримує примірник акта про розслідування нещасного випадку на виробництві, який він зобов'язаний зберігати протягом 45 років. Також примірники акта надаються потерпілому (або родичам загиблого) і відсилаються в держустанови, перераховані в ст. 230.1 ТК РФ. Крім того, керівник повинен забезпечити фіксацію інциденту в журналі обліку нещасних випадків на виробництві.

Якщо керівництво організації не погоджується з висновками комісії з розслідування нещасного випадку, воно може оскаржити їх в Роструд і в суді. Таке ж право має потерпілий. Коли причини нещасного випадку будуть встановлені, роботодавець повинен вжити заходів щодо недопущення подібних інцидентів надалі.

 • Готові рішення згідно з чинним законодавством
 • Більше 3 000 заповнених шаблонів
 • Можливість задати питання в експертну підтримку

Дії потерпілого при нещасному випадку на виробництві

Щоб не стати жертвою нещасного випадку, співробітник зобов'язаний проходити інструктажі з ОП і виконувати всі вимоги безпеки. Комісія з розслідування нещасного випадку на виробництві встановлює ступінь вини потерпілого в відсотках. У деяких ситуаціях інцидент взагалі може не реєструватися як нещасний випадок на виробництві. До таких стаття 229.2 Трудового кодексу РФ відносить:

 • смерть внаслідок загального захворювання або самогубства;
 • смерть або пошкодження здоров'я, єдиною причиною яких стало алкогольне, наркотичне чи інше токсичне сп'яніння потерпілого (не рахуючи випадкового сп'яніння через порушення технологічного процесу);
 • НС при здійсненні постраждалим кримінально караного діяння.

якщо здоров'ю співробітника було завдано легкий шкоди , І він в змозі пересуватися, йому слід:

 • викликати швидку,
 • зберегти обстановку на місці події,
 • проінформувати про те, що трапилося роботодавця.

Швидше за все, за недотримання цих рекомендацій потерпілого ніхто не покарає, але ці дії необхідні в його ж інтересах. Після закінчення розслідування він отримує на руки примірник акта про нещасний випадок на виробництві. Він може оскаржити висновки комісії в Роструд або в суді. Також співробітник може звернутися за допомогою в ці інстанції, якщо роботодавець спробував приховати нещасний випадок і не став організовувати розслідування.

За підсумками всіх розглядів потерпілий має право на компенсацію з коштів страхової компанії відповідно до Федерального закону від 24.07.1998 № 125-ФЗ «Про обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань». Йому відшкодовується втрачений заробіток, а також додаткові витрати на медичну допомогу та реабілітацію.

Дізнайтеся, як діяти працівникові при НС на виробництві >>>

Читайте також:

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей